چگونه کسب و کار خود را در شرایط بحرانی توسعه دهیم ؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط بحرانی می تواند بهترین زمان برای شکوفایی و رشد کسب و کارها باشد شاید تا کنون چنین بحرانی را در طول حیات خود به چشم ندیده ایم و با توجه به شرایط کنونی که درگیر کرونا هستیم بهتر است خودتان را با شرایط وفق داده و بهترین تصمیم را در جهت پیشبرد کسب و کار بگیرید 

 

استفاده از فرصت ها در شرایط بحرانی

بیشتر مواقع با شرایطی مواجه می‌شویم که ما را از تغییر منصرف می‌کنند، زیرا می‌دانیم تغییرات به سادگی رخ نمی‌دهند و همواره پیدا می‌شوند افرادی که نسبت به آن جبهه بگیرند. تعدیل نیرو، اخراج و آموزش نیروهای جوان می‌تواند مثال خوبی از این تغییرات باشد. مطمئن باشید هرگاه که شما از فرصت درست استفاده نکنید، کسب و کار خود را از لبه تکنولوژی به عهد عتیق هدایت می‌کنید.

مهمترین نکته ای که در این شرایط پیش رو باید به آن توجه کنیم این است که باید تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و خود را برای تغییر آماده کنیم .

با نیروی کار و هزینه ها چه کنیم ؟

یکی از بهترین راه‌های افزایش بازدهی، جایگزینی نیروی تمام‌وقت بدون بازدهی با نیروی پاره‌وقت پربازده است.

بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر با همین سیستم کارمندان پاره‌وقت فعالیت می‌کنند، اما بسیاری دیگر از شرکت‌ها هم هستند که هنوز بر ایده «فیش حقوقی ثابت» پافشاری دارند. شرایط بحرانی یکی از زمان‌های نادر برای بازنگری در ساختار شرکتتان خواهد بود. در همین بازنگری ممکن است متوجه شوید بسیاری از کارمندانتان اصلا نیازی ندارند هر روز به شرکت مراجعه کنند.

با داشتن زیرساخت مناسب می‌توان آن‌ها را با دیگر همکاران در ارتباط نگه داشت و کار تیمی را از راه دور مدیریت کنید. این کار می‌توان منجر به صرفه‌جویی زیادی شود و پولی که پیش از این برای فضای کار بزرگتر پرداخت می‌کردید را در زمینه‌های دیگر هزینه کنید.

مهاجرت به سمت کسب و کارهای اینترنتی

اگر هنوز کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نکرده اید باید بدانید که دیگر زمان آن فرا رسیده است که به سمت اینترنتی شدن کسب و کار خود حرکت کنید .

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.