آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کات

این روزها تولید محتوا حرف اول را در موفقیت کسب و کارها می زند؛ شما برای اینکه محصول خود را به فروش برسانید یا اینکه خدمات تان را به مردم ارائه دهید، نیازمند یک محتوای منحصر بفرد هستید. محتوای شما می تواند متنی، تصویری، پادکست و یا ویدیویی باشد. اپلیکیشن های زیادی برای تولید محتوا در دسترس هستند، اگر می خواهید محتوای تصویری و ویدئویی بسازید یشنهاد می کنیم از برنامه capcut استفاده کنید. در این مقاله آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کات را به شما ارائه می دهیم. 

اپلیکیشن کپ کات به دلیل قابلیت های فراوانی که برای ادیت و ویرایش ویدیو  و عکس دارد، توجه ادیتور ها و صاحبان مشاغل مجازی را به خود جلب کرده است؛ کپ کات پا به پای اینشات در حال پیشرفت، توسعه و رقابت با سایر اپلیکیشن ها است.

همین الان این اپلیکیشن را دانلود و بر روی گوشی تان نصب نمایید؛‌ برای استفاده از capcut بر روی کامپیوتر نیز می توانید از شبیه ساز های اندرویدی برای سیستم های کامپیوتری استفاده نمایید.

مقاله پیشنهادی: آموزش اینشات(چگونه با اینشات بنر تبلیغاتی بسازیم؟)

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کات

ابتدا اپلیکیشن Cap Cut را دانلود و بر روی گوشی تان نصب کنید؛ برای ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کات بایستی زبان گوشی تان رو بر روی انگلیسی تنظیم کرده و VPN تان رو روشن کنید. بعد از انجام اقدامات بالا مراحل زیر را برای ساخت بنر انجام دهید:

 1. وارد برنامه کپ کات شوید.
 2. اکنون بر روی گزینه + new project کلیک کنید 
 3. عکس های مورد نظرتان را از گالری انتخاب کرده  و بر روی add کلیک کنید. 
 4. بعد از انتخاب عکس ها، شما لیستی از ابزار ها را مشاهده می کنید؛ با استفاده از این ابزارها تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید. 
 5. بعد از انجام ویرایش های مورد نظرتان، نوبت به خروجی گرفتن از ویدئو می رسد؛ از  قسمت بالای  برنامه کیفیت (resolution) ویدیو تان را تنظیم نمایید و سپس روی گزینه save کلیک کنید. 
آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کات

معرفی ابزار های برنامه capcut (کپ کات ابزار تولید محتوا با گوشی)

بعد از وارد شدن به برنامه، لیستی از ابزار ها در نوار پایینی برنامه ( زیر نوار ویدیو) برای شما نشان داده می شود؛ شما با توجه به نیاز خود ابزار مد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه به طور کامل مراحل کار را با  ابزار های کپ کات را توضیح خواهیم داد. 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار edit

با انتخاب ابزار ادیت، لیستی از ابزار های جدید برای شما نمایان می شود؛ شما می توانید با استفاده از ابزار های موجود در این بخش، پارت انتخاب شده ویدئو خود رت ادیت کنید. 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار split

اگر بخواهید بر روی قسمتی از ویدیو خود  در انتها، ابتدا یا وسط تغییراتی انجام دهید یا قسمتی از آن را حذف کنید، بدون اینکه در سایر قسمت های ویدیو تغییری ایجا شود، با ابزار Split آن را از بقیه ویدئو جدا می کنید. 

برای این کار کافیست اشاره گر موجود بر روی نوار ویدیو را جلو یا عقب ببرید، در مکان و زمان دلخواه تان قرار بگیرید و مراحل زیر را اجرا نمایید:

 1. اشاره گر را در شروع قسمت مد نظر خود قرار داده و گزینه split را فشار دهید.
 2. شاره گر را به انتهای بازه زمانی مد نظر خود برده و بار دیگر بر روی آن گزینه کلیک کنید.

حال بخش مورد نظر ویدئو شما از سایر قسمت ها جدا شده و شما می توانید بر روی آن قسمت از ویدیو شکل جدا گانه تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار Speed

اگر بخواهید سرعت پخش ویدئو خود را کم یا زیاد کنید، با استفاده از ابزار Speed می توانید این کار را انجام دهید. در ابزار speed دو گزینه  curve و normal وجود دارد؛ گزینه  curve  شامل سرعت های آماده ای است که به ویدئو شما حالت موج می دهند.  و یا اگر می خواهید سرعت ویدیو خود را به شکل دستی تنظیم نمایید از گزینه normal  استفاده کنید. 

برای بالا بردن سرعت ویدیو کافیست اهرم موجود در اپلیکیشن را به سمت راست کشیده و همچنین برای کند کردن ویدیو بایستی اهرم مذکور را به سمت چپ بکشید.؛ یعنی اگر می خواهید زمان ویدیو را از 30 ثانیه به 15 ثانیه تبدیل کنید،باید سرعت پخش را بر روی 2x  قرار دهید.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار volume

ابزار volume برای تنظیم میزان صدای ویدیو به کار می رود؛ اگر بخواهید صدای بخشی از ویدئو خود را ویرایش کنید، بایستی از با استفاده از ابزار Split  آن را از سایر قسمت ها جدا کنید.  

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار animation

 در بخش animation نیزمی توانید جلوه و افکت های مد نظر خود را روی ویدیو اعمال کنید؛ بعد از کلیک بر روی این ابزار، سه گزینه in – out – combo  روی صفحه ظاهر می شود. 

 • گزینه in برای لحظه شروع ویدیو به کار می رود؛ می خواهید ویدیو شما، چه شکلی شروع شود؟ 
 • گزینه out برای لحظه آخر و به اتمام رسیدن ویدیو به کار می رود؛ می خواهید ویدیو شما به چه شکلی به پایان برسد.
 • گزینه combo نیز یک استایل و ظاهری زیبا برای ویدیو شما می دهد. 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار delete 

از این ابزار برای حذف قسمتی از ویدئو می توانید استفاده کنید؛ اگر یک افکت یا قسمتی از ویدیو خود را که با ابزار اسپلیت جدا کرده اید، می خواهید حذف کنید، کافیست آن قسمت را انتخاب کرده و بر روی گزینه delete کلیک نمایید. 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتremove backGround

اگر قصد دارید بک گراند ویدیو خود را حذف کنید، کافیست  بر روی گزینه remove background کلیک نمایید تا بک گراند حذف شود.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتابزار style

با ابزار style می توانید تغییرات بسیار جذاب و سرگرم کننده ای را روی ویدئو خود اعمال کنید؛ به عنوان مثال می توانید ویدئو خود را کارتونی کنید. 

 آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کپ کاتrecover audio

با این ابزار شما می توانید تنظیمات مربوط به صدای ویدیو خود را به شکل کامل تری کنترل نمایید.  بعد از کلیک بر روی این ابزار، لیستی از زیر ابزار های جدید برایتان نمایان می شود: 

 1. اولین زیر ابزار sounds است که به شما کمک می کند تا صدا های موجود در این برنامه را دانلود و بر روی ویدیو خود قرار دهید.
 2.  قسمت دوم شامل انواع افکت های صدا می باشد؛ شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود، آن ها را دانلود و بر روی ویدیو خود قرار دهید.
 3. ابزار extracted نیز به شما کمک می کند که صدای یک ویدئو دیگر از گالری خود را بر روی ویدیو جدید اعمال نمایید. 
 4. ابزار voiceover به شما کمک می کند که صدای خودتان را بر روی ویدیو ضبط کرده و قرار دهید.

بعد از افزودن صدا، کافیست بر روی نواری که در زیر ویدیو قرار گرفته کلیک نمایید تا لیستی از ابزار های جدید برایتان نمایان شود. 

 • با استفاده از ابزار volume می توانید میزان صدای ویدیو را تنظیم کنید. 
 • گزینه fade حالت موجی به صدای و یا افکت انتخابی شما می دهد؛  به شکلی که می توانید تنظیم کنید که صدای شما با چه قدرتی شروع شده و یا به پایان برسد. 
 • ابزار Split نیز در این بخش همان کاری را می کند که اسپلیت ویدیو انجام می دهد؛ صدای انتخابی شما را از محل نشانگر نوار برش می دهد. 
 • ابزار voice effects به ویس شما افکت های مخصوص صدا اضافه می کند.
 •  ابزار های delete و speed به ترتیب برای حذف بخش انتخابی و افزایش یا کاهش سرعت پخش ویدیو کاربرد دارند.
 • با ابزار copy هم می توانید یک بخش از ویدئو را انتخاب و کپی بگیرید. 
 • در نهایت  با استفاده از ابزار match cut می توانید بیت های خود را به شکل کاملا اتوماتیک اعمال نمایید.
کپ کات ابزار تولید محتوا با گوشی

این مطلب ادامه دارد …به زودی آموزش ساخت استوری موشن با کپ کات برای اینستاگرام را نیز در این مقاله ارائه خواهیم کرد.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *