;

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟

استوری های اینستاگرام به بهترین ابزار برای افزایش نرخ تعامل پیج های کاری تبدیل شده است؛ به همین دلیل همه افراد به دنبال ایده برای استوری اینستا می باشند و مدام دغدغه این را دارند که استوری چی بذارم؟ اگر شما نیز به دنبال ایده برای استوری اینستاگرام هستید و نمی دانید در چه زمینه‌ای تولید محتوا کنید و یا ایده برای استوری کم دارید، این مقاله مناسب شما است.

 افراد زیادی وجود درند که بدون داشتن هیچ شناختی از اینستاگرام و اصول آن شروع به فعالیت بر روی این پلتفرم کردند. آن ها تصور می کنند همین که هفته ای چند پست و استوری در هفته و ماه در پیج شان منتشر کنند، کافی است. اما متاسفانه بعد از تولید محتوا به صورت نامنظم و بدون داشتن ایده های خلاقانه و  نگرفتن هیچ نتیجه‌ای خیلی زود خسته شده و دست از کار می کشند.

در این میان شاهد موفقیت افراد زیادی در اینستاگرام هستیم؛ به نظر شما دلیل موفقیت این افراد چه می تواند باشد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگویم شک نکنید کسانی در این پلتفرم موفق هستند که هر روز ایده‌های جذابی برای تولید محتوا در استوری و پست های اینستاگرامی دارند. برای اینکه در اینستاگرام به صورت حرفه ای فعالیت کنید باید بتوانید محتواهای جذاب و خلاقانه بسازید و به منظور درگیر کردن مخاطب ایده برای استوری تعاملی داشته باشید.

برای رسیدن به ایده هایی که برای کاربر جذاب باشد و او را درگیر کند پیشنهاد می کنم مقاله نحوه تولید محتوا در اینستاگرام را مطالعه کنید. یقین داشته باشید که برای موفقیت و دیده شدن در اینستاگرام، باید به صورت روزانه استوری بگذارید و از این طریق با مخاطبان خود تعامل برقرار کنید تا آن ها شما را فراموش نکنند.

در این مقاله قصد دارم ایده‌ های کاربردی برای تولید محتوا در استوری اینستاگرام را برای شما ارائه کنم. اگر از تولید محتواهای دست و پا شکسته در اینستاگرام خسته شده اید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

ایده برای استوری اینستا

27 ایده برای استوری اینستاگرام (استوری های پربازدید و تعاملی) 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ در مورد خودتان محتوا تولید کنید. 

اولین قدم و بهترین کار این است که خودتان باشید. تمام روزها شبیه به‌هم نیستند، گاهی اوقات ممکن است روز خوبی را در پیش داشته باشید و گاهی اوقات بالعکس. احساس واقعی خود را به مخاطب نمایش دهید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ در زمینه‌ی فعالیت اصلی خودتان تولید محتوا کنید

یک موضوع را انتخاب کنید و در آن زمینه تولید محتوا انجام دهید. البته گاهی اوقات هم می‌توانید خارج از حیطه‌ی فعالیت اصلی خود با مخاطب صحبت کنید، اما هر روز حتما تعدادی استوری و یا یک پست در زمینه‌ی فعالیت خودتان به مخاطب ارائه دهید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ به ظاهر استوری‌های خود توجه کنید

اینستاگرام یک برنامه‌ی بصری است و ظاهر و گرافیک محتوای شما بسیار مهم است. سعی کنید محتوایی تولید کنید که از لحاظ بصری و دیداری برای کاربر جذاب باشد و کاربر در یک نگاه مجذوب محتوا شود.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ نمایش موقعیت

استفاده از لوکیشن در استوری‌ها، یکی از ویژگی‌های اینستاگرام است که بر میزان بازدید استوری‌های شما تاثیر دارد.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ استفاده از ویژگی نظر سنجی یا Poll

ویژگی‌Poll به شما امکان نظر سنجی میان 2 گزینه را می‌دهد. این آپشن برای جلب توجه مخاطب گزینه مناسبی است، از لحاظ روانشاسی ترغیب افراد به نظر دادن و مشارکت در روزمرگی شما باعث می‌شود که آن‌ها با شما ارتباط برقرار کنند و به یک مشتری و مخاطب وفادار تبدیل شوند.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ کاربران را تشویق کنید که با شما در ارتباط باشند

ارتباط، یکی از اصلی‌ترین راه‌های موفقیت در اینستاگرام است. سعی کنید با کاربران و دوستان خود در تعامل باشید. با آن‌ها صحبت کنید و از آن‌ها هم بخواهید با شما صحبت کنند.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ کاربران را به روشن کردن Post notification تشویق کنید

بعد از روشن کردن Notification از سمت کاربران، هر زمانی که استوری و پست منتشر کنید، به کاربران اطلاع داده می‌شود و نمایش چندین باره‌ی عکس و اسم شما در صفحه موبایل کاربر باعث ثبت پیج شما در ذهن مخاطب می‌شود.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ در مورد مسائل و اتفاقات اطراف صحبت کنید، نظر دهید و داستان‌سرایی کنید

برای افزایش تاثیرگذاری خود بر روی کاربران باید در مورد مسائل پیرامون و مسائل اجتماعی صحبت کنید و واکنشی داشته باشید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ استفاده از ویدئو در اینستاگرام

ویدئو یکی از محبوب‌ترین انواع محتوا در شبکه‌های مجازی است. اگر قصد معرفی یک محصول جدید، تعریف یک داستان و ماجرای مهم را دارید، حتما از طریق ویدئو پیغام خود را به مخاطبان برسانید، زیرا تاثیرگذاری آن چند برابر می‌شود. سعی کنید ویدئوهای 15 ثانیه ای جذاب و هیجان‌انگیز آماده کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ از استیکر و گیف استفاده کنید

یکی از راه‌های تولید محتوای جذاب، استفاده از گیف‌های متحرک است. با سرچ موضوعی در قسمت گیف‌ها از استیکرهای متحرک استفاده کنید و از این طریق احساسات خود را به مخاطب بیان کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ مخاطب را به نوشته‌های خود معتاد کنید

یکی از راه‌های درگیر کردن مخاطب و تولید محتوای خوب، نوشته‌های شما است. در نوشتن خلاق باشید. سرگرمی، انگیزشی و یا…؛ یک سبک در نوشتن برای خود انتخاب کنید و آن را به امضای خود تبدیل کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ محصولتان را معرفی کنید

اگر در اینستاگرام‌ در حال فروش محصولی هستید، یکی از راه‌های افزایش فروش‌ و معرفی برند، نمایش و توضیح دادن در مورد محصولتان است.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ منشن کنید

با انجام این کار می‌توانید یک رابطه‌ی معنادار با افرادی که در زمینه‌ی شما فعالیت دارند، ایجاد کنید. همچنین وقتی شما از محتوای افراد دیگر خوشتان بیاید و قصد داشته باشید آن را به دوستانتان معرفی کنید، بهترین کار منشن کردن صفحه اصلی آن محتوا است؛ انجام این کار باعث افزایش اعتبار صفحه و محتوای شما هم می‌شود.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ بررسی محصول

استوری‌های بررسی یک کالا و ارائه‌ی تجربه خودتان به افرادی که شما را قبول دارند و دنبال می‌کنند، می‌‌تواند بسیار پرطرفدار باشد.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ مهارت خود را نشان دهید

در هر زمینه‌ای که مهارت دارید، برای آن تولید محتوا انجام دهید. توضیح دهید که چه‌کاری انجام می‌دهید و چرا افراد به خدمات شما نیاز دارند. اینستاگرام بهترین مکان برای تبلیغ مهارتتان است.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ قبل و بعد

انتشار استوری قبل و بعد یکی پر طرفدارترین‌هاست. اگر در شغل‌تان چیزی را تغییر می‌دهید، این نوع استوری یکی از بهترین راه‌های تولید محتوا برای شما است.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ انتشار لینک سایتتان

یکی از راه‌های تولید محتوا در استوری و ساخت یک داستان، هدایت مشتری به سایت است. برای مثال می‌توانید در مورد محصولی نظر بدهید و یا چند محصول را با هم مقایسه کنید، سپس با قرار دادن لینک آن محصول، کاربران را به سایت هدایت کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ دنباله رو چالش ها و ترندها باشید

اگر قصد تولید محتوای جذاب دارید باید همیشه بروز باشید، ویدئو‌های ترند اینستاگرام و فضای مجازی را دنبال کنید و سعی کنید با خلاقیت آن‌ را به حوزه‌ی کاری خود ربط دهید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ بازنشر پست جدید

بعد از انتشار پست جدید، می‌توانید کمی در استوری در مورد موضوع پست منتشر شده توضیح دهید و در آخر افراد را به دیدن پست جدیدتان دعوت کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ انتشار دایرکت ها

گاهی اوقات دنبال‌کنندگان شما در دایرکت از شما سوالاتی می‌پرسند، شما می‌توانید از این سوالات کمک و ایده بگیرید و راهی برای تولید محتوا پیدا کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ خلاق باشید

سرگرمی، هدف اصلی اینستاگرام است. خلاق باشید و سعی کنید به روش خودتان، با توجه به محتوای پیج، کاربران را سرگرم کنید.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ انتشار بازخورد ها

اگر محصولی می‌فروشید، آموزش می‌دهید و یا از روزمره خود تولید محتوا انجام می‌دهید، از مشتریانتان بخواهید به صورت ویدئویی رضایتشان را بازگو و  برای شما ارسال کنند. نظرات و بازخورد دیگران را منتشر کنید تا دیگران به شما راحت‌تر اعتماد کنند.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ استفاده از باکس سوال

با استفاده از باکس سؤال می توانید با دوستانتان ارتباط برقرار کنید. برخی از افراد در دایرکت صحبت نمی‌کنند، و این باکس‌ها راه خوبی برای برقراری با آن‌ها و مشتری‌های بیشتر است.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ نکته و ترفند بگویید

در 15 ثانیه اطلاعات و نکات طلایی مربوط به حوزه‌ی خود را بگویید و یا هر چیزی که فکر می‌کنید می تواند به عنوان یک ترفند برای مخاطب جالب باشد.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ انتشار پشت صحنه

انتشار پشت‌صحنه‌ی استوری‌ و پست یا پشت صحنه‌ی یک خرید. استفاده از کلمه پشت‌صحنه باعث برانگیختن کنجکاوی مخاطب می‌شود.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ شمارش معکوس

اگر قصد دارید یک اتفاق جدید و یا یک محصول جدیدی را به مخاطبان تان اطلاع دهید، می‌توانید چند روز زودتر چند سرنخ به مخاطب بدهید و از آن‌ها بخواهید شماره معکوس صفحه شما را که در استوری گذاشته‌اید روشن کنند.

 

چگونه یک استوری جذاب داشته باشیم؟ بلاگری کنید! 

بلاگری کنید! مهم‌ترین عاملی که باعث موفقیت شما در استوری‌ها و افزایش بازدید شما می‌شود، بلاگری است.

 

اگر نمی دایند چگونه استوری بگذارید و ایده ای برای تولید محتوای اینستاگرام ندارید، با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید تا ایده های عالی و ناب را از آن ها دریافت کنید. 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *