Logo
جستجو کردن
Logo

علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

آقای تبلیغ ایران

در این مقاله به بررسی فعالیت‌های تبلیغاتی علی ساده‌بافی در سوشال مدیا به ویژه در پلتفرم‌های محبوب تلگرام و اینستاگرام می‌پردازیم. آقای ساده‌بافی یکی از افراد برجسته در زمینه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال می‌باشند؛ از همین رو، طرفدارانش، عنوان آقای تبلیغ / آقای تبلیغات را به او نسبت داده‌اند. 

 همانطور که می‌دانید ایشان مؤسس شرکت تبلیغاتی شویراد هستند. آژانس تبلیغاتی شویراد،  به عنوان یکی از پیشگامان و قدیمی‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی در زمینه سوشال مدیا در ایران شناخته می‌شود. شویراد، با بهره‌گیری از متخصصان برجسته و مجرب، علاوه بر تبلیغات دیجیتال، خدمات گسترده‌ای در زمینه بازاریابی دیجیتال نیز به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

بیشتر شماها علی ساده بافی را می شناسید و نام او در حوزه تبلیغات به گوشتان خورده است. در ادامه می خواهم به شما بگویم که داستان ساده بافی از کجا شروع شد؟‌ چرا و چگونه مرد پشت صحنه تمام تبلیغات ایران شد؟

برای آن دسته که شاید با خودشان بگویند تنها شرط موفقیت، داشتن سرمایه غنی است، قطعاً شنیدن قصه برند علی ساده بافی خالی از لطف نخواهد بود. 

ساده بافی مرد پشت صحنه تمام تبلیغات ایران 

در این بخش درباره ورود علی ساده بافی به عرصه تبلیغات در فضای مجازی شرح خواهم داد؛  اینکه از چه زمانی و چگونه تبلیغات دیجیتال را شروع کرد؟ 

آقای ساده‌بافی، با تأسیس شویراد در سال  1394، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تبلیغات دیجیتال آغاز کرد. اما سابقه‌ی فعالیت تبلیغاتی او به سال ۱۳۸۵ بازمی‌گردد؛ یعنی زمانی که ۱۴ سال بیشتر سن نداشت. 

علی ساده‌بافی در این باره می‌گوید: 

ورود من به فضای تبلیغاتی در واقع با خرید کامپیوتر شروع شد. اولین تجربه تبلیغاتی من در فضای آنلاین، مربوط به سی دی های آموزشی یک کمپانی در سرویس یاهو ۳۶۰ بود. در آن زمان، اکثر افراد در ایران از طریق اتصال‌های دایال‌آپ به اینترنت متصل می‌شدند و سوشیال مدیای معروف آن دوره یاهو مسنجر yahoo messenger  بود؛ بر همین اساس تبلیغات بیشتر در سرویس یاهو مسنجر انجام می‌شد. من اکانت‌های زیادی در یاهو مسنجر داشتم و در هر اکانتی نفر را اد می‌کردم؛ سپس (استاتوس) تبلیغاتی  ( شبیه استاتوس واتساپ) را برای شرکت‌ها یا وبسایت‌ها منتشر می‌کردیم.

این مقاله را حتما بخوانید
اینفوگرافیک چیست؟ معرفی چند نمونه اینفوگرافیک

البته بیشترین تجربه فعالیت تبلیغاتی من، مربوط به  تبلیغات در بلاگفا می‌باشد. در آن زمان، شبکه‌های اجتماعی (سوشیال مدیا) به شکلی که امروزه می‌شناسیم وجود نداشتند؛ به جای آن، وبلاگ‌ها و سایت‌های وبلاگ نویسی بودند. 

برای بلاگ‌های ایرانی، باکس‌های تبلیغاتی طراحی می‌کردم. پس از آن، در پلتفرم‌های اجتماعی مانند لاین، واتساپ و وی چت، تلگرام و اینستاگرام، تقریباً تمام پلتفرم‌های اجتماعی که تا کنون پدید آمده‌اند، فعالیت‌های تبلیغاتی را اجرا نموده‌ام. 

آقای تبلیغ ایران
علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

سفری در زمان از سال ۸۵ تا به امروز: مروری بر فعالیت‌های علی ساده‌ بافی

همانطور که ذکر شد ساده‌بافی از سال ۸۵ کار تبلیغات را در یاهو مسنجر و بلاگ‌های ایرانی شروع کرد. 

پس از یاهو مسنجر، فیسبوک روی کار آمد؛ من در سال ۸۷ یک پیج ۸۰k داشتم. این تعداد فالوور در آن دوره، که تعداد اندکی با فضای دیجیتال آشنا بودند با  ( 2 الی ۳ میلیون) تعداد فالوورهای کنونی برابری می‌کند.  

پس از یاهو مسنجر، تبلیغات را بر روی فیسبوک ادامه داد؛ او در سال ۸۷ یک پیج با ۸۰k فالوور داشت. 

نکته‌ای که ساده بافی به آن اشاره کرد: 

در سال‌های اولیه رونمایی فیسبوک، بسیاری از افراد با فضای دیجیتال غریبه بودند؛ آن دسته از افراد معدودی هم که اکانت فیسبوک داشتند، حتی کارکردن با فیسبوک را هم بلد نبودند. نمی داستن تبلیغات چیه؟‍! صرفاً برای وقت گذرانی روی فیسبوک فعالیت می‌کرند. داشتن یک پیچ با ۸۰k فالوور در آن دوره، که تعداد اندکی با فضای دیجیتال آشنا بودند با  ( 2 الی ۳ میلیون) تعداد فالوورهای کنونی برابری می‌کند.  

در سال ۸۸، زمانی که تبلیغات در فیسبوک به اوج خود رسید، این پلتفرم در ایران فیلتر شد. به همین دلیل ساده بافی فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به ناچار از از فیس بوک به اینستاگرام انتقال داد. لازم به ذکر است، دوسال بعد از فیلترینگ فیسبوک، از اینستاگرام رونمایی شد. 

او تمام سعی خود را کرد تا محتوای ارزشمندی به مخاطب ارائه دهد و در نهایت توانست از ۸۰ هزار فالوور فیسبوکی، ۲۳ هزار فالوور را برای پیج اینستاگرام خود جذب نماید. او بر روی پلتفرم اینستاگرام، برای برندهای مختلف به صورت واسطه کار تبلیغات انجام داده است؛ از بیزنس‌های کوچک (small business) گرفته تا برندهای مشهور جهان همچون سامسونگ و ال جی. 

این مقاله را حتما بخوانید
راهنمای کامل تبلیغات اینستاگرام در ایران با 2 روش کارآمد

ساده بافی در اواخر سال ۹۳ ، کار خود را در تلگرام آغاز کرد. همانطور که می‌دانید، آقای ساده بافی در حال حاضر در تلگرام فعالیت می‌کنند و حتی برگزاری دوره‌های تلگرام مارکتینگ را نیز در فهرست فعالیت‌های خود دارند.

بعد از فیلترینگ تلگرام در سال ۹۷ تا به امروز ( برای بار اول در ۸ دی ۱۳۹۶ تلگرام شد و در تاریخ ۲۳ دی ماه مجدد در دسترس قرار گرفت؛ تا اینکه در ۱۰ اردیبهشت ۹۷، تلگرام تا به امروز فیلتر شد. )  علی ساده بافی، تبلیغات گسترده در اینستاگرام را طراحی و اجرا می‌کند. 

تبلیغات گسترده در اینستاگرام و تلگرام
علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

فعالیت‌های گسترده ساده بافی در تلگرام 

علی رغم فیلترینگ تلگرام، علی ساده بافی همچنان فعالیت‌های تبلیغاتی رو این پلتفرم را ادامه داد و با ارائه محتوای خوب توانست مشتریان خود را بر روی این پلتفرم حفظ کند. او معتقد است که  تبلیغات ایران، مدیون تلگرام است؛ به دلیل اینکه با روی کار آمدن تلگرام، انحصار تبلیغات در این پلتفرم، از روش‌های سنتی مانند بیلبوردها و رسانه‌های بزرگ همچون رادیو و تلویزیون جدا شد و عموم جامعه با فرآیند تبلیغات آشنا شدند. 

با اضافه شدن قابلیت‌های گروه و ربات به پلتفرم تلگرام، ساده بافی تبلیغات در تلگرام را گسترش داد.  با رونمایی کانال‌های تلگرام، تبلیغات در تلگرام به اوج رسید؛ برندهای مشهور وارد این فضا شدند و روی این پلتفرم تبلیغات برگزار کردند. 

جالب است بدانید با افزوده شدن کانال‌ها به پلتفرم تلگرام، انقلابی در حوزه تبلیغات ایران به وجود آمد؛ در واقع این مرحله واقعاً به عنوان یک نقطه عطف مهم در تبلیغات ایران مطرح می‌شود. 

ساده بافی نیز از این فرصت طلایی استفاده کرد و کانال تبلیغاتی خود را راه اندازی کرد. کانال ساده بافی در اواخر سال ۹۴، ۹۰ کا ممبر (عضو) داشت؛ در آن دوران، بزرگ‌ترین کانال با نام “گیز میز” حدود ۲۲۰ هزار ممبر(اعضا) داشت. در حال حاضر نیز کانال‌های تلگرامی خبر ایران متعلق به او است و  بیش از ۴ میلیون کاربر تلگرامی دارد. 

برندهایی معروف که با ساده بافی همکاری کردند

ساده بافی برای برندهای بزرگ، اسمال بیزینس‌ها، برندهای متوسط، و همچنین برندهای معروفی مانند ایرانسل، تپسی، دیجی کالا، آسان پرداخت، گاج مارکت کار تبلیغاتی انجام داده است. به گفته وی، تا به حال، با بیش از ۵۰ درصد از کمپانی‌های بزرگ ایران افتخار همکاری  داشته است. 

فعالیت‌های گسترده ساده بافی در اینستاگرام

موفقیت علی ساده بافی صرفاً محدود به تلگرام نمی باشد؛ او در اینستاگرام نیز توانست جایگاه ویژه ای را برای خود کسب کند. حتی به جرأت می‌توانم بگویم در این پلتفرم به شهرت و محبوبیت رسید. اگر سری به پست‌های پیج ش بزنید خواهید که مخاطبانش او را با القابی مانند آقای تبلیغ، آقای تبلیغات، تک تبلیغات، سلطان تبلیغات و مرد پشت صحنه تبلیغات و … مورد خطاب قرار می‌دهند. 

او در رابطه با فعالیت‌های اینستاگرامی ش می‌گوید: 

این مقاله را حتما بخوانید
تبلیغات مبتنی بر کلید واژه چیست؟

 فیلترینگ تلگرام، انقلاب اینستاگرام آغاز شد؛ اگر تلگرام ۷۰ درصد مخاطبین رو با تبلیغات آشنا کرده بود، اینستاگرام در سال ۹۷ به اوج فعالیت‌های تبلیغاتی خود دست یافت. در پی همین تحولات، بسیاری از بیزنس‌ها به صورت کاملاً حرفه ای با پدیده تبلیغات آشنا شدند؛ بطوریکه در سال ۹۷، ما روزانه بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ تبلیغ را برای کسب و کارها برگزار کردیم؛  بر همین اساس به مرور زمان تمام فعالیت های تبلیغاتی، که پیشتر بر روی پلتفرم تلگرام انجام می‌شد، به تدریج به اینستاگرام منتقل شد.

اگر چه اوایل، تبلیغات در اینستاگرام کم‌تر و محدودتر از تلگرام بود، اما با پیشرفت زمان و تغییرات در سیاق فناوری و سیاست‌ها، شرایط و وضعیت تبلیغات در این پلتفرم‌ نیز تغییر کرد، بطوریکه به جرأت می توانم بگویم تمامی کسب و کارها از سنتی گرفته تا آنلاین در اینستاگرام مشغول به تولید محتوا و اجرای تبلیغات هستند. یکی از افتخارات من است که با تمامی برندهایی که در تلگرام و پلتفرم‌های قبلی فعالیت داشتم، همچنان در اینستاگرام نیز  این فعالیت ادامه دارد. 

شویراد
علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

شویراد نامی آشنا در تبلیغات دیجیتال

وب‌سایت شویراد، به عنوان یکی از برترین پلتفرم‌های تبلیغاتی، جایگاه برتر گوگل را  در بین رقبایش به خود اختصاص داده است. مقالات منتشر شده در وب‌سایت شویراد، در تمام کلمات کلیدی مرتبط با حوزه تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام، در صفحه نخست گوگل قرار گرفته‌اند. حتی مقالات ما،  در برخی کلمات اصلی این حوزه،  به  لینک یک یا دو گوگل دست یافته‌اند. 

قدمت شویراد در حال حاضر به ۷ سال می‌رسد؛ در واقع با راه اندازی سایت شویراد، پروسه کاری ساده بافی در زمینه تبلیغات  به صورت کاملاً حرفه‌ای آغاز شد. 

در سال ۹۶، تیم شویراد تمامی مراحل جریان سازی تبلیغات را برای برندهای مختلفی به انجام می‌رساند؛ از ایده پردازی، خلاقیت گرفته تا طراحی تیزر تبلیغاتی،  بنر تبلیغاتی و کپی رایتینگ و  وایرال محتوا.

دوره‌های آموزش تبلیغات ساده‌ بافی 

فعالیت‌های علی ساده بافی به طراحی و اجرای تبلیغات محدود نمی‌شود؛ اوتا به حال چندین دوره آموزش برگزاری کرده است تا هم مخاطبان فضای مجازی را با تبلیغات آشنا کند و هم راهنمایی باشد برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند. این دوره های عبارتند از: 

سری دوره‌های آموزش تبلیغات علی ساده بافی
علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

دوره تبلیغات به سبک علی ساده بافی

این دوره معروف به دوره عنکبوت تبلیغات (look at me) است؛ ساده بافی در این دوره  تجربیات چندین ساله خود در زمینه تبلیغات را ارائه داده است. مهارت ها و تجربیاتی که بدون شک، تا به حال نه جایی شنیده‌اید و نه کسی به شما گفته است و نخواهد گفت. به همین دلیل معتقدم که این دوره یکی از بهترین دوره های تبلیغاتی در ایران است. 

دوره تبلیغات ( کارگاه برج تبلیغات در ۵ روز)‌

هدف اصلی این دوره، بررسی روش‌های تبلیغاتی مؤثر در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. نحوه فعالیت در سوشیال مدیا برای جذب مخاطبان بیشتر و کسب درآمد و افزایش فروش 

دوره کسب درآمد از تلگرام (از منفی صفر تا آغاز تلگرام مارکتینگ)

این دوره درباره نحوه راه اندازی کسب و کار بر روی تلگرام می‌باشد. در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه از تلگرام برای تقویت کسب و کارتان بهره ببرید.

این مقاله را حتما بخوانید
نقش آژانس‌های تبلیغاتی در توسعه برندینگ کسب‌وکارها

اما مهمترین فعالیت علی ساده بافی در حوزه تبلیغات راه اندازی کلاب تبلیغات است؛ در ادامه بیشتر درباره این کلاب توضیح خواهم داد. 

راه‌اندازی کلاب آقای تبلیغات ایده بسیار جذاب علی‌ساده‌بافی

تیم شویراد به مدیریت علی‌ساده بافی، یک کانال خصوصی را به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی تحت نظارت اساتید مجرب راه‌اندازی نموده است. کاربران این کانال، می‌توانند در دوره‌های آموزشی آقای تبلیغات شرکت کرده و یا با اعتماد به او، در بخشی سرمایه‌گذاری نمایند.

کلاب آقای تبلیغات، به طور جامع، تمامی جنبه‌ها و ناگفته‌های تبلیغات و نکات مخفی آن را مورد بررسی و بحث قرار می‌دهد.

عضویت کاربران در این کلاب، از طریق ربات کلاب و اشتراک‌گذاری در کانال انجام می‌شود. اعضای این کلاب می‌توانند در دوره‌های آموزشی مرتبط با تبلیغات، فروش، برندینگ، طراحی بنر، آنالیز بنر، مارکتینگ تلگرام و واتساپ، سرمایه‌گذاری، کلاهبرداری، معرفی فیلم و سریال، معرفی کتاب، روانشناسی و ذهنیت تبلیغات، درآمدزایی از تبلیغات و معرفی ابزارها شرکت کنند.

ارائه محتوای خوب
علی ساده بافی از کجا شروع کرد؟

حرف آخر

به نظر من، علی ساده بافی، یک جوان پرشور و خلاقی هست که با ابتدایی ترین امکانات، توانسته است به موفقیت و شهرت کنونی برسد.  

علی ساده بافی یک تبلیغاتچی است که با تبلیغات بزرگ شده است؛ کسی که با کمترین امکانات و البته با تکیه بر هوش تبلیغاتی خود موفقیت‌های زیادی را در این زمینه کسب کرده است. با رشد فضای مجازی، او توانست تجربیات خود را در زمینه تبلیغات دیجیتال گسترش دهد. اکنون به عنوان یکی از برجسته‌ترین و شناخته‌شده‌ترین متخصصان تبلیغات در ایران شناخته می‌شود و به او عنوان “آقای تبلیغ” اطلاق شده است.

در حال حاضر تیم شویراد، تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی از تولید محتوا گرفته تا طراحی بنر و تیزر تبلیغاتی، جریان سازی تبلیغات،  وایرال محتوا، جذب فالوور و حتی برندینگ را بر روی اینستاگرام برای مخاطبان خود عرضه می‌نماید. تا به الان بیش از ۲۰ هزار کار تبلیغاتی در اینستاگرام به انجام رسانده است.

در این مقاله بخشی از خاطرات و تجربیات ۱۵ سال فعالیت علی ساده‌بافی در سوشیال مدیا را با شما در میان گذاشتم؛ تا با آگاهی کامل و خیال راحت از خدمات او بهره ببرید. آنچه در این مقاله درباره آقای تبلیغ ایران خواندید، مستند و قابل دسترس هستند و داخل کانال تلگرامی و سایت شویراد می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید. 

این مقاله را حتما بخوانید
مهم‌ترین هدف تبلیغات کسب و کارها در ۱۴۰۲

توصیه می کنم برای کسب اطلاعات به روز در رابطه با تبلیغات پیج اینستاگرامی علی ساده بافی را دنبال کنید.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

2 پاسخ

  1. چطور مبتونم تبلیغات پیج ارایشیم و به شویراد بسپرم؟
    و به سوال دیگه داشتم اینکه دوره عنکبوت رایگان دقیقا چیه و مناسب چه کسایی هست؟از کجا میتونم سرفصل های این دوره رو ببینم ؟

  2. کلاب آقای تبلیغات یه ایده‌ی جالبه، یعنی فضایی برای بحث و آموزش در مورد تبلیغات. فکر می‌کنم بشه از این فضا اطلاعات خوب گیر آورد … علی ساده بافی تو دنیای تبلیغات دیجیتال ایران واقعا تکه … دوره‌های آموزشی‌شون من دوره عنکبوت بودم حرف نداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

جستجو کردن