راهنمای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب‌و‌کارهای خدماتی

راهنمای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب‌و‌کارهای خدماتی
به نظر شما، کسب‌و‌کارهایی که خدمات عرضه می‌کنند، باید در مورد چه چیزی محتوا تولید کنند؟ به عنوان مثل کسی که زبان تدریس می‌کند یا مربی که در یک باشگاه بدنسازی کار می‌کند، یا کسی که مشاوره تبلیغاتی است، در مورد چه چیزی محتوا بسازد؟

تنها راه فروش در اینستاگرام تولید محتوا درباره کالایی که عرضه می‌کنید، است. کسانی که محصول می‌فروشند، در مورد محصولات جدید، یا دستورالعمل استفاده از محصول یا کیفیت محصولات‌شان و … محتوا تولید می‌کنند.

تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای خدماتی نیز مثل نیاز ماهی به آب است؛ بدون آن نمی‌توانید در این دریای رقابت ادامه دهید. در این مقاله 7 ایده‌ تولید محتوا برای پیج‌های خدماتی را توضیح خواهم داد. با ساخت این نوع محتواها می‌توانید هم خدمات خود را به مخاطبان‌تان بیشتر معرفی کنید و هم اعتماد و وفاداری آن‌ها را جلب نمایید و در نهایت خدمات خود را به فروش برسانند.

مقاله پیشنهادی: نکات طلائی نحوه تولید محتوا در اینستاگرام

7 ایده‌ تولید محتوا برای پیج‌های خدماتی

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از راه‌های مهم برای ارتباط با مخاطبان و افزایش فروش کسب و کارهای خدماتی است. اما برای تولید محتوای جذاب و موثر باید ایده‌های خلاقانه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید بر اساس سلیقه و هدف خود از این ایده‌ها برای تولید محتوای پیج‌تان بهره ببرید.

7 ایده تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب‌و‌کارهای خدماتی
راهنمای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب‌و‌کارهای خدماتی

معرفی خدمات

محتواهایی را در قالب معرفی خدمات کسب‌و‌کارتان ایجاد کنید. به مخاطبان‌تان توضیح دهید که خدمات شما برای کدام دسته از مشتریان هدف و چه افرادی طراحی شده و چه هدف و نتایجی را ارائه میدهد؟

به عنوان مثال یک پست ویدیویی با عنوان «چرا باید از خدمات ما استفاده کنید؟» بسازید و در آن مزایا، قیمت‌ها و نحوه سفارش خدمات خود را توضیح دهید. یا می‌توانید یک پست عکس ( یا اسلایدی) با عنوان «نمونه‌کارهای ما» بسازید و در آن چند تصویر از خدماتی که انجام داده‌اید را نشان بدهید.

نکته

نمونه کارهای خود را نشان دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای اثبات کیفیت خدمات خود، تولید محتوا در مورد نمونه کارهایتان می‌باشد. این کار باعث می‌شود که مخاطبان با توانایی‌ها و سبک کاری شما آشنا شده و در نهایت به شما اعتماد کنند.

  بهترین ترفندهای اینستاگرام مارکتینگ (افزایش فروش با 10 تکنیک)

می‌توانید نمونه کارهای خود را در قالب تصاویر، ویدئوها، کاروسل‌ها و حتی استوری‌ها به اشتراک بگذارید. مثلاً اگر کسب و کار شما طراحی گرافیک است، می‌توانید نمونه‌هایی از لوگو، بنر، پوستر، بروشور و غیره که برای مشتریان خود طراحی کرده‌اید را نشان دهید.

پشت صحنه‌ها

تولید محتوا درباره پشت صحنه‌های کارتان و فرآیند ارائه خدمات به جذب مشتری ایده‌آل کمک می‌کند. در تولید محتوای این چنینی کمی حساسیت به خرج دهید؛ زیر با این محتوا قرار است اعتماد و توجه مشتریان به کسب و کارتان را جلب کنید.

به عنوان مثال یک پست ویدیویی دربارۀ کارهای مرتبط با کسب‌و‌کارتان را که طول روز انجام می‌دهید، با عنوان { یک روز با کسب و کار ما } بسازید.

یا یک پست عکس درباره ابزارها و تجهیزاتی که برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کنید را با عنوان { ابزارهای مورد نیاز ما } بسازید.

اعتماد مشتری

به منظور جلب اعتماد مشتریان و افزایش اعتبار کسب و کار و خدمات‌ خود محتوا تولید کنید. به عنوان مثال درباره نظرات مثبت و رضایت مشتریان خود بعد از خرید محتوا بسازید؛ حتی می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید یک ویدئو درباره { استفاده از خدمات شما } تهیه کنند و از بابت این کار درصد تخفیف برای خرید بعدی پیشنهاد کنید.

نکته

ارزش خدمات خود را بیان کنید. برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی، باید ارزش خدمات خود را به آن‌ها نشان دهید. یعنی بگویید که خدمات شما چه مزایا و فوایدی برای مشتریان دارد و چرا آن‌ها باید از شما خدمات بخرند.

به عنوان مثال اگر کسب و کار شما تدریس زبان است، می‌توانید بگویید که با تدریس شما چه مهارت‌هایی را یاد می‌گیرند، چه مدرک‌هایی را می‌توانند بگیرند، چه فرصت‌هایی برای آن‌ها ایجاد می‌شود و غیره.

قبل و بعد

محتواهایی که به نشان دادن تفاوت قبل و بعد از ارائه خدمات شما مربوط می‌شوند، تولید کنید. مثلاً می‌توانید یک پست ویدیویی با عنوان «تغییرات شگفت‌انگیز با خدمات ما» بسازید و در آن چند ویدیوی کوتاه از قبل و بعد از ارائه خدمات خود را به ترتیب پشت سر هم قرار دهید. یا می‌توانید در یک پست عکس ( یا اسلاید ) چند عکس دو قسمتی قبل و بعد از ارائه خدمات خود را به صورت مقایسه‌ای تهیه کنید.

بررسی خدمات انجام شده

در رابطه با نحوه انجام و موفقیت ارائه خدمات خود ( از ابتدا تا انتها) محتوا تولید کنید؛ به عنوان مثال مشکلات مشتریان و خدماتی که برای آن‌ها انجام داده‌اید را برای مخاطبان خود شرح دهید.

بررسی مشکلات متداول

در مورد بررسی مشکلاتی که مشتریان ممکن است با آن‌ها روبرو شوند و راه‌حل‌هایی که شما می‌توانید ارائه کنید، محتوا تولید کنید. به عنوان مثال یک پست ویدیویی با عنوان «پاسخ به سؤالات متداول» بسازید و در آن به چند سوال رایج مشتریان خود پاسخ دهید. یا می‌توانید یک پست عکسی با عنوان «راهنمای حل مشکلات» بسازید و در آن چند مرحله برای رفع مشکلات رایج را به صورت تصویری نشان بدهید.

  بلاگر اینستاگرام کیست؟ 9 نکته برای تبدیل شدن به بلاگر موفق

این‌ سبک محتوا به شما کمک می‌کند تا به سؤالات رایج در مورد خدمات‌تان پاسخ دهید و در مورد نقاط درد مشتری بالقوه‌ اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کنید که با برند شما تعامل داشته باشند و همین باعث ایجاد اعتماد و ارتباط بیشتری بین شما می‌شود.

توضیح فرآیند خدمات‌دهی

محتواهایی را درباره توضیح فرآیند ارائه خدمات‌تان از ابتدا تا انتها بسازید. به عنوان مثال مرحله به مرحله روند کار خود را توضیح دهید تا مشتری بداند دقیقاً با چه چیزی مواجه خواهد شد. در این صورت مشتری‌ها می‌دانند در هر مرحله انتظار چه خدماتی را داشته باشند.

نکات مهم تولید محتوا  برای کسب‌و‌کارهای خدماتی
راهنمای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب‌و‌کارهای خدماتی

چند نکته مهم تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای خدماتی

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از راه‌های مؤثر برای افزایش آگاهی، اعتماد و مشتریان برای کسب و کارهای خدماتی است. اما برای این کار، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:


باید بدانید برای کی و چرا محتوا تولید می‌کنید. یعنی باید مشخص کنید که مخاطبان ایده‌آل شما چه کسانی هستند و چه نیازها و مشکلاتی دارند که شما می‌توانید با خدمات خود رفع کنید.


باید برنامه‌ریزی محتوایی داشته باشید. یعنی باید تعیین کنید که چه نوع محتواهایی می‌خواهید تولید کنید، چه فرمت‌هایی را استفاده کنید، چه برنامه‌ای برای انتشار داشته باشید و چه اهدافی را دنبال کنید.


باید محتوای خلاقانه و با کیفیت تولید کنید. یعنی باید محتوایی را ارائه کنید که برای مخاطبان شما سودمند، آموزنده، سرگرم‌کننده و الهام‌بخش باشد و با برند و خدمات شما هماهنگ باشد.


باید محتوای خود را بهینه‌سازی و ارزیابی کنید. یعنی باید از ابزارهایی مانند هشتگ، منشن، فراخوان به عمل، ایموجی و غیره برای افزایش دیده‌شدن و تعامل محتوای خود استفاده کنید و همچنین از آنالیتیک اینستاگرام برای پیگیری عملکرد و بهبود محتوای خود استفاده کنید.

توصیه ما

در این مقاله، 7 ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام برای کسب و کارهای خدماتی را معرفی کردیم. اما توصیه می‌کنم برای آشنایی با ترندهای روز تولید محتوا در اینستاگرام برای انواع کسب‌و‌کارها در  ربات کلاب آقای تبلیغات عضو شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *