;

طراحی بنر در شویراد

حوزه دیجیتال مارکتینگ، دنیای بسیار گسترده‌ای دارد؛ روز به روز شاهد ظهور روش‌های نوین و پیشرفته‌ای هستیم که با استفاده از آن‌ها می‌توان به موفقیت های بیشتری در کسب و کارهای آنلاین رسید. از جمله روش‌های محبوب دردیجیتال مارکتینگ، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است، که به دلیل هزینه‌های مقرون به صرفه، دسترسی به درصد بالایی از کاربران فضای مجازی و نرخ تبدیل قابل قبول، طرفداران زیادی دارند. تبلیغات بنری و تبلیغات ویدیویی شیوه‌های رایج برای برگذاری کمپین‌های تبلیغات دیجیتال هستند؛ در هر دو روش، طراحی بنر نقش مهمی در جلب توجه مخاطبان و افزایش آگاهی از برند ایفا می‌کند.

کیفیت طراحی، محتوا و کال تو اکشن روی بنرهای تبلیغاتی در ترغیب مخاطب به کلیک کردن و افزایش نرخ تبدیل اهمیت بسیار زیادی دارد؛ هر اندازه این بنرها اصولی‌تر و جذاب‌تر طراحی شوند می‌توانند کلیک بیشتری بگیرند.

با این تفاسیر اگر بنر شما طراحی جذاب، گیرا و اصولی نداشته باشد، نه تنها نتیجه مطلوبی عایدتان نخواهد شد! حتی امکان دارد به ذوق مخاطبان بَربُخورَد و در صورت تکرار این اشتباه برای همیشه عطای پیج تان را به لقایش ببخشند و آن را آنفالو کنند. به همین دلیل در طراحی بنر خیلی حساسیت به خرج دهید و تا جایی که می توانید از گرافیست های متخصص و ماهر کمک بگیرید. اگر خودتان نیروی متخصص و با تجربه ای ندارید، توصیه می‌کنم از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی برای طراحی بنر، کمک و مشاوره دریافت کنید.

ما در شویراد، تمامی این خدمات را با استفاده از نیروهای ماهر و متخصص ارائه می‌دهیم. برای بهره‌برداری از این خدمات،کافیست با مشاوران ما در این زمینه تماس بگیرید. ضمن اینکه، در ادامه این مقاله، قصد دارم نکات مهمی را درباره طراحی بنر با شما به اشتراک بگذارم. لذا، تا انتهای این مطلب همراه من باشید.

طراحی بنر تیزر تبلیغاتی

طراحی بنر چیست؟

ساخت بنر حرفه ای با فتوشاپ یکی از بهترین راه‌ها برای انجام تبلیغات محیطی و سایت‌ ها می‌باشد. صاحبان کسب و کارها و مشاغل با این روش می‌توانند به منظور کسب سود از آن بهره‌مند شوند.

بنرها می‌توانند در هر فضای محیطی یا مجازی قرار گیرند. از این رو، اندازه آن‌ها با توجه به فضایی که درون آن قرار خواهند گرفت، تعیین می‌شود. زمانی یک تبلیغ خوب می‌تواند مخاطب را به خود جذب کند که از تمامی المان‌ها به خوبی استفاده کرده باشد.

از جمله ویژگی‌های یک بنر خوب می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

 • خوانا بودن فونت نوشته‌ها
 • انتقال پیام در یک نگاه
 • استفاده از شعارهای تبلیغاتی مناسب برای تأثیرگذاری هرچه بیشتر
 • انتخاب طرح و رنگ مناسب به منظور جلب توجه مخاطب

به عبارتی، طرح و رنگ‌ها باید طوری انتخاب شوند که در لحظه اول مخاطب را به خود جذب کنند. این گونه دیگر چشم از طرح بر نخواند داشت و جذب خدمات شما می‌شوند.

مقاله های مرتبط

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی باید جذاب، قابل توجه و مؤثر باشد تا بتواند مخاطبان را جذب کرده و آن‌ها را به انجام عملیات مورد نظر، مانند کلیک روی بنر، ترغیب کند. در زیر، برخی از نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی را بررسی خواهیم کرد:

هدف و پیام واضح: بنر تبلیغاتی باید هدف و پیام شما را به طور واضح و قابل فهم منتقل کند. استفاده از عبارات کوتاه و مختصر، استفاده از عناصر بصری قوی و توجه‌برانگیز می‌تواند کمک کند تا پیام شما به درستی به مخاطبان منتقل شود.

استفاده از تصاویر جذاب: استفاده از تصاویر با کیفیت و جذابیت بالا می‌تواند توجه مخاطبان را به بنر جلب کند. انتخاب تصاویری که به درستی با محصول یا خدمات شما مرتبط باشند، اهمیت دارد.

سادگی و شمولیت: بنر تبلیغاتی باید ساده، قابل فهم و شمولیت داشته باشد. استفاده از رنگ‌های زنده و جذاب، فونت خوانا و اندازه مناسب متن می‌تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر بنر داشته باشد.

فراخوان به اقدام: در طراحی بنر تبلیغاتی، ایجاد فراخوان‌های قوی و ترغیبی می‌تواند مخاطبان را به اقدام دعوت کند. استفاده از عباراتی مانند “خرید کنید”، “اکنون ثبت نام کنید” یا “تخفیف را دریافت کنید” می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد.

هماهنگی با برند: بنر تبلیغاتی باید با استایل و برند شما هماهنگی داشته باشد. استفاده از رنگ‌ها، فونت و عناصر بصری مشابه با هویت بصری برند شما، به تعریف برند کمک خواهد کرد و اعتماد مخاطبان را بیشتر خواهد کرد.

آزمون و بهینه‌سازی: برای بهتر شدن نتایج تبلیغات بنری، از طراحی‌های مختلف استفاده کنید و آزمایش‌های A/B را انجام دهید. با ارزیابی و بهینه‌سازی نتایج، می‌توانید به طرحی برسید که بهترین نتایج را برای شما ارائه می‌دهد.

همچنین، بهتر است از ابزارهای طراحی بنر تبلیغاتی استفاده کنید که امکاناتی مانند قالب‌های آماده، تصاویر وکتوری، فونت‌ها و ابزارهای ویرایش تصویر را فراهم می‌کنند.

در نهایت، یکی از نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی، اندازه و فرمت آن است. بنر تبلیغاتی باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا قابل توجه باشد، اما در عین حال به طور کامل در قالب‌های مختلف نمایش داده شود (مانند تبلت، موبایل و وبسایت‌ها).

با رعایت این نکات، می‌توانید بنرهای تبلیغاتی جذاب و مؤثری طراحی کنید که نتایج قابل قبولی در دیجیتال مارکتینگ خواهند داشت. همچنین، همواره به روز با روند و تغییرات جدید در دنیای دیجیتال مارکتینگ بمانید تا از روش‌ها و تکنیک‌های نوین استفاده کنید.

اهمیت طراحی بنر تبلیغاتی در کسب و کار

در حال حاضر، بنرها یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش‌های تبلیغاتی هر کسب و کاری محسوب می‌شوند؛ به طوری که نقش عمده‌ای در آگاهی از برند کسب و کار را بر عهده دارند.

به عنوان نمونه، در نظر بگیرید که به تازگی شرکتی را راه‌اندازی کرده‌اید؛ باید به این نکته فکر کنید که چگونه مردم از وجود آن مطلع خواهند شد؟ در این زمان است که می‌گوئیم طراحی بنرهای تبلیغاتی یک سرمایه‌گذاری شایسته برای شرکت شما می‌باشد؛ چرا که هر چقدر سایت‌های بیشتری در مورد کسب و کار شما تبلیغ کنند، مشتری بیشتری جذب خواهید کرد و به تبع آن نیز درآمد بیشتری به دست خواهید آورد.

آشنای با انواع بنر تبلیغاتی

بنرها برای مصارف تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی طراحی می‌شوند که سایز و نوع آن‌ها برای تبلیغات محیطی و سایت‌ها متفاوت است.

طراحی بنر گیف

بنر گیف

گیف مخفف عبارت Graphics Interchange Format می‌باشد که فرمت‌های گرافیکی را به یک انیمیشن ساده و بدون صدا تبدیل می‌کند. با استفاده از طراحی بنر گیف می‌توان پیام خود را در بهترین و سریع‌ترین حالت ممکن به مخاطب منتقل کرد. بنر گیف چیزی بین عکس و ویدئو می‌باشد که به دلیل متحرک بودن می‌توان مخاطب بیشتری را جذب کند.

طراحی بنر اینستاگرام

بنر اینستاگرام

در دنیای امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که با شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنایی نداشته باشد. استقبال بی‌نظیر کاربران از این فضا، موجب رشد قابل توجه تبلیغات در آن شده است. تبلیغات در این اپلیکیشن، عموماً به صورت طراحی بنر اینستاگرام و طراحی کاور پست می‌باشد. البته طراحی استوری، استوری موشن، کاورهای هایلایت و غیره که ترکیبی از گرافیک و محتوای تبلیغاتی می‌باشند نیز انجام می‌شود.به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌ها تلاش می‌کنند تبلیغات خود را برای بازدهی بیشتر، به پیج‌های متمرکز بر موضوع بسپارند.

بنر تبلیغاتی محیطی

به تبلیغاتی که در خارج از محیط اصلی خرید مشتری، در معرض دید افراد جامعه قرار می‌گیرد، تبلیغات محیطی می‌گویند. استفاده از بنر تبلیغاتی محیطی یکی از قدیمی‌ترین گام‌های شناساندن یک کسب و کار جدید به مخاطب می‌باشد. در واقع طراحی پوستر تبلیغاتی محیطی، با قرارگیری در محیط اطرافمان، ما را وادار به دیدن می‌کند.

بیلبورد

بی‌شک بارها بیلبوردهای تبلیغاتی که در سطح شهر نصب شده‌اند را دیده‌اید. این بیلبوردها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی محیطی هستند. آن‌ها می‌توانند بازدهی فوق‌العاده‌ای را برای هر کسب و کار یا برندی به وجود آورند. از آنجایی که مهم‌ترین اصل در تبلیغات محیطی استمرار می‌باشد، اساس کار بیلبوردها تنها یک چیز است. آن هم این که در یک منطقه پُر رفت و آمد، به نمایش گذاشته می‌شوند.

استند

استند، یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی بسیار مؤثر و کارآمد می‌باشد. این پوسترها در بسیاری از داروخانه‌ها، معابر، فروشگاه‌ها، سالن‌های همایش و غیره قابل مشاهده هستند. این استندها دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشند و مشتریان می‌توانند به فراخور نیاز خود، سفارش طراحی و ساخت دهند.

طراحی بنر سایت

بنر سایت

طراحی بنر سایت برای مقاصد گوناگونی انجام می‌شود. این بنرها معمولا به صورت گیف یا اسلایدر طراحی می‌شوند. بهترین طرح ها معمولا طرح های ساده و مینیمال هستند. چرا که متون و دکمه های فراخوان عمل همراه در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند.

یادتان باشد طرح بنر هر چه شلوغ‌تر باشند، امکان جذب مخاطب پایین‌تر می‌آید.

مزایای طراحی بنر تبلیغاتی

ساخت بنرهای تبلیغاتی با فتوشاپ هم چون تبلیغات دیگر، دارای مزایایی هستند. به طوری که از استفاده از آن‌ها برای هر کسب و کاری می‌تواند مفید باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی بنرهای تبلیغاتی عبارت‌اند از:

از آنجایی که بنرهای تبلیغاتی به از جذابیت بصری بالایی برخوردارند، کاربران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کنند. این بنرها جزء مشهورترین شیوه تبلیغات در نظر گرفته می‌شوند. موجب صرفه‌جویی در وقت تبلیغ‌‌کنندگان می‌شود، چرا که ناشر تنها به یک خط کدنویسی و لینک مقصد نیاز دارد. تبلیغ کننده این امکان را دارد که لیستی از وب سایت‌ها را برای ارسال تبلیغ خود انتخاب کند. این امر برای او این امکان را فراهم می‌کند تا بتواند مشتریان بالقوه بیشتری را هدف قرار دهد. این بنرها به‌صورت مداوم در وبسایت‌های مورد نظر در حال نمایش هستند، لذا امکان دریافت مداوم مشتریان بالقوه فراهم است.

با ساخت بنر تبلیغاتی می‌توان میزان ترافیک وب سایت را افزایش داد. زیرا در صورت جذابیت تبلیغ برای بازدیدکنندگان، با کلیک بر روی بنر، به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر خواهند بود. به همین دلیل تبلیغ کننده باید لینک را به طور مستقیم به صفحه حاوی اطلاعات هدایت کند.

بنرهای تبلیغاتی از گرافیکی بالایی برخوردارند. همچنین به دلیل تصویری بودن، امتیاز بالاتری دارند، چرا که ذهن انسان‌ها عموماً تصاویر را راحت‌تر به خاطر می‌سپارد. ساخت پوسترهای تبلیغاتی آنلاین بر اثربخشی بیشتر برندینگ و فروش تأثیر می‌گذارد. بنابراین اگر برند تبلیغ‌کننده به خوبی تثبیت شده باشد، می‌توان با افزودن چند تصویر جذاب، توجه بیننده را جلب کرد.

بهترین سایت طراحی بنر کدام است؟

طراحی بنر موجب افزایش قدرت برند کسب و کار می‌شود. زیرا در بسیاری از موارد دیده‌ایم که کاربران بدون کلیک بر روی تبلیغات، تنها با دیدن تبلیغات بنری، از محصول و خدمات شما آگاه می‌شوند. به طوری که تمامی خدمات درج شده در تبلیغ در ذهن مخاطب باقی می‌مانند.

به هنگام سفارش ساخت بنر ، برای دستیابی به بهترین نتیجه باید نکاتی را مورد توجه قرار داد. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • استفاده صحیح از رنگ
 • سایز و فونت مناسب
 • انتخاب درست تصویر
 • نام و مشخصات شرکت مورد نظر
 • سادگی و روان بودن متن و نوع طراحی
 • استفاده از انیمیشن
 • گرافیک و ظاهر زیبا

یک سایت خوب برای انجام خدمات بنر باید علاوه‌بر امکان استفاده از اندازه‌های‌استاندارد، دست طراح را برای طراحی باز بگذارد. این کار باعث می‌شود تا طراح بتواند طرح مورد نظر را شخصی‌سازی و در فرمت دلخواه ذخیره کند. همچنین باید رابط کاربری ساده و جذابی داشته باشد تا کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند. 

سرعت خوب نیز از دیگر فاکتورهای یک سایت استاندارد است. چرا که یک سایت آهسته و کند، به راحتی می‌تواند کاربر را نا امید و خسته و از ادامه کار منصرف کند. ساخت و طراحی کردن بنر با استفاده از سایت‌ ها و بنر ساز های آنلاین بسیار ساده می‌باشد. شما می‌توانید بنرها را بر اساس موضوعات مختلف طراحی کنید. سپس محتوای بنر و سایر عناصر را آماده نمائید تا چشمگیرتر به نظر برسند. استفاده از این وبسایت‌‌ها به شما اجازه می‌دهند بنرهای ثابت و متحرک تبلیغاتی خود را به صورت آنلاین بسازید.

قیمت طراحی بنر

قیمت طراحی بنر

هزینه طراحی بنر به عوامل مختلفی وابسته می‌باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع بنر درخواستی
 • حجم و میزان اطلاعات موجود در آن
 • سایز
 • اختصاصی بودن قالب طرح

تعرفه ساخت بنر تبلیغاتی آنلاین همچنین به قدرتمند بودن طرح و تبحر گرافیست بستگی دارد. همچنین تعداد بنرها، ویرایش‌های صورت ‌گرفته و استفاده از طرح‌های آماده می‌توانند در قیمت ساخت و طراحی بنر تأثیرگذار باشند. شما می‌توانید با سفارش بنرهای خود به مجموعه حرفه‌ ای محتوانایس، بالاترین کیفیت خدمات را دریافت کنید.

درمجموعه شویراد، قیمت طراحی بنرها بر مبنای تعرفه رایج و تجربه تیم طراحی در نظر گرفته شده است.

ارائه خدمات طراحی بنر توسط آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ شویراد

اگر خودتان نیروی متخصص یا مهارت کافی برای طراحی بنر ندارید، می‌توانید به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و یا تبلیغاتی معتبر مراجعه کرده و طراحی بنر خود را به آن‌ها برون‌سپاری کنید. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی با بهره‌گیری از تیم‌هایی گرافیست‌ها و طراحان حرفه‌ای می توانند بنرهای جذاب و در عین حال هماهنگ با نیازها و هدف شما را طراحی کرده و به تبلیغات شما کمک کنند.

هنگام انتخاب آژانس، نمونه کارها و پروژه‌های قبلی آن‌ها را ببینید، با آنها درباره نیازها و توقعات خود صحبت کنید. برای حصول اطمینان می توانید قیمت و شرایط همکاری با چند آژانس مختلف دیگر را نیز بررسی کنید نیز تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

در شویراد، ما یک تیم حرفه‌ای از گرافیست‌ها و توسعه‌دهندگان وب داریم؛ که تمرکز خود را بر کیفیت و طراحی زیبا، تجربه کاربری بهینه و قابلیت رشد و توسعه بلند مدت وب سایت گذاشته‌اند. هنگامی که شما سفارش انواع خدمات مانند طراحی بنر را ثبت می‌کنید، تیم ما با شما تماس خواهند گرفت تا نیازها و توقعات شما را درک کنند، سپس با توجه به اهداف و برندتان، خدمات منحصر بفردی را به شما ارائه خواهیم داد.

حرف آخر

بنرها یکی از مهم‌ترین گزینه‌های تبلیغاتی هر کسب و کاری هستند؛ شما با طراحی بنرهای تبلیغاتی جذاب و خلاقانه می توانید کاربران فضای مجازی را به سمت وب سایت و یا پلتفرم‌های اجتماعی کسب و کار خود سوق دهید. برای ارزیابی بازخورد بنرهایی که طراحی کرده اید کافیست، ترافیک وب سایت، تعداد کلیک و نرخ تبدیل وب سایت و یا ویو(بازدید) پست هایتان در شبکه های اجتماعی را بررسی نمائید.

اگر احساس می‌کنید آنطور که باید نتیجه مطلوبی حاصل تان نشده است، بهتر است مروری بر عناصر تبلغیاتی به کار رفته در بنرتان داشته باشید و در صورت لزوم آن را بهبود بخشید. همانطور که می‌دانید بسیاری از برندهای محبوب جهان از بنرهای تبلیغات برای ایجاد و افزایش آگاهی از محصولات و یا خدمات‌شان بهره می‌برند، هدف آن‌ها ماندگار شدن در ذهن مخاطب است. شما نیز می‌توانید به واسطه طراحی بنر محصولات خود را ترویج و برند خود را تقویت کنید.

در آخر توصیه می کنم برای آموزش نکات مهم و ترفندهای تبلیغات، برگزاری تبلیغات خلاقانه، رشد و توسعه کسب و کارتان و افزایش فروش و …. در کلاب آقای تبلیغات عضو شوید. برای کسب اطلاعات کامل جهت عضویت در کلاب آقای تبلیغات  پیج اینستاگرامی آقای تبلیغات را دنبال کنید.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره