ایده کسب درآمد از اینستاگرام: 4 روش رایج

امروزه اینستاگرام علاوه بر ارائه خدمات ارتباطی و سرگرمی، یک فرصت بزرگ برای کسب درآمد از طریق اینترنت است. اما چگونه می‌توان از اینستاگرام پول درآورد؟

در این مقاله قصد داریم به شما چند ایده کسب درآمد از اینستاگرام را معرفی کنیم که با توجه به علایق، تخصص‌ها و هدف‌های خود می‌توانید از اینستاگرام به عنوان یک فرصت بی نظیر برای درآمدزایی استفاده کنید

مقاله پیشنهادی: فروشگاه اینستاگرام چیست؟

ایده کسب درآمد از اینستاگرام

در حال حاضر 4 روش رایج برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد:

 فعالیت در اینستاگرام به عنوان اینفلوئنسر و یا بلاگر: این افراد تبلیغات و محتواهایی را که برندها و کسب و کارها، سفارش می دهند را در ازای دریافت هزینه با فالوورهای خود به اشتراک می گذارد.

 فروش وابسته یا همکاری در فروش: افراد با تولید محتوا، محصولات انواع کسب و کارها را تبلیغ می کنند و از فروش آن ها پورسانت دریافت می کنند.

 کسب درآمد با تولید محتوا و تبلیغات: این افراد با تولید محتوا به تبلیغات کسب و کارهای اینستاگرامی کمک می کنند؛ در واقع از ایده و سناریو محتوا گرفته تا اجرا و برگزاری تبلیغات را مدیریت می کنند.

 فروش محصولات و خدمات شخصی: این افراد را می توان به عنوان کارآفرین معرفی کرد؛ آن ها سعی دارند با تولید محتوا، خدمات و یا محصولات خود را به فروش برسانند.

در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از این روش ها را به شما معرفی و نکات مفیدی برای پیاده سازی این راهکارها به شما ارائه دهیم.

ایده کسب درآمد از اینستاگرام

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

اینستاگرام فرصتی را فراهم کرده است، که افراد بتوانند از طریق تولید محتوا با انواع برندها تحت عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ همکاری کنند. تولیدکننده‌های محتوا باید به دنبال راه‌هایی باشند، که مخاطبان زیادی را جذب کرده و برندها را در محتوای تولیدی خود لحاظ کنند. تعداد زیادی از برندها نظیر برندهای محصولات آرایشی، فعالانه به دنبال استخدام اینفلوئنسرها به عنوان سفیران برند خود هستند.

برای شناسایی برندهایی که می‌خواهید با آنها همکاری کنید، بهتر است به تحقیق در مورد آنها بپردازید و برندهایی را پیدا کنید که سازگاری مناسبی با محتواهای پیج شما دارند. برای این کار لازم است ابتدا از طریق تولید محتوا و تبلیغات اینستاگرامی فالوورهای پیج خود را افزایش دهید و سپس با برندهای مربوطه قراردادهای تبلیغاتی را ببندید.

افیلیت مارکتینگ یا همان همکاری در فروش

این شیوه نوعی بازاریابی وابسته است، که در آن اینفلوئنسرها با درج لینک محصولات شرکت های دیگر در پست های خود سعی دارند آن ها را به مخاطبان شان بفروشند. بعبارتی اینفلوئنسرها در ازای تبلیغات محصولات برندهای دیگر، کمیسیون دریافت کنند. برندهای بنامی در این پلتفرم حضور فعالی دارند که از رهگذر آن بهترین ایده کسب درآمد از اینستاگرام ایجاد شده است.

اینفلوئسنرها با تولید محتوا در اینستاگرام، محصولات برندها را در پست های خود تبلیغ می کنند، سپس لینک‌های قابل پیگیری و کد اختصاصی را در پست‌ها، استوری‌ها یا بیو اینستاگرام خود جهت فروش محصولات مربوطه به اشتراک می‌گذارند. در واقع آن ها از طریق تولید محتوا سعی دارند بر روی مخاطبان خود تأثیر بگذارند و آن ها را ترغیب به خرید محصولات برندها کنند.

کسب درآمد از محتوا

آژانس های تبلیغاتی که حوزه فعالیت آن ها تبلیغات انواع کسب و کارهای اینستاگرامی است، با تولید محتوا برای دیگر کسب و کارها درآمد زایی می کنند. این آژانس ها صفر تا صد یک کمپین تبلیغاتی، از سناریو محتوا گرفته تا اجرا و وایرال شدن محتوا در اینستاگرام را مدیریت می کنند.

بلاگرها و یا واینرها هم سعی دارند با تولید محتوا، توجه مخاطبان را در اینستاگرام به خود جلب کرده و از طریق تبلیغات کسب درآمد کنند. آن ها در گام اول با تولید محتوا در حوزه سرگرمی سعی دارند فالوورهای پیج خود را افزایش دهند و سپس با در ازای دریافت هزینه محصولات و یا خدمات انواع کسب و کارها را تبلیغ می کنند.

در واقع بیشتر کسب و کارها به منظور افزایش فالوورهای خود از این افراد کمک می گیرند. افراد زیادی با یادگیری ترفندهای بلاگری در اینستاگرام توانسته اند، از این طریق به درآمدهای کلانی برسند. فراموش نکنید تولید محتوا بهترین ایده کسب درآمد از اینستاگرام می باشد.

محصولات یا خدمات خود را بفروشید.

شما می توانید محصولات و یا خدمات خود را را در پیج اینستاگرام تان بفروشید. با رایج شدن اینستاگرام، بسیاری از افراد به فکر توسعه کسب و کار خود بر روی این پلتفرم افتادند. بدین ترتیب کسانی که محصولات یا خدمات را در مغازه ها، فروشگاه ها و شرکت ها می فروختند، سعی دارند با تولید محتوا در اینستاگرام محصولات خود را به فروش برسانند.

برای اینکار می توانید حداقل 12 پست باکیفیت درباره محصولات و یا خدمات خود در پیج تان منتشر کنید، سپس از طریق تبلیغات فالوورهای هدفمند پیج تان را افزایش دهید. در حال حاضر کسب و کارهایی زیادی هستند که از این طریق توانسته اند به مشتریان بالقوه زیادی دسترسی پیدا کنند و با تبدیل آن ها با خریداران واقعی فروش خود را افزایش دهند.

نکات مهم برای کسب درآمد با اینستاگرام

ایده کسب درآمد از اینستاگرام: 4 روش مؤثر در سال ۱۴۰۱ حوزه تخصصی خود را مشخص کنید.

اینستاگرام یک بستری را مهیا کرده است که افراد با علایق مختلف بتوانند از طریق فعالیت های مستمر به جوامع هدف خود دست بیابند. برای موفقیت در این پلتفرم، باید هدف و زمینه فعالیت خود را مشخص کنید.

سپس بر اساس علایق و خواسته های مخاطبان هدف در اینستاگرام، فعالیت های خود را برنامه ریزی کنید. اینه صرفاً یک ایده کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید کافی نیست! شما باید تکنیک های پول در آوردن از ایده خود را نیز بایستی یاد بگیرد.

 ایده کسب درآمد از اینستاگرام: 4 روش مؤثر در سال ۱۴۰۱ محتوای اختصاصی تولید کنید.

اگر پیج شما در زمینه فروش محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند، باید محتواهایی راجع به انواع محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید کنید. شما نمی توانید محتواهای فان و یا سرگرمی در پیج تام منتشر کنید؛ زیرا مخاطبان شما هدف شان از فالو کردن پیج شما کسب اطلاعات در رابطه با انواع برندهای ارایشی می باشد نه دیدن محتواهای فان.

از این رو محتوایی تولید کنید مربوط به حوزه فعالیت پیج تان باشد؛ این موضوع سبب می‌شود مخاطبان نیز بتوانند اشتیاق شما نسبت به محتوای تولید شده را درک ک و در نتیجه با محتوا تعامل برقرار کنند.

ایده کسب درآمد از اینستاگرام: 4 روش مؤثر در سال ۱۴۰۱ تبلیغات اینستاگرامی را فراموش نکنید. 

کمک گرفتن از آژانس های تبلیغاتی می تواند به شما در ایجاد یک پیج محبوب و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه تان کمک کند. شما با صرف یک سوم بودجه خود برای تبلیغات، می توانید جامعه هدف تان را توسعه داده و فروش خود را چندین برابر کنید. ایده کسب درآمد از اینستاگرام زمانی می توانید عملی شود که استراتژی قدرتمندی مانند تبلیغات داشته باشد.

توجه کنید افراد سودجوی زیادی در عرصه تبلیغات فعالیت دارند؛ بنابراین قبل از انجام تبلیغات در مورد بهترین آژانس های تبلیغاتی و سابقه فعالیت آن ها به خوبی تحقیق کنید.

ما توصیه می کنیم از فکر اینکه، تبلیغات مان را خودمان انجام می دهیم، بپرهیزید! زیرا بسیاری از کسب و کارها این راه رفته اند و نتیجه ای جز هدر دادن هزینه و وقت عایدشان نشده است! برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغات توصیه می کنیم با مشاوران ما در شویراد تماس بگیرید.

فراموش نکنید که تبلیغات هزینه نیست، بلکه تکنیکی برای بازگشت چندین برابر سرمایه است. 

ایده کسب درآمد از اینستاگرام: 4 روش مؤثر در سال ۱۴۰۱ با شفافیت اعتماد ایجاد کنید. 

در معرفی محصولات و یا خدمات خود در حین تولید محتوا و یا تبلیغات سعی کنید شفاف باشید. در وعده هایی که به مخاطبان خود می دهید، صداقت داشته باشید؛ در این صورت می توانید وفاداری مشتریان خود را به دست آورید. کسب و کارهایی که این نکات به ظاهر ریز را رعایت نمی کنند، به مرور زمان اعتماد مخاطبان خود را از دست می دهند.

بعبارتی تبلیغات غلط می تواند اعتماد مخاطبان شما را به خطر بیندازد و اثربخشی محتوای شما را کاهش دهد و برعکس صداقت شما می تواند اعتبار شما را نزد مخاطبان و برندهایتان افزایش دهد.

  توصیه ما 

برای اینکه شما نیز بتوانید از این فرصت بی نظیری که در اینستاگرام بوجود آمده، بهره ای ببرید، تبلیغات را جدی بگیرید. مهم ترین فاکتور برای کسب درآمد از اینستاگرام، داشتن مخاطب هدفمند است و تبلیغات بهترین راه برای دیده شدن شما در اینستاگرام و رسیدن به جامعه هدف کسب و کارتان می باشد. کانون تبلیغاتی شویراد توانسته است کسب و کارهای زیادی را به سمت موفقیت سوق دهد و رویای پول در آوردن از اینستاگرام  را به حقیقت تبدیل کند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *