بازیابی رمز اینستاگرام؛ فراموشی پسورد اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام روش های مختلفی دارد. با افزایش روز افزون تعداد کاربران اینستاگرام و همچنین هکرهای پیج های اینستاگرامی تامین امنیت با استفاده از رمز، بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل با برخی از المان ها، اینستاگرام سعی می کند تا به کاربرانی غیر از کاربران اصلی، اجازه ورود به اکانت را ندهد.

جهت این امر، اگر تایید دو مرحله ای را فعال کرده باشید در هنگام ورود به حساب با ارسال پیامک اعتبارسنجی، از ورود شخص شما به حساب مطمئن می شود. حال ممکن است رمز ورود را فراموش کرده باشید و نتوانید وارد حساب خود شوید، در این زمان چه کاری انجام می دهید؟ چگونه باید به اینستاگرام ثابت کنید که خودتان درخواست ورود به حساب را دارید؟

در این مقاله سعی داریم شما را با روش های بازیابی پسورد اینستاگرام و تغییر گذرواژه آشنا کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رمز اینستاگرام چیست؟

رمز اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع رمز اینستاگرام همان گذرواژه ای است که هنگام ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام برای امنیت بیشتر پیج وارد می کنید. اگر رمز را خیلی راحت، با استفاده از حروف و اعداد قابل حدس انتخاب نکرده باشید، می توانید مانع هک شدن اکانت اینستاگرامتان شوید.

در صورت فراموش کردن رمز اینستاگرام چه کاری باید انجام دهیم؟

فرض کنید در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام گذرواژه ای سخت انتخاب کرده اید تا به راحتی قابل حدس نباشد و اکنون بعد از مدت ها به دلایل مختلف، اینستاگرام شما پاک شده و یا از اکانت کاربری خارج شده اید. حال می خواهید دوباره وارد اکانتتان شوید ولی متاسفانه رمز عبور را به خاطر نمی آورید. حتی تمام گذرواژه هایی که به ذهنتان می رسد امتحان می کنید اما به نتیجه ای نمی رسید. در همین زمان است که مشکل اصلی یعنی فراموشی رمز اینستاگرام به وجود می آید.

بهترین روش های بازیابی رمز اینستاگرام

اگر هنگام ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام ایمیل یا شماره تلفن وارد کرده باشید که از طرف اینستاگرام هم تایید شده است، هنگام بازیابی رمز اینستاگرام، کارتان خیلی راحت است.

در این صورت فقط کافی است بعد از وارد کردن نام کاربری گزینه Forget Password را انتخاب کنید تا اینستاگرام لینکی برای تغییر یا بازیابی رمز عبور برای ایمیل، شماره تلفن یا اکانت فیسبوک شما ارسال کند.

روش اول:

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

در این روش لازم است ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و گزینه Log in را انتخاب کنید.

در مرحله بعد برای اینکه بتوانید وارد حساب کاربریتان شوید، اینستاگرام از شما نام کاربری و گذرواژه می خواهد؛ اما چون پسورد را فراموش کرده اید باید در این مرحله گزینه Forget your login details را انتخاب کنید.

در مرحله بعد لازم است نام کاربری، شماره تلفن و یا ایمیلی که به اکانت شما متصل است را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات تماس در این قسمت گزینه Next را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده اینستاگرام سه راه ارتباطی پیش روی شما قرار می دهد که با انتخاب هر کدام می توانید رمز اکانتتان را بازیابی کنید.

Send an Email: اگر نام کاربری یا آدرس ایمیلی که با آن در اینستاگرام حساب کاربری ایجاد کرده اید به خاطر دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

Send an SMS: اگر هنگام ایجاد حساب، شماره تلفنتان را وارد کرده اید و در دسترس است، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

Log in with Facebook: این گزینه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما اکانت فیسبوک دارید و آن را به اکانت اینستاگرامتان متصل کرده اید.

برای بازیابی رمز اینستاگرم می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کرده و ادامه مراحل را طی کنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام با ایمیل

اگر در مرحله قبل، ایمیل را برای بازگردانی انتخاب کرده اید، با وارد کردن آدرس ایمیل و سپس انتخاب Send Email، اینستاگرام پیامی به ایمیل شما ارسال می کند.

اکنون می توانید وارد صندوق ورودی پیام های ایمیلتان شوید و پیامی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده را باز کنید.

توجه: اگر در صندوق ورودی پیام ها، ایمیل اینستاگرام را پیدا نکردید وارد صفحه Spam شوید.

بعد از باز کردن ایمیل، روی لینک یا گزینه Reset password کلیک کنید. سپس به صفحه ای منتقل می شوید که در آن باید رمز جدید را در هر دو کادر وارد کنید.

پس از وارد کردن رمز، تیک بالای صفحه را فعال کرده و در پنجره باز شده گزینه Save password را انتخاب کنید تا گذرواژه شما ذخیره شود.

حال وقت آن است اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و با نام کاربری و گذرواژه جدید Login کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با استفاده از پیامک

اگر در مراحل قبل گزینه Send an SMS را انتخاب کرده باشید، اینستاگرام یک کد 6 رقمی به شماره ای که به اکانت شما متصل است، ارسال می کند.

کد ارسالی اینستاگرام را در محل مشخص شده وارد کنید. (در مواردی ممکن است بدون وارد کردن کد، حساب کاربری برایتان فعال شود)

تبریک! شما توانستید به راحتی وارد اکانتتان شوید.

نکته: در این روش رمز عبور شما تغییر نمی کند و اینستاگرام جهت اطمینان از صاحب اکانت، کد احراز هویت به شماره شما ارسال می کند.

بازیابی رمز اینستاگرام

روش دوم:

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق سایت

اگر برای بازیابی رمز اینستاگرام خود می خواهید از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید، می توانید از طریق لینک https://www.instagram.com وارد سایت اینستاگرام شوید.

در صفحه باز شده گزینه Log in را کلیک کرده و بعد از وارد کردن نام کاربری، Forget password را انتخاب کنید.

در مرحله بعد اینستاگرام از شما تقاضای نام کاربری یا ایمیل متصل به اکانتتان را دارد. اگر در این قسمت نام کاربریتان را وارد کنید، اینستاگرام به شماره تلفنی که برای حساب کاربریتان تعریف کرده اید کد 6 رقمی ارسال می کند.

اگر شماره تلفنی برای اکانتتان تعریف نکرده اید می توانید در این قسمت ایمیلتان را نوشته و سپس گزینه Send log in link انتخاب کنید.

سپس باید وارد صندوق ورودی ایمیلتان شده و از طریق ایمیل ارسالی از سوی اینستاگرام، روی گزینه Reset password کلیک کنید.

در پنجره باز شده رمز عبور جدید را وارد کرده و روی گزینه Reset password کلیک کنید تا رمز اینستاگرام شما تغییر کند و امکان وارد شدن به حساب کاربری برای شما فراهم شود.

آیا امکان تغییر رمز اینستاگرام وجود دارد؟

اگر شک کرده اید که کس دیگری در اکانت اینستاگرام شما هست یا خیر و می خواهید به صورت نامحسوس آن را از حسابتان بیرون بیندازید، می توانید با تغییر دادن رمز اینستاگرام این کار را به راحتی انجام دهید.

برای این منظور روی گزینه تنظیمات اینستاگرام کلیک کرده و گزینه Security را انتخاب کنید. سپس وارد قسمت password شده و با وارد کردن رمز عبور قبلی و رمز عبور جدید، پسورد اینستاگرامتان را به راحتی تغییر دهید.

حرف آخر

ما در این مقاله شما را با روش های مختلف تغییر و بازیابی  رمز اینستاگرام آشنا کردیم. اگر شما هم با مشکل فراموشی رمز اینستاگرام مواجه شده اید یا به دلایلی می خواهید گذرواژه تان را تغییر دهید، توصیه می کنیم مطالب گفته شده در بالا را به دقت مطالعه کنید.

اگر در این زمینه سوالی به ذهنتان رسید یا با استفاده از روش های گفته شده در بالا نتوانستید رمزتان را بازیابی کنید، می توانید از کارشناسان و متخصصان ما در شویراد که پاسخگوی شما هستند کمک بگیرید.

منبع: supereasy

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *