جذب مخاطب هدفمند با تبلیغات گسترده در اینستاگرام (راهنمای کامل)

تبلیغات گسترده در اینستاگرام
زمان مطالعه: 17 دقیقه

تبلیغات گسترده در اینستاگرام بر خلاف تصور بسیاری از افراد نیاز به تخصص بسیاری دارد، چرا که بازدهی تبلیغات گسترده اینستاگرام می تواند بسیار متفاوت باشد. احتمالا دیده اید پیج های اینستاگرامی که فقط با یک کمپین انبوه اینستاگرامی موفق توانسته اند رشد بسیاری کنند و به درآمد بالایی برسند و از آن طرف هم کسب و کارهای های بسیاری هستند که بارها در اینستاگرام، کمپین های تبلیغاتی اجرا کرده اند ولی به موفقیت قابل توجهی نرسیده اند.

اما موضوع اینجاست که چگونه میتوان به نحوی تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام داد که بیشترین بازدهی را گرفت؟ چه تفاوتی در بین این دو وجود دارد که گاهی میتوان با یک کمپین تبلیغات گسترده حتی 10 برابر دیگران، در اینستاگرام نتیجه گرفت؟ عوامل بسیاری میتواند تاثیر گذار باشد، از جمله: هدف کمپین تبلیغاتی، مشخص کردن بازار هدف، انتخاب بهترین رسانه برای انتقال پیام، مشخص کردن بودجه تبلیغاتی و بهترین استراتژی برای بودجه مدنظر، محتوای تبلیغ و برخی عوامل دیگر در تبلیغات گسترده اینستاگرام که بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات حرفه ای در اینستاگرام

چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام؟

احتمالا اولین سوال شما این است که چرا تبلیغات گسترده در اینستاگرام، ولی بگذارید قبل از آن من سوال از شما بپرسم: در طول روز چند بار اینستاگرام خودتان را چک می کنید؟ چه اندازه ای در فضای مجازی با دوستان خودتان تعامل دارید و پست و ویدئو های مختلف را به اشتراک می گذارید؟ همه ما حتی اگر سرمان شلوغ باشد، با سر زدن به اینستاگرام، خستگی خودمان را در میکنیم.

راهنمای تبلیغات گسنرده در اینستاگرامدر این نت گردی با محتوا های بسیاری مواجه می شویم. بلاگری که روزمرگی های خودش را به اشتراک می گذارد و در مورد رستوران جدیدی که رفته است صحبت می کند به طوری که شما بگویید باید حتما به این رستوران فوق العاده سری بزنم! یا یک پیج آموزشی مرتبط با حوزه خودتان که در بین مطالب مفیدی که می گذارد، پیج های مرتبط با حوزه شما را معرفی می کند که اگر تا آن لحظه هم احساس نیازی به آن خدمات یا محصول نداشتید، آن نیاز را در شما ایجاد می کند و این خیال را در شما به وجود می آورد که اگر از آن خدمات استفاده نکنید، امتیاز آن مرحله را از دست می دهید.

به همین سادگی نت گردی شما برای دیگران برابر است با فروش بیشتر!

چرا شما از این فضای بی نظیر برای رشد کسب و کارتان استفاده نکنید؟ مطمئن باشید یکی از بهترین روش های رشد سریع در این فضای پر رقابت تبلیغات گسترده در اینستاگرام است.

تبلیغات گسترده اینستاگرام چیست؟

همانطور که از نام این نوع تبلیغات مشخص است، تبلیغات و پیام شما بصورت گسترده و انبوه در پیج های اینستاگرامی پربازدید و اینفلوئنسر ها منتشر میگردد. با توجه به حجم بالای نمایش تبلیغات شما رشد بسیار سریعی خواهید داشت.

تبلیغات گسترده در اینستاگرام یکی از مواردی است که نیاز به تخصص دارد و باید با ظرافت و دقت زیادی صورت بگیرد. استراتژی و هدف شما تعیین کننده میزان موفقیت شما در تبلیغات خواهد بود.

تبلیغات انبوه در اینستاگرام همانقدر که به دیده شدن شما کمک می کند، همانقدر هم ممکن است برای برند شما یا کسب و کارتان آسیب رسان باشد.

اگر می خواهید در اینستاگرام تبلیغات اصولی و درستی داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید.

ما در تیم شویراد تصمیم گرفتیم تا در این مطلب شما را با پستی و بلندی تبلیغات گسترده در اینستاگرام آشنا کنیم و به شما از خطراتی که ممکن است کسب و کار شما را تهدید کند،  آگاهی دهیم.

شما با رعایت نکاتی که در این مطلب در اختیارتان قرار می دهیم، می توانید از شمشیر دو لبه تبلیغات گسترده اینستاگرام به نفع خودتان استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

مراحل شروع تبلیغات در اینستاگرام

چگونه تبلیغات اینستاگرام را انجام دهیم؟

5 مرحله آسان برای شروع تبلیغات در اینستاگرام

 • هدف بازاریابی خود را مشخص کنید.
 • مخاطب هدف خود را تقسیم بندی کنید.
 • مکان های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.
 • بودجه و برنامه تبلیغاتی خود را مشخص کنید.
 • در اخر تبلیغات اینستاگرام خود را ایجاد کنید.

آیا پرداخت هزینه برای تبلیغات اینستاگرام ایده مناسبی است؟

با افزایش تعداد پروفایل های نام تجاری و محتواهای منتشر شده در این پلتفرم ، جذب ارگانیک فالوور از سال 2019 بسیار دشوار شده است. از این رو برای دستیابی به اطلاعات فردی خریداران و غلبه بر اشباع بازار ، تبلیغات گسترده در اینستاگرام مؤثرترین شیوه است.

بازدهی عالی تبلیغات گسترده اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامیشاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به تبلیغات در اینستاگرام، اعتقادی ندارید و هم چنان تاثیر تبلیغات غول پیکر بیلبوردی را بیشتر بدانید. اما ما به شما نکاتی باور نکردنی را در مورد مزایای تبلیغات در اینستاگرام را خواهیم گفت که لحظه ای برای تبلیغات گسترده صبر نخواهید کرد.

 تبلیغات گسترده در اینستاگرام یکی از بحث های داغ کسب و کارهایی است که از بستر اینستاگرام درآمدزایی می کنند. این پلتفرم به یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی در سطح جهان تبدیل شده است و افراد زیادی از طریق اینستاگرام به ثروت رسیده اند. مالکان یک کسب و کار راه و روش های زیادی را برای رسیدن به موفقیت و جذب فالوورهای واقعی امتحان کرده اند و ممکن است در بسیاری از این روش ها شکست خورده باشند!

این روزها یکی از سؤالات اصلی صاحبان مشاغل یا افرادی که مهارت و توانایی خاصی دارند این است که چگونه می توانند از اینستاگرام درآمد کسب کنند؟ بیاید تأثیرات تبلیغات را در جذب مشتری و یا فالوور اینستاگرام و برقراری تعامل و ارتباط با آن ها بر کسب درآمد از اینستاگرام بررسی کنیم.

می دانیم اینستاگرام امروز تبدیل به پلتفرم محبوب ایرانی ها شده است به طوری که 30 میلیون کاربر ایرانی فعال دارد! در شرایط قرنطینه و کرونا که بسیاری از کسب و کار ها در معرض سقوط قرار داشتند، کسب و کار های اینستاگرامی رشد بی نظیری داشتند و ایام قرنطینه تبدیل به سکوی پرتاب آنان شد. زیرا همانطور که گفتیم،کسب و کار های زیادی استراتژی و هدف تبلیغاتی خودشان را بر اساس نت گردی های بی هدف کاربران دیگر پایه ریزی کرده اند.

تبلیغات اینستاگرامیآنان بیشتر از قبل دیده شدند و محبوب شدند و در نتیجه فروش بیشتری را تجربه کردند. کدام بستر دیگر این نتیجه را می توانست در پی داشته باشد؟ این تصور درست است بهترین روش برای جذب فالوور، لایک و کامنت ارگانیک، نوشتن محتوای یونیک و با کیفیت است.

مسلماً هرچه زمان و انرژی بیشتری برای صفحه خود بگذارید، نتایج قابل تأمل تری کسب خواهید کرد. اما بعضی اوقات در رسیدن به سود و درآمد زایی عجله داریم یا فالوورهای کمی داریم و می خواهیم رشد صفحه خود را به روشی غیر متعارف افزایش دهیم، در این موارد بهترین گزینه  تبلیغات است. تبلیغات گسترده در اینستاگرام می تواند کسب و کار نوپای شما را به برندی نام آشنا و محبوب تبدیل کند.

اگر با خواندن این دلایل تصمیم گرفتید تا استارت ورود به دنیای تبلیغات گسترده اینستاگرام بزنید، باید بگوییم تا پایان این مطلب صبر کنید؛ زیرا شما نمی توانید بدون آن که شکار بلد باشید، شیر شکار کنید!بعد از خواندن این مطلب می توانید مسیر درست را تشخیص دهید و پرقدرت در این مسیر قدم بگذارید.

خلاقیت، اولین راز در تبلیغات انبوه اینستاگرامی

تبلیغی که در فضای اینستاگرام انجام می دهید، باید حال و هوا و اهداف نام تجاری و برند شما را به خوبی نشان دهد و خلاقانه باشد.

اما هیچ گاه فراموش نکنید که تبلیغات گسترده و گروهی حتی اگر خلاقانه باشند، به تنهایی کافی نیستند!

تبلیغات گسترده اینستاگرام به شما کمک می کند تا دیده شوید اما آنچه به شما کمک می کند ماندگار شوید، رابطه شما با مشتریان است.

پس اگر می خواهید تا از رقابت با برند های قدرتمند حذف نشوید، با تبلیغات خلاقانه و تبلیغ گسترده و انبوه در اینستاگرام، هویت و رسالت خودتان را به طور مداوم به مشتریان یادآوری کنید.

یک تبلیغ اگر خلاقانه نباشد، نادیده گرفته می شود و توجه ها را به خود جلب نمی کند. ما به شما خصوصیات یک تبلیغ خوب را می گوییم.

قانون 6 ثانیه طلایی در تبلیغات اینستاگرام

۶ ثانیه طلایی

اولین نکته ای که باید در تبلیغات خودتان خصوصا تبلیغات گسترده در اینستاگرام در نظر داشته باشید، قانون 6 ثانیه طلایی است. تبلیغ شما باید به قدری خلاقانه باشد که مخاطب در 6 ثانیه اول تصمیم بگیرد به تبلیغات شما توجه نشان دهد.

 • سعی کنید در تبلیغات خودتان علاوه بر ایجاد طنز های کلامی و دیداری، هویت و استراتژی برند خودتان را نیز نشان دهید.
 • حس کنجکاوی مخاطب را در تبلیغات خلاقانه خودتان تحریک کنید و او را نسبت به برند خودتان کنجکاو کنید.
 • شما هنگام تبلیغات گسترده در اینستاگرام باید در کسی که تبلیغ شما را مشاهده می کند، احساس نیاز ایجاد کنید. نباید تنها برای قشر خاصی تبلیغ کنید بلکه باید عموم مردم را در نظر بگیرید. به طوری که حتی اگر خریدی صورت نگیرد، تعامل خوبی را با مشتریان داشته باشید و حس خوبی را از برند خودتان به آن ها بدهید تا خاطره خوبی از شما در خاطرشان بماند.
 • محل مصرف این تبلیغات خلاقانه بسیار مهم است؛ این که مخاطبین و کاربران در چه شرایطی تبلیغ شما را مصرف می کنند مهم است. بنابراین در انتخاب پیجی که می خواهید که تبلیغات خودتان را بسپارید بسیار دقت کنید تا مبادا هزینه های شما به باد نروند.
خواندن مقاله
نحوه اجرای تبلیغات نوتیفیکیشن اینستاگرام و 4 مزیت آن

راهنمای جامع و کامل انتخاب پیج برای تبلیغات گسترده

تبلیغات گسترده در اینستاگرام بدون هزینه کردن ممکن نیست و قطعا هر کسی می خواهد تا هزینه ای که می گذارد، بازده و نتیجه خوبی برای او داشته باشد. اگر هزینه ای که می گذارید به ضرر شما باشد و برند شما را به جای محبوب کردن، منفور کند، شما به سختی می توانید دوباره نظر مردم را جلب کنید.

یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه پیجی است که شما تبلیغات خودتان را به آن ها می سپارید. ما ویژگی های پیجی که می توانید به آن ها اعتماد کنید و تبلیغات خودتان را بسپارید، به شما می گوییم.

 • به دنبال پیج هایی با فالور بالا باشید. این امر باعث می شود تا جامعه آماری بازدید کنندگان تبلیغات اینستاگرامی شما بزرگ تر باشد.

تبلیغات در پیج های پربازدید اینستاگرام می تواند بسیار در رشد پیج شما عالی عمل کند اما دقت داشته باشید که این فالور ها و این اعداد فیک نباشند!

 • به ارتباط صاحب پیج و فالور هایش دقت کنید. هرچقدر فالور های پیجی واقعی باشد، همان اندازه تعامل بین ادمین و کابران بیشتر خواهد بود.
 • زمانی که می خواهید تبلیغات خودتان را به کسی بسپارید، دقت داشته باشید که موضوع پیج و محتوای آن مرتبط به حوزه کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر پزشک زیبایی هستید و می خواهید خدمات خودتان را تبلیغ کنید، می توانید به بلاگر های آرایشی تبلیغات خودتان را بدهید نه کسی که لوازم یدکی ماشین می فروشد!
 • به کسی که چندین پیج دارد و به شما می گوید در هر پیجش شما را تبلیغ می کند، تبلیغات ندهید؛ زیرا فالور های مشترک بین پیج ها زیاد خواهد بود و جامعه آماری بر خلاف تصور شما کمتر خواهد بود.

اصطلاحات رایج اینستاگرام

پست (post) 

هر محتوایی مانند عکس یا ویدیو که در پیج اینستاگرام تان آپلود می کنید، پست اینستاگرام نامیده می شود. تمام پست های شما در صفحه پروفایل اینستاگرام تان ظاهر می گردد و  همچنین پست هایی که فالوورهای شما در پیج شان منتشر می کنند در فید اینستاگرام شما قابل مشاهده خواهند بود.

 کپشن (caption) 

نوشته ای در قالب توضیحات زیر عکس یا ویدیوی خود هنگام انتشار در اینستاگرام می نویسید کپشن نامیده می شود. با نوشتن کپشن های جذاب برای پست های خود می توانید فالوورهای زیادی را جذب کنید.

 فالو (follow) 

فالو در لغت به معنای «دنبال کردن» می باشد؛ در اینستاگرام اصطلاح فالو به این معنی است که شما تمایل دارید پست‌ها و فعالیت‌های شخص خاصی را دنبال کنید. بنابراین می توانید روی پیج مورد علاقه خود را در اینستاگرام رفته و بروی دکمه فالوو (follow) کلیک کنید تا آن شخص را فالو کنید.
اگر پیج شخص مورد نظر شما عمومی باشد، به محض زدن دکمه فالوو، آن شخص را فالوو خواهید کرد؛ در غیر اینصورت اگر پیج پرایوت باشد بایستی برای برای شخص مورد نظر درخواست فالو (Request) بفرستید و منتظر بمانید تا او شما را اکپست کند.

حال اگر شخص مورد نظر درخواست شما را قبول (اکسپت) کند، در واقع موفق به فالو کردن پیج مروبوطه شده اید و بعد از این می توانید تمام پست و استوری های او را مشاهده نمائید. بطور کلی با فالوو کردن یک اکانت اینستاگرامی می‌توانید تمام پست‌های پیج او او را ببینید و بعد از آن هر پست جدیدی که در اینستاگرام منتشر کند، در در صفحه اصلی اینستاگرام تان (Home page) ظاهر می‌شود.

برای اکانت هایی که خصوصی (private) هستند ملزم به ارسال درخواست فالو می باشید؛ اکانت های تجاری و یا عمومی را کافی ست به پیچ شان بروید و آن ها را فالو کنید.

 

 فالوور (follower) 

معنای لغوی فالوور (follower) دنبال‌کننده یا تعقیب‌کننده است؛ وقتی فردی شما را دراینستاگرام فالو می کند به فالوورهای پیج تان اضافه می شود. از طرف دیگر وقتی شما در اینستاگرام، پیج شخص دیگری را می کنید، به فالوورهای آن صفحه اضافه می شوید. تعداد این افراد در قسمت فالوورهای صفحه پروفایل تان نشان داده می شود.   

 

  فالویینگ (Following)

following در لغت به معنای پیروی یا تقلید کردن از کسی است. هر صفحه ای که شما در اینستاگرام دنبال می کنید، به لیست فالوئینگ های پیج تان اضافه می شوند و در قسمت فالویینگ (following) پیج تان می‌توانید آن را مشاهده کنید.

پس تعداد فائینگ ها، تعداد پیج هایی هستند که شما فالوو کرده اید و تعداد فالوورها، تعداد پیج هایی هستند که شما آن ها را فالوو کرده اید. تعداد فالوویینگ ها و تعداد فالوورهای پیج تان، در صفحه پروفایل تان و در قسمت  بالا نمایش  داده می شود. 

 

 کا K

عبارت k معادل عدد هزار است؛ اینستاگرام از این عدد برای صفحاتی با بیش از ده هزار فالوور استفاده می کند. مثلاً اگر بگوییم تعداد فالوورهای یک صفحه 100k است، یعنی تعداد فالوورهای آن پیج صد هزار نفر است.هدف از این کار خلاصه نویسی در پیج های اینستاگرام است. هدف از این کار خلاصه نویسی و پیاده سازی زیبایی در صفحات اینستاگرام می باشد.

 

 ام M

حرف M معادل با عدد میلیون است؛ اینستاگرام از این عدد برای صفحاتی با بیش از یک میلیون فالوور استفاده می کند. مثلاً اگر بگوییم تعداد فالوورهای یک پیج 100M است، یعنی پیج مربوطه ۱۰۰ میلیون دنبال کننده دارد.

 

 فید (Feed) 

اولین صفحه ای که هنگام باز کردن اینستاگرام مشاهده می کنید را فید اینستاگرام یا همان صفحه اصلی (Home) گویند. در این صفحه آخرین پست ها و استوری های فالوورهای تان را مشاهده می کنید.

 

 استوری (story)

استوری Story : استوری در لغت به معنی داستان است؛ در اینستاگرام شما به کمک این قابلیت می توانید یک محتوای تصویری و یا ویدئویی را با فالوورهای خود به مدت ۲۴ ساعت به اشتراک بگذارید. استوری های شما در صفحه فید یا همان صفحه ی home فالورهایتان نمایش داده می شود. بعد از ۲۴ ساعت، اگر استوری هایتان را ذخیره نکنید، محو خواهند شد؛ اما در قسمت آرشیو پروفایل تان ذخیره می گردد.

برای ذخیره کردن استوری ها بایستی آنها را هایلایت (Highlight) کنید، در این صورت بعد بعد از گذشت ۲۴ ساعت، حذف نشده و در زیر بیو پروفایل تان قابل نمایش است. در صفحه استوری، امکانات جذاب و متنوعی برای ویرایش عکس و ویدئو وجود دارد. همچنین با فونت های موجود در این صفحه می توانید متن نوشته های جذابی بنویسید. و در آخر اینکه با استیکرهای استوری می توانید فالوورهایتان را به چالش بکشید.

 

 لایو (live) 

اجرای لایو به معنای پخش زنده در اینستاگرام است؛ شما می توانید بدون محدودیت زمانی به صورت زنده با فالوورهایتان تعامل برقرار کنید و محصولات و یا خدمات خود را به آن ها معرفی کنید. لایو های اینستاگرامی را نیز می توانید ذخیره کرده و در فید اینستاگرام تان منتشر کنید.

 Notification (نوتیفیکیشن)

Notification (نوتیفیکیشن) : در لغت به معنای اطلاع رسانی و هشدار دادن می باشد. و در اینستاگرام این اصطلاح در مواردی به کار می رود که اینستاگرام می خواهد به شما یک اقدامی را اطلاع رسانی کند.

به عنوان مثال وقتی کسی در اینستاگرام شما را فالوو می کند و یا درخواست فالوورمی زند، اینستاگرام برای شما یک نوتیفیکیشن ارسال می کند. همچنین وقتی فالوورهایتان، لایک و کامنت برای پست هایتان می گذارند نیز روی پروفایل تان یک نوتیفیکیشن دریافت می کنید.

 

قابلیت Turn On Post Notification 

با فعال کردن این دکمه برای یک پروفایل خاص در اینستاگرام زمانی که آن فرد پست جدیدی در اینستاگرام منتشر کند برای شما اعلان یا نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

قابلیت Turn On story Notification

با فعال کردن این دکمه برای یک پروفایل خاص در اینستاگرام زمانی که آن فرد استوری جدیدی در اینستاگرام منتشر کند برای شما اعلان یا نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

 

 هشتگ Hashtags

به برچسب گذاری هایی که جهت دسته بندی پست ها به کار میرود هشتگ گویند. استفاده از هشتگ گذاری منحصر به شبکه اجتماعی اینستاگرام نیست و برای سایر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، تلگرام ، پینترست و… نیز استفاده می شود.

به منظور هشتگ گذاری کافیست، قبل از بکار بردن عبارت مورد نظر از علامت # استفاده نمایید. به عنوان مثال #تبلیغات

 

 اکسپلور Explore

به معنای جستجو و کشف کردن است؛ برای دسترسی به این بخش در صفحه اصلی اینستاگرام، در بخش پایینی  روی علامت ذره بین کلیک کنید.

خواندن مقاله
تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در بخش اکسپلور، یک سری از پست ها را بنابه فعالیت های شما ظاهر می کند. در واقع اینستاگرام با زیر نظر گرفتن عملکرد شما و با توجه به الگوریتمهای هوش مصنوعی به شناسایی پست های مورد علاقه شما اقدام کرده و بخشی از آنها را در قسمت اکسپلور  نمایش می دهد.

در اکسپلور اینستاگرام می توانید پست ها، هشتگ ها و مکان ها را جستجو کنید. ویژگی جالب بخش اکسپلور این است که شما می توانید با هر بار ورود و خروج به این قسمت، تصاویر و ویدئوهای جدیدی در اکسپلور مشاهده کنید.

 

 منشن Mention 

در لغت به معنای اشاره کردن می باشد؛ از این قابلیت در مواردی استفاده می کنید که قرار باشد فرد یا افرادی از محتوای مورد نظر شما آگاه شوند.

فرض کنید شما قصد دارید یک عکسی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، به منظور اطلاع رسانی به دوستانتان که در عکس حضور دارند کافیست آیدی اینستاگرامشان را زیر پست منشن کنیدرتا آن ها هم از انتشار این عکس مطلع شوند. در استوری اینستاگرام هم می توانید بر روی عکس، پیچ مورد نظرتان را منشن کنید.

یا اینکه شما یک محتوایی در اینستاگرام نظرتان را جلب می نماید و میخواهید دوستانتان هم این پست را ببیند، فقط کافیست در قسمت کامنت مربوط به آن پست، فرد را منشن کنید. به منظور منشن کردن، ابتدا علامت @ و در ادامه آیدی پیج مورد نظرتان را در مقابل علامت مذکور بگذارید. مثل alisadebafi@

 

 تگ Tag 

مفهوم تگ کردن دقیقا معادل با منشن کردن است، با این تفاوت که از تگ گردن فقط در پست های فید اینستاگرام می توان استفاده کرد.

 

 دایرکت Direct 

به معنی مستقیم و بدون واسطه می باشد؛ در اینستاگرام به منظور ارسال پیام خصوصی برای یک پیج قابل استفاده می باشد.

 

 لایک Like

به معنی علاقه و دوست داشتن است؛ اگر از یک پستی در اینستاگرام خوشتان بیاید می توانید با لایک کردن آن، علاقه مندی خود را نسبت به آن نشان دهید. پسر لایک یعنی رضایت مندی شما از محتوای آن. اگر پستی را لایک کنید و بعدا پشیمان شوید به راحتی می توانید تان از پست پاک کنید.

 

 آرشیو Archive

به معنای ذخیره کردن است؛ شما می توانید پست هایی را که برایتان جذاب است در پروفایل تان ذخیره کنید.

 

 کالکشن Collection

به معنی کلکسیون است؛ شما می تونید برای پست هایی که سیو کرده اید دسته بندی ایجاد کنید، یا بعبارتی کالکشن یا کولکسیون ایجاد کنید. برای ورد به بخش کالکشن اینستاگرام در صفحه پروفایل اینستاگرام تان، بر روی آیکون منو کلیک کنید و در صفحه باز شده گزینه saved را انتخاب کنید تا بتوانید به قسمت کالکشن عکس های خود در اینستاگرام وارد شوید.

 

 کامنت Comment

به معنای اظهار نظر کردن است؛ شما می توانید برای پست های اینستاگرام نظرات مثبت و یا منفی خود را بگذارید.

 

 کپشن Caption

به معنای عنوان است؛ به توضیحاتی که زیر عکس یک پست قرار داده می شود کپشن گویند.

 

 ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام، نرم افزاری است که در پیج های اینستاگرامی اقدام به فالو ، آنفالو ، لایک ، کامنت گذاری می کند. هدف از استفاده ربات ها افزایش تعامل پیج اینستاگرامی می شود، اما توجه کنید الگوریتم اینستاگرام به ربات های اینستاگرامی حساس هستند و پیج حاوی ربات را مسدود می کند.

 

 صفحه تجاری Business Profile

 اینستاگرام برای صاحبان کسب و کارها و افرادی که قصد استفاده ی تجاری از اینستاگرام را دارند، قابلیت ویژه ای به نام پیج های تجاری در نظر گرفته است. از جمله امکانات مربوط به بیزینس پروفایل میتوان به تبلیغ کردن در اینستاگرام، فروش محصولات و خدمات و مشاهده ی آمار ویژه مربوط به پیج های تجاری اشاره نمود.

هر کاربر می تواند نسبت به تبدیل اکانت معمولی خود به اکانت بیزینسی اقدام نماید؛ برای تبدیل اکانت معمولی به اکانت بیزینسی باید حساب شما در حالت public باشد.

 

 آی‌جی تی وی IGTV

در گذشته شما نمی توانستید در هوم اینستاگرام تان، فیلم هایی با طول بیشتر از یک دقیقه را آپلود کنید. اینستاگرام برای حل این موضوع، قابلیت IGTV را به برنامه خود اضافه کرد که امکان آپلود فیلم هایی با طول بیشتراز یک دقیقه در آن فراهم شد.البته در حال حاضر اینستاگرام این قابلیت را غیر فعال کرده است.

 

 ریلز اینستاگرام 

قابلیت ریلز ویژگی است که اینستاگرام در سال 2020 به لیست امکانات خود اضافه کرده است؛ البته نام کامل این قابلیت reels for Stories می باشد که به اختصار به آن reels اینستاگرام گویند.

قابلیت ریلز اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که ویدیوهای کوتاه، جذاب و سرگرم کننده بسازند. در اوایل رونمایی از ریلز اینستاگرام، صرفاً می توانستید ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای بسازید؛ سپس این ویدئو به ۳۰ ثانیه، ۶۰ ثانیه و ۹۰ ثانیه افزایش یافت.

 

 بیو اینستاگرام Bio

به توضیحاتی که افراد جهت معرفی کسب و کارشان به مخاطبان، زیر عکس پروفایلشان قرار میدهند، بیو گفته می شود. شما در قسمت بیو پیجتان می توانید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس شرکت، آدرس سایت یا وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید.

در  اینستاگرام امکان افزودن هشتگ هم در بیو امکان پذیر است؛ علاوه بر این می توانید یک پیج دیگری را نیز در بیو منشن کنید.

 

ریکوئست دادن (Request)

اگر می‌خواهید صفحه‌ فردی را فالو کنید، باید به آن درخواست فالو یا ریکوئست بدهید. بدین منظور باید وارد صفحه فرد مورد نظر شوید و روی Follow کلیک کنید تا عنوان دکمه آن به Requested تغییر کند.

افرادی هم که قصد فالو کردن صفحه شما را دارند، باید به شما ریکوئست بدهند و بعد از تاییدتان وارد لیست فالوورهایتان شوند.  البته این مو ضوع تنها برای صفحات private صدق میکند.

 

کانفریم کردن Confirm

اگر حساب شما از نوع خصوصی (Private) باشد؛  افرادی که تمایل دارند پیج تان را دنبال کنند باید به شما درخواست فالو بدهند. اکنون اگر شما تمایل دارید که آن شخص جزء فالوورهای شما باشند، کافیست پیج آن را با گزینه confirm تایید کنید؛ ذر غیر اینصورت می توانید دکمه delete را انتخاب کنید و مانع از فالو کردن آن ها شوید. همچنین می توانید اقدامی انجام ندهید و بگذارید در حالت انتظار بماند.

 

ریپورت کردن Report

ریپورت به معنی گزارش دادن می باشد؛ اگر در اینستاگرام فردی برای شما ایجاد مزاحت کند شما می توانید آن صفحه را به اینستاگرام گزارش دهید. اینستاگرام با دریافت گزارش، صفحه مورد نظر را بررسی کرده و در صورت دریافت گزارش های متعدد، نسبت به بستن آن پیج اقدام مینماید.

 

بلاک BLOCK

اگر بخواهید فردی به پیج شما دسترسی نداشته باشد و حتی در قسمت جستجو نیز نتواند پیج تان را ببیند، می توانید آن فرد را بلاک کنید. یکی از راه های بلاک کردن یک حساب کاربری این است که وارد پروفایل شخص شوید و در قسمت بالای پروفایل سمت راست بر روی علامت سه نقطه کلیک کنید؛ حال در صفحه باز شده بر روی گزینه ی block user ضربه بزنید تا پیج بلاک شود.

پبج های پرایوت Private

پیج هایی که برای مشاهده محتوای آن ها از جمله عکس ها، فیلم ها ، استوری ها و لایو نیاز به ارسال درخواست (Request) توسط شما و تایید توسط صاحب پیج می باشد. شما تنها در صورتی به محتوای پیج دسترسی خواهید داشت که صاحب پیج درخواست شما را بپذیرد.

 

توصیه دوستانه ما به شما

تبلیغات گسترده در اینستاگرامتبلیغات در فضایی مانند اینستاگرام بسیار گسترده و تخصصی است و شما نمی توانید با درست کردن یک بنر و سپردن آن به پیج هایی با فالور بالا، نتیجه بگیرید. این کار نیازمند تخصص و در کنار آن تجربه است؛ پس اگر می خواهید از ابزاری مانند اینستاگرام استفاده کنید و رشد کنید، بهتر است بی گدار به آب نزنید و مراقب زمان و سرمایه خودتان باشید. بهتر است قبل از آن که اقدامی برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام انجام دهید، با تیمی قوی که در این حوزه تخصص و دانش داشته باشد، مشاوره کنید و استراتژی تبلیغاتی خودتان را بچینید.

تیم ما یکی از موفق ترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ است که علاوه بر دانش، تجربه را سرلوحه خود قرار داده است و کسب و کار های زیادی را برای کسب جایگاه همراهی کرده است. تیم ما در شویراد شما را به صدای ماندگار در حوزه خودتان تبدیل می کند. برای شروع تبلیغات گسترده در اینستاگرام بصورت اصولی و با بالاترین بازدهی ممکن، با مشاوران ما در شویراد در ارتباط باشید.

  بسیار خوشحال خواهیم شد همراه شما در روند موفقیت تان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *