آموزش کاربردی تولید محتوا در اینستاگرام (راهنمای کامل)

انواع محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام چگونه صورت می‌گیرد؟ در گشت و گذارهای اینستاگرامی حتما با پیج‌های مختلفی با انواع محتوا برخورد کرده‌اید. آیا تا به حال به ذهنتان رسیده است که شما هم یک پیج تجاری برای کسب و کارتان در اینستاگرام راه اندازی کنید؟

به پیج های معروف سر زده اید؟ به محتواهایشان دقت کرده اید؟ چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهند؟ محتوای پیجشان چه خصوصیت هایی دارد؟ بیشتر جذب چه نوع محتواهایی در اینستاگرام شده اید؟

در این مقاله می خواهیم شما را با تولید محتوا در اینستاگرام آشنا کنیم و فوت و فن موفقیت در اینستاگرام با محتواهای جذاب را به شما آموزش دهیم. توصیه می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

تولید محتوا در اینستاگرام
آموزش کاربردی تولید محتوا در اینستاگرام (راهنمای کامل)

منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

به طور کلی به اطلاعاتی مانند عکس، فیلم، متن و… که مفهومی را به مخاطب منتقل می کنند، محتوا می گویند و تولید محتوا در اینستاگرام نیز استفاده از این اطلاعات در کنار هم به شیوه ای است که توجه فالورها را به سمت پیج خودتان جلب کنید.

بیشتر کاربران در اینستاگرام از این موضوع آگاه هستند که هر چقدر محتوایشان مفهومی و جذاب باشد، به همان اندازه بین کاربران اینستاگرام از محبوبیت بالایی برخوردار خواهند بود.

توجه کنید اگر پیج های تجاری از شیوه ای خاص و جالب تولید محتوا در اینستاگرام برای فروش محصولات و ارائه خدماتشان استفاده کنند چقدر می تواند در میزان موفقیت آن ها تاثیر گذار باشد! به ویژه وقتی مخاطبانتان را بشناسند و بدانند به چه چیزی علاقه دارند.

می توان گفت معجزه ای که تولید محتوای خاص و خارق العاده در جلب توجه مخاطبانتان دارد، در هیچ گزینه دیگری نمی توانید بیابید.

محتواهای پرطرفدار در اینستاگرام چه موضوعاتی هستند؟

روزانه چند میلیون محتوا در اینستاگرام منتشر می شود؛ اما در بین انبوهی از محتواها، محتواهای خاصی بیشتر مورد توجه هستند و طرفدار زیادی دارند.

محتواهای آموزشی، معرفی فیلم، کتاب، ترندها، مسابقات و… از جمله محتواهای پر طرفدار در اینستاگرام هستند و محبوبیت زیادی دارند. به همین دلیل است که می گوییم تولید محتوای خوب و جذاب که بتواند نظر کاربران اینستاگرام به سمت خودش جلب کند، در افزایش درآمد اینستاگرام و فروش شما نقش مهمی دارد.

محتوای پرطرفدار اینستاگرام
آموزش کاربردی تولید محتوا در اینستاگرام (راهنمای کامل)

بهترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

در فضای اینستاگرام عموما پیج هایی که مفید و تخصصی هستند و محتوایی برای رفع نیاز گروهی از کاربران در اینستاگرام تولید می کنند، موفق هستند؛ اما در این میان پیج هایی با محتوای طنز، سرگرمی، آموزشی، فروشگاه ها، موفقیت و انگیزشی، سبک زندگی از محبوب ترین صفحات در اینستاگرام هستد.

  روش های گذاشتن لینک در اینستاگرام

شما هم اگر ایده ای به ذهنتان نمی رسد، می توانید برای تولید محتوا در اینستاگرامتان از این ایده ها کمک بگیرید.

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام فضای دیده شدن و جلب توجه است و اگر در این اپلیکیشن دیده نشوید، قطعا نمی توانید موفق شوید.

اگر شما دارای پیج تجاری هستید، حتما باید با تولید محتوای جذاب و خارق العاده توجه کاربران را به سمت خودتان بکشانید و در بین انبوهی از اطلاعات دیده شده و در بین میلیون ها کاربر اعتبار کسب کنید.

شما می توانید برای افزایش بازدهی پیجتان خودتان را به جای مخاطب قرار دهید، تشخیص دهید مخاطب شما چه نیازهایی دارد؟ چه نوع  پست هایی را برای مشاهده و مطالعه انتخاب می کند؟ چه سبکی از محتوا را دوست دارد؟

با در نظر گرفتن این اطلاعات و شناخت مخاطبانتان خیلی راحت می توانید محتوای متناسب با پیج و سلیقه فالورهایتان را تولید کنید و با آن ها تعامل داشته باشید. داشتن تعامل اصلی ترین راه برای تشخیص نیاز فالورها و جذب مخاطب است.

محتوای ترند اینستاگرام
آموزش کاربردی تولید محتوا در اینستاگرام (راهنمای کامل)

گام های تولید محتوا در اینستاگرام

تصور کنید فردا راهی سفر دور و درازی می شوید چه کارهایی انجام می دهید؟ اصولا اولین فکری که به ذهنتان می رسد آماده کردن لوازم ضروری برای سفر است. برای راهی شدن مسیر حرکت را مشخص می کنید، شرایط آب و هوایی و اتفاقات احتمالی را در نظر می گیرید، چون از قدیم گفته اند احتیاط شرط عقل است!

تولید محتوا در اینستاگرام نیز دقیقا شبیه مسافرت است. شما اگر یک نقشه ذهنی درستی از مسیر رسیدن به هدف نداشته باشید و اتفاقات احتمالی و شرایط خاص را در نظر نگیرید قطعا در میان راه دچار ضعف و ناامیدی خواهید شد.

  7 تا ترند‌های روز اینستاگرام را بشناسید!

اینجاست که تعیین نقشه راه و به کار گیری استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می شود. همچنان با ما همراه باشید تا مسیر رسیدن به موفقیت در اینستاگرام را طی کنیم.

مسیر جذب مخاطب را بشناسید

اولین گام برای حرکت در مسیر استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام این است که هدف خودتان را مشخص کرده و مخاطبانتان را بشناسید.

با شناخت مخاطبانتان می توانید برندتان را به خوبی به دیگران معرفی کنید، با مخاطبانتان تعامل داشته باشید، با تولید محتوای عالی توجهشان را جلب کنید و در نتیجه آن ها را به مشتری های همیشگی خودتان تبدیل کنید.

این مورد را هم در نظر داشته باشید در کنار توجه به مخاطبانتان و آنالیز خواسته ها و نیازهایشان لازم است پیج رقبایتان را نیز آنالیز و بررسی کنید.

با بررسی محتوای رقبایتان می توانید هم در تولید محتوای بهتر نسبت به آن ها بدون هیچ گونه کپی اقدام کنید و هم فعالیت هایی که کمتر به آن ها توجه کرده اند را بشناسید تا با ارائه فعالیت های جدید از رقبایتان پیشی بگیرید.

با بررسی محتوای رقبا و پیدا کردن نقطه ضعف و قوت محتوایشان می توانید برگ برنده را به دست آورید و بهتر از آن ها عمل کنید.

تقویم محتوایی داشته باشید

برندهای معتبر به طور متوسط 6 پست در هفته منتشر می کنند که در طول سال به 300 پست می رسد. طبیعی است این حجم از اطلاعات انتخاب موضوع برای پست بعدی و همچنین تشخیص پست هایی که تا به حال منتشر شده است را سخت تر کند.

به همین دلیل لازم است برای انتشار پست هایتان تقویم محتوایی داشته باشید. داشتن تقویم محتوایی خوب هم در زمان شما صرفه جویی می کند و هم شما را در منتشر کردن پست بعدی به خوبی راهنمایی می کند.

  روش فعال کردن افکت در اینستاگرام

شما با داشتن تقویم محتوایی می توانید حضورتان در اینستاگرام را به خوبی مدیریت کنید و به موفقیت برسید.

در تقویم محتوایی می توانید موضوع پست، عکس باشد یا فیلم، کپشن و… را تعیین کنید و در زمان مناسب به انتشار پست بپردازید؛ چرا که تعیین نوع محتوا از قبل کمک زیادی به بهتر شدن محتوا می کند تا انتشار یک پست دم دستی و لحظه آخری.

پست هایی که در دقیقه 90 تولید و منتشر می شوند، از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و گاهی اوقات می تواند اعتبار شما در بین مخاطبانتان را لکه دار کند.

ایده تولید محتوا در اینستاگرام
آموزش کاربردی تولید محتوا در اینستاگرام (راهنمای کامل)

از افراط در تبلیغات دوری کنید

از جمله محتواهایی که کاربران اینستاگرام را بسیار آزرده خاطر می کند، دیدن تبلیغات زیاد در پیج به جای خدمات و محصولات مفید است.

تا جای ممکن از تبلیغات زیاد و پی در پی در اینستاگرام دوری کنید؛ چرا که وقتی کاربران اینستاگرام وقتی با چنین پست هایی به صورت مداوم مواجه می شوند، آن پیج را فارغ از محتواهای دیگر آن، آنفالو می کنند.

نکته ای که در اینجا باید بخاطر بسپارید این است که تبلیغات زیاد اعتبار شما را کاهش داده و باعث ریزش فالورهایتان می شود!

حرف آخر

تولید محتوای عالی و خارق العاده در اینستاگرام اهمیت ویژه ای دارد و مهم ترین عامل موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ است!

تولید محتوا در اینستاگرام را جدی بگیرید و همیشه به دنبال راهی برای بهتر شدن محتواهایتان در اینستاگرام باشید؛ چرا که کاربران در هر فضایی چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی به دنبال بهترین ها هستند.

اگر شما به خوبی بتوانید نیاز کاربران را برطرف کنید و بهترین باشید، چرا شما را انتخاب نکنند؟!

اگر در این زمینه سوالی داشتید، می توانید با مشاوران ما در شویراد در ارتباط باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *