ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

 به نظر شما ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023 کدام ها هستند و کدام یک از این ترندها مناسب کسب و کار شما است. کسب و کارهای هوشمند به دنبال جدیدترین روشها هستند تا نتایج و تأثیر خود را به حداکثر برسانند. در این مقاله قصد داریم برخی از تاًثیرگذارترین ترندهای بازاریابی دیجیتال که می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند، را معرفی می کنیم.

به نظرم کسب و کارها برای دریافت نتیجه مطلوب بایستی استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را هر ساله بنا به سلایق مشتریان و شرایط حاکم بر بازار تغییر دهند.

با توجه به موج ترندهای زودگذر و جدید در زمینه دیجیتال مارکتینگ، ایجاد تغییر و چیدن استراتژی دیجیتال مارکتینگ جدید در هر سال کار بسیار سختی است. اما از طرفی دیگر چون  الگوریتم‌های گوگل و اینستاگرام سالانه چندین بار تغییر می‌کنند، اگر با این تغییرات همراه نباشید، محتوای شما بی اثر و بی فایده خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

10 ترند دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

برای حفظ مشتریان و همچنین پیشی گرفتن از رقبا، باید با متدهای روز در صنعت دیجیتال مارکتینگ همسو باشید. در این قسمت 10 ترند دیجیتال مارکتینگ را که انتظار می رود در ۵ سال آینده نیز مؤثر خواهند بود را بررسی خواهیم کرد.

ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023
ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

برگزاری لایو و تولید محتوای ویدئویی کوتاه

محتواهای ویدیویی عاملی مؤثر در افزایش بازدید و بازدهی تبلیغات به شمار می روند.مخاطبان در شبکه های اجتماعی، محتوای ویدیویی را به سایر محتواها ترجیح می دهند و بیشترین تعامل را با این نوع محتواها دارند.

ویدئوهای کوتاه در جلب توجه مخاطب به کالا یا خدمات تبلیغ شده اهمیت بیشتری دارند. به خاطر داشته باشید که مردم ویدیوهای ادیت شده و کاملا حرفه ای را دوست ندارند؛ در مقابل با محتواهای روزمرگی که داستان تولید یک محصول یا شکل گرفتن بیشتر ارتباط می گیرند.

مشارکت و تعامل و ایجاد تجربه کاربری با متاورس

مشتریان در سال ۲۰۲۳، بیش از هر چیزی به داشتن تجربه‌ای به یادماندنی اهمیت می دهند؛ البته به این معنی نیست که کیفیت و مقرون به صرفه بودن خدمات شما دیگر برای مشتریان هدف مهم نیست. بلکه هر دوی این موارد بر انتخاب و خرید مشتری اثرگذار هستند.

ارائه خدمات پشتیبانی آنلاین (خدمات پس از فروش) که مشکلات مشتریان را حل می‌کنند، می تواند یک تجربه کاربری فوق العاده را رقم بزند. به نظر می رسد مشارکت و تعامل و ایجاد تجربه کاربری با متاورس از مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۳ باشد.

 متاورس تجربیات مجازی همه جانبه‌ کاربران در سطح فضای مجازی را توصیف می‌کند. در تکنولوژی متاورس کاربران می‌توانند در یک محیط کاملاً سه بعدی، با شرکت ها و مشتریان تعامل داشته باشند. در این استارباکس، نایک و بسیاری دیگر از برندهای بزرگ تجربیات متاورس خود را اعلام کرده‌اند. 

چت بات ها و دستیاران مجازی

چت بات ها و دستیاران مجازی قادرند فورا به سوالات مشتریان پاسخ دهند، از این رو یک تجربه تعاملی خوب برای آنها ایجاد می کنند. به همین دلیل است که کسب و کارها معمولاً سعی می کنند سیستم های پاسخ مبتنی بر هوش مصنوعی را در استراتژی های خود قرار دهند. 

تولید محتوا و چیدن استراتژی بازاریابی با استفاده از هوش مصنوعی

 یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال های اخیر، ادغام آن با هوش مصنوعی (AI) است.   هوش مصنوعی بازاریابی را هوشمندتر می کند و به مشتریان امکان می دهد دقیقاً محصولات و پیام های مورد نیاز خود را دریافت کنند.  بینید الگوریتم‌ها چگونه بر نتایج شما تأثیر می‌گذارند و استراتژی محتوای خود را برای استفاده از آن بهینه کنید. شما همچنین  می توانید از هوش مصنوعی چت بات GPT برای ایجاد محتوای جذاب استفاده کنید و یا برای تولید محتوای ناب و خلاقانه از آن کمک بگیرید.

تولید محتوا و سئو با هوش مصنوعی نتایج ارگانیک جستجو و اتوماسیون بازاریابی را بهینه تر می‌کند.

طراحی گیمیفیکیشن (ترند دیجیتال مارکتینگ سال 2022)

استفاده از عناصر بازی در وب سایت ها و یا پلتفرم های  اجتماعی به عنوان گیمیفیکیشن شناخته می شود، که در استراتژی دیجیتال مارکتینگ سال ۲۰۲۲ بسیار ترند شد. بسیاری از شرکت ها به طور فزاینده ای از عناصر طراحی بازی برای حفظ مشتری و ایجاد حس وفاداری در مشتری استفاده می کنند.

با توجه به اینکه 80 درصد از دارندگان گوشی های هوشمند روی دستگاه های خود بازی موبایلی نصب می کنند، نشان دهنده آن است که بازی ها می توانند  در تجارت الکترونیک جذاب باشند.

استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال 2023
ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

 داستان سرایی یا « Storytelling»

سعی محتواهای خود را به صورت داستانی تولید کنید؛ در این صورت مخاطبان شما به موضوعات وبلاگ یا پست های صفحات مجازی شما بیشتر علاقه نشان می دهند و بیشتر تمایل پیدا می کنند که با برند شما تعامل برقرار کنند. تعامل بیشتر با مخاطبان تان باعث می شود  بدانید چه عنصرهایی برای وب سایت یا صفحه مجازی تان بی‌فایده و کدام عنصر اثر بازدهی خوبی به همراه دارد.

قصه گویی (یا همان استوری تلینگ) کمک می کند مشتریان هویت برند شما را به خوبی درک کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی دیگر از ترندهای بازاریابی در سال ۲۰۲۳، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها برای ترویج محصولاتتان است. در این روش شما به جای ردیابی مخاطب، به سادگی مخاطبی که به آن نیاز دارید را انتخاب کرده و پیام خود را ارسال می‌کنید.

اما در انتخاب اینفلوئنسر بسیار دقت کنید که زمینه فعالیتش مرتبط با حوزه کاری کسب و کار شما و فالوورهایش واقعی باشد.

برون‌سپاری به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر

اگر افراد مورد نیاز یا زمان لازم برای پیاده‌سازی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را ندارید، روش «برون‌سپاری به آژانس های دیجیتال مارکتینگ» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

استخدام تیم دیجیتال مارکتینگ که تمامی مهارت های لازم را دارا باشند، بسیار پرهزینه است اما  برون‌سپاری و همکاری با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌تواند برای شما مقرون به صرفه‌تر باشد.

بازاریابی ایمیلی(ساخت پرسونای مشتری)

بازاریابی ایمیلی در سال ۲۰۲۳ همچنان با قدرت ادامه دارد؛ جای شکی نیست که  این روش به عنوان یکی از محبوب ترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال تا به امروز بوده است.

محتوای صوتی (پادکست)

 پادکست در سال ۲۰۲۳ نیز می تواند یکی از قدرتمندترین روش های بازاریابی دیجیتالی باشد.  90 درصد از کاربران  محتوای برند را در صورت استفاده از تبلیغات صوتی بهتر به خاطر می سپارند. شما می توانید دستورالعمل استفاده از خدمات یا محصولات تان، ویژگی و مزایای برجسته آن ها را به صورت پادکست در اختیار مشتریان تان قرار دهید.  درصد بیشتری از مخاطبان پادکست، پس از شنیدن تبلیغات صوتی در پلتفرم های مجازی اقدام به خرید محصول می‌کنند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ شویراد
ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

حرف آخر : ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

برای اطلاع از به روزترین روش های تبلیغاتی و ترندهای دیجیتال مارکتینگ، همچنین نحوه تولید در شبکه های اجتماعی پیج اینستاگرامی شویراد را دنبال کنید. 

ما در وب سایت شویراد سعی داریم روش های تولید محتوای سئو شده برای موتورهای جستجو گوگل و محتوای کاربر پسند در شبکه های اجتماعی را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز ایده و یا پیشنهادی دارید در قسمت دیدگاه مقاله با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید. 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟

0 رای، 0 از 5
حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده
نویسنده و سئوکارو طراحی تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *