;

راهنمای کامل تبلیغات اینستاگرام در ایران با 2 روش کارآمد

امروزه تبلیغات اینستاگرام در ایران با بازدهی بالا یکی بحث انگیزترین تبلیغات در شبکه های اجتماعی محسوب می شود. اگر مالک یک کسب و کاری هستید، قطعاً بایستی بودجه ای را برای تبلیغات اینستاگرام را در نظر بگیرید! اکثریت افراد جامعه ایرانی محصولات و برندهای جدید را از طریق تبلیغات اینستاگرامی پیدا می کنند.

در این مقاله، ما یک نمای کلی از نحوه تبلیغات اینستاگرام در ایران را به شما ارائه می دهیم، از جمله 2 روش تبلیغاتی تأثیرگذار و مناسب که در یک چشم بهم زدن کسب و کار شما را می تواند متحول کند، را شرح خواهیم داد. 

 

انواع روش های تبلیغات اینستاگرام در ایران

روش های زیادی برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی وجود دارد اما دو روشی که در ذیل می خواهیم آن ها را بیان کنیم از رایج ترین ها و همچنین تأثیرگذارترین می باشند:

  • اینفلوئنسر مارکتینگ
  • تبلیغات در اکانت های اینستاگرام پربازدید

 

اینفلوئنسر مارکتینگ (تبلیغات توسط بلاگرها و افراد مشهور)

بازاریابی با استفاده از اینفلوئنسرها یکی از انواع تبلیغات اینستاگرام در ایران است که مالکان کسب و کارها از افراد مشهور و تأثیرگذار، برای تبلیغ محصولات و خدمات خود کمک می گیرند.

اینفلوئنسرها یک منبع قابل اعتماد می باشند که از طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی برخوردار هستند. در واقع این افراد به واسطه تأثیرگذاری و نفوذی که بر روی فالوورهای خود دارند، در جذب مشتریان بالقوه کمک شایانی را به برند شما خواهند کرد. نکته ای که قابل ذکر است در انتخاب اینفلوئنسر مورد نظر خود همواره دقت کنید کسانی را انتخاب کنید که در حوزه تخصص شما فعالیت دارند. 

اینفلوئنسرها  به شما کمک می کند تا تعامل بیشتری از قبیل لایک و کامنت را با کاربران اینستاگرام تجربه کنید که در نهایت به  نرخ تعامل  بیشتر و ROI (بازگشت سرمایه) تبدیل می شود.

انواع روش های تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اکانت های اینستاگرام پربازدید

رایج‌ترین شکل تبلیغات اینستاگرام در ایران،  تبلیغات در صفحات اینستاگرامی با تضمین بازدید هدفمند می باشد.

در این روش تبلیغاتی می توانید در بخش پست و استوری از بنر و محتوای ویدئویی برای معرفی محصولات و خدمات کسب و کار بهره بگیرید. بی شک تبلیغات این پیج های قدرتمند با تعداد فالوورهای بالا، در افزایش نرخ تعامل و ترافیک پیج شما تأثیر بسزایی خواهد داشت.

اما شما برای تبلیغات صحیح، ابتدا باید نوع کسب و کار خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن، اکانت مربوط به کسب و کار خود را برگزینید. همچنین باید به کیفیت پیج  مورد نظر خود توجه زیادی داشته باشید و تبلیغات خود را در صفحات معتبر و محبوب ارائه دهید. برای دریافت بیشترین بازدهی از این گونه تبلیغات اینستاگرام در ایران بهتر است از یک آژانس تبلیغاتی مشاوره های لازم را دریافت کنید. 

شما کافی است یک محتوای جذاب تولید کرده و آن را به اکانت مورد نظر خود بسپارید! محتوای شما به صورت عکس یا ویدئو همراه با متن در این پیج‌ های محبوب و پربیننده به صورت پست یا استوری اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

در حالت کلی برای تبلیغات در صفحات پربازدید به روش های زیر می توانید اقدام کنید:  

یک بنر تبلیغاتی طراحی کنید!

توجه کنید منظور از بنر فقط عکس می باشد نه ویدئو. معمولاً نرخ این نوع تبلیغات اینستاگرام در ایران معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شوند. 

محتوای ویدئویی تولید کنید!

شما می توانید ویدئوی خود را به مدت 24 ساعت و یا مدت زمان طولانی بر اساس پرداخت هزینه در یک صفحه با بازدید بالا قرار دهید.

نوع دیگر پرداخت تبلیغ بر اساس میزان بازدید می باشد. به عنوان مثال شما با ادمین پیج توافق می کنید که پست شما 1000 بازدید داشته باشد و پس از دریافت 1000 view، ادمین آن را از حذف می کند.

shoyrad

توجه کنید تبلیغات اینستاگرام در ایران از نوع ویو (View) ، مخصوص محتواهای ویدئویی می باشد. تعرفه تبلیغات بازدیدی براساس تعداد بازدیدها (View)  اینگونه محاسبه می‌شود:

  • بازدید براساس Reach به این معنی است که پست شما توسط چند نفر دیده شده است. بعبارتی تعداد دفعاتی که یک کاربر پست را می‌بیند، تاثیری در تعداد Reach ندارد. در واقع ریچ تعداد مخاطبان محتوا را به طور دقیق نشان می‌دهد.
  • در بازدید براساس Impression  نیز هدف این است که تبلیغ شما در کل چند بار دیده شده است. قابل ذکر است میزان ایمپرشن نشان‌ دهنده کیفیت و جذابیت یک پست می باشد. در تبلیغات Impression ممکن است تبلیغ شما هزار بار بازدید داشته باشد، این بدان معنا نیست که هزاران نفر تبلیغ شما را دیده اند. مخاطبین تکراری ممکن است تبلیغ شما را دیده باشند.

صفحات پربازدید از طریق استوری نیز می توانند بنر یا ویدئوی شما را تبلیغ کنند. بدین صورت که صفحه مورد نظر، بنر شما را به مدت 24 ساعت یا بیشتر در استوری خود قرار می دهد. این روش تبلیغات اینستاگرام در ایران مناسب کسانی می باشد که محصولاتی برای فروش دارند یا قصد دارند ترافیک وب سایت خود را افزایش دهند. 

صفحات با بیش از هزار فالوور دارای این قابلیت هستند که در استوری های خود لینک قرار دهند. در نتیجه پیج ها با بازدید بالا، لینک وب سایت شما را در استوری خود می توانند قرار داده و مخاطبان با بالا کشیدن لینک به راحتی به وب سایت شما منتقل می شوند. 

تبلیغات در اکانت های پربازدید

انواع تبلیغات اینستاگرام در ایران

انواع مختلفی از فرمت های تبلیغات اینستاگرام در ایران وجود دارد ، از جمله:

 

تبلیغات تصویری

 تبلیغات تصویری به مشاغل اجازه می دهد تا از تصاویر واحد برای تبلیغ نام تجاری، محصولات و خدمات خود استفاده کنند. این گونه تبلیغ برای کمپین هایی با محتوای تصویری جذاب که می توانند در  پیام برند خود را در یک تصویر منتقل کنند، مناسب است. بهتر است عکس به همراه یک متن توضیحی باشد تا توجه مخاطب را جلب نماید. 

 

تبلیغات استوری

این گونه تبلیغات اینستاگرام در ایران طرفداران زیادی دارد! شما در استوری اینستاگرام می توانید از تصاویر یا ویدئو برای تبلیغ کسب و کارتان بهره بگیرید. 

استوری های اینستاگرام بخشی کاربردی از برنامه هستند ، به طوری که روزانه بیش از 500 میلیون کاربر اینستاگرام استوری ها را مشاهده می کنند. تعامل اغلب با تبلیغات Stories بیشتر است ، زیرا قالب تمام صفحه تلفن همراه را در بر می گیرد و بسیار بیشتر از تبلیغ در فید احساس می شود.

استوری بهترین تبلیغات اینستاگرام در ایران هستند و تبلیغاتی بیشتر تأثیرگذارند که به شکل تبلیغ ظاهر نمی شوند. هنگام طراحی تبلیغات Stories ، مشاغل می توانند از  امکانات Instagram Stories مانند فیلترها،متن،GIF ها برای تعامل بیشتر با مخاطبان استفاده کنند.

 

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی مشابه تبلیغات تصویری در اینستاگرام به مشاغل این امکان را می دهد تا با تولید محتوای ویدئویی کاربران اینستاگرام را با برند ، محصولات و خدمات خود آشنا کنند. تبلیغات ویدئویی درون فید می تواند تا 60 دقیقه طول بکشد، این به شما اجازه می دهد تا نسبت به محدودیت قبلی 15 ثانیه ای، کسب و کار خود را  به طور کامل تر معرفی و تبلیغ کنید. اما نکته ای که در مورد تبلیغات ویدئویی وجود دارد این است که فیلم های کوتاه تر معمولاً مؤثرتر هستند. 

تبلیغات در اینستاگرام

 

تبلیغات کاروسل 

این گونه تبلیغات شامل 2 تا 10 فیلم و یا تصویر می باشند که کاربران می توانند با کشیدن انگشت خود آنها را مشاهده کنند. این شیوه تبلیغات اینستاگرام در ایران را می توان هم در فید و هم در استوری اینستاگرام با قرار دادن یک دکمه فراخوانی برای اقدام یا کشیدن پیوند به بالا که کاربران را مستقیماً به وب سایت شما هدایت می کند، ظاهر شوند. 

از تبلیغات کاروسل برای موارد زیر استفاده کنید:

  • مجموعه ای از محصولات مرتبط را به نمایش بگذارید
  • داستانی چند قسمتی را بیان کنید
  • حداکثر 10 تصویر یا فیلم به اشتراک بگذارید

تبلیغات اکسپلور 

اکسپلور اینستاگرام (Explore) برگه ای است که پست‌هایی از اکانت های سراسر دنیای اینستاگرام (حتی اکانت هایی که فالو نکرده اید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها براساس فعالیت‌های شما و فالوورهایتان انتخاب می‌شوند و از الگوریتم های تعبیه شده برای پیگیری فعالیت شما در اینستاگرام پیروی می کنند.

توجه کنید برای اینکه محتوای شما به اکسپلور راه بیابد باید بسیار جذاب و گرافیک بی نظیری داشته باشد. 

بنابراین مکانی عالی برای ارائه تبلیغات اینستاگرام در ایران و جلب توجه مخاطبان این پلتفرم است. برای انجام اینگونه تبلیغات نیز می توانید از تصاویر و فیلم استفاده کنید. برای انجام تبلیغ در اکسپلور نمی توانید از محتواهای قدیمی استفاده کنید و بایستی محتوای جدید تولید کنید. 

 

تبلیغات IGTV

ویدئوهای IGTV نیز می تواند روشی برای انجام تبلیغات اینستاگرام در ایران به منظور تبلیغ دوره های آموزشی باشد. کاربر برای مشاهده فیلم IGTV  بایستی بر روی آن کلیک کند تا ویدئو به طور کامل برای او پخش شود.

طول ویدئوهای IGTV بیشتر از یک دقیقه می باشد، از این رو این گونه تبلیغ ها را باید به نحوی طراحی کند که در چند ثانیه اول بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کنید در غیر اینصورت کاربر حوصله دیدن یک فیلم طولانی را ندارد و معمولاً از آن می گذرد. 

 

تبلیغات ریلز  Reels

اینستاگرام به تازگی قابلیت جدید تبلیغ در Reels را نیز رونمایی کرده است. تبلیغات در ریلز مشابه با تبلیغات Stories اینستاگرام می باشد و شما می توانید ویدئوهای کوتاه در حدود 30 ثانیه را ضبط کنید. با استفاده از ریلز اینستاگرام می‌توانید محتوای خود را بر اساس دسته‌ بندی‌هایی در اکسپلور اینستاگرام منتشر کنید.

بدین صورت افرادی که شما را در گروه مخاطبین خود ندارند نیز  می توانند محتوای شما را بازدید کنند، در نتیجه تعداد بازدید محتوای شما افزایش می یابد.  

 

تبلیغات در اینستاگرام ایران

 

حرف آخر 

همانطور که اشاره شد طبق آمار، میلیون ها ایرانی در اینستاگرام، حساب کاربری دارند و درصد بالایی از آن ها برندهای محبوب خود را از طریق این شبکه دنبال می کنند. کانون تبلیغاتی شویراد با توجه به پیشینه ای که در زمینه تبلیغات اینستاگرام در ایران دارد به شما کمک می کند تا تبلیغاتی بسیار کارآمد و هدفمند را در این بستر قدرتمند برگزار کنید.

دامنه ای وسیعی از تبلیغات اینستاگرام در ایران وجود دارند که شما می توانید بهترین نوع تبلیغ را متناسب با اهداف تجاری خاص خود انتخاب کنید. برای ارائه تبلیغاتی که به شما در بازگشت سرمایه تان کمک کند، بهتر است از یک آژانس تبلیغاتی کمک بگیرید. اگر این کار را بدون تحقیق انجام دهید، ممکن است که به نتیجه دلخواه خود نرسید و پول خود را هدر دهید.

لازم است بدانید تبلیغ درست در اینستاگرام قلق دارد و نباید آن را به دست هر افراد نابلد سپرد. همچنین تبلیغ شما بایستی انقدر خوب و جذاب طراحی شوند که بتواند نظر کاربر را در همان لحظه اول به خود جلب کند. شویراد با روش های تبلیغاتی مؤثر و بازاریابی هوشمندانه در اینستاگرام رشد واقعی پیج شما را تضمین می کند. 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *