;

افکت های AR اینستاگرام چیست؟

در به روز رسانی های اخیر  اینستاگرام، ساختن افکت های متنوعی معروف به AR اینستاگرام توسط کاربران نیز فراهم شده است؛ بدین ترتیب علاوه بر فیس افکت های از پیش تعریف شده که خود اینستاگرام دارد، اکنون کاربران اینستاگرام می توانند افکت های AR اینستاگرام متنوعی را بسازند.

این افکت ها را با استفاده از برنامه Spark AR Studio می توان ایجاد کرد. توجه کنید این قابلیت با ویژگی لنزهای اسنپ چت در رقابت است. از افکت های AR نیز همانند یک سری افکت هایی که از قبل در اپلیکیشن اینستاگرام موجود هستند، می توانید در استوری و لایو استفاده کنید. برای دیدن افکت‌های واقعیت مجازی ساخته شده توسط کاربران در اینستاگرام، باید به انتهای نوار فیلترها در استوری‌ اینستاگرام برید و گزینه Browse More Effects رو انتخاب کنید.

به گفته شرکت متا کاربرد این قابلیت ها خیلی ساده هست، کافی است برنامه Spark AR Studio  نصب کنید و به راحتی با کشیدن و رها کردن  افکت های AR اینستاگرام متنوعی را بسازید. هر کاربری دیگری هم افکت ساخته شده شما را می تواند ذخیره و استفاده کند. توجه کنید این افکت  ها دارای تگ هست و بدین طریق حق مالکیت افکت ساخته شده با این تگ ها مشخص می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیس افکت های اینستاگرام مقاله فیلتر و فیس افکت اینستاگرام را مطالعه کنید.

 

فیلتر AR اینستاگرام چیست؟

فیلترهای واقعیت افزوده (AR) افکت هایی هستند که روی تصویر واقعی دوربین شما نمایش داده می شوند. در استوری های اینستاگرام، یک فیلتر AR تصویری را نمایش می دهد که در دوربین جلو یا پشت شما نمایش داده می شود.

به خاطر داشته باشید که فیلترهای AR اینستاگرام با فیلترهای از پیش ساخته شده آن متفاوت هستند. فیلترهای از پیش تعیین شده اینستاگرام کیفیت عکس را تنها با یک کلیک بهبود می بخشد، بنابراین نیازی به صرف زمان زیادی برای ویرایش عکس ها در اینستاگرام ندارید. در مقابل، فیلترهای AR اینستاگرام یک عنصر تعاملی برای افزایش بازدید استوری های اینستاگرام می باشد.

هر کسی می‌تواند فیلترهای AR را با استفاده از پلتفرم Spark AR Studio ایجاد کند. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا افکت های واقعیت افزوده اصلی را برای استوری های اینستاگرام بسازند.

اینستاگرام در آگوست 2019  از این قابلیت رونمایی کرد و  خاطر نشان کرد که هرکسی می توانست فیلترهای AR سفارشی خود را طراحی و ارسال کنند. در حال حاضر هرکسی که Spark AR Studio را دانلود می کند می تواند افکت های دلخواه خود را بسازند. یافتن این فیلترها برای کاربران اینستاگرام بسیار آسان است، هر کسی که استوری های شما را بازدید می‌کند با کلیک بر روی فیلترآن را در گالری افکت های خود ذخیره کند.

 

SPARK Studio AR چیست؟

Spark AR Studio ابزاری است که با آن می توانید عکس ها و فیلم های خود را شخصی سازی کنید. ساخت افکت های AR اینستاگرام شخصی کمی پیچیده به نظر میاید، اما اپلیکیشن SPARK AR Studio برای آسان کردن این فرآیند طراحی شده است. شما نیز می توانید از این قابلیت برای ااضافه کردن افزونه به عکس اصلی یا ایجاد حرکت در آن استفاده کنید. مهم ترین ویژگی اپلیکیشن Spark AR Studio قابلیت شخصی سازی آن است و می توانید اجسام دیگر و حتی صدا را برای ساخت فیلتر اضافه کنید. SPARK AR Studio به شما امکان می دهد فایل های صوتی مانند صدای خود و یا اشیاء سه بعدی را اضافه کنید.

 

نحوه ساخت افکت های AR اینستاگرام

اینستاگرام مدت های زیادی اینستاگرام به دنبال ساخت نرم افزار ایجاد افکت AR به نام Spark AR Studio بو، که سرانجام در سال 2020 از این قابلیت رونمایی کر. هم اکنون این وِیژگی برای طیف وسیع تری از کاربران در دسترس است و می توانند انواع افکت های AR را بسازند. اگر این ویژگی برای شما نیز فعال شده است؛ می توانید به بخش Camera در برنامه اینستاگرام بروید و سپس در منوی افکت های اینستاگرام اسکرول کنید تا به گزینه Browse more effect برسید.

مراحل ساخت افکت های AR اینستاگرام عبارتند از:

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ دانلود و نصب Spark AR Studio

ابتدا برنامه Spark AR Studio را دانلود و نصب کنید. این اپلیکیشن دارای یک پلتفرم آسان برای ایجاد فیلترهای مختلف است. Spark AR Studio در حال حاضر برای سیستم عامل های مک و ویندوز موجود است.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ انتخاب افکت دلخواه

به محض اجرای برنامه، آموزش های مختلفی را در محیط برنامه به نمایش داده می شود. برای ساختن افکت های AR اینستاگرام بایستی طرز کار با ابزارهای برنامه مربوطه را بدانید؛ از این رو برای درک بهتر نرم افزار این آموزش ها را حتماً دنبال کنید. با باز کردن برنامه، مجموعه ای از افکت های آماده برای شما ظاهر می شود، می توانید یکی از این سبک افکت های آماده را باز کرده و با اعمال تغییرات از جمله اضافه کردن برخی آیتم ها و یا کم کردن و به اصطلاح ویرایش یه افکت جدید رو بسازید.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ افکت دلخواه خود را بسازید.

در این مرحله بایستی تصمیم بگیرید که آیا می خواهید فیلتر خود را به طور کامل از ابتدا طراحی کنید یا یکی از قالب های آماده را انتخاب کنید. بعد از اینکه قالب مورد نظر خود را انتخاب کردید، یک گزینه ای به نام view port را در پنل مرکزی مشاهده می کنید. این بخش جایی است که شما می توانید فیلترهای خود را بسازید. حین ساختن افکت، در این قسمت پیش نمایش فیلتر برای شما نشان داده می شود. همچنین می توانید از گزینه های دیگر برای ویرایش این فیلترها استفاده کنید.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ آپلود یک تصویر سه بعدی

در این مرحله باید تصویر سه بعدی خود را از گالری اپلیکیشن Spark AR Studio وارد کنید؛ گالری AR همچنین به شما امکان می دهد فایل های صوتی رایگان، انیمیشن ها و هر مورد دلخواه دیگری را انتخاب کنید.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ ویرایش افکت

در قسمت پیش نمایش افکت ساخته شده را ویرایش کنید. اکنون که فایل آپلود شده خود رادر Viewport مشاده می کنید، می توانید از پانل صحنه برای تغییر نحوه ظاهر، حرکت و تعامل آن با دنیای واقعی استفاده کنید. در این قسمت می توانید تغییرات مانند رنگ و شدت نور محیط را بر روی فیلتر AR ساخته شده اعمال کنید.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ آزمایش افکت

افکت آزمایشی خود را در اینستاگرام ارسال کنید تا ببینید در استوری چگونه کار می کند؛ البته می توانید با Spark AR Player را نیز افکت خود را تست کنید.

افکت های AR اینستاگرام چیست؟ انتشار افکت

بعد از ساخت افکت، برای انتشار آن بایستی در گوشه سمت چپ برنامه بر روی آیکونی که شبیه به تلفن همراه هست کلیک کنید. بعد از اینکه اینستاگرام افکت شما را مطابق با اصول و دستورالعمل های Spark AR یافت، افکت شما منتشر می شود. این روند ممکن است چند روز الی یک هفته طول بکشد. توجه کنید در حین انتشار نام سازنده افکت نیز درج خواهد شد.

 

چکیده

استفاده از این برنامه بسیار ساده است و هر کاربری می تواند به راحتی افکت های AR اینستاگرام خود را ایجاد کند. علاوه بر این، اشتراک گذاری این فیلترها بسیار ساده است و نیاز به مراحل پیچیده ای ندارد. هنگامی که از فیلتر واقعیت افزوده شخصی خود در استوری اینستاگرام خود استفاده می کنید، سایر کاربران می توانند فیلتر مورد نظر را از استوری منتشر شده انتخاب کرده و در استوری خود استفاده کنند.

فیلترهای ایجاد شده توسط کاربر دارای تگ هستند، این تگ حق مالکیت شما را مشخص می کند. اینستاگرام اولین شرکتی نیست که به کاربران امکان ایجاد فیلترهای شخصی را می دهد؛ پیش از آن اسنپ چت به کاربران امکان دسترسی به ابزار Lens Studio را فراهم ساخت.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *