چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

در گذشته شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام صرفاً به منظور سرگرمی و برقرای ارتباط با نزدیکان مورد استفاده  قرار می گرفت؛ اما در حال حاضر علاوه بر جنبه سرگرمی،  این پلتفرم ها به ابزاری برای کسب درآمد و بازاریابی آنلاین مشاغل اینترنتی تبدیل شده اند. بسیاری از افراد با ایجاد کانال یا گروه در تلگرام و افزایش ممبر تلگرام توانسته اند برای خود یک منبع درآمد آنلاین دست و پا کنند. 

تلگرام و اینستاگرام علاوه بر درآمدزایی، بهترین پلتفرم برای معرفی خدمات و محصولات تبلیغ‌کنندگان و برندسازی در فضای آنلاین می باشد. افزایش تعداد اعضای کانال و گروه تلگرام هدف اصلی ادمین ها است؛ بدین ترتیب هر چه تعداد ممبرهای کانال شما بیشتر باشد، شانس شما برای جذب تبلیغات در تلگرام یا حتی جذب مخاطب برای فروش محصولات تان نیز بالا می رود. 

اگر شما نیز به فکر کسب درآمد از پلتفرم تلگرام هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم روش های تضمینی افزایش ممبر تلگرام (کانال و گروه) را برای شما معرفی کنیم. 

اعضای کانال تلگرام
چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

روش های کاربردی افزایش ممبر تلگرام

شما زمانی می توانید در تلگرام به درآمد برسید که مخاطب داشته باشید، بنابراین مهمترین چیزی که به عنوان ادمین کانال یا گروه تلگرام باید به دنبال آن باشید افزایش ممبر(های) کانال یا گروه در تلگرام است. هرچه تعداد اعضای کانال یا گروه شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای جذب تبلیغات و کسب درآمد خواهید داشت. ضمناً با افزایش ممبر، هزینه درج آگهی در کانال افزایش می یابد؛  پس افزایش ممبر تلگرام از هر نظر برای شما یک برد محسوب می شود. 

اما چگونه می توانیم تعداد ممبر یا اعضای کانال و گروه تلگرام خود را افزایش دهیم؟ در این بخش چند تکنیک کاربردی را برای جذب مخاطب بیشتر را مطرح می کنیم؛ در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از بخش ها و مراحل شرح داده شده، می توانید با کارشناسان ما در کانون تبلیغاتی شویراد تماس بگیرید تا مشاوره لازم را از آنها دریافت کنید.

نگه داری ممبرهای تلگرام
چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام قبل از ایجاد کانال بهتر است اهداف خود را مشخص کنید. 

اولین قدم برای ایجاد کانال تلگرام این است که بدانید چرا می خواهید  یک کانال تلگرامی راه اندازی کنید. بعبارتی قبل از  ایجاد کانال باید موضوعی را  موضوعی را که می خواهید برای آن محتوا در کانال خود تولید کنید تعیین کنید.

این مرحله از کار برای افزایش ممبر تلگرام بسیار مهم است؛ شدیداً توصیه می کنم به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید!  شما نمی توانید وسط کار موضوع کانال تان را عوض کنید؛ به عنوان مثال اگر موضوع کانال شما اشتراک گذاری مطالب ورزشی است، نباید مطالبی در مورد موضوعات محصولات زیبایی و آرایشی در کانال خود قرار دهید! این کار باعث افزایش نارضایتی اعضای کانال شما می شود و به مرور زمان کانال شما را ترک خواهند کرد.

متاسفانه بسیاری از دوستان امیدی به جذب اعضای بیشتر کانال خود با تغییر موضوع کانال خود ندارند و همین عمل سبب می شود اعضای فعلی کانال خود را نیز از دست بدهند. 

کانال تلگرام پرطرفدار
چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام به صورت خلاقانه پروفایل کانال تلگرام خود را جذاب کنید. 

استفاده از لوگوی مناسب برای عکس پروفایل و تکمیل بیو کانال با جملات کوتاه و شفاف بسیار مهم است. 

برای جذب مخاطب به کانال تان باید بتوانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید؛ مخاطب با دیدن عکس پروفایل شما و خواندن توضیحات بیو کانال تان تصمیم می گیرد که کانال شما را دنبال کند و یا آن را ترک کند. از این رو سعی کنید در قسمت توضیحات یا قسمت Bio کانال خود، مزیت مورد نظر کانال تان برای کاربر را  بطور واضح مشخص کنید. مهم نیست که در حوزه کاری خود اولین هستید یا تازه کار می باشید، مهم این است که بدانید چگونه خود را از سایر رقبایتان متمایز می کنید و اینکه در کانال تان چه سودی و منفعتی برای مخاطبان خود در نظر گرفته اید. 

به عنوان مثال، عبارت “هر روز یک تکنیک طلایی برای بهبود فروش آنلاین شما است” بسیار بهتر از ” به روز ترین تکنیک های بازاریابی دیجیتال را در کانال ما دنبال کنید” است.

افزایش تعامل با اعضای کانال
چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام افزایش ممبر تلگرام با تولید محتوای جذاب و منحصربفرد

اگر می خواهید تعداد اعضای کانال تان را افزایش دهید باید سعی کنید بر اساس علایق و نیازهای کاربران تلگرام تولید محتوا کنید. محتوای کاربر پسند اولین فاکتوری است که می تواند عضویت در کانال یا گروه تلگرام شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. هر اندازه محتوای شما جذاب و به روز باشد و بتواند نیازها و خواسته های مخاطبانتان را برآورده کند، افراد بیشتری به کانال یا گروه شما خواهند پیوست. 

همانطور که در ابتدا گفتیم بایستی هدفتان از ایجاد کانال در تلگرام را بایستی مشخص کنید، این مورد در تولید محتوا نیز صدق می کند. هدف شما از تولید محتوا در تلگرام چیست؟ فروش محصول،  افزایش ترافیک وب سایت، افزایش آگاهی و برندسازی یا جذب مخاطب برای اینستاگرام و افزایش فالوور هایتان. بایستی هدفتان از تولید محتوا را مشخص کنید! هدفمند بودن تأثیر زیادی بر روی  افزایش اعضای کانال یا گروه و بطور کلی افزایش ممبر تلگرام شما می گذارد.

 کانال های سرگرمی و تفریحی درباره هر موضوعی می توانند محتوا تولید کنند؛ اما در کانال های تخصصی صرفاً محتواهای مرتبط با کسب و کارشان بایستی محتوا به اشتراک بگذارند. 

شما علاوه بر اینکه در تولید محتوا باید تنوع داشته باشید همواره باید سعی کنید محتوای مفید و کاملا مرتبط با حوزه تخصص خودتان را تولید کنید. برای جذاب تر کردن محتوای تان می توانید از فرمت های عکس نوشته و انواع تصاویر و اینفوگرافیک، گیف یا ویدیوهای کوتاه استفاده کنید؛ این نوع محتوا به سرعت در بین کاربران تلگرام وایرال می شود. 

این نکته را به یاد داشته باشید که در شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام، حوصله خواندن متن های طولانی را دارند؛ از این رو از ارسال پست هایی  با متن های طولانی به شدت پرهیز کنید. توصیه می کنیم متن های کوتاه همراه با یک عکس  را در پست های خود قرار دهید. همچنین شما می توانید پیام تان را در قالب یک عکس نوشته جذاب در کانال خود قرار دهید. برای کانال خود پادکست نیز می توانید تولید کنید؛ در تولید پادکست نیز همیشه باید این نکته کوتاه و جذاب بودن را رعایت کنید. 

 فایل های صوتی بسیار محبوب هستند و اعضای شما به راحتی می توانند در هر زمان به پیام های صوتی شما گوش دهند. همانطور که می دانید صفحه نمایش گوشی های موبایل کوچک است به همین دلیل بسیاری از دوستان حوصله خواندن پیامک های شما را ندارند، بنابراین فایل های صوتی  می تواند  افراد کم حوصله را به سمت کانال شما هدایت کند. 

تعامل با اعضای کانال
چند تکنیک طلائی برای افزایش ممبر تلگرام

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام برای تولید محتوا از ممبرهای کانال خود کمک بگیرید!

از کاربران خود بخواهید برای شما محتوا تولید کنند و سپس محتوای آن ها را  به نام مشخصات کامل آن ها  در کانال منتشر کنید. البته این مسئله را همیشه باید در نظر داشته باشید که محتواها باید مرتبط با موضوع کانال تان باشد. به عنوان مثال، یک موضوع خاص را مطرح کنید و از کاربران خود بپرسید که در مورد آن چه فکر می کنند؛ پیشنهاد می کنیم از آنها بخواهید نظرات خود را  به صورت فایل صوتی برای شما ارسال کنند، که از نظر دیگر اعضای کانال نیز این کار بسیار جذاب تر جلوه می نماید. 

همچنین می توانید از آنها بخواهید که سوالات خود را از شما بپرسند؛ مثلاً اگر شما در زمینه فروش اینترنتی و تکنیک های بازاریابی فعالیت می کنید و مخاطبان تان سؤالات خود را در این زمینه  مطرح کنند. با پاسخ به سوالات آنها می توانید محتوای جذابی تولید کرده و در کانال خود منتشر کنید.

یا می توانید در کانال خود درباره یک موضوعی نظر سنجی کنید و یا یک مسابقه برگزار کنید.  به عنوان مثال درباره  روش های افزایش فروش آنلاین محصولات در تلگرام و اینستاگرام از مخاطبان تان نظرسنجی کنید و از کاربران خود بخواهید که 10 راه برای افزایش فروش محصول به صورت آنلاین با شما در میان بگذارند. 

به یاد داشته باشید که کانال شما تخصصی است و افراد علاقه مند به حوزه کاری شما وجود دارند. بنابراین نظرات آنها می توان در این زمینه به شما کمک کنند. بعد از اینکه روش های خود را ارائه کردند، گزیده ای از بهترین روش ها را انتخاب و آن را به عنوان یک پست در کانال خود قرار دهید.

حرف آخر

توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تلگرام مارکتینگ در کلاب آقای تبلیغات عضو شوید و از تجربیات دیگران استفاده کنید. این کلاب فضای خوبی برای اشتراک گذاری ایده‌های ناب برای گرفتن تبلیغات برندها و کسب و کارها است.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *