زمان و مکان مناسب برای برگزاری تبلیغات

تفاوت چندانی ندارد که شما چه نوع محصولات یا خدماتی را قصد دارید تبلیغ کنید؛ نکته اصلی این است که تبلیغات شما باید در زمان مناسب برگزار شود. بنابراین قبل از چیدن استراتژی تبلیغات، باید بهترین زمان برای تبلیغات را بدانید.

اگر در هر طیفی برای رسانه‌های اجتماعی محتوا ایجاد می‌کنید ، باید بدانید که چالش اصلی پیش روی شما رقیبان و شلوغ بودن فضای شبکه های اجتماعی است. به طوری که از بین هزاران پست باید خود را در چشمان مخاطبان جلوه دهید. با توجه به این که الگوریتم‌های شبکه های اجتماعی مدام در حال به روز شدن هستند، بازاریاب‌های رسانه‌های اجتماعی نیز متناسب با آن باید به طور مداوم تاکتیک‌های خود را در ایجاد محتوای باکیفیت بالا برده و شانس جذب مخاطب را توسط آن بیشتر کنند.

حال یک موضوع بسیار مهم را باید مدنظر قرار داد و آن هم این است که باید بدانیم بهترین زمان برای شروع تبلیغات چه وقتی است ؟ در غیر این صورت هیچ‌گاه موفق به نمایش محصولات خود به مخاطبان نخواهیم بود.

برای این که از زمان مناسب برای انجام تبلیغات مطلع شوید ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی تبلیغات برای کسب و کارها در شبکه های اجتماعی

بهترین زمان برای تبلیغات
زمان و مکان مناسب برای برگزاری تبلیغات

بهترین زمان برای تبلیغات چه وقتی است؟چرا؟

بهترین زمان برای تبلیغات زمانی است که کاربران در حال استراحت بوده و هیچ دغدغه ذهنی خاصی ندارند. کارشناسان دیجیتال مارکتینگ معتقدند که اگر کاربران خسته باشند قدرت تصمیم‌گیری آن‌ها به مراتب کم شده و نمی‌توانند برای خرید یا عدم خرید محصول تبلیغاتی شما تصمیم بگیرند.

استدلالی که در این جا مطرح است این است که هنگامی که کاربران در وضعیت مناسبی از لحاظ روحی نباشند هیچ تمرکزی بر روی آگهی‌ها ندارند. حتی در مواقعی ممکن است که آگهی‌های مکرر ذهن آن‌ها را خسته و موجب عصبانیت آن‌ها شود.

حتی در مواقعی باید به جیب افراد نیز نگاه کرد. قطعاً بسیاری از افراد ممکن است تمامی برگه‌های دسته‌چک خود را مصرف کرده باشند و حتی با دیدن یک آگهی وسوسه‌انگیز تمایلی به خرید از خود نشان ندهند. پس با ما همراه باشید تا در ادامه زمان مناسب برای تبلیغات به شما اعلام کنیم.

دهه اول هر ماه (ترجیحاً چند روز اول )

احتمالاً تعداد کمی از بازاریابان به این نکته اهمیت دهند. شاید برای شما نیز عجیب به نظر برسد اما صبر کنید. عجله نکنید الآن شما را قانع می‌کنیم.

در صورتی که در اواسط یا دهه آخر ماه اقدام به تبلیغات کنید، ممکن است خیلی از افراد هنوز حقوق خود را دریافت نکرده باشند. به یاد داشته باشید که شما برای تبلیغات مؤثر خود هزینه کرده‌اید، بنابراین باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. بنابراین، بهترین زمان برای تبلیغات دهه اول هر ماه است که کارمندان و حقوق بگیران دستمرد خود را دریافت نموده و اکنون بابت این مسئله بسیار خوشحال هستند.

تبلیغ برم یا زوده؟
زمان و مکان مناسب برای برگزاری تبلیغات

انتخاب فصل مناسب برای تبلیغ متناسب با محصول تبلیغاتی

قطعاً تابستان زمان مناسب برای انجام تبلیغات کاپشن و ژاکت نیست. این را حتی یک کودک دبستانی هم می‌داند. اما، متأسفانه بارها دیده شده است که خیلی از افراد به این نکته بارز توجهی نکرده و اقدام به تبلیغات در زمان نامناسب کرده‌اند.

شاید عجیب به نظر برسد اما برای تبلیغات ایزوگام باید تابستان را انتخاب کرد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بگویند مگر هنوز باران باریده است. خیر! اما اگر باران ببارد آنگاه دیگر نمی‌توان سقف خانه را ایزوگام کرد! پس برای داشتن تبلیغات مؤثر توجه به فصل سال نیز اهمیت دارد.

در یک تعطیلی یا مناسبت خاص

یلدایتان مبارک! همین حالا جایزه خود را از سایت ما دریافت کن!

این یک تیتر تبلیغاتی است که پیش از شب یلدا در تمامی سرویس های تبلیغاتی ترند شده است و یک محصول خاص را تبلیغ می‌کند. ممکن است با خود بگویید که یلدا تنها یک شب است و چه لزومی دارد برای این یک شب کلی هزینه برای تبلیغات صرف کنم.

اما، باید گفت که سخت در اشتباهید. بسیاری از مشاغل از همان ابتدای سال استراتژی‌های تبلیغاتی خود را برای چند روز مانده به شب یلدا یا یک مناسبت خاص دیگر نظیر ولنتاین یا روز مادر تعیین می‌کنند. پس اگر هنوز درک نکرده‌اید که بهترین زمان برای تبلیغات چه زمانی است باید گفت که یکی از آن‌ها مناسبت‌ها و ایام خاص هستند.

درست پیش از فصل اوج خرید

یادتان هست که در بالا گفتیم کاپشن‌ها را در تابستان تبلیغ نکنید؟ حالا خیلی هم نمی‌خواهد که سخت بگیرید. اگر ۱ ماه مانده به پاییز هم این کار را کردید ضرر نخواهید کرد.

زمان مناسب تبلیغات برای لباس‌ها درست پیش از فصل اوج خرید و در طول فصل اوج خرید خلاصه می‌شود. یعنی اگر قصد تبلیغ کاپشنی را دارید از ۱۵ شهریور این کار را آغاز و تا اواسط زمستان ادامه دهید.

اما دیگر در اواسط زمستان نباید تبلیغ زیادی از لباس‌های گرم کنید. در عوض، تبلیغات لباس‌های بهاره و عیدانه را کم کم آغاز کنید.

این روش یکی از بهترین روش های تبلیغاتی است.

محتوای تبلیغات هم مهمه!
زمان و مکان مناسب برای برگزاری تبلیغات

وقتی رقبای شما محصولی برای رقابت ندارند

رقبای شما دستانشان خالی است و به دلایلی محصولی برای رقابت با شما ندارند؛ می‌تواند بهترین زمان برای تبلیغات باشد.

زمانی که رقیبان شما یک اشتباه احمقانه مرتکب می‌شوند

هنگامی که رقیبان شما با گران کردن محصولات یا تغییراتی که در ارائه خدماتشان انجام می‌دهند، زمان مناسب برای انجام تبلیغات شما است.

واتس آپ را که یادتان هست؟ همین چند وقت پیش بود که با یک حرکت بی‌خردانه اقدام به ارائه یک اولتیماتوم به کاربران خود کرد. به طوری که به کاربران خود ۱ ماه فرصت داد تا اجازه دسترسی به تمامی اطلاعات خود به فیس‌بوک و شرکت واتساپ را بدهند.

این مسئله هرگز به مزاج کاربران خوش نیامد و تنها ظرف ۱ هفته ۴۰ میلیون به کاربران تلگرام و چندین میلیون به کاربران سیگنال اضافه شد. این همان جایی بود که سر و کله پیام‌رسان سیگنال پیدا شد. می‌پرسید چرا؟ واضح است؛ از اشتباه احمقانه رقیب خود واتساپ نهایت بهره را برد و با تبلیغات هوشمندانه، کاربران را به سوی اپلیکیشن خود هدایت کرد.

حتی در این بین تلگرام نیز از فرصت نهایت استفاده را برد. به طوری که در آپدیت جدید خود به کاربران اجازه داد تا تمامی اطلاعات محرمانه خود از واتساپ به سرورهای تلگرام انتقال دهند و خیالشان از بابت امنیت آن‌ها آسوده باشد.

هنوز هم مطمئن نشده‌اید که بهترین زمان برای تبلیغات چه زمانی است ؟ اشکالی ندارد، ما به شما پیشنهادهای دیگری ارائه می‌دهیم.

زمانی که مشتریان از برآورده شدن نیازها و انتظارات خود از محصولی ناامید شده‌اند

فرض کنید رقیبان شما با تبلیغات گسترده اقدام به تبلیغ یک خدمات جدید کرده‌اند. مثلاً، مدرسان شریف که رقیب شما در فروش کتاب‌های درسی است به مشتریان خود وعده داده تا کتاب‌های دوره کارشناسی را به لیست محصولات خود اضافه کند. (مدرسان شریف تنها در مقاطع ارشد و دکتری کتاب می‌فروشد)

اما، با گذشت زمان این امر محقق نشده و مدرسان شریف نتوانسته با ناشرهای موفقی در این زمینه قرارداد امضا کند. این همان جایی است که فروشگاه کتاب تحصیلات تکمیلی از ضعف رقیب خود استفاده کرده و با فروش کتاب‌های کمک درسی در مقطع کارشناسی گوی سبقت را از رقیب خود می‌رباید.

وقتی محصولی دارید که مشکل بزرگی را حل می‌کند

یکی دیگر از بهترین زمان ‌برای تبلیغات هنگامی است که یک مشکل شایع در کشور بروز کرده و هنوز هیچ‌کس نتوانسته از پس حل آن بربیاید. به طور مثال، پلتفرم های موبایلی تبلیغاتی و اینترنتی مدت زیادی را جهت مسدودسازی روش های تقلب در تبلیغات صرف می‌کنند اما موفق به حل این مشکل نمی‌شوند.

رکود؛ بهترین زمان برای شروع تبلیغات

زمانی که اقتصاد کشور با رکود مواجه می‌شود، زمان مناسب تبلیغات فرا می‌رسد. چراکه خیلی از شرکت های و فروشگاه ها به دلیل رکود برای انجام تبلیغ ریسک نکرده و محصولات زیادی را برای فروش خریداری نمی‌کنند.

این همان جایی است که شما باید ریسک کرده و تا می‌توانید از محصولات جدید خود تبلیغ کنید. به طوری که انگار به تنهایی جور آن‌ها را می‌کشید.

هرگز از رکود نترسید. شما باید از تمامی فرصت‌ها و فضاهای به دست آمده نهایت استفاده را ببرید.

تبلیغات ویدئویی یا بنری
زمان و مکان مناسب برای برگزاری تبلیغات

حرف آخر

در این مطلب از شویراد سعی کردیم به شما بگوئیم زمان مناسب برای تبلیغات چه وقتی است و یک کسب و کار موفق چه فاکتورهایی را برای شروع تبلیغات خود لحاظ می‌کند. حال مهم ترین سؤالی که ممکن است برای خیلی از شماها پیش بیاید این است که، بسته به محیط و شرایط تبلیغ هر کدام می تواند به افزایش فروش و یا برندسازی شما کمک کند. شما در این خصوص چه نظری دارید؟ در قسمت دیدگاه پیشنهاداتان را با ما در میان بگذارید.

در واقع تبلیغات باید هدفمند باشند و یک استراتژی مشخصی را در پیش بگیرند. در غیر این صورت حتی اگر با مارک زاکربرگ هم رفیق شوید و به صورت رایگان در تمامی شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغات غیر هدفمند کنید هرگز موفق به جذب مشتری نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *