۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام

اینستاگرام علیرغم محبوبیت بسیار زیاد و توسعه نرم افزاری، برخی مواقع دچار نقص و مشکلات می شود. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که در حال کار با این شبکه اجتماعی، برنامه به طور ناگهانی متوقف شود  و شما از اکانت تان خارج شوید. در این مقاله می خواهیم به نحوه حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام بپردازیم. 

اینستاگرام با هر به روز رسانی سعی دارد باگ‌های موجود در برنامه را برطرف کرده و از بروز مشکلاتی مانند متوقف شدن برنامه در حین استفاده جلوگیری می‌کند. با این حال همیشه احتمال بروز مشکلاتی در برنامه ها وجود دارد و خرابی ممکن است در هر دستگاهی به دلیل اشکال در برنامه یا وجود مشکل در خود گوشی اتفاق بیافتد. این خرابی ها به ویژه زمانی که پلتفرم های iOS و Android به روز رسانی های عمده ای را برای سیستم عامل خود انجام می دهند و نسخه های جدید گوشی را منتشر می کنند، رایج هستند.

برخی مواقع کاربران در حین پردازش عکس ها با مشکل متوقف شدن اینستاگرام مواجه شده اند.
به این صورت که کاربر تصویر مورد نظر را انتخاب کرده و سپس فیلتر دلخواه خود را اعمال می کند با کلیک بر روی Next جهت انتشار پست، پیغام خطای زیر ظاهر می شود:

متاسفانه اینستاگرام متوقف شده است!  { «Unfortunately, Instagram has stopped» }

در این حالت کاربر بر روی «OK» کلیک می کند و سپس به مرحله اولیه انتخاب عکس‌ها برمی گردد، تا مشکل را حل کند؛ در حالی که همه چیز مجدداً به صورت حلقه وار تکرار می شود. در ادامه چندین روش رایج و آسان برای رفع خرابی برنامه اینستاگرام در اندروید و آیفون وجود را بررسی خواهیم کرد.

دلایل و نحوه حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام

اینستاگرام در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان بسیار محبوب است و ساعت ها مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. برخی مواقع با بروزرسانی اینستاگرام به ورژن های جدید ، به هنگام اسکرول کردن در اینستاگرام با مشکلاتی از قبیل خطای متوقف شدن اینستاگرام مواجه می شویم. از آنجایی که کاربران زیادی بروز چنین مشکلاتی را گزارش داده اند، از این رو تصمیم گرفتیم بطور کامل در مورد این مشکل تحقیقات لازم را به انجام رسانده و راه حل های رفع این مشکل را در این مقاله برای شما معرفی کنیم. 

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام بستن اینستاگرام و سایر برنامه های فعال بر روی گوشی 

مشکلات نرم افزاری یکی از رایج ترین دلایل متوقف شدن و بیرون پریدن از اینستاگرام است. در مواقعی ممکن است این اختلالات از جانب دیگر برنامه های فعال در گوشی باشد،  به عبارت دیگر اگر برنامه‌ای در پس‌زمینه اجرا می‌شود و در عین حال در اینستاگرام هستید، به دلایلی مانند عدم هماهنگی و غیره می‌تواند روی اینستاگرام نیز تأثیر بگذارد.

بنابراین به تنظیمات گوشی بروید و برنامه های باز متوقف کنید تا دلیل بروز اختلالات در اینستاگرام مشخص شود و یا قبل از هر انجام هر کاری می توانید اینستاگرام را متوقف کرده و دوباره اپلیکیشن را باز کنید. اگر با بستن اپلیکیشن اینستاگرام مشکل برطرف نشود، در این صورت تک تک برنامه های در حال اجرا بر روی گوشی را ببندید تا بفهمید مشکل از کدام برنامه می باشد. در بسیاری مواقع بستن اپلیکیشن اینستاگرام راه حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام می باشد. 

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام برای رفع مشکل اینستاگرام گوشی را ریستارت کنید.

با خاموش کردن گوشی، حافظه رم دستگاه پاک می شود و مشکلات نرم افزاری سیستم تا حدودی برطرف می شود. در بسیاری مواقع با ریستارت کردن گوشی، بدون اتلاف وقت و خیلی سریع مشکل اینستاگرام حل می شود. 

صرفاً با نگه داشتن دکمه پاور و انتخاب گزینه restart یا خاموش کردن و سپس روشن کردن مجدد گوشی ، مشکل اینستاگرام حل می شود. توجه کنید اگر اختلالات اینستاگرام موجب هنگ کردن گوشی شود و نتوانید گوشی خود را ریستارت کنید، بهتر است با خارج کردن باتری یا فشار دادن دکمه‌های ترکیبی مانند پاور + افزایش صدا، گوشی را به‌صورت فیزیکی مجدداً راه‌اندازی کنید.

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام کش و داده های اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی پاک کنید.

اگر با بستن اپلیکیشن و یا ریستارت گوشی باز هم مشکل اینستاگرام تان حل نشود پیشنهاد می کنیم کش  و دیتا برنامه را پاک کنید. یکی دیگر از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام پاک کردن حافظه پنهان و داده‌های برنامه است.

 حذف Cache و Data در اندروید

 برای پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها در اندروید، به Settings > Apps بروید، سپس برنامه Instagram را انتخاب کنید، حال روی Storage ضربه بزنید و در نهایت روی یکی از گزینه های CLEAR CACHE و  یا CLEAR DATA کلیک کنید یا تا کش برنامه پاک شود.

حذف Cache و Data در آیفون

در گوشی آیفون مراحل زیر را از سمت چپ به راست اجرا کنید:

 Settings > General > iPhone Storage > Instagram 

بعد از انتخاب اپلیکیشن اینستاگرام، بر روی گزینه Delete App کلیک کنید.

 توجه کنید در این روش از اکانت اینستاگرام تان خارج می شوید؛ از این رو حتماً نام کاربری و یا پسورد خود را به یاد داشته باشید که بتوانید مجدداً وارد اکانت خود شوید. 

توجه کنید اگر نام کاربری و یا پسورد خود را فراموش کرده اید می توانید با خواندن مقاله ذیل پسوردتان را بازیابی کنید. 

مقاله پیشنهادی: ۵ روش بازیابی اکانت اینستاگرام در کمتر از چند دقیقه

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام آپدیت اینستاگرام برای رفع مشکل متوقف شدن اینستاگرام 

احتمال دارد مشکل ارور متوقف شدن و بیرون رفتن از اینستاگرام، ربطی به سایر برنامه و یا گوشی نداشته باشد و مشکل از خود برنامه باشد. برخی مواقع ورژن های قدیمی دچار اختلالاتی می شوند که صرفاً با بروز رسانی اینستاگرام به آخرین نسخه موجود ، مشکل بوجود آمده رفع می شود. 

 پس سعی کنید برای رفع ایرادات اپلیکیشن اینستاگرام،  آن را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید تا در صورت وجود مشکل در برنامه یا سازگاری با گوشی شما برطرف شود. برای آپدیت کردن اپ اینستاگرام، کافی است به اپ استور گوشی خود مراجعه کنید.  توجه کنید پس از به روز رسانی اینستاگرام به ورژن، گوشی خود را ریستارت کنید تا آپدیت ها به طور کامل روی گوشی شما اعمال شوند.

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام رفع مشکل خطای متوقف شدن اینستاگرام با نصب مجدد اپلیکیشن 

ممکن است برنامه شما به دلایلی مثل وجود باگ در برنامه از کار افتاده باشد؛ بنابراین با حذف کردن ونصب مجدد برنامه می توانید مشکل توقف اینستاگرام را حل کنید. برای انجام این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید: 

 به تنظیمات گوشی بروید در قسمت برنامه ها ابتدا حافظه کش اینستاگرام را به طور کامل حذف کنید، سپس خود برنامه اینستاگرام را از گوشی تان پاک کنید. 

حال دوباره به یک اپ استور معتبر بروید و آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام بروز مشکلات در آپدیت های جدید به دلیل وجود باگ

برخی مواقع  اینستاگرام در نسخه های جدید، کاربران به هنگام انتشار محتوا  در استوری ویا در فید اینستاگرام، متوقف می گردد. کاربران گوشی های آیفون با راه اندازی مجدد گوشی یا حذف و نصب برنامه مشکل را برطرف کنند.

کاربران اندروید نیز باید برنامه را حذف و مجددا نصب کنند، اگر مشکل شما حل نشد باید منتظر آپدیت بعدی این نسخه ها باشید. 

۷ روش حل مشکل بیرون پریدن و متوقف شدن اینستاگرام تنظیمات نامعتبر در گوشی و بروز مشکلات اینستاگرام

تنظیمات اشتباه نیز می تواند باعث مشکل عدم اتصال به اینستاگرام و توقف آن شود. بنابراین، در صورت امکان، سعی کنید گوشی خود را مجدداً Restart کنید تا مشکلات آن برطرف شود. ابتدا مطمئن شوید که از اطلاعات مورد نیاز در اینستاگرام یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید زیرا تمام اطلاعات با حذف اپ اینستاگرام، از حافظه گوشی پاک می شود. 

سپس تنظیمات گوشی تان ریست کنید یا به تنظیمات کارخانه (Factory Reset)برگردید. با ریست فکتوری تمامی اطلاعات از قبیل عکس و ویدئو در گالری، تمامی برنامه نصب شده بر روی گوشی به صورت کامل پاک می شوند، پس به یاد داشته باشید حتماً یک نسخه بک آپ از اطلاعات گوشی خود را تهیه کنید.  

توصیه ما

ما در این مقاله سعی کردیم دلایل بروز مشکلاتی مانند متوقف شدن ناگهانی برنامه  اینستاگرام  و همچنین راه حل های رفع این مشکل را به شما توضیح دهیم. اگر شما در حال خواندن این مقاله می باشید، احتمالاً جزء کاربرانی می باشید که با این مشکل مواجه شده اید؛ پس خواهشنمدیم نظرات خود را درباره این راه حل ها در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ترندهای اینستاگرام در در ربات کلاب آقای تبلیغات – طراحی شده توسط تیم تبلیغاتی شویراد- عضو شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *