نحوه افزودن لینک به استوری اینستاگرام

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

با افزودن لینک به استوری اینستاگرام خود می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید! همانطور که احتمالا می دانید، فقط می توانید یک لینک در قسمت بیو اینستاگرام قرار دهید، اما در قسمت استوری می توانید چندین لینک را به مخاطبان هدف خود ارائه دهید و آنها را به وب سایت، اپلیکیشن یا کانال تلگرام خود هدایت کنید.

این قابلیت بسیار کاربردی است زیرا بسیاری از افراد به شدت نیاز دارند، یک لینکی به غیر از لینک موجود در بخش Bio Instagram اضافه کنند. افزودن لینک به استوری اینستاگرام بسیار آسان است و بهترین گزینه برای افزایش ترافیک یک سایت به شمار می رود. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه به استوری های اینستاگرام خود لینک اضافه کنید و از این طریق فالوورهای خود را به سمت یک وب سایت هدایت کنید.

مقالات مرتبط در مورد روش های گذاشتن لینک در اینستاگرام مطالعه کنید.

آموزش افزودن لینک به استوری اینستاگرام

این قابلیت در ابتدای کار صرفاً برای اکانت هایی با تیک آبی فعال گردید؛ در به روز رسانی های بعدی اینستاگرام، سرانجام در ماه می سال 2017 این قابلیت را برای اکانت های تجاری با بیش از 10k فالوور وسعت بخشید. در سال 2021 با افزودن استیکر لینک در قسمت استوری تمامی حساب کاربری شخصی و یا تجاری با هر تعداد توانسته اند از امکان لینک گذاری در قسمت استوری بهره ببرند.

برای گذاشتن لینک در استوری با بیش از 10k فالوور طبق عکس زیر عمل کنید:

 

لینک در استوری

 

در حال حاضر افزودن لینک به استوری اینستاگرام بسیار بسیار ساده است! برای لینک گذاری در قست استوری نیازی نیست حتما اکانت اینستاگرام شما تجاری ب تعداد فالوورهای بالا باشد؛ بلکه با استیکر لینک در استوری هر کسی می تواند از قابلیت لینک گذاری بهره بگیرد.

برای گذاشتن لینک در استوری  بدون 10k فالوور طبق عکس زیر عمل کنید:

 

 لینک در استوری اینستاگرام

 

به منظور افزایش تعامل با کاربران و هدایت آن ها به سمت وب سایت با کمک لینک گذاشتن در استوری پیشنهاد می کنیم مراحل زیر را دنبال کنید:

یک محتوای خوب جهت اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام آماده کنید.

از طریق اپلیکیشن اینستاگرام می توانید برای استوری خود عکس و فیلم بگیرید و از افکت های موجود در این بخش برای جذاب تر کردن محتوای خود استفاده کنید.

لینک مورد نظر خود را به استوری اینستاگرام تان اضافه کنید.

پس از آماده کردن استوری اینستاگرام خود می توانید از قسمت استیکرها، لینک مورد نظر خود به استوری اینستاگرام تان اضافه کنید. توجه کنید پس از انتخاب استکیر لینک به یک صفحه ای هدایت می شوید که بایستی آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید؛ حال کافیست URL مورد نظر خود را به صورت کامل در لینک مورد نظر خود تایپ کنید و در آخر بر روی گزینه Done کلیک کنید. هر ویژگی دیگری را که می خواهید مانند متن، استیکر و فیلتر به استوری خود اضافه کرده و سپس آن را در صفحه پروفایل خود آپلود کنید.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام راهی برای جذب مخاطبان بیشتر و برقرای تعامل بهتر با آن ها است. اگر وب سایت فروشگاهی دارید می توانید با قرار دادن لینک خرید محصولات خود در قسمت استوری، روند خرید از سایت را برای مشتریان خود بسیار آسان کنید. امروزه با توسعه فضای دیجیتال، جذب مخاطب و کسب درآمد از اینستاگرام موضوع بسیار مهمی است که باید به درستی و اصولی انجام شود. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره می توانید با گروه شویراد تماس بگیرید تا هر آنچه را که در ای فرایند لازم است بدانید را به شما آموزش دهند.

 یک Call to Action به استوری خود اضافه کنید.

نکته آخر (و شاید مهم ترین!) این است که اگر واقعاً می خواهید ترافیک بیشتری را به وب سایت، فروشگاه آنلاین یا وبلاگ خود هدایت کنید، باید با فالوورهای خود در مورد آن صحبت کنید. افزودن لینک به یک استوری اینستاگرام به تنهایی نمی تواند دلیل کافی برای کلیک بر روی آن و هدایت به وب سایت مورد نظر شما باشد.

احتمال دارد لینک شما در استوری تان خیلی واضح نباشد، به همین دلیل حتماً به فالورهای خود یادآوری لینک را یادآوری کنید و مطمئن شوید که به فالوورهای خودبگویید که چگونه با اسکرول کردن صفحه استوری توضیحات بیشتری را دریافت کنند. همچنین مهم است که به کاربران خود بگویید دقیقاً به کدام صفحه یا پست وبلاگ مراجعه کنند؛ توجه کنید حتماً لینک صفحه مورد نظر محصول یا خدمات ویژه را در استوری بگذارید نه یک آدرس کلی از سایت. مخاطب واقعا حوصله آن را ندارد که به دنبال محصول در وب سایت بگردد اما وقتی لینک صفحه مد نظر خود را قرار می دهید مخاطب مستقیماً به آن صفحه هدایت می شود.

برخی فالوورهای طبق عادت استوری ها را بدون توجه به محتوای آن ها دنبال می کنند و ممکن است متوجه لینک های داخل استوری ها نباشند. همچنین افرادی که کمتر از اینستاگرام  استفاده می کنند ممکن است متوجه لینک در استوری ها نباشند. به همین دلیل هنگام افزودن لینک به استوری، فالوورهای خود را با یک Flash یا GIF به کلیک بر روی دکمه لینک ترغیب کنید.

 

کاربردهای افزودن لینک به استوری اینستاگرام

کاربردهای لینک گذاری در استوری اینستاگرام

می دانیم که افزودن لینک فقط در استوری اینستاگرام امکان پذیر است؛ از این رو برخی کاربران اینستاگرام ممکن است بخواهند به هر یک از استوری های اینستاگرام خود لینکی اضافه کنند. اما توجه کنید اگر به صورت متوالی در استوری های خود لینک قرار دهید، کشیدن لینک استوری ها پشت سرمهم برای فالوورهایتان خسته کننده می شود.

همچنین بهتر است بدانید که تمام استوری های شما نیازی به لینک گذاری ندارند و شما به عنوان یک متخصص بازاریابی، بایستی مطمئن شوید که افزودن لینک به استوری اینستاگرام ارزش محتوای شما را چندین برابر می کند. بدین ترتیب کاربران با سوایپ کردن لینک ها به مطالب مفیدی دسترسی خواهند داشت.

در اینجا چند روش خلاقانه برای لینک گذاری در استوری ها را معرفی می کنیم که سبب توسعه و رونق کسب و کار شما می گردد و فالوورهای مشتاق به کشیدن لینک و وارد شدن به صفحه مورد نظر خواهند بود.

 ترافیک پست وبلاگ خود را افزایش دهید.

اگر صاحب یک وبلاگ هستید، می دانید که اشتراک گذاری تعداد زیادی پست جدید وبلاگ بسیار مهم است. با قابلیت افزودن لینک به استوری های اینستاگرام، نه تنها می توانید دنبال کنندگان خود را از پست جدید وبلاگ خود مطلع کنید، بلکه می توانید آنها را مستقیماً به یک پست جدید هدایت کنید.

 استوری های آموزشی خود را تکمیل کنید.

اگر از استوری های اینستاگرام برای به اشتراک گذاری محتوای آموزشی استفاده می کنید، لینک مورد نظر خود را درآخرین رشته استوری قرار دهید.
به عنوان مثال، اگر ادیت یه عکس را با فالوورهای خود به اشتراک می گذارید، اولین پست باید تصویری از تصویر ادیت شده باشد. پست‌های بعدی مرحله به مرحله ادیت عکس را نشان دهند و آخرین پست می‌تواند نام ابزارهای فتوشاپ و یک لینکی باشد که فالوورها را با کلیک کردن روی استیکر به آموزش کامل کار با ابزارهای فتوشاپ در وب‌سایت هدایت می کند.

 محتوای خود را معرفی کنید.

یک راه خلاقانه برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام این است که فالوورهایتان را ترغیب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید کاربران اینستاگرام خود را به وب سایت خود بیاورید، می توانید یک استوری در اینستاگرام خود قرار دهید تا برندگان مسابقه را اعلام کند، سپس فالوورهای خود را تشویق کنید تا روی استیکر ضربه بزنند تا بتوانند لیست برندگان را در آن مشاهده کنند.
با استفاده از چنین ترفندهایی می توانید فالوورهای خود را تشویق کنید تا از وب سایت شما دیدن کنند تا ببینند به چه چیزهایی علاقه دارند. این روش در فاش کردن اطلاعات اختصاصی، نمایش محصولات و پروژه های جدید و همچنین اشتباهات خنده دار در یک ویدیوی جدید به خوبی عمل می کند.

 خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنید.

اگر محصول یا خدماتی دارید که می خواهید تبلیغ کنید، از استوری های اینستاگرام برای معرفی آن ها استفاده کنید. مانند بسیاری از ترفندهای رسانه های اجتماعی، شما باید تعادل خود را حفظ کنید. البته توجه کنید همه استوری ها نباید در مورد تبلیغ محصول یا خدمات شما باشد.
اگر می خواهید محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید، این کار را به شیوه ای سرگرم کننده انجام دهید، تا فالوورهایتان مشتاقانه استوری های شما را دنبال کنند. در این مرحله قالب استوری همیشگی خود را حفظ کنید و تبلیغات را در همان قالب انجام دهید.

چکیده

قابلیت افزودن لینک به استوری اینستاگرام توسط بسیاری از بازاریابان استفاده شده است که به دنبال راهی برای جذب کاربران اینستاگرامی به وب سایت های خود بوده اند. اگر بتوانید به روش های خلاقانه به استوری اینستاگرام خود لینک اضافه کنید، مطمئن باشید که می توانید ترافیک وب سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

اگر شما نیز از این تکنیک برای افزایش تعامل استوری و ترافیک وب سایت تان استفاده کردید ایده و نظرات تان را برای ما در کامنت بگذارید. همچنین اگر مشکلی در این زمینه داشتید با کارشناسنان تیم شویراد تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در خدمت شما دوستان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.