بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟

هر کسی رنگ مورد علاقه‌ی خود را دارد و با دیدن آن آرامش می‌گیرد اما به صورت کلی می‌توان گفت که رنگ‎‌ها خواص مختلفی دارند و احساسات متنوع و خاص خود را به بیننده انتقال می‎دهند. برای مثال رنگ سبز و آبی ضربان قلب را کم کرده و به انسان آرامش می‎دهند اما رنگ‌هایی مانند قرمز می‎توانند تا حدی تنش‌زا باشند.

همین موضوع باعث می‌شود که استفاده از رنگ‎های مختلف در کسب و کار اینستاگرامی در فروشتان تاثیرگذار باشد. با این مقاله می خواهیم ترکیب رنگ پیج اینستاگرام را بررسی کنیم.

روانشناسی رنگ چیست؟

آمارها نشان داده است که در حین خرید یک محصول خاص،اکثریت خریداران به ویژگی‎های ظاهری آن نظیر رنگ توجه می‎کنند. رنگ‎ها تاثیر بسیار زیادی روی فرایندهای مغزی افراد دارند. برای مثال رنگ قرمز می‎تواند اشتهای افراد را باز کند و رنگ سبز می‎تواند هماهنگی را نشان دهد. اگر نگاهی به لوگو و طراحی‎های گرافیکی برندهای معروف بیاندازید متوجه خواهید شد که همه‎ی آن‌‎ها با «مفهوم روانشناسی رنگ‎ها» آشنا هستند و از این تکنیک برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر روی مخاطب استفاده می‎نمایند.

«روانشناسی رنگ‎ها» در واقع شاخه‌ای از دانش است که بر روی تاثیر رنگ‎های مختلف روی انسان تحقیق و بررسی انجام می‎دهد. از آنجایی که بازاریابان متوجه شدند که رنگ‎ها می‎توانند تاثیر زیادی روی رفتار مشتریان داشته باشند، به همین خاطر این حوزه از دانش در مدت زمان کمی، رشد بسیاری داشته است. حالا دیگر صاحبان کسب و کارها و پیج‎های اینستاگرامی سعی می‎کنند پست‎ها و بنرهای اینستاگرامی طراحی کنند که با این اصول همخوان باشد و بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد.

مقاله پیشنهادی: ویژگی عکس بنر تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

معرفی بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام

ترکیب رنگ پیج اینستاگرام چگونه است؟

در اینجا لیستی از بهترین رنگ ها در اینستاگرام که توسط مردم درک می شود، آورده شده است:

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ بنفش

بنفش باعث تحریک احساس احترام، خلاقیت، اصالت، فانتزی و تحریک برای انجام کاری می‌شود. مردم معمولاً روی دیوارها به رنگ بنفش تیره و تیره‌رنگ می‌زنند زیرا باعث می‌شود احساس راحتی و خلاقیت بیشتری داشته باشند.

اگر توجه کرده باشید، بیشتر پیج‎هایی که محصولات لوکس به فروش می‎رسانند اصولا از رنگ بنفش استفاده می‎کنند. بنفش رنگی اشرافی و تجملی است و علت ایجاد این حس هم به خاطر کم بودن این رنگ در طبیعت است. یعنی کمتر جایی در طبیعت است که می‎توانید رنگ بنفش را پیدا کنید. در پیج‎هایی که مربوط به زیبایی پوست و محصولات آرایشی و بهداشتی است، در ترکیب رنگ پست اینستاگرام از رنگ بنفش به وفور استفاده می‎شود.

مناسب

 • محصولات زیبایی از این رنگ برای تسکین/آرامش استفاده می‌کنند.
 • این باعث می‌شود یک برند تخیلی و عاقلانه به نظر برسد.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ آبی

رنگ آبی که می‎توانید آن را در دریا و آسمان مشاهده کنید، نشانه‎ای از اطمینان و اعتماد به نفس است. این رنگ اشتها را کم کرده و تمرکز را افزایش می‎دهد. بیشتر بانک‎ها از این رنگ در لوگوی خود استفاده می‎کنند. رنگ آبی می‎تواند قدرت را نشان دهد و به مخاطب شما تلقین کند که می‎توان به این پیج اعتماد کرد.

تیره / آبی دریایی

معمولاً می‌توان این رنگ را به دلیل حال و هوای صمیمانه و مقتدرانه‌ای که دارد روی تریبون‌ها، نشان‌ها و … مشاهده کرد. آبی دریایی نشان‌دهنده حس کنترل، موفقیت، وفاداری، صلح و آرامش است.

مناسب

 • این یک حس اقتدار را برای یک شرکت ایجاد می‌کند.
 • این توسط مارک‌ها برای نشان دادن پیچیدگی استفاده می‌شود.

نور / آسمان آبی

سایه‌های روشن‌تر آبی نسبتاً دل‌پذیرتر هستند و حس جاه‌طلبی، آگاهی، اهداف، روحیه، کنترل و نجات و تعهد را به ما می‌دهند.

مناسب

 • باعث ایجاد حس اطمینان و امنیت برند می‌شود.
 • توسط بخش شرکتی برای نشان دادن بهره‌وری استفاده می‌شود.

برندهایی که از این رنگ استفاده می‌کنند – توییتر، اسکایپ، وردپرس، اینترنت اکسپلورر و غیره.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ سبز

سبز رنگ طبیعت و نشانی از قدرت و مهربانی است. اصولا در پیج های اینستاگرامی که به دنبال ایجاد حس آرامش و اطمینان هستند، از این رنگ استفاده می‎شود. پیج‎های مربوط به محیط زیست هم از این رنگ بهره می‎برند. این رنگ فشار خون را کاهش داده و بدن را در وضعیت متعادل و آرام نگه می‎دارد. رنگ سبز نشانی از ثروت است.

سبز تیره

این رنگ بیشتر یکرنگ خاکی است که نشان‌دهنده تعادل، هماهنگی، ثبات، طبیعت مادر، ایمنی و قابلیت اطمینان است. سبز تیره نیز باعث تشویق و تجدید حیات می‌شود.

مناسب

 • برندهای غذایی و کشاورزی بیشترین سود را از این رنگ می‌برند.
 • همچنین برای املاک، بانک‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی ایدئال است.

سبز روشن

این رنگ‌به‌رنگ سبز تیره حال و هوای کاملاً مشابهی می‌دهد، اما حس باروری، جوان‌سازی، رشد و بازسازی را نیز به آن اضافه می‌کند. همتای نئونی آن نیز نشان‌دهنده تحریک، سرگرمی و انرژی متناوب است.

مناسب

 • این رنگ برای بخش آموزش و محیط‌زیست بسیار مناسب است.
 • همچنین برای برندهای سرگرمی مناسب است.

ترکیب رنگ پیج اینستاگرام

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ زرد

این رنگ روشن به‌محض اینکه به آن نگاه می‌کنید، فوراً شور و انرژی را برمی‌انگیزد. زرد نشان‌دهنده نشاط، گرما، شادی، خودانگیختگی و مثبت اندیشی است.

رنگ زرد و نارنجی و هم خانواده‎های آن‎ها از جمله رنگ‎های شاد و پرانرژی هستند که برای ایجاد حس خوش بینی مورد استفاده قرار می‎گیرند. البته این رنگ‌ها می‎توانند به نوعی احساس خطر هم ایجاد کنند. اگر می‎خواهید مخاطب اینستاگرامی خود را وادار به انجام سریع کاری کنید می‎توانید از این رنگ‎ها استفاده نمایید.

مناسب

 • این یک سایه عالی برای جلب‌توجه خریداران ویترین است.
 • این رنگ همچنین برای هماهنگی با برندهایی که جوانی و انرژی را نشان می‌دهند عالی است.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ نارنجی

درست مانند رنگ زرد، نارنجی نیز یکرنگ بسیار تحریک‌کننده است، اما کمی آرام تر است. روانشناسی رنگ نارنجی برای بیان سرگرمی، آزادی، انگیزه، برونگرایی و هیجان است.

مناسب

 • این رنگ برای فید اینستاگرام برندهای خرید مناسب است.
 • همچنین برای برندهایی که نشانه پرخاشگری هستند مناسب است.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ خاکستری

این رنگ در طیف خنثی سیاه‌وسفید قرار می‌گیرد و درنتیجه نشان‌دهنده بی‌طرفی است. بیشتر حالتی رسمی، آرام، بالغ و آرام دارد.

مناسب

 • همیشه می‌توان آن را در ترکیب بارنگ‌های دیگر دید.
 • برندهایی که می‌خواهند جدیت را نشان دهند از رنگ خاکستری استفاده می‌کنند.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ مشکی

آیا می‌خواهید قدرتمند به نظر برسید؟ رنگ مشکی بپوش! این رنگ نشان‌دهنده قدرت، اقتدار، کلاس، ظرافت، نظم و کنترل است. مشکی‌رنگ شادی نیست.

سیاه از آن دسته رنگ‌هایی است که کنار آمدن با آن برای همه‎ی افراد امکان پذیر نیست. بنابراین بازاریابان بایستی در ترکیب رنگ پست اینستاگرام با دقت بیشتری آن را انتخاب کنند. می‎توان گفت که سیاه در واقع یک رنگ نیست. چرا که سیاه در عدم رنگ‎های دیگر به وجود می‎آید. در هر صورت سیاه نشانه‎ای از قدرت، اعتماد به نفس و ثبات است و در کسب و کارهایی که به هوش و ذکاوت مربوط است به وفور استفاده می‎شود.

مناسب

 • این باعث می‌شود که برند رسمی‌تر به نظر برسد.
 • شرکت‌های مرتبط با نوشتن یا توسعه کار سیاه را ترجیح می‌دهند.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ سفید

رنگ سفید معمولاً زمانی ترجیح داده می‌شود که شخصی بخواهد به صلح، هماهنگی، آرامش، خلاقیت، ذهن باز و بی‌طرفی اشاره کند. احتمالاً یکی از کسل‌کننده‌ترین و درعین‌حال ظریف‌ترین رنگ‌ها است.

رنگ سفید ساده و زیباست و به خاطر همین ویژگی در کسب و کارهای کمتری استفاده می‏شود چرا که ممکن است مورد پسند همگان قرار نگیرد. سفید یکی از رنگ‎هایی است که می‎تواند حس خلاقیت را زنده کند. بنابراین اگر پیج اینستاگرام شما در رابطه با چنین موضوعاتی است، می‎توانید از رنگ سفید استفاده کنید.

مناسب

 • حس حرفه‌ای بودن و رسمی بودن را اضافه می‌کند.
 • این یک تصور ساده برای یک برند ایجاد می‌کند.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ قرمز

بدون شک قرمز یکی بهترین رنگ ها در اینستاگرام است که نشان‌دهنده انرژی، رهبری، جاه‌طلبی، قدرت، اعتمادبه‌نفس، فعال بودن، هیجان و اراده است. همچنین نماد عشق است.

اگر محصولات شما در اینستاگرام به شکلی است که باید در سریع‎ترین زمان ممکن فروخته شود، قرمز رنگ مناسبی برای شما خواهد بود چرا که این رنگ می‎تواند احساس فوریت را در مخاطب ایجاد کند. این رنگ ضربان قلب را افزایش داده و فشار خون را هم زیاد خواهد کرد. همچنین از دیگر تاثیرات این رنگ می‎توان به ایجاد شور، اجبار و تحریک اشتها اشاره کرد.

مناسب

 • آیا به‌طورکلی برای نشان دادن مارک‌های جسور و جوان استفاده می‌شود؟
 • این یک احساس فوریت ایجاد می‌کند – بنابراین درفروش ترخیص کالا استفاده می‌شود.

بهترین ترکیب رنگ پیج اینستاگرام کدام ها هستند؟رنگ قهوه‌ای

این یکی از عمومی‌ترین و خنثی‌ترین رنگ‌ها برای کاور پست های اینستاگرامی است که حس بسیار کم‌رنگی را ایجاد می‌کند. رنگ قهوه‌ای نشان‌دهنده صداقت، قابلیت اطمینان، نوستالژی، گرما و راحتی است. درواقع، افرادی که رنگ موکا را دوست دارند ممکن است رنگ قهوه‌ای را دوست نداشته باشند.

مناسب

 • اکثر شرکت‌های کشاورزی رنگ قهوه‌ای را ترجیح می‌دهند.
 • رنگ گرما را تحریک می‌کند و برای بازاریابی در تم‌های قدیمی مناسب است.

روانشناسی رنگ در اینستاگرام

چگونگی استفاده از رنگ‌ها در برند سازی پیج اینستاگرام

در قسمت‌های قبل ترکیب رنگ پست اینستاگرام حال شاید این سؤال پیش آید که چگونه و در کجا از این رنگ‌ها استفاده کنید، خب پس از با روانشناسی رنگ در اینستاگرام  و انتخاب رنگ مناسب خود سعی کنید:

در لوگوی پیج خود حتماً از آن رنگ استفاده کنید.

کاور هایلات های خود را با استفاده از رنگ مدنظرتان بسازید.

در انتخاب عکس پست‌های پیج خود اگر مایل هستید که آن بدون تغییر رنگ منتشر شود، می‌توانید در تصاویری که با دوربین خود می‌گیرید و یا از اینترنت پیدا می‌کنید رنگ برندتان موجود باشد مانند تصاویر بخش رنگ قرمز و سبز.

اگر می‌خواهید کاور رنگی تصاویر خود را بارنگ منتخب خود ایجاد کنید می‌تواند در زمان انتشار پست از بخش فیلترهای رنگ اینستاگرام کاور رنگ خود را ایجاد و روی عکس اعمال کنید، مانند تصاویر بخش رنگ زرد.

اگر به دنبال تصاویر مینمالیستی و تک‌رنگ مانند سیاه‌ و سفید هستید می‌توانید از بخش فیلتر پیشرفته تصاویر اینستاگرام استفاده کنید و تصاویر مدنظر خود را بسازید.

سخن پایانی

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بصری است و رنگ‎هایی که در عکس یا ویدئوهای خود استفاده می‎کنید تاثیر بسیار زیادی روی رفتار مخاطب دارد. به همین خاطر نیاز است که حتما با تاثیر رنگ‎ها روی رفتار مخاطب آشنا باشید و از رنگ مناسبی استفاده نمایید.

ما در این نوشته از شویراد سعی کردیم تا تعدادی از مهم‎ترین نکات مربوط به تاثیر رنگ‎ها روی کاربران اینستاگرامی را بررسی کنیم و تعدادی از انتخاب های هوشمندانه برندها در استفاده از رنگ مناسب را مثال بزنیم. توجه داشته باشید که یک متخصص گرافیک می‎تواند با روانشناسی رنگ در اینستاگرام کمک زیادی در حرفه ای شدن هر چه بیشتر طرح ‎هایتان کند و میزان فروش شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *