طراحی بنر تبلیغاتی خلاق

چگونه یک بنر تبلیغاتی مؤثر طراحی کنیم؟

اشتراک گذاری:

تبلیغات بنری یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ است؛ اما برای دریافت خروجی‌های بهتر و نرخ تبدیل قابل قبول از این روش تبلیغاتی بایستی مهارت طراحی بنر تبلیغاتی داشته باشید.

کیفیت طراحی، محتوا و کال تو اکشن بنرهای تبلیغاتی در ترغیب مخاطب به کلیک کردن و افزایش نرخ تبدیل نقش برجسته‌ای دارد. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را برای طراحی ا اصولی‌تر و جذاب‌تر این بنرها معرفی کنیم. با رعایت این نکات در بنر خود می‌توانید نرخ کلیک خود را بالا ببرید!

اصول طراحی بنر تبلیغاتی ( 14 نکته حیاتی )

انتشار یک بنر تبلیغاتی در افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش، افزایش ترافیکِ وب‌سایت‌ یا پیج اینستاگرام بسیار تأثیرگذار است؛ اگر می‌خواهید نتایج مطلوبی از بنرهای تبلیغاتی دریافت کنید، این 14 نکته طراحی بنر تبلیغاتی را رعایت کنید.

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی
چگونه یک بنر تبلیغاتی مؤثر طراحی کنیم؟

1. طراحی بهینه پست ( در اندازه استاندارد)

اندازه بنر تبلیغاتی خود را با توجه به فضای تبلیغاتی پلتفرم ناشر تبلیغات طراحی کنید. شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات کلیکی و بنری سایزهای استاندارد مختلفی دارد؛ سعی کنید در ساخت بنر برای هر پلتفرمی از مؤثرترین اندازه‌های استاندارد استفاده کنید.

2. رعایت ترتیب المان‌های طراحی ( تعادل متن تبلیغی )

حفظ تعادل متن تبلیغ در طراحی بنر تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است. یک بنر تبلیغاتی کارآمد شامل سه جزء اساسی زیر می‌باشد:

لوگوی شرکت‌: حضور لوگو در ساخت بنر، برای افزایش آگاهی از برند و دیده شدن بسیار ضروری است. بنابراین لوگو را به نحوی در طراحی بگنجانید که برجسته‌تر از سایر اجزای بنر دیده شود البته دقت کنید که از اهمیت پیشنهاد ویژه یا دکمه فراخوان به عمل کاسته نشود.

ارزش پیشنهادی: شما باید در بنر با ارائه ارزش پیشنهادی به مشتریان، آن‌ها را به خرید محصولات یا خدمات خود ترغیب کنید. ارزش پیشنهادی، همان منافعی است که مشتریان از خرید به دست می‌آورند؛ این بخش باید عمده فضای بنر تبلیغاتی را پر کند و اولین چیزی باشد که مخاطبان‌تان می‌بینند.

نکته:

سعی کنید با ارائه شرایط استثنایی مثل کیفیت بالا، قیمت‌های جذاب و پیشنهادهای ویژه مانند درصدهای تخفیف در بازه‌های زمانی محدود توجه مشتریان احتمالی را جلب کنید.

توصیه می‌کنم برای نوشتن ارزش پیشنهادی خوب، مقاله تیتر جذاب تبلیغاتی را مطالعه کنید.

دکمه فراخوان عمل (Call To Action) :دکمه فراخوان عمل (CTA) یا دعوت به اقدام دکمه یا متن حاوی لینک است که کاربر با کلیک روی آن، وارد صفحه فرود مورد نظر شما می‌شود. CTA باید در نقطه واضح و کانونی بنر تبلیغاتی شما باشد.

برای درک بهتر عملکرد دکمه فراخوان عمل (Call To Action) مقاله ” cta چیست ” را مطالعه کنید.

4. ساده و قابل فهم باشد ( هر چه ساده‌‌تر، بهتر )

تمام زیبایی، جذابیت و جلب توجه بیشتر در سادگی است. به همین دلیل هیچ کس به تبلیغات شلوغ و شلخته توجهی نمی‌کند و قطعا نتیجه مطلوب نیز حاصل نمی‌شود. برای اینکه بتوانید نظر مخاطبان را جلب کنید، فرصت زیادی ندارید و خیلی ساده و سریع باید کاری کنید که ترغیب شوند روی بنر شما کلیک کنند. بنابراین بهتر است محتوا و تصاویر کاملا واضح، گیرا و ساده باشند تا بلافاصله بتوانید کلیک مخاطب را بگیرید. 

5. کال تو اکشن مناسب داشته باشد ( مهم‌ترین المان در بنر ساخت بنر تبلیغاتی )

بنر تبلیغاتی موفق آنس که با یک کال تو اکشن مناسب بتواند نرخ کلیک بالایی دریافت کند. اینکه بخواهید از هر دکمه‌ای با هر طراحی و هر محتوایی استفاده کنید مشکلی ندارد، اما تجربه نشان داده است که برخی از دکمه‌ها در کنار یک سری از محتوا و جایگاه‌های مختلفی که برای دکمه در نظر می‌گیرید بهتر جواب می‌دهد و نسبت به موارد دیگر نرخ کلیک بیشتری دارد.

عبارت‌هایی مانند «همین الان شروع کنید»، «بیشتر بدانید»، « عضو شوید» یا «خرید کنید» مثال‌های خوبی از فراخوان‌ها هستند.

6. از رنگ‌های مناسب استفاده کنید ( روانشناسی رنگ )

اولین و مهم‌ترین نکته برای طراحی بنر تبلیغاتی، انتخاب رنگ مناسب است. زیرا واکنش ذهن انسان در برخورد با رنگ‌های مختلف متفاوت است و شما با دانستن ویژگی هر رنگ، باید بهترین استفاده را از آن ببرید. استفاده از یک رنگ برای برجسته‌کردن یک کلمه یا عبارت می‌تواند به‌اندازه استفاده از متن، پررنگ باشد. 

هر رنگی پیام خاصی را منتقل می‌کند. این که با هر رنگ چه حسی را در مخاطب‌تان ایجاد می‌کنید از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ اولین چیزی است که در بنر توجه کاربران را جلب می‌کند.

رنگ‌ها با احساس درونی انسان سروکار دارند و بسته به فرهنگ‌های مختلف پیام متفاوتی را منتقل می‌کنند. به‌همین‌دلیل هنگام انتخاب رنگ بهتر است درباره مخاطبان مطالعه کنید. 

7. ترویج محصول را در بنر برجسته کنید ( تعیین چارچوب برای محصول )

کاربران اینستاگرامی معمولاً در ۱ الی ۲ ثانیه تصمیم می‌گیرند که روی پست شما زمان بگذارند یا خیر. به همین خاطر نباید به آن‌ها اجازه دهید که این سؤال در ذهن آن‌ها ایجاد شود که محصول شما چیست. شما باید در طراحی بنر اینستاگرامتان به این نکته توجه کنید که عکس محصول یا پیام مهمتان در وسط و ترجیحاً بالای تصویر قرار گرفته باشد.

چشم‌های افراد به‌شکل طبیعی چیزی را که درون کادر مشخصی قرار دارد می‌بینند. بنرهای تبلیغاتی کارامد باید کادر واضح با گرافیک مناسب برای ترویج محصول داشته باشند.  به‌عنوان مثال، اگر تبلیغ‌تان سفید رنگ است به دلیل بک‌گراند سفید غالب سایت‌ها، معمولا بهتر است از حاشیه طوسی رنگ به اندازه ۱ پیکسل در اطراف تبلیغ‌تان استفاده کنید تا محصول به چشم بیاید.

8. متن تبلیغ بنر باید خوانا باشد ( انتخاب فونت مناسب )

یکی دیگر از مهم‌ترین موارد طراحی بنر تبلیغاتی این است که متن تبلیغ دریک نگاه قابل خوانا باشد. استاندارد فونت در بنر تبلیغاتی اینگونه است:

اندازه فونت عنوان و متن اصلی با هم متفاوت و متن چند سایز کوچکتر باشد و کل متن باید چهار خط یا کمتر  فضا بگیرد.

از فونت‌های بسیار ریزاستفاده نکنید. نوشتن مقدار زیادی متن یا گنجاندن مواردی چون آدرس دفتر، شماره تماس و اینماد، آدرس شبکه‌های اجتماعی و… بسیار اشتباه است. اشتباه‌تر آن است که همه این اطلاعات را با اندازه فونت کمتر از ۱۰ بنویسید.

  • استفاده درست از انیمیشن
  • سازگار با محیط سایت و البته برجسته
  • لینک به صفحه لندینگ
  • ایجاد حس فوریت در کاربر
  • انتقال پیام تبلیغاتی با تصویر درست
  • طراحی فایل تبلیغاتی با فرمت مناسب
  • استفاده از حجم فایل تبلیغاتی کم
حجم فایل تبلیغاتی
چگونه یک بنر تبلیغاتی مؤثر طراحی کنیم؟

 آخرین حرف

برای طراحی بنر اینستاگرام بهتر است از نرم افزارهای طراحی گرافیکی استفاده کنید که باعث افزایش کیفیت و همچنین جذابیت بنر شما می شود. به عنوان مثال نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور برای طراحی بنر تبلیغاتی مناسب هستند و اگر دقت کرده باشید در تمامی صفحات اینستاگرام و صفحاتی که تبلیغ می کنند معمولا درخواست استخدام متخصص در زمینه طراحی بنر  را دارند.

کاربران عادی اینستاگرام، از این پلتفرم برای تواید محتوای شخصی استفاده می کنند، اما باید بگویم اینستاگرام کاربردهای بسیار مؤثری را دارد. کسب و کارهای مختلف در سرتاسر دنیا از این پلتفرم برای اهداف تبلیغاتی و گرفتن نتایج جدی استفاده می کنند. از برندهای بزرگ گرفته تا فروشگاه‌های خانوادگی، هر کسی می‌تواند کسب و کار خود را در سطح اینستاگرام تبلیغ کند. با این حجم از کاربرانی که در این پلتفرم فعالیت دارند، بی شک بهترین ابزار تبلیغاتی کسب و کارها می باشد.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره

5 پاسخ

  1. بسیار عالی و کاربردی به خصوص برای کسانی که خیلی آشنایی با تبلیغات و بنر ندارن… این تحلیل تبلیغات تو کانال تون م حرف نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

همکاری با ما

و شرایط اسپانسرشیپ

حمایت از پادکست

برای دوست‌داران و حامیان شویراد