Logo
جستجو کردن
Logo

چگونه در اینستاگرام فیلم طولانی بگذاریم؟

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام به همراه جدیدترین تکنیک ها، مزایا و معایب آن را در این مقاله در شویراد کاملاً برسی می کنیم. با روی کار آمدن ویدیوهای اینستاگرام، کاربران می‌توانند ویدیوهای دلخواه خود را در فید اینستاگرام شان یا از طریق پیام‌های دیرکت  و یا در استوری خودبه اشتراک بگذارند.

این ویدئوها دارای محدودیت زمانی هستند، به این صورت که کاربران در فید اینستاگرام شان فقط  می توانند ویدیوهای بین ۳ ثانیه تا ۱ دقیقه را ارسال کنند. استوری های اینستاگرام تا ۱۵ ثانیه، ویدیوهای زنده(Live) و ویدیوهای IGTV می توانند تا ۶۰ دقیقه و ریلز ها نیز می توانند ۱۵ تا ۳۰ ثانیه دوام داشته باشند. حال چنانچه بخواهید چیزی را به اشتراک بگذارید که با این محدودیت‌های زمانی مطابقت ندارد، بسیار آزار دهنده می شوند. 

سوال بسیاری از افراد این است که چگونه یک فیلم طولانی را در اینستاگرام پست کنیم پس با ما همراه باشید قطعا با اینستاگرام آشنا هستید و زمانی را در این پلتفرم اختصاص می دهید؛ اما گاهی اوقات می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام منتشر کنید ولی با محدودیت زمانی که اینستاگرام برای فیلم ها در نظر گرفته است، این امکان برای شما سخت می شود و گاهی اوقات ممکن است از خیر به اشتراک گذاری ویدیو بگذرید.

بنابراین چگونه می‌توانید از عملکرد محدود اینستاگرام برای ارسال ویدیوهای طولانی‌ترمقابله کنید؛ راه های مختلفی برای ارسال ویدیوهای طولانی اینستاگرام وجود دارند؛ بدون اتلاف وقت، بیایید نگاهی به نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام بیندازیم.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

اینستاگرام گرچه محدودیت زمانی حدود یک دقیقه برای پست در نظر گرفته است؛ اما در آپدیت های خود از قابلیت خارق العاده ای رونمایی کرده است که همه نگرانی های شما را برطرف می کند و راحت تر می توانید فیلم دلخواهتان را در اینستاگرام منتشر کنید.

در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام آشنا کنیم. اگر گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام یکی از دغدغه های شماست تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

این مقاله را حتما بخوانید
چطور به کیفیت پیج اینستاگرامی پی ببریم ؟

IGTV اینستاگرام چیست و چه کاری انجام می دهد؟

قبل از اینکه سراغ نحوه قرار دادن فیلم طولانی در اینستاگرام برویم لازم است ابتدا با قابلیت IGTV اینستاگرام که این امکان را برای شما فراهم می کند فیلم های بیشتر از یک دقیقه را راحت تر در صفحه اینستاگرامتان منتشر کنید آشنا شوید.

IGTV قابلیت خارق العاده ای است که اینستاگرام از آن رونمایی کرده است تا بیشتر از قبل شما را متحیر کند!

این قابلیت که در اینستاگرام وجود دارد ، توانسته است خیلی از دغدغه های شما را برای آپلود فیلم طولانی در پست اینستاگرام حل کند.

اگر بخواهیم خیلی ساده IGTV را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم این قابلیت در واقع یک پلتفرم ساده برای تبدیل اینستاگرام به تلویزیون برای تماشا و انتشار فیلم های طولانی است. IGTV که برگرفته از ترکیب Instagram و TV است به شما کمک زیادی می کند تا فیلم های دلخواهتان را در صفحه اینستاگرام به اشتراک بگذارید، حتی اگر طولانی باشد.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

اگر شما هم از محدودیت های زمانی کوتاه برای گذاشتن فیلم در اینستاگرام آزرده خاطر می شوید و می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام آپلود کنید، می توانید از دو روش که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، استفاده کنید.

گذاشتن ویدیو طولانی در پست به صورت آلبوم 

اولین روشی که می توانید در اینستاگرام فیلم های بیشتر از یک دقیقه را به اشتراک بگذارید و جزو روش های قدیمی و رایج برای آپلود فیلم طولانی در پست محسوب می شود، گذاشتن فیلم به صورت آلبوم است؛ اما ابتدا باید فیلم مورد نظرتان را به قسمت های یک دقیقه ای تقسیم کنید.

بعبارتی در پست های آلبوم، می توانید ویدیوهای خود را پشت سر هم و در اسلایدهای متوالی ارسال کنید. توجه داشته باشید که در این روش پست گذاری، امکان قرار دادن حداکثر ۱۰ اسلاید وجود دارد؛ بنابراین کاربران می‌توانند تازمان حداکثر ۱۰ دقیقه ویدیو را در فید اینستاگرام خود پست کنند.

این مقاله را حتما بخوانید
سفارش تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

استوری اینستاگرام این قابلیت را دارد که وقتی فیلم های بیشتر از یک دقیقه را به اشتراک می گذارید، به صورت خودکار آن را به قسمت های ۱۵ ثانیه ای تقسیم کند؛ اما پست اینستاگرام این قابلیت را ندارد. بنابراین باید با استفاده از برنامه های ویرایشگر فیلم (Video Editor) قبل از انتشار فیلم، آن را به قسمت های کوچک تقسیم کنید.

ابتدا فیلم مورد نظرتان را با استفاده از این برنامه ها به قسمت های یک دقیقه ای تقسیم کنید و سپس فیلم را به ترتیب و به صورت آلبوم در قالب یک پست منتشر کنید.

پست ویدیو طولانی در اینستاگرام

مرحله اول 

جهت گذاشتن یک ویدیوی طولانی در یک پست اینستاگرام، ابتدا ویدیوی مورد نظر خود را با استفاده از  یک ویرایشگر ویدئو(Video Editor) به قسمت های ۱ دقیقه ای تقسیم  بندی کنید و سپس ویدیوها را به ترتیب در قالب پست آلبوم منتشر کنید.

از خود اینستاگرام نیز می توانید استفاده کنید تا ویدیوهای خود را به بخش های کوتاه تر تقسیم  و همه آنها را در یک پست اینستاگرام آپلود کنید.

همچنین برنامه های زیادی برای ویرایش  فیلم وجود دارد. دو برنامه In shot و Video Splitter از برنامه های رایج و محبوب برای ویرایش فیلم است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

تقسیم بندی فیلم در اینستاگرام با اپلیکیشن Inshot

 1. اپلیکیشن Inshot  را بازکنید.
 2. بر روی گزینه‌ Video کلیک کنید.
 3. ویدیوی مربوطه را انتخاب نموده و بر روی آیکون ✔ بزنید. از کادر موجود در پایین صفحه می توانید ویدیو مورد نظر خود را از مسیر اصلی پیدا کنید.
 4. در نوار ابزاربر روی گزینه PRECUT کلیک کنید و گزینه‌ TRIMرا انتخاب نمایید.
 5. یک خط نشان‌دهنده‌ نقطه‌ی شروع فیلم در ابتدای ویدیو قرار دارد، باید خط نشان‌دهنده‌ نقطه‌ پایان را بر روی دقیقه‌ ۱:۰۰ قرار دهید.
 6. بعد از تنظیم زمان ویدئو،روی آیکون ✔ کلیک کنید تا قسمت انتخابی برش داده شود.
 7. در انتها روی گزینه‌ی SAVE در گوشه‌ سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید تا فیلم برش داده ذخیره گردد. 
 8. قبل از شروع فرایند ذخیر سازی، کیفیت مورد نظر ویدیو را از بین گزینه‌های موجود انتخاب نمایید. یا می‌توانید از قسمت Customize به صورت دستی کیفیت مورد نظر خود را با واحد پیکسل تنظیم کنید.
 9. بعد از انتخاب کیفیت فیلم، ویدیو در گالری شما ذخیره می شود.
 10. قسمت‌های یک دقیقه‌ای بعدی فیلم  را هم می‌توانید به همین روش برش داده و ذخیره کنید. فقط کافی است نقطه‌ شروع و پایان ویدیوی یک دقیقه‌ای را با دقت تنظیم نمایید.
این مقاله را حتما بخوانید
ولاگر کیست؟ ولاگینگ چیست؟

تقسیم بندی فیلم در اینستاگرام با اپلیکیشن Video Splitter

 1. اپلیکیشن Video Splitter را باز کنید.
 2. بر روی گزینه‌ Split Video کلیک کنید.
 3. ویدیوی مربوطه را انتخاب نمایید.
 4. بعد از انتخاب ویدئو می بینید برنامه به صورت پیش‌فرض روی Custom Split تنظیم شده است، آن را تغییر ندهید.
 5. در این مرحله زمان مورد نظر خود را برای Split کردن ویدیوها وارد کنید. مثلاً اگر می‌خواهید ویدیوی اصلی را به ویدیوهای ۴۵ ثانیه‌ای تقسیم کنید، با استفاده از نوار موجود در پایین صفحه، زمان را روی ۴۵ تنظیم نمایید.
 6. بعد از تنظیم زمان، روی آیکون ✔ کلیک کنید تا عملیات تقسیم بندی ویدیو صورت گیرد. 

چگونه در اینستاگرام فیلم طولانی بگذاریم؟

مرحله دوم

به منظور گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام به صورت ویدیوهای یک دقیقه ای چند قسمتی در پست، بعد از تقسیم بندی فیلم، آن‌ها را صورت یک پست آلبومی(کاروسل) در اینستاگرام آپلود کنید.

مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. 
 2. بر روی آیکون + در نوار پایینی کلیک کنید.
 3. در قسمت آپلود پست، بر روی گزینه SELECT MULTIPLE کلیک کنید.
 4. ویدیوهای برش داده را به ترتیب انتخاب کنید. 
 5. در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه آپلود پست روی آیکون ➡ کلیک کنید.
 6. در این مرحله‌ می توانید برای پست خود  کاور تنظیم نمایید و یا برای ویدیوهای انتخابی خود فیلتر اعمال کنید، در نهایت بعد از اعمال تغییرات، بار دیگر روی ➡ کلیک کنید.
 7. در مرحله‌ی نهایی می‌توانید برای پست خود کپشن، تگ و لوکیشن تنظیم نمایید و سپس بر آیکون ✔ کلیک کنید تا پست کاروسل شما منتشر گردد.

گذاشتن فیلم طولانی در IGTV

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرامروش دیگری که به شما کمک می کند ویدیو های طولانی تان را در صفحه اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید، قرار دادن فیلم در IGTV اینستاگرام است.

این قابلیت روشی خارق العاده و جالب است که  برای راحتی شما در آپلود فیلم طولانی در اینستاگرام وجود دارد. با این قابلیت دیگر لازم نیست شما زمان زیادی را برای تقسیم فیلم در برنامه های ویرایش فیلم صرف کنید.

نکته قابل توجهی که درباره IGTV می توانیم برای شما بازگو کنیم، این است که اگر شما در اینستاگرام اکانت تایید شده داشته باشید، می توانید تا ۶۰ دقیقه فیلم در IGTV منتشر کنید اما اگر اکانت معمولی داشته باشید، می توانید فیلم با مدت زمان حدود ۱۰ دقیقه منتشر کنید.

این مقاله را حتما بخوانید
حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

از مزیت های جالبی که این روش دارد، نشان دادن تعداد بازدید به جای تعداد لایک است. همچنین با این قابلیت شما می دانید چند پست را که در این قالب منتشر کرده اید.

چگونه یک فیلم طولانی را در اینستاگرام پست کنیم

برای اینکه بتوانید در IGTV اینستاگرام فیلم منشتر کنید لازم است مسیری نه چندان طولانی و راحت را طی کنید!

برای آپلود فیلم در IGTV لازم است اینستاگرامتان را آپدیت کرده و سپس وارد اینستاگرام شوید. بعد از وارد شدن به اینستاگرام می توانید در صفحه Home (در برخی آپدیت ها جابجا می گردد) با انتخاب IGTV و سپس گزینه اضافه کردن که در بالای صفحه به شکل «+» وجود دارد، فیلم مورد نظرتان را انتخاب و آپلود کنید.

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

مزایا و معایب استفاده از IGTV که نمی دانستید

مانند هر قابلیت دیگری IGTV نیز معایب و مزایایی دارد که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

۵ مزیت خارق العاده IGTV اینستاگرام

 • یکی از بهترین مزیت های گذاشتن فیلم که در IGTV وجود دارد، این است که به راحتی می توانید فیلم را جلو و عقب ببرید. در حالی که در پست های اسلایدی چنین قابلیتی وجود ندارد.
 • می توانید پست IGTV را در بین پست های دیگرتان قرار دهید به این ترتیب فالورهای شما با مشاهده ۱ دقیقه از فیلم می توانند با زدن گزینه Keep ادامه فیلم را در IGTV مشاهده کنند.
 • نیاز به نصب جداگانه این قابلیت وجود ندارد و می توانید خیلی راحت از طریق خود اینستاگرام به این قابلیت دسترسی داشته باشید.
 • می توانید لینک ویدیوهای IGTV را در استوری اینستاگرام قرار دهید. به این ترتیب مخاطبان شما به راحتی می توانند ویدیوهایی که در IGTV منتشر کرده اید، ببینند. این کار باعث افزایش بازدید پست های شما در بخش IGTV و همچنین افزایش بازدید پروفایل شما نیز می شود.
 • از مزیت های دیگری که در مورد IGTV می توانیم نام ببریم، این است که اینستاگرام پست های IGTV را مستقل از پست های دیگر محسوب نمی کند و به راحتی می توانید پست های IGTV را در بخش هشتگ ها و اکسپلور مشاهده کنید.
این مقاله را حتما بخوانید
چگونه افراد را در اینستاگرام از طریق شماره تلفن پیدا کنیم؟

۲ عیب IGTV اینستاگرام که خبر نداشتید!

 • اولین عیبی که در مورد IGTV اینستاگرام می توانیم نام ببریم، این است که این قابلیت در بخش Insights گزارش کاملی در مورد اینکه چند نفر از طریق هشتگ ها به پست شما دسترسی داشتند، چند بار پست شما در اکسپلور اینستاگرام به نمایش در آمده است و یا صفحه اینستاگرام شما چند بازدید کننده داشته است را نمی دهد.
 • IGTV آمار دقیقی در مورد تعداد بازدید کننده ارائه نمی دهد، به همین دلیل نمی توان به درستی تحلیل کرد که چند نفر از پست شما بازدید کرده اند یا تا کجای فیلم را مشاهده کرده اند.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام

حرف آخر

در این مطلب شما را با نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام آشنا کردیم و چند مورد از مزایا و معایب گذاشتن فیلم در IGTV اینستاگرام را به شما معرفی کردیم. اگر شما هم می خواهید فیلم طولانی در اینستاگرام قرار دهید ولی نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، مطالب بالا را به دقت مطالعه کنید.

منبع: alphr

Picture of حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

جستجو کردن