روش فعال کردن افکت در اینستاگرام

نحوه فعال کردن فیس افکت اینستاگرام

فیلترهای اینستاگرام یکی از قابلیت های ویژه و بسیار پرطرفدار این شبکه اجتماعی محبوب می باشد. زمانی که اینستاگرام شروع به کار کرد، تعداد انگشت شماری از فیلترهای عکس در دسترس کاربران اینستاگرامی بود؛ اما اکنون می توانید از فیلترهای و فیس افکت های بی شماری برای تولید عکس ها و استوری های اینستاگرام خود استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم روش فعال کردن افکت در اینستاگرام را ارائه دهیم. 

فیلترهای اینستاگرام به شما کمک می کند تا یک الگو یا ویژگی خاص را در پست های خود ایجاد کنید؛ در واقع با بهره گیری از این فیلرها و فیس افکت ها می توانید به هنگام تولید محتوا اینستاگرامی در زمان و هزینه خود برای  ویرایش عکس ها صرفه جویی کنید.

در ادامه روش های صحیح یافتن و فعال کردن افکت های اینستاگرام را مرحله به مرحله فرا خواهید گرفتید.  

 

چگونه  از افکت های اینستاگرام استفاده کنیم؟

برای استفاده از افکت اینستاگرام در استوری ها، تماس های ویدیویی و … ابتدا باید این افکت ها را دانلود کنید. بسیاری از کاربران اینستاگرام به ویژه افرادی که بتازگی به این شبکه اجتماعی گسترده ملحق شده اند، اطلاعاتی در مورد  دسترسی صحیح به این افکت ها را ندارند. 

 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام

 

فعال سازی افکت های اینستاگرام بسیار ساده است و هر فردی می تواند به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی از این افکت ها استفاده کنند.

به منظور فعال کردن فیلترو افکت های اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده و به بخش استوری های خود بروید تا افکت های اینستاگرام را پیدا کنید.

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام در انتهای صفحه استوری، ابزارهایی وجود دارد که توسط آیکون های دایره ای احاطه شده اند که افکت های اینستاگرام(Browse Effects) هستند. برای انتخاب افکت مورد نظر کافی است بر روی آیکون کلیک کنید تا افکت برای شما فعال شود. 

  معرفی اپلیکیشن Reface

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام برای دسترسی بیشتر به پیش نمایش جلوه های جدید، فقط انگشت خود را به چپ بکشید تا افکت ها برای شما ظاهر شوند. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام یا برای باز کردن گالری جلوه‌ها، از همه آیکون ها را به سمت راست شیفت دهید تا به منوی «Browse effect» دسترسی داشته باشید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام با کلیک بر روی گزینه «Browse effect» وارد صفحه مختص آن می شوید که انواع افکت های اینستاگرام را نشان می دهد. حال در این قسمت می توانید یکی از افکت های جدید را انتخاب کنید و یا با جستجوی نام افکت مورد نظر خود، آن را بیابید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام برای جستجوی نام افکت کافیست روی نماد ذره بین در بالای صفحه مربوطه کلیک کنید و نام افکت را تایپ کنید تا بتوانید به افکت مورد نظر خود برسید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن هایی است که مردم در سراسر جهان ساعت های زیادی را در آن سپری می کنند.

ممکن است گاهی بخواهید تصویری را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، اما عکس باب میل شما نباشد. حتی ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید طنز را به تصویرتان اضافه کنید. فیلترهای و فیس افکت های اینستاگرامی تمامی موارد ذکر شده در بالا میسر کرده است؛ شما به راحتی می توانید به کمک این فیس افکت های چهره زیباتری از خود را با فالوورهایتان به نمایش بگذارید. حال در این بخش می خواهیم روش فعال کردن افکت در اینستاگرام را بررسی کنیم. 

وارد فیس افکت مورد نظر خود شوید و سپس بر روی گزینه try it  کلیک کنید تا افکت برای شما فعال گردد. 

شما می توانید افکت مربوطه را دانلود و یا ذخیره کنید؛ بدین منظور کافی است بر روی فلش در گوشه سمت راست کلیک کنید تا در منوی افکت های استوری شما ذخیره شود.  اگر افکت مورد علاقه خود را ذخیره کنید، در استفاده های بعدی با راحتی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

  چگونه در اینستاگرام استوری تماس با ما طراحی کنیم؟

 

نحوه ذخیره افکت در اینستاگرام

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام برای یافتن فیس افکت های بیشتر در استوری اینستاگرام، همه آیکون های افکت را به سمت راست بکشید تا وارد گالری ”Effects Gallery” شوید؛ بعد از پیدا کردن افکت های مورد پسندتان، بر روی گزینه  “Save” کلیک کنید تا این افکت در گالری افکت استوری شما ذخیره گردد. 

توجه کنید گزینه save  برای جمع آوری و ذخیره سازی افکت ها جهت استفاده های بعدی به کار مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما اگر می خواهید فقط یکبار از افکت مربوطه استفاده کنید و قصد ذخیره کردن آن را نداشته باشید، بر روی گزینه try it  کلیک تا فیلتر برای شما فعال شود. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام برای ذخیره سازی افکت های اینستاگرام، هنگام پیش نمایش، روی نام افکت مورد نظر خود کلیک کنید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام سپس بر روی گزینه  “Save Effect”  کلیک کنید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام فیس افکت های ذخیره شده در سمت چپ دکمه شاتر(حالت نرمال استوری) ظاهر می شوند.

 برای حذف افکت نیز کافی است روی نام آن کلیک کنید، سپس روی آیکون «saved» کلیک کنید.

 

چگونه افکت های لایو اینستاگرام را دانلود کنیم؟

یکی از ویژگی های جالب افکت های اینستاگرام این است که علاوه بر عکس، می توانید از آن ها در فیلم ها و حتی لایوهای اینستاگرامی نیز استفاده نمائید. 

نحوه استفاده از افکت ها در لایو اینستاگرام به صورت ذیل می باشد: 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام ابتدا از قسمت استوری پروفایل تان، بر روی گزینه لایو “Live”  کلیک کنید تا  بتوانید با فالوورهایتان لایو اجرا کنید.

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام پس از برگزاری لایو از بین تمامی فیلترهای موجود در قسمت پایین صفحه استوری،  بر روی آیکون افکت مورد نظر خود کلیک  کنید. 

روش فعال کردن افکت در اینستاگرام اکنون باید یک افکت را لمس کنید تا فیلتر مربوطه بر روی چهره یا محیط اطراف تان  اعمال گردد. در حین برگزاری لایو می توانید هر چند بار که بخواهید فیلتر را تغییر دهید.

  قوانین و محدودیت های اینستاگرام که باید بدانید!

دیدید که به راحتی می توانید از افکت های مختلف در لایو خود استفاده کنید و جلوه خاصی را به چهره و یا محیط اطرافتان بدهید.

 

آخرین حرف

در این مقاله روش فعال کردن افکت در اینستاگرام را به طور کامل شرح دادیم و گفتیم افکت های اینستاگرام راه حل خوبی برای ایجاد جلوه های زیبا و منحصر بفرد هستند. افکت های متنوعی توسط اینستاگرام ارائه شده است که می توانید آن ها را به راحتی و به صورت رایگان دانلود کنید. جالب است بدانید شما نیز می توانید افکت های اینستاگرام را خودتان بسازید.

توصیه می کنیم به هیچ عنوان در استفاده از افکت های اینستاگرام زیاده روی نکرده و  در کاربرد افکت ها حد تعادل را رعایت کنید. زیرا استفاده بیش از حد از این افکت ها ممکن است باعث بوجود آمدن یک حس ناخوشایند در فالوورهایتان شده و ان ها دیگر نخواهند شما را دنبال کنند.

برخی افکت های اینستاگرام وجود دارد که تغییرات کمتری را بر روی چهره شما اعمال می کنند؛ حال اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه خاصی به کاربرد این افکت ها دارید، می توانید از افکت های نامبرده  استفاده کنید تا چهره شما طبیعی تر جلوه نماید. 

در پایان توصیه می کنم در هر بخش از روش فعال کردن افکت در اینستاگرام به مشکل برخوردید می توانید با کارشناسان مجرب ما در شویراد تماس گرفته و از آن ها بخواهید شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *