استراتژی محتوای اینستاگرام چیست؟

استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام برای بسیاری از افراد صرفاً سرگرمی نیست؛ تعداد زیادی از مخاطبان این پلتفرم توانسته اند به درآمد و سودهای کلانی برسند. اما دیده شدن در اینستاگرام به این راحتی ها هم نیست! برای پول درآوردن از اینستاگرام باید محتوا تولید کنید، از این رو بایستی علاوه بر مهارت، استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام را نیز بدانید. یادتان باشد هر محتوایی نمی تواند شما را به درآمد برساند؛‌ محتوای شما باید باکیفیت و منحصر بفرد باشد.

هر کسب و کاری برای فروش محصولات و یا خدمات نیاز به بازاریابی، ترویج و تبلیغ و در نهایت جذب مشتری دارد. اساس بازاریابی در اینستاگرام محتوا است؛ یعنی شما با استفاده از بازاریابی محتوایی می توانید لید تولید کرده و آن ها را به مشتری تبدیل کنید. از این رو شما باید مهارت و استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بدانید تا بتوانید بیشترین نتیجه و بازخورد را بگیرید.

اما قبل از صحبت درباره استراتژی محتوای اینستاگرام، به چند نکته در مورد استراتژی اینستاگرام اشاره کنیم، بعد به اصل مطلب محتوای اینستاگرام بپردازیم. در ادامه این مقاله همراه من باشید.

مقاله پیشنهادی: نحوه تولید محتوا در اینستاگرام

استراتژی اینستاگرام

استراتژی اینستاگرام چیست؟

شرط اول موفقیت کسب و کارها، انجام هر کاری در زمان مشخص و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده می باشد. استراتژی دقیقاً همان چیزی است که به آن ها کمک می‌کند تا بتوانند برای فعالیت های موردنظر خود برنامه‌ریزی کرده و آن را در زمان مقرر به انجام برسانند. استراتژی اینستاگرام نیز به معنای برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی تمام فعالیت‌ های شما روی این پلتفرم است.

حال که فهمیدیم استراتژی اینستاگرام چیست؛ ببینیم محتوای اینستاگرام چگونه باید باشد؟

استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

استراتژی در واقع همان نقشه راه است، که به شما کمک می کند بدانید چه نوع محتوایی را در چه زمانی و برای چه کسانی تولید کنید. وقتی شما برای تولید محتوا در اینستاگرام، هدف، مخاطب و زمان تعیین می کنید، به نوعی استراتژی خود را می چینید.

عناصر اصلی استراتژی محتوا در اینستاگرام

برای داشتن یک استراتژی موفق برای تولید محتوا در اینستاگرام ابتدا باید عناصر اصلی آن را بدانید! در واقع برای موفقیت در مدیریت صفحه اینستاگرام یک کسب‌وکار، باید عناصر تشکیل‌دهنده در استراتژی محتوا را شناسایی کنید.

استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام

برای تدوین استراتژی محتوای اینستاگرام این چند نکته را رعایت کنید:

انتخاب موضوع محتوا

انتخاب موضوع، اولین و مهم ترین گام برای تولید محتوا در اینستاگرام است؛ برای این منظور پیشنهاد می کنم از مخاطبان تان نظرسنجی کنید، این که آن ها به چه موضوعاتی در رابطه با حوزه فعالیت پیچ تان علاقه مند هستند. همچنین می توانید با استفاده از ابزار های آنالیز اینستاگرام، میزان تعامل کاربران با پست های مختلف پیج تان را بررسی کنید و بر این اساس محتوا تولید کنید.

مشخص کردن هدف از تولید محتوا

هدف تان از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟ باید بتوانید برای این سؤال یک پاسخ داشته باشید؛ شما باید حوزه فعالیت و هدف تان را مشخص کنید. به عنوان مثال نمی توانید هر گونه پستی از پست خبری گرفته تا طنز یا آموزشی را در پیج تان منتشر کنید؛ باید موضوع فعالیت پیچ تان و مخاطبان هدف خود را تعیین کنید و متناسب با نیازها و علایق آن ها محتوا تولید کنید.

داشتن پرسونای مشتری برای محتوا

مخاطبان پیج اینستاگرام نیز همانند انواع کسب و کارها متفاوت هستند؛ شما قبل از تولید محتوا باید مخاطبان خود و ویژگی‌های آنها را بشناسی. تولید محتوا در اینستاگرام باید بر اساس علایق و ویژگی‌های مخاطبان باشد تا محتوای شما نظر آنها را به خود جلب کنید. شناخت مخاطبان پیج تان به شما کمک می‌کند تا ایجاد محتوا، کاراکتر و شخصیت آنها را در نظر بگیرید.

  چگونه محتوای اکسپلور اینستاگرام را تغییر دهیم؟

برای ایجاد پرسونای مشتری می توانید یک کمپین نظرسنجی راه اندازی کنید و از این طریق به اطلاعات دموگرافیکی علایق و خواسته های آن ها دست بیابید.

تدوین تقویم محتوایی

تقویم محتوا نوعی برنامه ریزی برای انتشار محتوا در آینده است؛ در این تقویم موضوع محتواها، تاریخ انتشار آن از قبل برنامه ریزی می شود. تقویم محتوایی به شما کمک می کند، بدون استرس و سردرگمی در انتخاب موضوع محتوا، بطور منظم و منسجم محتوا برای پیج تان تولید کنید.

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

حرف آخر

در این مطلب 4 نکته مهم استراتژی محتوا در اینستاگرام را برای شما معرفی کردم؛ اما عناصر و نکات دیگری نیز برای خلق محتوای بی نظیر وجود دارند که باید آن ها را رعایت کنید. برای کسب اطلاع از استراتژی های به روز تولید محتوا در اینستاگرام، پیج اینستاگرام شویراد را دنبال کنید. اگر شما نیز استراتژی خاصی برای خلق محتوای اینستاگرام دارید، در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *