راهنمای کاربردی تبلیغات گسترده در اینستاگرام | شویراد

تبلیغات گسترده در اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

تبلیغات گسترده در اینستاگرام بر خلاف تصور بسیاری از افراد نیاز به تخصص بسیاری دارد چرا که بازدهی تبلیغات گسترده اینستاگرام می تواند بسیار متفاوت باشد. احتمالا دیده اید پیج های اینستاگرامی که فقط با یک کمپین انبوه اینستاگرامی موفق توانسته اند رشد بسیاری کنند و به درآمد بالایی برسند و از آن طرف هم کسب و کارهای های بسیاری هستند که بارها در اینستاگرام، کمپین های تبلیغاتی اجرا کرده اند ولی به موفقیت قابل توجهی نرسیده اند.

اما موضوع اینجاست که چگونه میتوان به نحوی تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام داد که بیشترین بازدهی را گرفت؟ چه تفاوتی در بین این دو وجود دارد که گاهی میتوان با یک کمپین تبلیغات گسترده حتی 10 برابر دیگران، در اینستاگرام نتیجه گرفت؟ عوامل بسیاری میتواند تاثیر گذار باشد، از جمله: هدف کمپین تبلیغاتی، مشخص کردن بازار هدف، انتخاب بهترین رسانه برای انتقال پیام، مشخص کردن بودجه تبلیغاتی و بهترین استراتژی برای بودجه مدنظر، محتوای تبلیغ و برخی عوامل دیگر در تبلیغات گسترده اینستاگرام که بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام

چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام؟

احتمالا اولین سوال شما این است که چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام، ولی بگذارید قبل از آن من سوال از شما بپرسم: در طول روز چند بار اینستاگرام خودتان را چک می کنید؟ چه اندازه ای در فضای مجازی با دوستان خودتان تعامل دارید و پست و ویدئو های مختلف را به اشتراک می گذارید؟ همه ما حتی اگر سرمان شلوغ باشد، با سر زدن به اینستاگرام، خستگی خودمان را در میکنیم.

در این نت گردی با محتوا های بسیاری مواجه می شویم. بلاگری که روزمرگی های خودش را به اشتراک می گذارد و در مورد رستوران جدیدی که رفته است صحبت می کند به طوری که شما بگویید باید حتما به این رستوران فوق العاده سری بزنم! یا یک پیج آموزشی مرتبط با حوزه خودتان که در بین مطالب مفیدی که می گذارد، پیج های مرتبط با حوزه شما را معرفی می کند که اگر تا آن لحظه هم احساس نیازی به آن خدمات یا محصول نداشتید، آن نیاز را در شما ایجاد می کند و این خیال را در شما به وجود می آورد که اگر از آن خدمات استفاده نکنید، امتیاز آن مرحله را از دست می دهید.

به همین سادگی نت گردی شما برای دیگران برابر است با فروش بیشتر!

چرا شما از این فضای بی نظیر برای رشد کسب و کارتان استفاده نکنید؟ مطمئن باشید یکی از بهترین روش های رشد سریع در این فضای پر رقابت تبلیغات گسترده در اینستاگرام است.

تبلیغات اینستاگرامی

تبلیغات گسترده اینستاگرام چیست؟

همانطور که از نام این نوع تبلیغات مشخص است، تبلیغات و پیام شما بصورت گسترده و انبوه در پیج های اینستاگرامی پربازدید و اینفلوئنسر ها منتشر میگردد. با توجه به حجم بالای نمایش تبلیغات شما رشد بسیار سریعی خواهید داشت.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام یکی از مواردی است که نیاز به تخصص دارد و باید با ظرافت و دقت زیادی صورت بگیرد. استراتژی و هدف شما تعیین کننده میزان موفقیت شما در تبلیغات خواهد بود.

تبلیغات انبوه در اینستاگرام همانقدر که به دیده شدن شما کمک می کند، همانقدر هم ممکن است برای برند شما یا کسب و کارتان آسیب رسان باشد.

اگر می خواهید در اینستاگرام تبلیغات اصولی و درستی داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید.

ما در تیم شویراد تصمیم گرفتیم تا در این مطلب شما را با پستی و بلندی تبلیغات گسترده در اینستاگرام آشنا کنیم و به شما از خطراتی که ممکن است کسب و کار شما را تهدید کند،  آگاهی دهیم.

شما با رعایت نکاتی که در این مطلب در اختیارتان قرار می دهیم، می توانید از شمشیر دو لبه تبلیغات گسترده اینستاگرام به نفع خودتان استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

راهنمای تبلیغات گسنرده در اینستاگرام

بازدهی عالی تبلیغات گسترده اینستاگرام

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به تبلیغات در اینستاگرام، اعتقادی ندارید و هم چنان تاثیر تبلیغات غول پیکر بیلبوردی را بیشتر بدانید. اما ما به شما نکاتی باور نکردنی را در مورد مزایای تبلیغات در اینستاگرام را خواهیم گفت که لحظه ای برای تبلیغات گسترده صبر نخواهید کرد.

اینستاگرام امروز تبدیل به پلتفورم محبوب ایرانی ها شده است به طوری که 30 میلیون کاربر ایرانی فعال دارد! در شرایط قرنطینه و کرونا که بسیاری از کسب و کار ها در معرض سقوط قرار داشتند، کسب و کار های اینستاگرامی رشد بی نظیری داشتند و ایام قرنطینه تبدیل به سکوی پرتاب آنان شد.

زیرا همانطور که گفتیم،کسب و کار های زیادی استراتژی و هدف تبلیغاتی خودشان را بر اساس نت گردی های بی هدف کاربران دیگر پایه ریزی کرده اند.

آنان بیشتر از قبل دیده شدند و محبوب شدند و در نتیجه فروش بیشتری را تجربه کردند. کدام بستر دیگر این نتیجه را می توانست در پی داشته باشد؟

تبلیغات گسترده در اینستاگرام می تواند کسب و کار نوپای شما را به برندی نام آشنا و محبوب تبدیل کند.

اگر با خواندن این دلایل تصمیم گرفتید تا استارت ورود به دنیای تبلیغات گسترده اینستاگرام بزنید، باید بگوییم تا پایان این مطلب صبر کنید؛ زیرا شما نمی توانید بدون آن که شکار بلد باشید، شیر شکار کنید!

بعد از خواندن این مطلب می توانید مسیر درست را تشخیص دهید و پرقدرت در این مسیر قدم بگذارید.

خلاقیت، اولین راز در تبلیغات انبوه اینستاگرامی

تبلیغی که در فضای اینستاگرام انجام می دهید، باید حال و هوا و اهداف نام تجاری و برند شما را به خوبی نشان دهد و خلاقانه باشد.

اما هیچ گاه فراموش نکنید که تبلیغات گسترده و گروهی حتی اگر خلاقانه باشند، به تنهایی کافی نیستند!

تبلیغات گسترده اینستاگرام به شما کمک می کند تا دیده شوید اما آنچه به شما کمک می کند ماندگار شوید، رابطه شما با مشتریان است.

پس اگر می خواهید تا از رقابت با برند های قدرتمند حذف نشوید، با تبلیغات خلاقانه و تبلیغ گسترده و انبوه در اینستاگرام، هویت و رسالت خودتان را به طور مداوم به مشتریان یادآوری کنید.

یک تبلیغ اگر خلاقانه نباشد، نادیده گرفته می شود و توجه ها را به خود جلب نمی کند. ما به شما خصوصیات یک تبلیغ خوب را می گوییم.

۶ ثانیه طلایی

  • اولین نکته ای که باید در تبلیغات خودتان خصوصا تبلیغات گسترده در اینستاگرام در نظر داشته باشید، قانون 6 ثانیه طلایی است.

تبلیغ شما باید به قدری خلاقانه باشد که مخاطب در 6 ثانیه اول تصمیم بگیرد به تبلیغات شما توجه نشان دهد.

  • سعی کنید در تبلیغات خودتان علاوه بر ایجاد طنز های کلامی و دیداری، هویت و استراتژی برند خودتان را نیز نشان دهید.
  • حس کنجکاوی مخاطب را در تبلیغات خلاقانه خودتان تحریک کنید و او را نسبت به برند خودتان کنجکاو کنید.
  • شما هنگام تبلیغات گسترده در اینستاگرام باید در کسی که تبلیغ شما را مشاهده می کند، احساس نیاز ایجاد کنید. نباید تنها برای قشر خاصی تبلیغ کنید بلکه باید عموم مردم را در نظر بگیرید.

به طوری که حتی اگر خریدی صورت نگیرد، تعامل خوبی را با مشتریان داشته باشید و حس خوبی را از برند خودتان به آن ها بدهید تا خاطره خوبی از شما در خاطرشان بماند.

  • اما محل مصرف این تبلیغات خلاقانه بسیار مهم است. این که مخاطبین و کاربران در چه شرایطی تبلیغ شما را مصرف می کنند مهم است. بنابراین در انتخاب پیجی که می خواهید که تبلیغات خودتان را بسپارید بسیار دقت کنید تا مبادا هزینه های شما به باد نروند.
  • تبلیغات اینستاگرامی

راهنمای جامع و کامل انتخاب پیج برای تبلیغات گسترده

تبلیغات گسترده در اینستاگرام بدون هزینه کردن ممکن نیست و قطعا هر کسی می خواهد تا هزینه ای که می گذارد، بازده و نتیجه خوبی برای او داشته باشد. اگر هزینه ای که می گذارید به ضرر شما باشد و برند شما را به جای محبوب کردن، منفور کند، شما به سختی می توانید دوباره نظر مردم را جلب کنید.

یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه پیجی است که شما تبلیغات خودتان را به آن ها می سپارید. ما ویژگی های پیجی که می توانید به آن ها اعتماد کنید و تبلیغات خودتان را بسپارید، به شما می گوییم.

  • به دنبال پیج هایی با فالور بالا باشید. این امر باعث می شود تا جامعه آماری بازدید کنندگان تبلیغات اینستاگرامی شما بزرگ تر باشد.

تبلیغات در پیج های پربازدید اینستاگرام می تواند بسیار در رشد پیج شما عالی عمل کند اما دقت داشته باشید که این فالور ها و این اعداد فیک نباشند!

  • به ارتباط صاحب پیج و فالور هایش دقت کنید. هرچقدر فالور های پیجی واقعی باشد، همان اندازه تعامل بین ادمین و کابران بیشتر خواهد بود.
  • زمانی که می خواهید تبلیغات خودتان را به کسی بسپارید، دقت داشته باشید که موضوع پیج و محتوای آن مرتبط به حوزه کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر پزشک زیبایی هستید و می خواهید خدمات خودتان را تبلیغ کنید، می توانید به بلاگر های آرایشی تبلیغات خودتان را بدهید نه کسی که لوازم یدکی ماشین می فروشد!
  • به کسی که چندین پیج دارد و به شما می گوید در هر پیجش شما را تبلیغ می کند، تبلیغات ندهید؛ زیرا فالور های مشترک بین پیج ها زیاد خواهد بود و جامعه آماری بر خلاف تصور شما کمتر خواهد بود.

توصیه دوستانه ما به شما

تبلیغات در فضایی مانند اینستاگرام بسیار گسترده و تخصصی است و شما نمی توانید با درست کردن یک بنر و سپردن آن به پیج هایی با فالور بالا، نتیجه بگیرید.

این کار نیازمند تخصص و در کنار آن تجربه است؛ پس اگر می خواهید از ابزاری مانند اینستاگرام استفاده کنید و رشد کنید، بهتر است بی گدار به آب نزنید و مراقب زمان و سرمایه خودتان باشید. بهتر است قبل از آن که اقدامی برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام دهید، با تیمی قوی که در این حوزه تخصص و دانش داشته باشد، مشاوره کنید و استراتژی تبلیغاتی خودتان را بچینید.

تیم ما یکی از موفق ترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ است که علاوه بر دانش، تجربه را سرلوحه خود قرار داده است و کسب و کار های زیادی را برای کسب جایگاه همراهی کرده است.

تیم ما در شویراد شما را به صدای ماندگار در حوزه خودتان تبدیل می کند. برای شروع تبلیغات گسترده در اینستاگرام بصورت اصولی و با بالاترین بازدهی ممکن، با مشاوران ما در شویراد در ارتباط باشید.

بسیار خوشحال خواهیم شد همراه شما در روند موفقیت تان باشیم.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *