چگونه در اینستاگرام فیلم طولانی بگذاریم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام به همراه جدیدترین تکنیک ها ، مزایا و معایب آن را در این مقاله در شویراد کاملاً برسی می کنیم. سوال بسیاری از افراد این است که چگونه یک فیلم طولانی را در اینستاگرام پست کنیم پس با ما همراه باشید قطعا با اینستاگرام آشنا هستید و زمانی را در این پلتفرم اختصاص می دهید؛ اما گاهی اوقات می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام منتشر کنید ولی با محدودیت زمانی که اینستاگرام برای فیلم ها در نظر گرفته است، این امکان برای شما سخت می شود و گاهی اوقات ممکن است از خیر به اشتراک گذاری ویدیو بگذرید.

اینستاگرام گرچه محدودیت زمانی حدود یک دقیقه برای پست در نظر گرفته است؛ اما در آپدیت های خود از قابلیت خارق العاده ای رونمایی کرده است که همه نگرانی های شما را برطرف می کند و راحت تر می توانید فیلم دلخواهتان را در اینستاگرام منتشر کنید.

در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام آشنا کنیم. اگر گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام یکی از دغدغه های شماست تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

IGTV اینستاگرام چیست و چه کاری انجام می دهد؟

قبل از اینکه سراغ نحوه قرار دادن فیلم طولانی در اینستاگرام برویم لازم است ابتدا با قابلیت IGTV اینستاگرام که این امکان را برای شما فراهم می کند فیلم های بیشتر از یک دقیقه را راحت تر در صفحه اینستاگرامتان منتشر کنید آشنا شوید.

IGTV قابلیت خارق العاده ای است که اینستاگرام از آن رونمایی کرده است تا بیشتر از قبل شما را متحیر کند!

این قابلیت که در اینستاگرام وجود دارد ، توانسته است خیلی از دغدغه های شما را برای آپلود فیلم طولانی در پست اینستاگرام حل کند.

اگر بخواهیم خیلی ساده IGTV را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم این قابلیت در واقع یک پلتفرم ساده برای تبدیل اینستاگرام به تلویزیون برای تماشا و انتشار فیلم های طولانی است. IGTV که برگرفته از ترکیب Instagram و TV است به شما کمک زیادی می کند تا فیلم های دلخواهتان را در صفحه اینستاگرام به اشتراک بگذارید، حتی اگر طولانی باشد.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

اگر شما هم از محدودیت های زمانی کوتاه برای گذاشتن فیلم در اینستاگرام آزرده خاطر می شوید و می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام آپلود کنید، می توانید از دو روش که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، استفاده کنید.

گذاشتن ویدیو طولانی در پست به صورت آلبوم 

اولین روشی که می توانید در اینستاگرام فیلم های بیشتر از یک دقیقه را به اشتراک بگذارید و جزو روش های قدیمی و رایج برای آپلود فیلم طولانی در پست محسوب می شود، گذاشتن فیلم به صورت آلبوم است؛ اما ابتدا باید فیلم مورد نظرتان را به قسمت های یک دقیقه ای تقسیم کنید.

استوری اینستاگرام این قابلیت را دارد که وقتی فیلم های بیشتر از یک دقیقه را به اشتراک می گذارید، به صورت خودکار آن را به قسمت های 15 ثانیه ای تقسیم کند؛ اما پست اینستاگرام این قابلیت را ندارد. بنابراین باید با استفاده از برنامه های ویرایشگر فیلم (Video Editor) قبل از انتشار فیلم، آن را به قسمت های کوچک تقسیم کنید.

برنامه های زیادی برای ویرایش  فیلم وجود دارد. دو برنامه In shot و Video Splitter از برنامه های رایج و محبوب برای ویرایش فیلم است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

ابتدا فیلم مورد نظرتان را با استفاده از این برنامه ها به قسمت های یک دقیقه ای تقسیم کنید و سپس فیلم را به ترتیب و به صورت آلبوم در قالب یک پست منتشر کنید.

گذاشتن فیلم طولانی در IGTV

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرامروش دیگری که به شما کمک می کند ویدیو های طولانی تان را در صفحه اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید، قرار دادن فیلم در IGTV اینستاگرام است.

این قابلیت روشی خارق العاده و جالب است که  برای راحتی شما در آپلود فیلم طولانی در اینستاگرام وجود دارد. با این قابلیت دیگر لازم نیست شما زمان زیادی را برای تقسیم فیلم در برنامه های ویرایش فیلم صرف کنید.

نکته قابل توجهی که درباره IGTV می توانیم برای شما بازگو کنیم، این است که اگر شما در اینستاگرام اکانت تایید شده داشته باشید، می توانید تا 60 دقیقه فیلم در IGTV منتشر کنید اما اگر اکانت معمولی داشته باشید، می توانید فیلم با مدت زمان حدود 10 دقیقه منتشر کنید.

از مزیت های جالبی که این روش دارد، نشان دادن تعداد بازدید به جای تعداد لایک است. همچنین با این قابلیت شما می دانید چند پست را که در این قالب منتشر کرده اید.

چگونه یک فیلم طولانی را در اینستاگرام پست کنیم

برای اینکه بتوانید در IGTV اینستاگرام فیلم منشتر کنید لازم است مسیری نه چندان طولانی و راحت را طی کنید!

برای آپلود فیلم در IGTV لازم است اینستاگرامتان را آپدیت کرده و سپس وارد اینستاگرام شوید. بعد از وارد شدن به اینستاگرام می توانید در صفحه Home (در برخی آپدیت ها جابجا می گردد) با انتخاب IGTV و سپس گزینه اضافه کردن که در بالای صفحه به شکل «+» وجود دارد، فیلم مورد نظرتان را انتخاب و آپلود کنید.

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

مزایا و معایب استفاده از IGTV که نمی دانستید

مانند هر قابلیت دیگری IGTV نیز معایب و مزایایی دارد که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

5 مزیت خارق العاده IGTV اینستاگرام

  • یکی از بهترین مزیت های گذاشتن فیلم که در IGTV وجود دارد، این است که به راحتی می توانید فیلم را جلو و عقب ببرید. در حالی که در پست های اسلایدی چنین قابلیتی وجود ندارد.
  • می توانید پست IGTV را در بین پست های دیگرتان قرار دهید به این ترتیب فالورهای شما با مشاهده 1 دقیقه از فیلم می توانند با زدن گزینه Keep ادامه فیلم را در IGTV مشاهده کنند.
  • نیاز به نصب جداگانه این قابلیت وجود ندارد و می توانید خیلی راحت از طریق خود اینستاگرام به این قابلیت دسترسی داشته باشید.
  • می توانید لینک ویدیوهای IGTV را در استوری اینستاگرام قرار دهید. به این ترتیب مخاطبان شما به راحتی می توانند ویدیوهایی که در IGTV منتشر کرده اید، ببینند. این کار باعث افزایش بازدید پست های شما در بخش IGTV و همچنین افزایش بازدید پروفایل شما نیز می شود.
  • از مزیت های دیگری که در مورد IGTV می توانیم نام ببریم، این است که اینستاگرام پست های IGTV را مستقل از پست های دیگر محسوب نمی کند و به راحتی می توانید پست های IGTV را در بخش هشتگ ها و اکسپلور مشاهده کنید.

2 عیب IGTV اینستاگرام که خبر نداشتید!

  • اولین عیبی که در مورد IGTV اینستاگرام می توانیم نام ببریم، این است که این قابلیت در بخش Insights گزارش کاملی در مورد اینکه چند نفر از طریق هشتگ ها به پست شما دسترسی داشتند، چند بار پست شما در اکسپلور اینستاگرام به نمایش در آمده است و یا صفحه اینستاگرام شما چند بازدید کننده داشته است را نمی دهد.
  • IGTV آمار دقیقی در مورد تعداد بازدید کننده ارائه نمی دهد، به همین دلیل نمی توان به درستی تحلیل کرد که چند نفر از پست شما بازدید کرده اند یا تا کجای فیلم را مشاهده کرده اند.
    نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

حرف آخر

در این مطلب شما را با نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام آشنا کردیم و چند مورد از مزایا و معایب گذاشتن فیلم در IGTV اینستاگرام را به شما معرفی کردیم. اگر شما هم می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام قرار دهید ولی نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، مطالب بالا را به دقت مطالعه کنید.

منبع: alphr

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *