بلاگر خوب برای تبلیغات چه ویژگی‌هایی دارد؟

بلاگر خوب برای تبلیغات

تبلیغات بلاگری یک پل ارتباطی میان برند شما و مخاطبان‌تان است؛ اگر از این استراتژی قدرتمند به خوبی استفاده کنید، به راحتی می‌توانید نام و پیام برند خود را به گوش مخاطبان علاقه‌مند به کسب‌وکار خود برسانید. همۀ ما بلاگر مورد علاقه خود را در پلتفرم اینستاگرام داریم و تقریباً هر روز محتواهای پیج‌شان را دنبال می‌کنیم. همین بلاگرها تأثیر زیادی بر روی تصمیم خرید ما می‌گذارند. با تفاسیر می‌توان گفت بلاگرها نقش مهمی در دیده شدن کسب‌وکارها ایفا می‌کنند.

در این مقاله می‌خواهیم نکات کلیدی برای انتخاب یک بلاگر خوب برای تبلیغات را بررسی کنیم.

مزایای تبلیغات بلاگری چیست؟

همانطور که می‌دانید این روش تبلیغاتی، که بر پایۀ همکاری با بلاگرها و اینفلوئنسرهای با مخاطبان فعال و هدفمند استوار است، می‌تواند تأثیر شگرفی بر افزایش آگاهی برند و فروش محصولات داشته باشد.

۱. دسترسی به مخاطبان هدف: بلاگرها با فالوورهای واقعی به کسب‌وکارها کمک می‌کنند که تبلیغات خود را مستقیماً به دست افرادی برسانند که بیشترین احتمال علاقه‌مندی به محصولات یا خدمات آن‌ها را دارند.

۲. اعتماد مخاطبان: فالورها به توصیه‌ها و نظرات بلاگرهایی که دنبال می‌کنند اعتماد دارند. این سطح از اعتماد می‌تواند به تبلیغات اعتبار بخشیده و تأثیر آن را افزایش دهد.

۳. اثرگذاری بالا: افراد محتوای تولید شده توسط بلاگرها را با دقت دنبال می‌کنند. این توجه و دقت باعث دیده شدن می‌شود و احتمال تأثیرگذاری آن بر روی تصمیمات خرید مخاطبان افزایش می‌یابد.

بلاگر خوب برای تبلیغات

نکات کلیدی برای انتخاب یک بلاگر خوب برای تبلیغات

یک بلاگر با ویژگی‌های زیر نه تنها موجب تقویت برند شما می‌شود، بلکه به ایجاد روابط مستحکم‌تر با مخاطبان و افزایش تعاملات کمک می‌کند.

۱. حوزه فعالیت مرتبط

بلاگری انتخاب کنید که فالوورهایش به محتوای تبلیغاتی شما علاقه‌مند باشند. یعنی بلاگر باید در زمینه‌ای فعالیت کند که محتوای پیج‌ش مرتبط با محصولات یا خدمات شما است.

یکی از ویژگی‌های کلیدی برای انتخاب یک بلاگر خوب برای تبلیغات در اینستاگرام، هم‌راستا بودن علایق و نیازهای فالوورهای او با حوزه کاری شما است. به عنوان مثال، اگر پیج اینستاگرامی یک بلاگر در مورد ارائه خدمات مهاجرتی است، همکاری با یک بلاگر که در حوزه مد و زیبایی فعالیت دارد، احتمالاً به اندازه کافی مؤثر نخواهد بود. بنابراین، بلاگری را باید انتخاب کنید که حوزۀ فعالیتش نزدیک به اهداف شما است.

۲. خلاقیت در تولید محتوا

بلاگرهایی که محتوای جذاب تولید می‌کنند، می‌توانند توجه فالوورهایشان را جلب کرده و تبلیغات را به شکلی موثرتر ارائه دهند. یک بلاگر صرفاً با انتشار عکس و ویدیوهای ساده و بدون هیچگونه خلاقیتی نمی‌تواند فالوورهای پیج‌ش را تحت تأثیر قرار دهد. اما بلاگرهایی که در تولید محتوا خلاقیت دارند، فالوورهایش مشتاقانه پیج و تبلیغات او را دنبال خواهند کرد.

  تبلیغات پیج اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

محتواهای پیج یک بلاگر باید بقدری جذاب و خلاقانه باشد تا توجه فالوورها را به خود جلب کند. همچنین، باید اطلاعات مفید و آموزنده‌ای را به مخاطبان ارائه دهد تا آن‌ها را به انجام اقدامات مورد نظر، مانند خرید یا دنبال کردن برند، ترغیب کند.

۳.مورد اعتماد فالوورها

یک بلاگر باید بقدری مورد اعتماد فالوورهایش باشد که وقتی در مورد کیفیت محصولات ( یا خدمات ) شما صحبت می‌کند، مورد قبول فالوورهایش باشد. این اعتماد می‌تواند منجر به افزایش فروش و وفاداری مشتریان شود. همچنین بلاگر باید پس بلاگر بایستی قادر به ارتباط برقرار کردن با مخاطبان خود باشد و اعتماد آن‌ها را جلب کند.

۴. نرخ تعامل بالا

نرخ تعامل یا Engagement Rate (ER)، میزان واکنش کاربران به محتوای یک پیج اینستاگرامی است. این واکنش‌ها شامل لایک، کامنت، اشتراک‌گذاری، منشن و سایر انواع تعاملات می‌شود و بلاگرها باید تا حد امکان به واکنش‌های مخاطبین خود پاسخ دهند. ER یک معیار کلیدی برای سنجش میزان محبوبیت و اعتبار یک بلاگر است. نرخ تعامل بالا معمولاً نشان‌دهنده رابطه صمیمانه‌تر بلاگر با فالوورهایش و اعتبار بیشتر نسبت به سایرین است.

نکته: نرخ تعامل، از طریق تقسیم تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها، و اشتراک‌گذاری‌ها بر تعداد کل فالوورها محاسبه می‌شود.

۵. تعداد تبلیغات معقول

بلاگر نباید صفحه خود را با تبلیغات پر کند؛ این کار به اعتبار و ارتباط آن‌ها با فالوورهای پیج‌ش آسیب می‌زند. تعادل در تعداد تبلیغات نشان‌دهنده توجه به کیفیت محتوا و نیازهای فالوورها است.

یک بلاگر موفق برای تبلیغات در اینستاگرام باید به نیازهای مخاطبین خود توجه کند و نباید تمامی محتوای خود را صرف تبلیغات کند. انتخاب تبلیغات باید با دقت انجام شود تا کیفیت پیج حفظ شود و اعتماد مخاطبین از دست نرود. بلاگرهایی که بدون توجه به محتوا و کیفیت، هر درخواست تبلیغاتی را می‌پذیرند، بعد از مدتی اعتبار خود را از دست می‌دهند. یک بلاگر موفق، تعداد محدودی از پست‌های روزانه خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهد و به نوعی، تعادل بین محتوای ارزشمند و تبلیغات را حفظ می‌کند.

۶. فعالیت مستمر

بلاگرهایی که به طور منظم و پیوسته فعالیت می‌کنند، توانایی جذب و حفظ فالوورهای وفادار را دارند. این امر به برقراری ارتباط مداوم و معنادار با مخاطبین کمک می‌کند.

  نحوه غیرفعال کردن پست های تبلیغاتی اینستاگرام

این بلاگرها، معمولاً فالوورهای وفادارتر و متعهدتری دارند. این بلاگرها با انتشار محتوای مستمر و جذاب، ارتباط مستحکمی با مخاطبین خود برقرار می‌کنند. اما بلاگرهایی که صرفاً در روزهایی که تبلیغات دارند فعالیت می‌کنند، به احتمال زیاد فالوورهایشان را به مرور زمان از دست بدهند. فالوورها به دنبال محتوای مناسب و خلاقانه هستند و ترجیح می‌دهند محتوای بلاگرهایی را دنبال کنند که ارزشی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. بنابراین، یک بلاگر ایده‌آل در اینستاگرام کسی است که روزانه حداقل چند استوری منتشر می‌کند و به این ترتیب، حضور مداوم و مثبتی در پلتفرم دارد.

۷. فالوورهای واقعی

بلاگری که برای تبلیغ پیج‌تان انتخاب می‌کنید، باید فالوورهای واقعی داشته باشد. برخی بلاگرها برای اینکه در چرخه رقابت باقی بمانند، سعی می‌کنند تعداد فالوورهای پیج‌شان را بالا ببرند، به همین منظور گاهاً اقدام به خرید فالوور فیک می‌کنند.

اما همانطور که می‌دانید الگوریتم‌های اینستاگرام به شدت در مورد فالوور فیک حساس هستند؛ صفحاتی که دارای فالوورهای فیک هستند، امتیاز منفی از اینستاگرام دریافت می‌کنند. حال سؤال این است که چگونه می‌توان فهمید فالوورهای یک بلاگر واقعی هستند یا خیر؟ یکی از روش‌های آسان برای تشخیص فالوورهای واقعی، استفاده از وب‌سایت modash.io است. کافی است به وب‌سایت مراجعه کنید و نام کاربری بلاگر مورد نظر را وارد نمایید تا درصد فالوورهای فیک پیج او را به شما نشان دهد.

۸. سابقه تبلیغات موفق

بلاگری که نمونه کار تبلیغاتی موفق دارد، تأثیر مثبتی بر روی فالوورهایش خواهد داشت. برای ارزیابی موفقیت تبلیغات یک بلاگر، بهتر است از پیج‌هایی که با این بلاگر سابقه همکاری داشته‌اند سؤال کنید که آیا از تبلیغ خود رضایت داشته‌اند یا خیر. همچنین، بررسی کنید که آیا بلاگر مورد نظر سابقه تبلیغات موفقی داشته است یا خیر.

نکات مهم در انتخاب بلاگر خوب

حرف آخر

برای داشتن تبلیغات بلاگری موفق، باید محتوای پیج او با موضوع فعالیت پیج شما همسو باشد؛ پس قبل از انتخاب بلاگر به‌خوبی در مورد موضوع فعالیت و فالوورهای واقعی پیج او تحقیق کنید. اجرای تبلیغات بدون تحقیق و بررسی پیشین، نه تنها نتیجه مطلوب را به همراه نخواهد داشت، بلکه موجب هدر رفتن هزینه‌های شما می‌شود.

  تبلیغات برودکست چیست ؟

آژانس تبلیغاتی شویراد می‌تواند در انتخاب بلاگر خوب برای تبلیغات به شما کمک کند. همچنین تیم ما صفر تا 100 تبلیغات شما از طراحی سناریوی تبلیغاتی منحصر به فرد گرفته تا اجرای کامل فرایند تبلیغاتی، شامل انتخاب بلاگر و آنالیز نتایج پس از کمپین را می‌تواند بر عهده بگیرد.

برای آشنایی بیشتر با نکات و ترندهای تبلیغاتی بر روی پلتفرم تلگرام در کانال آقای تبلیغاتی عضو شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *