Logo
جستجو کردن
Logo
انواع روش های تبلیغات گسترده در اینستاگرام

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

اشتراک گذاری:

 فرض کنید شما یک مغازه برای فروش محصولات‌تان دارید؛ حالا تصمیم گرفته‌اید به جای یک مغازه چندین شعبه دیگر هم برای فروش و عرضه محصولات‌تان داشته باشید. 

خب! این کار امکان‌پذیر است؛ ولی مستلزم خرید یا اجارۀ چندین مغازه دیگر می‌باشد، که قطعاً هزینه بسیار زیادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. 

اما شما با انجام تبلیغات یکپارچه در چندین فضا می‌توانید مشابه همین کار را انجام دهید؛ 

در گذشتهٔ کسب و کارها در  روزنامه، مجلات، بیلبوردهای خیابانی و رادیو و تلویزیون تبلیغات گسترده انجام می‌دادن بودند. اما با روی کار آمدن رسانه‌های اجتماعی ، به تعداد پلتفرم‌های تبلیغات افزوده و صنعت تبلیغات  نیز پیشرفته‌ کرد. 

تبلیغات گسترده اینستاگرامی، یک روش تبلیغاتی است که می توانید کسب و کارتان را به صورت یکپارچه در فضای اینستاگرام معرفی کنید.  این روش تبلیغاتی، اگر به درستی برنامه ریزی و اجرا شود، می تواند تأثیر بسیار زیادی در دیده شدن کسب و کارتان داشته باشد.

در کل، تبلیغات گسترده اینستاگرامی به شما کمک می‌کند تا در اینستاگرام حضور قوی تری داشته باشید؛ اما برای موفقیت در این زمینه، باید به نکات مختلفی از جمله کیفیت محتوا، برنامه ریزی دقیق و اجرای صحیح توجه کنید.

ما در این مقاله سعی داریم شرایط و نحوۀ اجرای تبلیغات گسترده اینستاگرامی، هزینۀ تبلیغات گستردۀ در  اینستاگرامی و هر آنچه که مربوط به تبلیغات است را به شما توضیح دهیم. 

محتوای تبلیغاتی
طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام؟

اینستاگرام یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است که در حال حاضر ( جولای سال ۲۰۲۳) نزدیک به دو میلیارد کاربر فعال دارد. بنابراین، برای کسب‌وکارها، تبلیغات گسترده در اینستاگرام می‌تواند فرصتی مناسب برای رسیدن به مخاطبان جدید و جذب مشتریان بالقوه بیشتر باشد. اما همانطور که بارها گفته ایم، تبلیغات گسترده اینستاگرام، بر خلاف تصور بسیاری از افراد، نیاز به تخصص ، تجربه و مهارت دارد؛ البته اگر بخواهید بازدهی تبلیغات شما بالا باشد.

 احتمالا دیده اید پیج های اینستاگرامی که فقط با یک کمپین انبوه اینستاگرامی موفق توانسته اند رشد بسیاری کنند و به درآمد بالایی برسند و از آن طرف هم کسب و کارهای های بسیاری هستند که بارها در اینستاگرام، کمپین های تبلیغاتی اجرا کرده اند ولی به موفقیت قابل توجهی نرسیده اند.

اما موضوع اینجاست که چگونه میتوان به نحوی تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام داد که بیشترین بازدهی را گرفت؟ چه تفاوتی بین این دو وجود دارد که گاهی میتوان فقط با یک کمپین تبلیغات گسترده ۱۰ برابر دیگران، در اینستاگرام نتیجه گرفت؟

عوامل تاثیرگذار در برگزاری تبلیغات گسترده در اینستاگرام

عوامل بسیاری میتواند در برگزاری تبلیغات انبوه اینستاگرام تاثیر گذار باشد، از جمله:

 • هدف کمپین تبلیغاتی
 • مشخص کردن بازار هدف
 • انتخاب بهترین پیج برای انتقال پیام
 • مشخص کردن بودجه تبلیغاتی
 • تنظیم استراتژی برای بودجه مدنظر
 • ایجاد محتوای تبلیغاتی خلاقانه و برخی عوامل دیگر

در ادامه قصد داریم تمامی این موارد را بررسی کنیم. 

احتمالاً خیلی از شما این سؤال را بپرسید، که چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام؟ ولی بگذارید قبل از پاسخ دادن، من از شما یک سؤال بپرسم! در طول روز چند بار اینستاگرام خودتان را چک می کنید؟ چه اندازه ای در فضای مجازی با دوستان خودتان تعامل دارید و پست و ویدئو های مختلف را به اشتراک می گذارید؟ همه ما حتی اگر سرمان شلوغ باشد، با سر زدن به اینستاگرام، خستگی خودمان را در میکنیم.

در حین نت‌گردی، با محتواهای متنوعی روبه‌رو می‌شویم؛ برای مثال، یک وبلاگر که تجربیات و روزمرگی‌هایش را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و درباره‌ی یک رستوران جدید که اخیراً سر زده است، مطالبی ارائه می‌دهد. این نوع محتواها اغلب باعث ترغیب بسیاری از افراد می‌شود تا به آن رستوران سر بزنند.

راهنمای تبلیغات گسترده در اینستاگرام

یا یک پیج آموزشی ممکن است مرتبط با حوزه خاص شما باشد و در این پیج، در بین مطالب مفیدی که روزانه به اشتراک می‌گذارد، صفحات مرتبط با حوزه شما را معرفی می‌کند. حتی اگر تا آن لحظه نیازی به آن خدمات یا محصول نداشته باشید، این پیج ممکن است نیازی را در شما ایجاد کند و در این صورت، شما احساس می‌کنید اگر از آن خدمات استفاده نکنید، امتیاز موردنیاز را از دست می‌دهید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام به همین سادگی نت گردی شما برای دیگران برابر است با فروش بیشتر!

چرا شما از این فضای بی نظیر برای رشد کسب و کارتان استفاده نکنید؟ مطمئن باشید یکی از بهترین روش های رشد سریع در این فضای پر رقابت تبلیغات گسترده در اینستاگرام است.

چرا تبلیغات در اینستاگرام
طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

عبارت کلیدی

برخی از افراد فکر می‌کنند که تبلیغات در اینستاگرام فقط به گذاشتن یک عکس و نوشتن چند کلمه در کپشن محدود می‌شود. واقعیت این است که تبلیغات موفق در اینستاگرام نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، استراتژی مناسب، تولید محتوا جذاب و با کیفیت عالی، هدف‌گذاری دقیق و تحلیل داده‌ها است.

از طرف دیگر برای متخصص بودن در زمینه تبلیغات بایستی با اصول بازاریابی دیجیتال، روش‌های تبلیغاتی در اینستاگرام، استفاده از ابزارهای تبلیغاتی موجود، نقشه‌برداری و نظارت بر عملکرد تبلیغات آشنا باشید. همچنین، تجربه در تحلیل داده‌ها و بهره‌گیری از آنها برای بهبود کمپین‌های تبلیغاتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین، اگر بخواهید تبلیغات موفقی را در اینستاگرام انجام دهید، بهتر است با توجه به پیچیدگی و رقابت در این حوزه، به یک فرد متخصص در زمینه تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی مراجعه کنید.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام

تبلیغات گسترده اینستاگرام چیست؟

همانطور که از نام این نوع تبلیغات مشخص است، تبلیغات و پیام شما بصورت گسترده و انبوه در پیج های اینستاگرامی پربازدید و اینفلوئنسر ها منتشر میگردد. با توجه به حجم بالای نمایش تبلیغات شما رشد بسیار سریعی خواهید داشت.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام یکی از مواردی است که نیاز به تخصص دارد و باید با ظرافت و دقت زیادی صورت بگیرد. استراتژی و هدف شما تعیین کننده میزان موفقیت شما در تبلیغات خواهد بود.

تبلیغات انبوه در اینستاگرام همانقدر که به دیده شدن شما کمک می کند، همانقدر هم ممکن است برای برند شما یا کسب و کارتان آسیب رسان باشد.

اگر می خواهید در اینستاگرام تبلیغات اصولی و درستی داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید.

ما در تیم شویراد تصمیم گرفتیم تا در این مطلب شما را با پستی و بلندی تبلیغات گسترده در اینستاگرام آشنا کنیم و به شما از خطراتی که ممکن است کسب و کار شما را تهدید کند،  آگاهی دهیم.

شما با رعایت نکاتی که در این مطلب در اختیارتان قرار می دهیم، می توانید از شمشیر دو لبه تبلیغات گسترده اینستاگرام به نفع خودتان استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

مراحل شروع تبلیغات در اینستاگرام

 چگونه تبلیغات اینستاگرام را انجام دهیم؟

۵ مرحله آسان برای شروع تبلیغات در اینستاگرام

 • هدف بازاریابی خود را مشخص کنید.
 • مخاطب هدف خود را تقسیم بندی کنید.
 • مکان های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.
 • بودجه و برنامه تبلیغاتی خود را مشخص کنید.
 • در اخر تبلیغات اینستاگرام خود را ایجاد کنید.

آیا پرداخت هزینه برای تبلیغات اینستاگرام ایده مناسبی است؟

با افزایش تعداد پروفایل های نام تجاری و محتواهای منتشر شده در این پلتفرم ، جذب ارگانیک فالوور از سال ۲۰۱۹ بسیار دشوار شده است. از این رو برای دستیابی به اطلاعات فردی خریداران و غلبه بر اشباع بازار ، تبلیغات گسترده در اینستاگرام مؤثرترین شیوه است.

 

بازدهی عالی تبلیغات گسترده اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به تبلیغات در اینستاگرام، اعتقادی ندارید و هم چنان تاثیر تبلیغات غول پیکر بیلبوردی را بیشتر بدانید. اما ما به شما نکاتی باور نکردنی را در مورد مزایای تبلیغات در اینستاگرام را خواهیم گفت که لحظه ای برای تبلیغات گسترده صبر نخواهید کرد.

 تبلیغات گسترده در اینستاگرام یکی از بحث های داغ کسب و کارهایی است که از بستر اینستاگرام درآمدزایی می کنند. این پلتفرم به یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی در سطح جهان تبدیل شده است و افراد زیادی از طریق اینستاگرام به ثروت رسیده اند. مالکان یک کسب و کار راه و روش های زیادی را برای رسیدن به موفقیت و جذب فالوورهای واقعی امتحان کرده اند و ممکن است در بسیاری از این روش ها شکست خورده باشند!

این روزها یکی از سؤالات اصلی صاحبان مشاغل یا افرادی که مهارت و توانایی خاصی دارند این است که چگونه می توانند از اینستاگرام درآمد کسب کنند؟ بیاید تأثیرات تبلیغات را در جذب مشتری و یا فالوور اینستاگرام و برقراری تعامل و ارتباط با آن ها بر کسب درآمد از اینستاگرام بررسی کنیم.

می دانیم اینستاگرام امروز تبدیل به پلتفرم محبوب ایرانی ها شده است به طوری که ۳۰ میلیون کاربر ایرانی فعال دارد! در شرایط قرنطینه و کرونا که بسیاری از کسب و کار ها در معرض سقوط قرار داشتند، کسب و کار های اینستاگرامی رشد بی نظیری داشتند و ایام قرنطینه تبدیل به سکوی پرتاب آنان شد. زیرا همانطور که گفتیم،کسب و کار های زیادی استراتژی و هدف تبلیغاتی خودشان را بر اساس نت گردی های بی هدف کاربران دیگر پایه ریزی کرده اند.

تبلیغات اینستاگرامی

آنان بیشتر از قبل دیده شدند و محبوب شدند و در نتیجه فروش بیشتری را تجربه کردند. کدام بستر دیگر این نتیجه را می توانست در پی داشته باشد؟ این تصور درست است بهترین روش برای جذب فالوور، لایک و کامنت ارگانیک، نوشتن محتوای یونیک و با کیفیت است.

مسلماً هرچه زمان و انرژی بیشتری برای صفحه خود بگذارید، نتایج قابل تأمل تری کسب خواهید کرد. اما بعضی اوقات در رسیدن به سود و درآمد زایی عجله داریم یا فالوورهای کمی داریم و می خواهیم رشد صفحه خود را به روشی غیر متعارف افزایش دهیم، در این موارد بهترین گزینه  تبلیغات است. تبلیغات گسترده در اینستاگرام می تواند کسب و کار نوپای شما را به برندی نام آشنا و محبوب تبدیل کند.

اگر با خواندن این دلایل تصمیم گرفتید تا استارت ورود به دنیای تبلیغات گسترده اینستاگرام بزنید، باید بگوییم تا پایان این مطلب صبر کنید؛ زیرا شما نمی توانید بدون آن که شکار بلد باشید، شیر شکار کنید!بعد از خواندن این مطلب می توانید مسیر درست را تشخیص دهید و پرقدرت در این مسیر قدم بگذارید.

مزایای استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی

 خلاقیت، اولین راز در تبلیغات انبوه اینستاگرامی

تبلیغی که در فضای اینستاگرام انجام می دهید، باید حال و هوا و اهداف نام تجاری و برند شما را به خوبی نشان دهد و خلاقانه باشد.

اما هیچ گاه فراموش نکنید که تبلیغات گسترده و گروهی حتی اگر خلاقانه باشند، به تنهایی کافی نیستند!

تبلیغات گسترده اینستاگرام به شما کمک می کند تا دیده شوید اما آنچه به شما کمک می کند ماندگار شوید، رابطه شما با مشتریان است.

پس اگر می خواهید تا از رقابت با برند های قدرتمند حذف نشوید، با تبلیغات خلاقانه و تبلیغ گسترده و انبوه در اینستاگرام، هویت و رسالت خودتان را به طور مداوم به مشتریان یادآوری کنید.

یک تبلیغ اگر خلاقانه نباشد، نادیده گرفته می شود و توجه ها را به خود جلب نمی کند. ما به شما خصوصیات یک تبلیغ خوب را می گوییم.

قانون 6 ثانیه طلایی در تبلیغات اینستاگرام

 ۶ ثانیه طلایی

اولین نکته ای که باید در تبلیغات خودتان خصوصا تبلیغات گسترده در اینستاگرام در نظر داشته باشید، قانون ۶ ثانیه طلایی است. تبلیغ شما باید به قدری خلاقانه باشد که مخاطب در ۶ ثانیه اول تصمیم بگیرد به تبلیغات شما توجه نشان دهد.

 • سعی کنید در تبلیغات خودتان علاوه بر ایجاد طنز های کلامی و دیداری، هویت و استراتژی برند خودتان را نیز نشان دهید.
 • حس کنجکاوی مخاطب را در تبلیغات خلاقانه خودتان تحریک کنید و او را نسبت به برند خودتان کنجکاو کنید.
 • شما هنگام تبلیغات گسترده در اینستاگرام باید در کسی که تبلیغ شما را مشاهده می کند، احساس نیاز ایجاد کنید. نباید تنها برای قشر خاصی تبلیغ کنید بلکه باید عموم مردم را در نظر بگیرید. به طوری که حتی اگر خریدی صورت نگیرد، تعامل خوبی را با مشتریان داشته باشید و حس خوبی را از برند خودتان به آن ها بدهید تا خاطره خوبی از شما در خاطرشان بماند.
 • محل مصرف این تبلیغات خلاقانه بسیار مهم است؛ این که مخاطبین و کاربران در چه شرایطی تبلیغ شما را مصرف می کنند مهم است. بنابراین در انتخاب پیجی که می خواهید که تبلیغات خودتان را بسپارید بسیار دقت کنید تا مبادا هزینه های شما به باد نروند.
فواید تبلیغات در اینستاگرام

راهنمای جامع و کامل انتخاب پیج برای تبلیغات گسترده

تبلیغات گسترده اینستاگرامی به دو صورت پست و استوری اجرا می شوند. محتوای تبلیغاتی شما می تواند عکس یا ویدیو باشد؛ مهم‌ترین نکته کیفیت محتوای شما و قلابی که در محتوا بکار می‌برید است و تا حد زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت تبلیغات اینستاگرامی تأثیرگذار خواهد بود.

برای مثال، فرض کنید شما می خواهید برای معرفی محصول جدیدتان در اینستاگرام، تبلیغات انجام دهید. با چندین پیج  مرتبط حوزه کاری‌تان، که می توانند برای شما تبلیغات انجام دهند صحبت می کنید. پس از توافق شرایط، تبلیغ شما در چندین پیج اینستاگرام به صورت پست یا استوری نمایش داده می شود. این کار را می توانید خودتان شخصاً هم انجام دهید؛ اما برای اینکه خیال‌تان راحت شود که تبلیغ شما در یک پیج معتبر خواهد شد و بازخورد مورد انتظارتان را دریافت خواهید کرد، طراحی و اجرای تبلیغا‌ت‌تان را به آژانس های تبلیغاتی برون سپاری کنید. 

توجه کنید!

تبلیغات گسترده در اینستاگرام بدون هزینه کردن ممکن نیست و قطعا هر کسی می خواهد تا هزینه ای که می گذارد، بازده و نتیجه خوبی برای او داشته باشد. اگر هزینه ای که می گذارید به ضرر شما باشد و برند شما را به جای محبوب کردن، منفور کند، شما به سختی می توانید دوباره نظر مردم را جلب کنید.

یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه پیجی است که شما تبلیغات خودتان را به آن ها می سپارید. ما ویژگی های پیجی که می توانید به آن ها اعتماد کنید و تبلیغات خودتان را بسپارید، به شما می گوییم.

به دنبال پیج هایی با فالور بالا باشید. این امر باعث می شود تا جامعه آماری بازدید کنندگان تبلیغات اینستاگرامی شما بزرگ تر باشد.

تبلیغات در پیج های پربازدید اینستاگرام می تواند بسیار در رشد پیج شما عالی عمل کند اما دقت داشته باشید که این فالور ها و این اعداد فیک نباشند!

به ارتباط صاحب پیج و فالور هایش دقت کنید. هرچقدر فالور های پیجی واقعی باشد، همان اندازه تعامل بین ادمین و کابران بیشتر خواهد بود.

زمانی که می خواهید تبلیغات خودتان را به کسی بسپارید، دقت داشته باشید که موضوع پیج و محتوای آن مرتبط به حوزه کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر پزشک زیبایی هستید و می خواهید خدمات خودتان را تبلیغ کنید، می توانید به بلاگر های آرایشی تبلیغات خودتان را بدهید نه کسی که لوازم یدکی ماشین می فروشد!

به کسی که چندین پیج دارد و به شما می گوید در هر پیجش شما را تبلیغ می کند، تبلیغات ندهید؛ زیرا فالور های مشترک بین پیج ها زیاد خواهد بود و جامعه آماری بر خلاف تصور شما کمتر خواهد بود.

اصطلاحات رایج اینستاگرام

اصطلاحات رایج اینستاگرام

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام پست (post) 

پست یا “Post” در اینستاگرام به معنای عکس یا ویدئویی است که کاربران در پبج خود منتشر می‌کنند. این مطلب می‌تواند شامل تصاویر شخصی، تصاویر مرتبط با موضوعات خاص، آثار هنری، محصولات و هر نوع محتوای بصری دیگری باشد. هر پست معمولاً همراه با کپشن یا توضیحات متنی است که توضیحات، داستان، نکات مرتبط یا هر چیزی که کاربر می‌خواهد درباره پست بیان کند، را شامل می‌شود. همچنین، می‌توان هشتگ‌ها (#hashtags) را نیز به پست اضافه کرد تا در دسته‌بندی‌های موضوعی مربوطه قرار گیرد و به راحتی توسط دیگران پیدا شود. پست‌ها می‌توانند در فید کاربران دیگر نمایش داده شده و آن‌ها می‌توانند با لایک، کامنت و به اشتراک گذاری آن‌ها در ارتباط با آن پست واکنش نشان دهند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام کپشن (caption) 

کپشن یا “Caption” در اینستاگرام، توضیحاتی است که کاربران همراه با پست خود درج می‌کنند. این متن می‌تواند شامل توضیحات درباره محتوای پست، داستان‌های پشت صحنه پست، احساسات یا افکار کاربر درباره موضوع پست، نقل قول‌ها، نکات مرتبط و دیگر محتواهای متنی باشد. کاربران از کپشن استفاده می‌کنند تا به دیگران درباره محتوای پست خود اطلاعات بیشتری بدهند و از طریق نظرات و کامنت‌ها، ارتباط و تعامل با دنبال‌کنندگان خود را برقرار کنند. به طور کلی، کپشن یک فرصت برای برقراری تعامل بیشتر و افزودن ارزش به پست است و می‌تواند عامل جذب و تعامل بیشتر با مخاطبان باشد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام فالو (follow) 

فالو در لغت به معنای «دنبال کردن» می باشد؛ در اینستاگرام اصطلاح فالو به این معنی است که شما تمایل دارید پست‌ها و فعالیت‌های شخص خاصی را دنبال کنید. بنابراین می توانید روی پیج مورد علاقه خود را در اینستاگرام رفته و بروی دکمه فالوو (follow) کلیک کنید تا آن شخص را فالو کنید.
اگر پیج شخص مورد نظر شما عمومی باشد، به محض زدن دکمه فالوو، آن شخص را فالوو خواهید کرد؛ در غیر اینصورت اگر پیج پرایوت باشد بایستی برای برای شخص مورد نظر درخواست فالو (Request) بفرستید و منتظر بمانید تا او شما را اکپست کند.

حال اگر شخص مورد نظر درخواست شما را قبول (اکسپت) کند، در واقع موفق به فالو کردن پیج مروبوطه شده اید و بعد از این می توانید تمام پست و استوری های او را مشاهده نمائید. بطور کلی با فالوو کردن یک اکانت اینستاگرامی می‌توانید تمام پست‌های پیج او را ببینید و بعد از آن هر پست جدیدی که در اینستاگرام منتشر کند، در در صفحه اصلی اینستاگرام تان (Home page) ظاهر می‌شود.

برای اکانت هایی که خصوصی (private) هستند ملزم به ارسال درخواست فالو می باشید؛ اکانت های تجاری و یا عمومی را کافی ست به پیچ شان بروید و آن ها را فالو کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام فالوور (follower) 

“فالوور” یا “Follower” به شخصی اشاره دارد که حساب کاربری شما را در اینستاگرام دنبال می‌کند. به این معنی که این فرد پست‌ها و بروزرسانی‌های شما را در فید خود مشاهده می‌کند. فالوورها می‌توانند از طریق فید شما به پست‌ها و محتوای شما دسترسی داشته باشند و امکان لایک، کامنت و به اشتراک گذاری آن‌ها را داشته باشند. تعداد فالوورها می‌تواند نشان‌دهنده تعامل و تأثیر شما در اینستاگرام باشد. به طور کلی، فالوورها عملکرد و فعالیت شما را در اینستاگرام تحت تأثیر قرار می‌دهند و ارتباط مستقیم با آنها می‌تواند امکانات بیشتری برای برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان شما فراهم کند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام  فالویینگ (Following)

following در لغت به معنای پیروی یا تقلید کردن از کسی است. هر صفحه ای که شما در اینستاگرام دنبال می کنید، به لیست فالوئینگ های پیج تان اضافه می شوند و در قسمت فالویینگ (following) پیج تان می‌توانید آن را مشاهده کنید.

به طور کلی، “فالویینگ” یا “Following” به معنای دنبال کردن حساب‌های دیگر در اینستاگرام توسط شما است. با فالو کردن یک حساب، شما پست‌ها و بروزرسانی‌های آن حساب را در فید خود مشاهده می‌کنید. فالویینگ به شما امکان می‌دهد تا از محتوا، فعالیت‌ها و پست‌های حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، آگاه شوید و با آنها در ارتباط باشید. با دنبال کردن حساب‌های مورد علاقه خود، شما می‌توانید از تازه‌ترین محتوا و اخبار آن‌ها باخبر شوید و از طریق لایک، کامنت و به اشتراک گذاری، با آنها تعامل کنید. تعداد فالویینگ‌ها نشان‌دهنده تعداد حساب‌هایی است که شما آنها را دنبال می‌کنید و محتواهای آنها در فید شما نمایش داده می‌شود.

تعداد فائینگ ها، تعداد پیج هایی هستند که شما فالوو کرده اید و تعداد فالوورها، تعداد پیج هایی هستند که شما آن ها را فالوو کرده اید. تعداد فالوویینگ ها و تعداد فالوورهای پیج تان، در صفحه پروفایل تان و در قسمت  بالا نمایش  داده می شود. 

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام کا K

عبارت k معادل عدد هزار است؛ اینستاگرام از این عدد برای صفحاتی با بیش از ده هزار فالوور استفاده می کند. مثلاً اگر بگوییم تعداد فالوورهای یک صفحه ۱۰۰k است، یعنی تعداد فالوورهای آن پیج صد هزار نفر است.هدف از این کار خلاصه نویسی در پیج های اینستاگرام است. هدف از این کار خلاصه نویسی و پیاده سازی زیبایی در صفحات اینستاگرام می باشد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام ام M

حرف M معادل با عدد میلیون است؛ اینستاگرام از این عدد برای صفحاتی با بیش از یک میلیون فالوور استفاده می کند. مثلاً اگر بگوییم تعداد فالوورهای یک پیج ۱۰۰M است، یعنی پیج مربوطه ۱۰۰ میلیون دنبال کننده دارد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام فید (Feed) 

اولین صفحه ای که هنگام باز کردن اینستاگرام مشاهده می کنید را فید اینستاگرام یا همان صفحه اصلی (Home) گویند. در این صفحه آخرین پست ها و استوری های فالوورهای تان را مشاهده می کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام استوری (story)

استوری Story : استوری در لغت به معنی داستان است؛ در اینستاگرام شما به کمک این قابلیت می توانید یک محتوای تصویری و یا ویدئویی را با فالوورهای خود به مدت ۲۴ ساعت به اشتراک بگذارید. استوری های شما در صفحه فید یا همان صفحه ی home فالورهایتان نمایش داده می شود. بعد از ۲۴ ساعت، اگر استوری هایتان را ذخیره نکنید، محو خواهند شد؛ اما در قسمت آرشیو پروفایل تان ذخیره می گردد.

برای ذخیره کردن استوری ها بایستی آنها را هایلایت (Highlight) کنید، در این صورت بعد بعد از گذشت ۲۴ ساعت، حذف نشده و در زیر بیو پروفایل تان قابل نمایش است. در صفحه استوری، امکانات جذاب و متنوعی برای ویرایش عکس و ویدئو وجود دارد. همچنین با فونت های موجود در این صفحه می توانید متن نوشته های جذابی بنویسید. و در آخر اینکه با استیکرهای استوری می توانید فالوورهایتان را به چالش بکشید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام لایو (live) 

اجرای لایو به معنای پخش زنده در اینستاگرام است؛ شما می توانید بدون محدودیت زمانی به صورت زنده با فالوورهایتان تعامل برقرار کنید و محصولات و یا خدمات خود را به آن ها معرفی کنید. لایو های اینستاگرامی را نیز می توانید ذخیره کرده و در فید اینستاگرام تان منتشر کنید.

 

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام Notification (نوتیفیکیشن)

Notification (نوتیفیکیشن) : در لغت به معنای اطلاع رسانی و هشدار دادن می باشد. و در اینستاگرام این اصطلاح در مواردی به کار می رود که اینستاگرام می خواهد به شما یک اقدامی را اطلاع رسانی کند.

به عنوان مثال وقتی کسی در اینستاگرام شما را فالوو می کند و یا درخواست فالوورمی زند، اینستاگرام برای شما یک نوتیفیکیشن ارسال می کند. همچنین وقتی فالوورهایتان، لایک و کامنت برای پست هایتان می گذارند نیز روی پروفایل تان یک نوتیفیکیشن دریافت می کنید.

قابلیت Turn On Post Notification 

با فعال کردن این دکمه برای یک پروفایل خاص در اینستاگرام زمانی که آن فرد پست جدیدی در اینستاگرام منتشر کند برای شما اعلان یا نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

قابلیت Turn On story Notification

با فعال کردن این دکمه برای یک پروفایل خاص در اینستاگرام زمانی که آن فرد استوری جدیدی در اینستاگرام منتشر کند برای شما اعلان یا نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام هشتگ Hashtags

به برچسب گذاری هایی که جهت دسته بندی پست ها به کار میرود هشتگ گویند. استفاده از هشتگ گذاری منحصر به شبکه اجتماعی اینستاگرام نیست و برای سایر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، تلگرام ، پینترست و… نیز استفاده می شود.

به منظور هشتگ گذاری کافیست، قبل از بکار بردن عبارت مورد نظر از علامت # استفاده نمایید. به عنوان مثال #تبلیغات

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام اکسپلور Explore

به معنای جستجو و کشف کردن است؛ برای دسترسی به این بخش در صفحه اصلی اینستاگرام، در بخش پایینی  روی علامت ذره بین کلیک کنید.

الگوریتم اینستاگرام در بخش اکسپلور، یک سری از پست ها را بنابه فعالیت های شما ظاهر می کند. در واقع اینستاگرام با زیر نظر گرفتن عملکرد شما و با توجه به الگوریتمهای هوش مصنوعی به شناسایی پست های مورد علاقه شما اقدام کرده و بخشی از آنها را در قسمت اکسپلور  نمایش می دهد.

در اکسپلور اینستاگرام می توانید پست ها، هشتگ ها و مکان ها را جستجو کنید. ویژگی جالب بخش اکسپلور این است که شما می توانید با هر بار ورود و خروج به این قسمت، تصاویر و ویدئوهای جدیدی در اکسپلور مشاهده کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام منشن Mention 

در لغت به معنای اشاره کردن می باشد؛ از این قابلیت در مواردی استفاده می کنید که قرار باشد فرد یا افرادی از محتوای مورد نظر شما آگاه شوند.

فرض کنید شما قصد دارید یک عکسی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، به منظور اطلاع رسانی به دوستانتان که در عکس حضور دارند کافیست آیدی اینستاگرامشان را زیر پست منشن کنیدرتا آن ها هم از انتشار این عکس مطلع شوند. در استوری اینستاگرام هم می توانید بر روی عکس، پیچ مورد نظرتان را منشن کنید.

یا اینکه شما یک محتوایی در اینستاگرام نظرتان را جلب می نماید و میخواهید دوستانتان هم این پست را ببیند، فقط کافیست در قسمت کامنت مربوط به آن پست، فرد را منشن کنید. به منظور منشن کردن، ابتدا علامت @ و در ادامه آیدی پیج مورد نظرتان را در مقابل علامت مذکور بگذارید. مثل alisadebafi@

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام تگ Tag 

مفهوم تگ کردن دقیقا معادل با منشن کردن است، با این تفاوت که از تگ گردن فقط در پست های فید اینستاگرام می توان استفاده کرد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام دایرکت Direct 

به معنی مستقیم و بدون واسطه می باشد؛ در اینستاگرام به منظور ارسال پیام خصوصی برای یک پیج قابل استفاده می باشد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام لایک Like

به معنی علاقه و دوست داشتن است؛ اگر از یک پستی در اینستاگرام خوشتان بیاید می توانید با لایک کردن آن، علاقه مندی خود را نسبت به آن نشان دهید. پسر لایک یعنی رضایت مندی شما از محتوای آن. اگر پستی را لایک کنید و بعدا پشیمان شوید به راحتی می توانید تان از پست پاک کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام آرشیو Archive

به معنای ذخیره کردن است؛ شما می توانید پست هایی را که برایتان جذاب است در پروفایل تان ذخیره کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام کالکشن Collection

به معنی کلکسیون است؛ شما می تونید برای پست هایی که سیو کرده اید دسته بندی ایجاد کنید، یا بعبارتی کالکشن یا کولکسیون ایجاد کنید. برای ورد به بخش کالکشن اینستاگرام در صفحه پروفایل اینستاگرام تان، بر روی آیکون منو کلیک کنید و در صفحه باز شده گزینه saved را انتخاب کنید تا بتوانید به قسمت کالکشن عکس های خود در اینستاگرام وارد شوید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام کامنت Comment

به معنای اظهار نظر کردن است؛ شما می توانید برای پست های اینستاگرام نظرات مثبت و یا منفی خود را بگذارید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام کپشن Caption

به معنای عنوان است؛ به توضیحاتی که زیر عکس یک پست قرار داده می شود کپشن گویند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام، نرم افزاری است که در پیج های اینستاگرامی اقدام به فالو ، آنفالو ، لایک ، کامنت گذاری می کند. هدف از استفاده ربات ها افزایش تعامل پیج اینستاگرامی می شود، اما توجه کنید الگوریتم اینستاگرام به ربات های اینستاگرامی حساس هستند و پیج حاوی ربات را مسدود می کند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام صفحه تجاری Business Profile

 اینستاگرام برای صاحبان کسب و کارها و افرادی که قصد استفاده ی تجاری از اینستاگرام را دارند، قابلیت ویژه ای به نام پیج های تجاری در نظر گرفته است. از جمله امکانات مربوط به بیزینس پروفایل میتوان به تبلیغ کردن در اینستاگرام، فروش محصولات و خدمات و مشاهده ی آمار ویژه مربوط به پیج های تجاری اشاره نمود.

هر کاربر می تواند نسبت به تبدیل اکانت معمولی خود به اکانت بیزینسی اقدام نماید؛ برای تبدیل اکانت معمولی به اکانت بیزینسی باید حساب شما در حالت public باشد.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام آی‌جی تی وی IGTV

در گذشته شما نمی توانستید در هوم اینستاگرام تان، فیلم هایی با طول بیشتر از یک دقیقه را آپلود کنید. اینستاگرام برای حل این موضوع، قابلیت IGTV را به برنامه خود اضافه کرد که امکان آپلود فیلم هایی با طول بیشتراز یک دقیقه در آن فراهم شد.البته در حال حاضر اینستاگرام این قابلیت را غیر فعال کرده است.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام ریلز اینستاگرام 

قابلیت ریلز ویژگی است که اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ به لیست امکانات خود اضافه کرده است؛ البته نام کامل این قابلیت reels for Stories می باشد که به اختصار به آن reels اینستاگرام گویند.

قابلیت ریلز اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که ویدیوهای کوتاه، جذاب و سرگرم کننده بسازند. در اوایل رونمایی از ریلز اینستاگرام، صرفاً می توانستید ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای بسازید؛ سپس این ویدئو به ۳۰ ثانیه، ۶۰ ثانیه و ۹۰ ثانیه افزایش یافت.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرام بیو اینستاگرام Bio

به توضیحاتی که افراد جهت معرفی کسب و کارشان به مخاطبان، زیر عکس پروفایلشان قرار میدهند، بیو گفته می شود. شما در قسمت بیو پیجتان می توانید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس شرکت، آدرس سایت یا وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید.

در  اینستاگرام امکان افزودن هشتگ هم در بیو امکان پذیر است؛ علاوه بر این می توانید یک پیج دیگری را نیز در بیو منشن کنید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرامریکوئست دادن (Request)

اگر می‌خواهید صفحه‌ فردی را فالو کنید، باید به آن درخواست فالو یا ریکوئست بدهید. بدین منظور باید وارد صفحه فرد مورد نظر شوید و روی Follow کلیک کنید تا عنوان دکمه آن به Requested تغییر کند.

افرادی هم که قصد فالو کردن صفحه شما را دارند، باید به شما ریکوئست بدهند و بعد از تاییدتان وارد لیست فالوورهایتان شوند.  البته این مو ضوع تنها برای صفحات private صدق میکند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرامکانفریم کردن Confirm

اگر حساب شما از نوع خصوصی (Private) باشد؛  افرادی که تمایل دارند پیج تان را دنبال کنند باید به شما درخواست فالو بدهند. اکنون اگر شما تمایل دارید که آن شخص جزء فالوورهای شما باشند، کافیست پیج آن را با گزینه confirm تایید کنید؛ ذر غیر اینصورت می توانید دکمه delete را انتخاب کنید و مانع از فالو کردن آن ها شوید. همچنین می توانید اقدامی انجام ندهید و بگذارید در حالت انتظار بماند.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرامریپورت کردن Report

ریپورت به معنی گزارش دادن می باشد؛ اگر در اینستاگرام فردی برای شما ایجاد مزاحت کند شما می توانید آن صفحه را به اینستاگرام گزارش دهید. اینستاگرام با دریافت گزارش، صفحه مورد نظر را بررسی کرده و در صورت دریافت گزارش های متعدد، نسبت به بستن آن پیج اقدام مینماید.

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرامبلاک BLOCK

اگر بخواهید فردی به پیج شما دسترسی نداشته باشد و حتی در قسمت جستجو نیز نتواند پیج تان را ببیند، می توانید آن فرد را بلاک کنید. یکی از راه های بلاک کردن یک حساب کاربری این است که وارد پروفایل شخص شوید و در قسمت بالای پروفایل سمت راست بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید؛ حال در صفحه باز شده بر روی گزینه ی block user ضربه بزنید تا پیج بلاک شود.

 

طراحی و جریان سازی تبلیغات گسترده در اینستاگرامپیج های پرایوت Private

پیج هایی که برای مشاهده محتوای آن ها از جمله عکس ها، فیلم ها ، استوری ها و لایو نیاز به ارسال درخواست (Request) توسط شما و تایید توسط صاحب پیج می باشد. شما تنها در صورتی به محتوای پیج دسترسی خواهید داشت که صاحب پیج درخواست شما را بپذیرد.

چالش ها و محدودیت های تبلیغات گسترده در اینستاگرام

توصیه دوستانه ما به شما

تبلیغات گسترده در اینستاگرام

تبلیغات در فضایی مانند اینستاگرام بسیار گسترده و تخصصی است و شما نمی توانید با درست کردن یک بنر و سپردن آن به پیج هایی با فالور بالا، نتیجه بگیرید. این کار نیازمند تخصص و در کنار آن تجربه است؛ پس اگر می خواهید از ابزاری مانند اینستاگرام استفاده کنید و رشد کنید، بهتر است بی گدار به آب نزنید و مراقب زمان و سرمایه خودتان باشید. بهتر است قبل از آن که اقدامی برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام دهید، با تیمی قوی که در این حوزه تخصص و دانش داشته باشد، مشاوره کنید و استراتژی تبلیغاتی خودتان را بچینید.

تیم ما یکی از موفق ترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ است که علاوه بر دانش، تجربه را سرلوحه خود قرار داده است و کسب و کار های زیادی را برای کسب جایگاه همراهی کرده است. تیم ما در شویراد شما را به صدای ماندگار در حوزه خودتان تبدیل می کند. برای شروع تبلیغات گسترده در اینستاگرام بصورت اصولی و با بالاترین بازدهی ممکن، با مشاوران ما در شویراد در ارتباط باشید.

  بسیار خوشحال خواهیم شد همراه شما در روند موفقیت تان باشیم.

درخواست مشاوره

دسترسی ارگانیک به کاربران عالی و ارزشمند، اما محدود است، برای همین هر کسب‌وکاری نیاز به تبلیغات آنلاین دارد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. این روزها افراد ساعت‌ها وقتشان را با کامپیوترهای شخصی یا گوشی‌های هوشمند می‌گذرانند. با تبلیغات آنلاین، از این فرصت استفاده کنید و در برابر مخاطبان کسب‌وکارتان ظاهر شوی

ارسال درخواست مشاوره

26 پاسخ

 1. من یه پیجی دارم میکاپ میذارم تازگیا فالووررم رفته بالا .. الان نزدیک ۲۰ کا فالوور جمع کردم ، یکی ازم خواسته که پیج مغازه شو تبلیغ کنم اولین پیشنهاد کاری هست نمی دونم چه نرخی باشون طی کنم ممنون میشم راهنمایی کنین!

  1. سلام
   بستگی به ویو و بازدید داره ولی چون بار اول هست قیمت مناسب بده که اون شخص تبلیغ دهنده فرار نکنه قیمت مناسب بین ۳۰ تا ۵۰ هزار استوری ۴۰ تا ۷۰ هم پست ولی بازم امار مهمه که طرف بتونه مجدد تبلیغ بده و به بقیه هم معرفی کنه قیمت نجومی باعث فرار مشتری میشه

  1. سلام وقت بخیر

   سلام

   توصیه می کنم تو کانال تلگرامی اقای ساده بافی جوین شین اونجا همیشه نکات تبلیغاتی گفته میشه
   آدرس کانال https://t.me/sadehbafi
   یا لطفا با مشاوره شویراد تماس بگیرید کسب و کارتون را توضیح بدین تا ایشون بهتر راهنمایی کنن
   به پیج اینستاگرامی شویراد هم می تونین دایرکت بزنین
   https://www.instagram.com/shoyrad_com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =

جدیدترین مقالات

همکاری با ما

و شرایط اسپانسرشیپ

حمایت از پادکست

برای دوست‌داران و حامیان شویراد

جستجو کردن