نحوه دسته بندی (پوشه بندی) چت ها در تلگرام

همانطور که می‌دانید پیام رسان محبوب تلگرام، قابلیت گروه بندی یا دسته بندی چت های تلگرام را به برنامه خود اضافه کرده است. این قابلیت در نسخه 6.0 تلگرام عرضه شده است؛ اگر قابلیت گروه‌بندی چت‌های تلگرام برای شما فعال نشده، کافیست تلگرام خود را به آخرین نسخه ارتقاء دهید. به‌روزرسانی نرم‌افزار به طور معمول در فروشگاه‌های اپلیکیشن (برای iOS) و Google Play (برای اندروید) در دسترس است. پس از به‌روزرسانی، شما می‌توانید از قابلیت گروه بندی چت‌ها استفاده کنید.

این نسخه از تلگرام آپدیت‌‌های دیگری را نیز دارد:

اضافه کردن قابلیت گروه بندی چت‌ها یک امکان مفید است که به کاربران کمک می‌کند تا چت‌های مختلف خود را به راحتی دسته‌بندی و مدیریت کنند. در ادامه نحوه دسته بندی چت های تلگرام را بررسی می‌کنیم.

این نسخه از تلگرام آپدیت‌‌های دیگری را نیز دارد: قابلیت ایجاد تاپیک در گروه های تلگرام

دسته بندی چت های تلگرام

برای دسته بندی یا پوشه بندی چت ها، اپلیکیشن تلگرام را باز کنید؛ روی سه خط (قسمت بالا سمت چپ) کلیک کرده و برای وارد شدن به منوی کشویی تلگرام، setting ( تنظیمات) را باز کنید. حال در صفحه تنظیمات بر روی گزینه‌ی Chat Folder (پوشه‌ها) بزنید.

مرحله اول: دسته بندی چت های تلگرام

در صفحه‌ی باز شده چند پوشه توصیه شده است که در صورت دلخواه می توانید از آن‌ها برای دسته بندی چت های خود استفاده کنید.

  • پوشه Unread برای دسته بندی پیام‌های خوانده نشده است.
  • پوشه Personal برای دسته بندی پیام‌های شخصی است.

برای اضافه کردن دسته بندی‌های دیگر بر روی Create New Folder (ایجاد پوشه جدید) بزنید.

مرحله دوم: دسته بندی چت های تلگرام

حال در این صفحه بر روی Add Chats کلیک و نوع دسته بندی را انتخاب کنید.

  • با کلیک بر روی Groups، گروه ها در این پوشه قرار می گیرند.
  • با کلیک روی Channels، کانال ها در این پوشه قرار می گیرند.
  • با کلیک روی Bots، ربات ها در این پوشه قرار می گیرند.
  • با کلیک روی Contacts، مخاطبین در این پوشه قرار می گیرند.
  • با کلیک روی Non Contacts، غیر مخاطبین در این پوشه قرار می گیرند.

پس از انتخاب دسته‌ها، یک نام مناسب برای پوشه خود نوشته و روی دکمه Save (ذخیره) بزنید.

مرحله سوم: دسته بندی چت های تلگرام

شما می توانید داخل هر پوشه، ترکیبی از این گفتگو ها یا فقط یک نوع از آن را ذخیره کنید. به عنوان مثال می توانید ترکیبی از گفتگوهای کانال و گروه را در یک پوشه قرار دهید یا صرفاً گروه ها را در یک پوشه قرار دهید.

انواع دسته بندی ها در تلگرام

نکته

علاوه بر موارد ذکر شده، شما می‌توانید از بین کانال‌ها، گروه‌‌ها و … موجود، پوشه‌های سفارشی ایجاد کنید؛ توجه کنید در هر پوشه 100 گفتگو قرار می‌گیرد. این دسته‌ها را می‌توانید با عنوان مشخصی نامگذاری و چت‌های خود را داخل این پوشه ها ذخیره و مدیریت کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا به راحتی به چت‌های مورد نیازتان دسترسی داشته باشید.

مزایای دسته بندی چت های تلگرام

دسته‌بندی چت‌های تلگرام به شما امکان مدیریت بهتر ارتباطات خود را می‌دهد و برخی از مزایای مهم را ارائه می‌کند:

سازماندهی بهتر: با دسته‌بندی چت‌ها، می‌توانید پیام‌های خود را به گروه‌های مختلف تقسیم کنید. این به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید که کدام چت‌ها مرتبط با کار، دوستان، خانواده یا موضوعات خاصی هستند.

افزایش بهره‌وری: با دسته‌بندی چت‌ها، می‌توانید به راحتی به گروه‌ها و موضوعات خاص دسترسی پیدا کنید و از اسپم یا پیام‌های غیرمهم جلوگیری کنید. این باعث افزایش بهره‌وری و کاهش اشغال ذهنی می‌شود.

پاسخگویی بهتر: با دسته‌بندی چت‌ها، می‌توانید به سرعت به پیام‌های مهم و فوری پاسخ دهید، زیرا آنها در دسته‌های مخصوص به خود قرار دارند و مشکلی در اشتباهی گم نخواهید کرد.

مدیریت کانال‌ها و گروه‌ها: اگر شما چندین کانال یا گروه دارید، دسته‌بندی آنها به شما کمک می‌کند تا آنها را به بهترین شکل مدیریت کنید و از ترکیب پیام‌ها در یک پوشه جلوگیری کنید.

حفظ حریم خصوصی: با دسته‌بندی چت‌ها، می‌توانید پیام‌ها و اطلاعات خصوصی خود را در پوشه‌های مخصوص حفظ کنید تا از دسترسی دیگران جلوگیری کنید.

آسانی در مدیریت کسب و کار: اگر تلگرام را به عنوان ابزار ارتباطی کسب و کار استفاده می‌کنید، دسته‌بندی چت‌ها به شما امکان مدیریت بهتر ارتباطات با مشتریان و تیمتان را می‌دهد.

دسته بندی ها در تلگرام
نحوه دسته بندی (پوشه بندی) چت ها در تلگرام

دسته‌بندی چت‌ها در تلگرام ابزار مفیدی است که به شما کمک می‌کند تا چت‌های خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و به راحتی به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

حرف آخر

تلگرام به عنوان یک پلتفرم ارتباطی و همچنین به عنوان یک ابزار مفید برای مارکتینگ و ارتباط با مشتریان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اپلیکیشن تلگرام به دلیل ویژگی‌های خاص خود، به عنوان یک کانال ارتباطی مؤثر برای کسب و کارها، تبلیغات و تبادل اطلاعات در سطح گسترده شناخته می‌شود.

اپلیکیشن تلگرام از قابلیت های کاربردی برای مدیریت تلگرام رونمایی کرده است. برای موفق شدن در تلگرام مارکتینگ لازم است ابتدا به خوبی تلگرام را یاد بگیرید. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تلگرام مارکتینگ ، عضو کلاب آقای تبلیغات شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *