تبلیغات گسترده در انواع شبکه های اجتماعی در مجموعه شویراد

تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی به امری حیاتی برای کسب و کارهای آنلاین تبدیل شده است. در دنیای امروز، اکثر فروشندگان کالا و خدمات، به جای آنکه محصول خود را در مغازه‌ها ارائه کنند، از طریق کسب و کار اینترنتی خود اقدام به فروش می‌نمایند.

اکنون فروشگاه‌های آنلاین رونق گرفته‌اند و عموم افراد جامعه با نحوه خرید از آنها آشنایی دارند. در کنار این وبسایت‌های فروشگاهی، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز امکان فروش محصولات را ارائه کرده‌اند و کاربران می‌توانند از داخل خود اپلیکیشن اقدام به خرید کالا کنند. اما گذشته از این، نقش اصلی شبکه های اجتماعی در بهبود کسب و کارها، مربوط به تبلیغات است.

روش‌های مختلفی برای تبلیغات در شویراد وجود دارند که یکی از موثرترین آنها، تبلیغات انبوه یا گسترده است. در این روش، تبلیغات شما در تعداد زیادی پیج و کانال منتشر می‌شود و مخاطبان بسیار بیشتری آنها را می‌بینند.

در این مقاله قصد داریم درباره تبلیغات گسترده در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی صحبت کنیم و انواع آن را به همراه مزیت‌های این روش توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی چیست؟

در حالت عادی وقتی شما بخواهید برای کسب و کار خودتان در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید، به سراغ یک یا چند پیج پرفالوور می‌روید و با آنها مذاکره می‌کنید. در این صورت، علاوه بر اینکه باید وقت زیادی را صرف گفتگو با ادمین‌ها بکنید، معمولا با قیمت‌های سرسام‌آوری هم مواجه می‌شوید. اما در تبلیغات گسترده، شما فقط به یک شرکت مراجعه می‌کنید و از طریق پلتفرمی که آن شرکت به شما ارائه می‌کند، می‌توانید تبلیغ خود را در ده‌ها پیج و کانال مختلف منتشر کنید. در ضمن قیمت‌ تبلیغات به ‌صورت انبوه نیز به مراتب کمتر از تبلیغات تکی و جداگانه است. بنابراین این روش تبلیغاتی از نظر اقتصادی هم کاملا به‌صرفه خواهد بود.

در تبلیغات گسترده، روش کار به این صورت است که یک گروه یا شرکت که از افراد متخصص و باتجربه در زمینه تبلیغات و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تشکیل شده است، اقدام به مذاکره با پیج‌ها و کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. پس از استعلام تعرفه تبلیغاتی این پیج‌ها، آنها را به گروه‌های موضوعی مختلف مانند شبکه و امنیت، برنامه نویسی، فناوری، دانشگاهی و … تقسیم‌بندی می‌نمایند. سپس افرادی که می‌‌خواهند کسب و کار یا محصولات خودشان را تبلیغ کنند، به این شرکت‌ها مراجعه می‌کنند و با توجه به نوع تبلیغ (مثلا استوری یا پست اینستاگرام) و زمان نمایش آن، یکی از تعرفه‌های ارائه شده توسط شرکت را انتخاب و هزینه آن را پرداخت می‌کنند. سپس تبلیغ آنها در پیج‌ها و کانال‌هایی که خودشان انتخاب کرده‌اند (مثلا تمام پیج‌های ورزشی) منتشر می‌شود.

البته تبلیغات گسترده انواع مختلفی دارد که در ادامه درباره آنها صحبت می‌‌‌کنیم و همچنین مزایای تبلیغات به این روش را نیز توضیح خواهیم داد.

تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی

انواع تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی

روش‌های تبلیغات گسترده در هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت است. مثلا در اینستاگرام می‌توانید از تبلیغات گسترده در استوری استفاده کنید. چون استوری اینستاگرام قابلیت لینک‌گذاری هم دارد، می‌توانید لینک فروشگاه یا وبسایت خود را قرار دهید تا کاربران بتوانند مستقیما وارد سایت شما شوند. با این کار به افزایش نرخ تبدیل کسب و کار خودتان هم کمک می‌کنید.

روش دیگر تبلیغات گسترده در پست‌های اینستاگرام است. این تبلیغات می‌توانند به صورت عکس یا ویدیو باشند و معمولا در ساعت‌های اوج بازدیدکننده منتشر می‌شوند. در پست‌های اینستاگرام امکان قرار دادن لینک وجود ندارد، اما اگر پست تبلیغاتی در بخش اکسپلور قرار بگیرد، بازدید آن چندین برابر خواهد شد.

در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز روش‌های دیگری برای تبلیغات گسترده وجود دارد. مثلا یکی از روش‌های مرسوم در تلگرام، «پست آخر» است. در این روش، معمولا در ساعت‌های پایانی شب که فعالیت کانال‌ها متوقف می‌شود، یک پست تبلیغاتی قرار می‌گیرد و تا صبح فردا باقی می‌ماند. این نوع تبلیغات معمولا بازخورد خوبی به همراه دارند؛ مخصوصا اگر در کانال‌های پرمخاطب منتشر شوند.

نوع دیگر تبلیغات گسترده در تلگرام با عنوان «پست ویژه» شناخته می‌شود. در این روش ادمین کانال باید جایگاه تبلیغ شما را ثابت نگه دارد. مثلا شما تعیین می‌‌کنید که پس از تبلیغ‌تان فقط 5 پست دیگر در کانال منتشر شوند. به این ترتیب تبلیغ شما در بین پست‌های دیگر دیده می‌شود و جایگاه خوبی هم دارد. پس از انتشار پست‌های بیشتر نیز ادمین موظف است که دوباره جایگاه تبلیغ شما را تغییر دهد.

شکل دیگر تبلیغات گسترده در تلگرام نیز «پست آزاد» نامیده می‌شود. همان‌طور که از نامش هم پیداست، پست آزاد به شکل یک پست معمولی در کانال منتشر می‌شود و پس از آن نیز پست‌های عادی کانال به انتشار می‌رسند. طبیعی است که در این روش بازخورد کمتری را نسبت به دو روش قبلی شاهد خواهید بود، اما هزینه پایین‌تر آن باعث می‌شود به‌صرفه‌تر هم باشد.

انواع روش های تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات گسترده در تلگرام چیست؟

تبلیغات گسترده در تلگرام به این شکل است که بسیاری از کانال‌های تلگرامی محتوای درخواستی شما را هم‌زمان در کانال‌های خود قرار می‌دهند تا افراد بیشتری تبلیغتان را ببینند و جذب کانالتان شوند. یکی از بهترین روش‌های تبلیغات گسترده، تبلیغات بازدیدی تلگرام است؛ زیرا اساساً تلگرام بر اساس بازدید پیش می‌رود. با وجود شیوه‌های مختلف درج آگهی تلگرامی، اکثر افراد تمایل دارند از این شیوه نسبت به سایر روش‌های تبلیغات در تلگرام استفاده کنند. در این روش شما فقط به‌ازای تعداد بازدید محتوای تبلیغتان هزینه پرداخت می‌کنید و نه بیشتر. در واقع، تبلیغتان در پست‌های کانال‌های تلگرامی پربازدید نمایش می‌گیرد و شما تنها به‌ازای هر هزار بازدید هزینه پرداخت خواهید کرد.

مقاله مرتبط

تبلیغات گسترده در تلگرام

انواع روش های تبلیغات گسترده در اینستاگرام

تبلیغات گسترده در اینستاگرام چیست؟

در یک کلام «گسترده» به معنای زیاد بودن است. تبلیغات گسترده به معنای تبلیغات زیاد با کیفیت بالا مد نظر بوده تا نهایتا به جذب فالورهای بیشتر و وفاداری همیشگی منجر شود. در این نوع تبلیغات، بجای اینکه تبلیغ در روزهای متوالی و بصورت کم کم منتشر شود به یکباره و در چند صد یا چند هزار پیج مختلف منتشر می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن فالور بسیار زیادی جذب خواهید کرد.

اشتراک گذاری عکس های شخصی، از ابتدایی ترین استفاده اینستاگرامی محسوب می شود. در حالی که اینستاگرام به یک ابزار برای صاحبان کسب و کار تبدیل شده تا به مشتریان بالقوه برای محصولات یا خدمات خود دست یابند. با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر از پلتفرم اینستاگرام استفاده دارند و بیشتر آنها برای تبلیغات و درآمدزایی وارد این کارزار شده اند، نباید از دنیای فرصت هایی که اینستا در اختیار ما گذاشته است، غافل شویم.

در فضایی که رقابت تنگاتنگ است، باید تبلیغات ارگانیک، جذاب و منحصر بفرد باشند و در عین حال تمام تغییرات الگوریتمی اینستا را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید نرخ تعامل و تبدیل خود را بالا ببرید. این گونه می توانید در تبلیغات گسترده اینستاگرامی موفق عمل کنید. 

مقاله مرتبط

جذب مخاطب هدفمند با تبلیغات گسترده در اینستاگرام

انواع روش های تبلیغات گسترده در واتساپ

تبلیغات گسترده در واتساپ چیست؟

تبلیغات در واتساپ، نسل جدید دیجیتال مارکتینگ و جذب مشتری و افزایش فروش در فضای آنلاین و شبکه های اجتماعی است. شرکت های کوچک و بزرگ در سراسر دنیا برای ارسال انبوه تبلیغات و مدیریت بهینه تر مشتریان خود از واتساپ استفاده می کنند.

واتس آپ بدون شک جز بهترین پیام رسان ها به حساب میاد و تبلیغات در آن میتواند جز بهترین و پربازدید ترین ها نوع تبلیغات قرار بگیرد.

مقاله مرتبط

معرفی ۳ روش تبلیغات گسترده واتساپ

مزایای تبلیغات گسترده در شویراد چیست؟

تبلیغات گسترده در شبکه‌ های اجتماعی مزیت‌های زیادی دارد. در ابتدای همین مقاله به تعدادی از ویژگی‌های مثبت این روش تبلیغاتی اشاره کردیم، اما در ادامه تمام مزایای آن را به‌‌صورت موردی بیان می‌کنیم:

مزایای تبلیغات گسترده در شویراد

صرفه جویی در زمان

یکی از بزرگترین مزیت‌های تبلیغات گسترده در شویراد ، این است که شما می‌توانید با مراجعه به تیم‌های فعال در این حوزه، در وقت خود صرفه‌جویی کنید و زحمت مذاکره کردن با ادمین‌های مختلف را به آنها بسپارید.

صرفه جویی در هزینه‌های تبلیغ

همیشه در تبلیغات انبوه، هزینه تبلیغ به مراتب پایین‌تر از تبلیغات به‌صورت تکی و جداگانه است.

امکان انجام تبلیغات به صورت هدفمند

در این روش، شما می‌توانید بر اساس موضوع کسب و کار خودتان انتخاب کنید که تبلیغات در چه پیج‌هایی منتشر شوند. مثلا اگر در زمینه فروش پکیج های آموزش شبکه فعالیت می‌کنید می‌توانید تعیین کنید که تبلیغ شما فقط در پیج‌هایی با موضوع شبکه و امنیت منتشر شود.

اعتبارسنجی پیج‌ها و کانال‌ها

گروه‌های تبلیغات گسترده، پیج‌ها و کانال‌های پخش کننده تبلیغات را مورد بررسی قرار می‌دهند تا فالوور و اعضای فیک نداشته باشند. بنابراین می‌توانید آسوده خاطر باشید که تبلیغ شما توسط افراد واقعی دیده می‌شود.

امکان مشاهده آمار بازدید تبلیغ

در روش تبلیغات گسترده می‌توانید آمار بازدید تبلیغ را به‌صورت دقیق مشاهده کنید تا از عملکرد کمپین تبلیغاتی خود آگاه شوید.

ارائه خدمات تبلیغات گسترده توسط آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ شویراد

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی نقش حیاتی در ارائه خدمات تبلیغات گسترده برای کسب و کارها و سازمان‌ها دارند. این آژانس‌ها با استفاده از استراتژی‌های هوشمندانه و تحلیل دقیق بازار، قادرند تبلیغاتی مؤثر و جذاب را در فضای مجازی و بر روی پلتفرم‌های مختلفی مانند وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌ها ارائه دهند. متخصصین حرفه‌ای آژانس‌ها، توانایی تولید محتوای خلاقانه و جذاب را دارند و از روش‌های نوینی مانند تبلیغات تعاملی، تبلیغات ویدئویی، طراحی بنر و … بهره می‌برند.

آژانس شویراد به عنوان یکی از پیشروان در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات، با تیمی مجرب و با استفاده از رویکردهای نوآورانه و راهکارهای دیجیتالی، تبلیغات شما را به مطلوب‌ترین شکل ممکن برگزار می‌نماید. این آژانس با آنالیز بازار و تمرکز بر نیازها و خواسته‌هایتان، به شما کمک کند تا در میان رقبای خود برجسته شود و برند خود را تقویت کنید.

همچنین این آژانس با ارائه خدمات شخصی‌سازی شده، مشتریان خود را در هر مرحله از فرآیند تبلیغاتی همراهی می‌کند و تلاش می‌کند تا بهترین نتیجه را در دستیابی به اهداف تبلیغاتی کسب و کارها و سازمان‌ها ایجاد کند.

حرف آخر

در این مقاله با تبلیغات گسترده در شویراد و روش‌ها و مزیت‌های آن آشنا شدیم. همان‌طور که گفتیم تبلیغات گسترده یکی از بهترین راه‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی است و اگر به شکل اصولی انجام شود، تاثیرات مثبتی روی روند کسب و کار شما خواهد گذاشت. توصیه می‌‌کنیم برای اجرای تبلیغات گسترده در اینستاگرام یا تلگرام با تیم‌های حرفه‌ای و باتجربه همکاری کنید.

برای کسب اطلاع از انواع روش های تبلیغات گسترده از کانال تلگرامی آقای تبلیغات بازدید کنید.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره