تبلیغات منشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

امروزه تبلیغات در اینستاگرام و جذب فالوور دغدغه اکثریت کسب و کارها شده است. همین باعث شده است روش های تبلیغاتی زیادی در اینستاگرام ابداع شود؛ اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات در صفحات پربازدید، تبلیغات اسپانسرینگ اینستاگرام، استفاده از ربات های تلگرام. شما هر شیوه ی تبلیغاتی را که انتخاب کنید، فقط در صورتی می توانید از تبلیغات انجام شده بازخورد خوبی بگیرید، که محتوای خوب و قابل اشتراک گذاری داشته باشید. این نکته را هرگز فراموش نکنید!

در ادامه قصد دارم در مورد تبلیغات منشن اینستاگرام صحبت کنم. احتمالاً با قابلیت منشن کردن افراد در کپشن یک پست، یا کامنت های پست و یا پست های استوری آشنا هستید. با منشن کردن می توانیم محصولات و یا خدمات کسب و کار خود را تبلیغ کنیم.

برای درک کامل منشن کردن در اینستاگرام توصیه می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی: منشن کردن در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟ + انواع Mention

 

 

تبلیغات منشن اینستاگرام  چیست؟

در این روش تبلیغاتی می توانید فالوورهای خود را با وعده تخفیفات ویژه به چالش بکشید و از آن ها درخواست کنید که دوستان شان را در کامنت های زیر پست تان منشن کنند. مخاطبانی که زیر پست شما منشن می شوند، اگر پیج شما را مفید و جذب ببینند، آن را فالو خواهند کرد.

 

تبلیغات منشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تبلیغات منشن اینستاگرام باید به صورت هدفمند انجام گیرد و افرادی که علاقه مند به محتوای پست هستند را دعوت به انجام این اقدام کنید.

 

به زبان ساده افرادی را در پست مورد نظرتان منشن کنید که به پست مورد نظر علاقه مند باشند و یا با حوزه کاری آن ها مرتبط باشد. مثلاً منشن کردن یک دکتر دندانپزشک در زیر پست لباس های ورزشی، ممکن است بی فایده باشد. البته برخی مواقع شاید فرد پیج منشن شده، از روی کنجکاوی،سری به پیج شما بزند؛ اما اینکه پیج مربوطه را فالو کند یا نکند بستگی به میزان جذابیت پست های پیج دارد.

از طرفی دیگر الگوریتم های اینستاگرام معیارهای خاص خود را برای رتبه بندی صفحات دارد، که با استفاده از آنها صفحات پربازدید را شناسایی کرده و وارد اکسپلورر می کند. بنابراین مهم است که تعاملات پیج شما بر اساس این الگوریتم ها انجام گیرد. یکی از مواردی که اینستاگرام را برای سنجش میزان محبوبیت یک صفحه ارزیابی می کند، تعداد منشن ها در کامنت های پست است. بنابراین استفاده از تبلیغات منشن اینستاگرام می تواند کمک بزرگی به دیده شدن و شناخته شدن بیشتر پیج شما باشد.

تبلیغات منشن در اینستاگرام چگونه است؟

برای اینکه بتوانید یک پست خاص از یک صفحه را به دوستان خود یا هر شخص دیگری در اینستاگرام نشان دهید، می توانید آنها را در زیر پست مربوطه منشن کنید. یعنی با استفاده از علامت @ و نام کاربری، به شخصی که می خواهید پست را ببیند اطلاع رسانی کنید. در این حالت به فرد منشن شده یک نوتیفیکیشن ارسال می شود و آنها می توانند با دنبال کردن نوتیفیکیشن ، پست مربوطه را ببینند.

 قابلیت منشن کردن سبب شد مردم به فکر انجام تبلیغات با منشن در اینستاگرام می افتند؛ با توجه به تأثیرگذاری خوب و بازدهی بالا، تبلیغات منشن اینستاگرام به یکی از انواع تبلیغات پربازده در این اپلیکیشن تبدیل شده است. لذا شما می توانید پیج هایی که حوزه کاری آن ها مرتبط با کسب و کار شما است را منشن کرده و به این صورت تبادل تعامل داشته باشید.

تبلیغات منشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟تبلیغات منشن اینستاگرام ما را به سمت یه جامعه هدف گسترده سوق می دهد و متعاقباً فروش مان نیز افزایش می یابد.

اما توجه کنید شما در صورت داشتن محتوای ارزشمند می توانید توجه پیج هایی که خودتان یا فالورهایتان در زیر پست منشن کرده اند را جلب کنید. همانطور می دانید روزانه میلیون ها محتوا در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود، وقتی کاربر وارد اکانت اینستاگرام خود می شود با محتواهای بیشماری مواجه می شود. شما فقط چند ثانیه فرصت برای جذب مخاطبان جدید دارید، از این رو سعی کنید این قانون چند ثانیه را در محتوای خود اجرا کنید.

کافی است یک تصویر و یا یک ویدیوی جذاب بسیازید تا  توجه مخاطب را جلب کنید، بعد از آن او خود وسوسه می شود تا گشتی در پیج شما بزند و با دیدن دیگر محتواهای پیج تان ترغیب به فالو کردن پیج تان می شود. حال زمانی که به محصولات یا خدمات شما احساس نیاز کند، اقدام به خرید می کند.

مزیت منشن کردن افراد در پست های اینستاگرام

هدف کسب و کارها از انجام هر تبلیغی، دیده شدن است؛ با این تفسیر، به نظرتان پیج ما چگونه با تبلیغات منشن در معرض دید مخاطبان اینستاگرام قرار می گیرد؟ در تبلیغات منشن، فردی که در زیر پست مربوطه منشن شده است، در صورت تمایل پست را لایک می کند. وقتی تعداد لایک های یک پست بالاتر میرود، الگوریتم های اینستاگرام این پست را محبوب می داند و برداشت شان اینگونه است که تعداد زیادی از افراد به آن علاقه مند هستند.

بنابراین این پست وارد اکسپلور اینستاگرام می گردد و در نهایت افراد بیشتری می توانند آن را ببینند. بازدید بیشتر به افزایش تعداد فالوورهای پیج کمک می کند، در نتیجه شما می توانید هم در اینستاگرام برندسازی کنید و هم فروش تان را بالا ببرید.

توصیه ما 

بارها گفته ایم برای اینکه از تبلیغات خود بازخورد خوبی داشته باشید باید محتوای وایرال شدنی داشته باشید. شما برای تبلیغات هزینه می کنید، به نظرتان یک محتوای بی کیفیت می تواند برای شما بازگشت سرمایه ایجاد کند؟ به زبان ساده محتوای شما می تواند هزینه پرداخت شده برای تبلیغ را به سود تبدیل کند؟ اگر خودتان ایده ای برای تولید محتوای تبلیغاتی ندارید، توصیه می کنم با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید و از آن ها مشاوره های لازم در رابطه با تولید محتوای ویرال شدنی را دریافت کنید.

تبلیغات منشن اینستاگرام چگونه انجام می شود؟محتوای قابل اشتراک گذاری به موفقیت تبلیغات شما کمک می کند. 

کانون تبلیغاتی شویراد با مدیریت علی ساده که در شبکه های اجتماعی به آقای تبلیغات معروف هستند، به دیده شدن کسب و کارهای زیادی در اینستاگرام کمک کرده اند. همین الان با فالو کردن پیج شویراد در اینستاگرام می توانید نمونه کارهای تبلیغاتی این شرکت از قبیل پیج هایی که توانسته اند به کمک شویراد برند خود را در اینستاگرام بسازند، را ببینید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *