;

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

ساخت فروشگاه در اینستاگرام چنان که برخی افراد تصور میکنند کار سختی نیست. با نکاتی که در این مقاله از شویراد به شما میگوییم میتوانید فروشگاه خود در اینستاگرام را راه اندازی کنید. با روی کار آمدن اینترنت و سایت های فروشگاهی برای فروش محصولات، تحول بزرگی در زمینه فروش محصولات و ارائه خدمات ایجاد شد. اما به تازگی پلتفرم معروف اینستاگرام با اضافه کردن قابلیتی به نام فروشگاه باعث محبوبیت بیشتر در بین کاربران شده است.

اضافه شدن این قابلیت باعث افزایش چند برابری فروش در اینستاگرام شده است. برای اینکه شما هم با فروشگاه اینستاگرام آشنا شوید و با چگونگی ساخت فروشگاه در اینستاگرام آشنا شوید، توصیه می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

فروشگاه اینستاگرام چیست؟

قبل از اینکه سراغ ساخت فروشگاه در اینستاگرام برویم، بهتر است ابتدا نگاهی کلی به این قابلیت بیندازیم و امکاناتی که یک فروشگاه اینستاگرامی در اختیار شما قرار میدهد را به شما معرفی کنیم.

ساخت فروشگاه در اینستاگرام قابلیت جدیدی است که به این پلتفرم محبوب اضافه شده است. با این قابلیت شما می توانید لیستی از محصولاتتان را به همراه عکس در پیج خودتان منتشر کنید و مانند یک وبسایت فروشگاهی البته با امکاناتی محدود، محصولاتتان را به فروش برسانید.

فروشگاه اینستاگرام چه قابلیت هایی به ما می دهد؟

احتمالا در اینستاگرام پست هایی را دیده اید که با کلیک بر روی آنها قیمت محصول نمایش داده می شود. (مانند تگ کردن افراد عمل می کند). نمایش قیمت محصولات و لینک خرید روی آنها اولین قابلیتی است که یک فروشگاه اینستاگرامی در اختیار شما قرار می دهد.

دومین قابلیت فروشگاه اینستاگرام امکان قرار دادن لینک محصول در استوری پیج است که با کلیک بر روی آن به صفحه فرود پیجتان (Landing Page) منتقل شده و می توانند محصولات مشابه را به همراه قیمت و لینک سایت مشاهده کنند.

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

مزایای ساخت فروشگاه در اینستاگرام

از جمله مزیت هایی که یک فروشگاه اینستاگرامی می تواند داشته باشد، دسترسی سریع و راحت به محصولات و خدمات است. مشتریان شما به راحتی می توانند تنها با یک کلیک به تمام مشخصات محصول دسترسی داشته و بتوانند سریع تر از یک وب سایت از محصولات بازدید کنند.

دومین مزیتی که فروشگاه اینستاگرامی می تواند به همراه داشته باشد، نمایش محصولات و خدمات شما به تعداد زیادی از فالوورهاست که می توانید با تولید محتوای جذاب و زیبا نظرات زیادی را به سمت پیج خودتان کشانده و باعث فروش بیشتر محصولاتتان شوید. به این نکته هم توجه داشته باشید که در اینستاگرام هرچقدر تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد به همان اندازه افراد به پیج فروشگاهی شما اعتماد می کنند.

چگونه یک فروشگاه در اینستاگرام راه اندازی کنیم؟

قبل از اینکه سراغ راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام برویم لازم است این مورد را با شما در میان بگذاریم که چون ایران به دلیل تحریم ها جزو کشورهایی که اجازه ساخت فروشگاه در اینستاگرام را دارند نیست، باید تمامی مراحل راه اندازی فروشگاه را با نرم افزارهای فیلتر شکن دنبال کنید.

برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام باید تنظیمات صفحه تان و مقدمات لازم را فراهم کنید. ابتدا باید مطمئن شوید که اینستاگرام شما به روزترین نسخه است و کشوری که برای راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام انتخاب کرده اید، جزو کشورهای مجاز در دسترسی به این قابلیت است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این امکان فقط برای محصولات فیزیکی در دسترس است و شما باید طبق قوانین اینستاگرام تجارت خودتان را پیش ببرید و قوانین را زیر پا نگذارید؛ زیرا ممکن است فروشگاه شما تایید نشود.

گام اول تبدیل اکانت معمولی اینستاگرام به اکانت تجاری

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

اولین گامی که باید برای ساخت فروشگاه در ایسنتاگرام بردارید، تبدیل اکانتتان به اکانت تجاری است. برای این کار وارد Setting شده و سپس Switch To Business Profile را انتخاب کنید تا اکانتتان به یک اکانت تجاری تبدیل شود. سپس در تنظیمات اینستاگرام گزینه Linked Accounts را برای متصل شدن به اکانت فیس بوک انتخاب کنید.

گام دوم ساخت حساب تجاری در فیسبوک

برای اینکه اکانت تجاری در فیسبوک داشته باشید، لازم است ابتدا در فیسبوک ثبت نام کنید و سپس مراحل تجاری سازی حساب فیس بوک را دنبال کنید.

بعد از ثبت نام در فیسبوک از منوی بالای صفحه گزینه Create و سپس Page را انتخاب کرده و سپس گزینه Business Or Brand را انتخاب کنید. در صفحه باز شده نام فروشگاه و دسته بندی تجارتتان را به درستی وارد کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

نکته مهمی که در بالا نیز به آن اشاره کردیم این است که اینستاگرام این امکان را فقط در اختیار پیج هایی قرار می دهد که محصولات فیزیکی دارند؛ پس در هنگام انتخاب دسته به این گزینه دقت کنید. برای مثال شما می توانید گزینه Shopping and Retail را انتخاب کرده و سپس بر روی ادامه کلیک کنید.

در ادامه تکمیل فرایند تجاری سازی حساب لازم است اطلاعات تکمیلی از جمله: آدرس، شماره تلفن، کدپستی و… را وارد کنید. در هنگام وارد کردن این اطلاعات حتما دقت کنید که از اطلاعات ایران استفاده نکنید؛ زیرا به دلیل تحریم ها ممکن است حساب شما برای ساخت فروشگاه در اینستاگرام تایید نشود.

برای افزودن تگ خرید در اینستاگرام هم بهتر است از شماره هایی غیر از ایران استفاده کنید وگرنه ممکن است تگ اینستاگرام شما هم تایید نشود.

در مرحله آخر کافی است برای صفحه تجاری فیسبوک یک کاور طراحی کرده و در محل مشخص شده آپلود کنید.

گام سوم اتصال حساب تجاری فیسبوک به اکانت اینستاگرام

برای اتصال اکانت تجاری فیسبوک به اینستاگرام لازم است در صفحه فیسبوک روی Setting کلیک کرده و در بخش Page Info اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. دقت کنید تمام اطلاعات را تا جای ممکن به طور کامل وارد کنید تا احتمال تایید نشدن تگ کمتر شود.

بعد از تکمیل اطلاعات لازم است به بخش Template and Tabs بروید و در صفحه باز شده از قسمت Add Tab گزینه Shopping را انتخاب کرده و سپس آن را در بالای جدول قرار دهید.

حالا نوبت آن است که اکانت اینستاگرام و فیسبوک را به یک دگیر متصل کنید. در بین گزینه های سمت چپ در منوی Setting فیسبوک بر روی Instagram کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده  Connect Account را انتخاب کنید تا دسترسی به اکانت اینستاگرام را تایید کرده و آن را به حساب فیسبوک اضافه کنید.

نکته: وقتی اتصال بین اکانت ها برقرار شود شما باید عکس پروفایلتان را در این قسمت مشاهده کنید. اگر غیر از این بود یعنی اتصال برقرار نشده است.

گام چهارم وارد کردن محصولات

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

در این مرحله از راه اندازی فروشگاه اینستاگرام لازم است کاتالوگ محصولات را وارد حساب فیسبوک کنید. برای این کار روی آیکن سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Tag Product را انتخاب کنید. در صفحه باز شده New Product را انتخاب و محصول جدید را به همراه مشخصات کامل و URL به فیسبوک اضافه کنید.

در آخر باید منتظر تایید تگ محصولات باشید که ممکن است چند روز تا چند ماه طول بکشد و اگر در این مدت اینستاگرام به ایرانی بودن شما شک کند، تگ محصولات شما را تایید نمی کند که باعث می شود فروشگاه شما فعال نشود.

زمانی که از طرف اینستاگرام تگ محصولات و فروشگاه شما تایید شود، پیام فعال سازی در صفحه اینستاگرام و گزینه Shopping نمایش داده می شود که می توانید به راحتی محصولاتتان را منتشر کنید و از این قابلیت خارق العاده برای رشد کار و افزایش درامد استفاده کنید.

اگر فروشگاه شما به درستی کار کند شما می توانید آیکون کیف کوچک را در کنار تصاویر محصولاتتان مشاهده کنید که این یعنی حساب شما تایید شده است.

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

فوت و فن فروش محصولات در اینستاگرام

برای اینکه در زمینه فروش محصولاتتان موفق عمل کنید و بتوانید نظرات را به سمت محصولات و خدمات خودتان بکشانید، لازم است چند مورد از راهکار های فروش در اینستاگرام را به کار ببرید. همچنان همراه ما باشید تا این راهکارها را به شما معرفی کنیم.

  • بهترین و جذاب ترین عکس را از محصولات در صفحه منتشر کنید؛ زیرا بیشتر کاربران فقط با دیدن عکس به خرید محصول ترغیب می شوند.
  • هشتگ های مرتبط را فالو کنید. این مورد برای رشد فروشگاه اینستاگرامتان می تواند مفید باشد.
  • مطالب جذاب و منحصر به فرد برای افزایش فالوور تولید و منتشر کنید.
  • مطالبی که به فروشگاه شما ربطی ندارند منتشر نکنید.
  • توضیح مختصر و جالبی در بیو پیج برای آشنایی با نحوه کار فروشگاه اینستاگرام درج کنید.

اخیرا مقاله ای درباره پرفروشترین محصولات در اینستاگرام منتشر کرده ایم که توصیه میکنیم حتما مطالعه کنید.

حرف آخر

در این مطلب اهمیت ساخت فروشگاه در اینستاگرام و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار می دهد را بیان کردیم.

اگر شما هم به دنبال افزایش فروش محصولاتتان در اینستاگرام هستید می توانید با راه اندازی یک فروشگاه در اینستاگرام که در بالا نحوه راه اندازی فروشگاه اینستاگرام را به شما آموزش دادیم، به کسب و کارتان رونق دهید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *