;

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention

تگ و منشن اینستاگرام (Tag & Mention)، دو اصطلاح رایج، که باعث ایجاد ارتباط بین افراد، محصولات و مکان ها می شود. برچسب‌گذاری(Tagging) و منشن کردن (Mention) یک راه عالی برای کسب و کارها است تا از طریق تعامل با مشتریان و سایر مشاغل، در معرض دید قرار گیرند.

اینستاگرام به عنوان یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی با میلیون ها کاربر فعال می باشد؛ از این رو بسیاری از کاربران اینترنت بدون شک با مفاهیم منشن یا تگ کردن در اینستاگرام هستند. همانطور که می دانید کاربرد اصلی برنامه اینستاگرام به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوهای مورد نظر افراد می باشد، همچنین اینستاگرام دارای اصطلاحات بسیار متنوعی است که عبارات تگ و منشن از پرکاربردترین اصطلاحات در این اپلیکیشن می باشند.

تگ و منشن اینستاگرام به این معنی است که کاربر اینستاگرام می‌تواند به نام شخص یا افراد مورد علاقه خود در یک عکس یا ویدیو اشاره کند. در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالاتی در مورد این دو قابلیت بسیار کاربردی در اینستاگرام پاسخ دهیم. جهت آموزش اینستاگرام صفر تا صد، از مبتدی تا حرفه ای، توصیه می کنیم مقاله آموزش اینستاگرام شویراد را مطالعه کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention تگ (Tagging) اینستاگرام

تگ کردن یا همان برچسب زدن به این معنی است، که شما به اکانت اینستاگرام کاربر دیگری در تصویری از پروفایل خود اشاره نمائید. به عنوان مثال هنگامی که با دوست خود عکس زیبایی گرفته اید و می خواهید آن را در اکانت اینستاگرام خود با دوستانتان به اشتراک بگذارید؛ اگر دوست شما نیز اکانت اینستاگرام دارد می توانید هنگام آپلود عکس مورد نظر، اکانت او را به قسمتی از تصویر که متعلق به اوست اضافه کنید. با انجام این کار، فالوورهای شما می توانند با کلیک بر روی عکس به حساب کاربری دوست شما نیز دسترسی پیدا کنند.

 

تگ کردن در اینستاگرام

 

برخی از کاربران، تگ و منشن اینستاگرام را به جای یکدیگر به کار می برند؛ برچسب‌گذاری فرآیند افزودن یک لینک به یک حساب، مکان و یا محصول به پست شما است. سه نوع مختلف از انواع برچسب گذاری (Tagging) اینستاگرام وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention برچسب گذاری کاربر (User Tagging)

یک مثال رایج از عملیات tagging این است، که بر روی یک لینک قابل کلیک، پروفایل فالوورهایتان را در پست مربوطه اضافه کنید؛ این عمل یک ابزار عالی برای مشاغلی است، که می توانند مشتریان (مانند نظرات)، تأثیرگذاران (مثلاً تبلیغ محصول) و سایر مشاغل (به عنوان مثال همکاری) را برچسب گذاری کنند. با این قابلیت می توانید اکانت دوستان خود را در هر عکسی که می خواهید در پست های فید اینستاگرام خود با دیگر فالوورهایتان به اشتراک بگذارید، تگ کنید.

در این قسمت برای درک تفاوت بین کاربرد تگ و منشن اینستاگرام می خواهیم ببنیم چگونه می توان یک تگ در اینستاگرام ایجاد کرد؟

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention انتشار مطلب جدید در فید اینستاگرام

 • در مرحله نهایی ایجاد پست خود، دکمه «تگ کاربران» را که در زیر عنوان قرار دارد فشار دهید.
 • بر روی جایی که می‌خواهید برچسب اضافه شود، ضربه بزنید.
 • حساب هایی را که می خواهید برچسب گذاری کنید را جستجو و انتخاب کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention اضافه کردن یا حذف برچسب ها از پست های قبلی

 1. بر روی پست های برچسب گذاری شده ای که می خواهید اضافه یا حذف کنید، بروید.
 2. به گوشه سمت راست بالای پست بروید، تا دکمه Options (گزینه ها:که با سه نقطه نشان داده می شود) را انتخاب کنید، سپس Edit «ویرایش» را فشار دهید.
 3. آیکون کاربر واقع در گوشه پایین سمت چپ را فشار دهید.
 4. برای انتخاب و افزودن یک کاربر، همان فرآیندی را که در بالا ذکر شد (یعنی مراحل 1 و 2 پست جدید) را دنبال کنید، یا دکمه “x” را در کنار نام کاربران فشار دهید تا برچسب آنها از پست حذف شود.

نکته: برای اینکه به عنوان “اسپم” شناخته نشوید، در عملیات تگ و منشن اینستاگرام، فقط حساب های مرتبط با محتوا را وارد کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention برچسب گذاری موقعیت مکانی (Location tag)

با استفاده از تگ های موقعیت مکانی، به پست خود لوکیشین اضافه کنید. معمولاً از برچسب‌های موقعیت مکانی برای نشان دادن مکان عکس/فیلم گرفته شده استفاده می‌شوند؛ همچنین می‌توان از لوکیشن برای نشان دادن مکان کسب‌ و کار تان گردد. 

فرآیند افزودن موقعیت مکانی(Location) شبیه به افزودن تگ کاربر است، با گزینه افزودن مکان مستقیماً می توانید به به مخاطبان اطراف خود دسترسی داشته باشید. پس از زدن دکمه «افزودن مکان» می‌توانید مکان مورد نظر را جستجو و انتخاب کنید. برای ویرایش، افزودن یا حذف مکان‌های پست های قبلی، دکمه Options (گزینه‌ها) را فشار دهید و گزینه Location واقع شده در زیر نام کاربری را انتخاب کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention برچسب گذاری محصول (Tag Products)

تگ های محصول یک لینک به محصول در فروشگاه اینستاگرام ایجاد می کنند. کاربران با کلیک بر روی تگ می توانند توضیحات محصول (به عنوان مثال نام، قیمت، محصولات مشابه) را مشاهده کرده و از طریق لینک به وب سایت هدایت شوند. پس از راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام خود، گزینه Tag Products «تگ محصولات» در زیر دکمه Users Tag «تگ کاربران» در دسترس خواهد بود. کاربران می توانند فرآیندهای مشابه با برچسب گذاری کاربران را برای تگ محصولات دنبال کنند. 

در صورت امکان سعی کنید هر سه نوع تگ گذاری را برای پست های خود بکار ببرید؛ به طور کلی با تگ و منشن اینستاگرام، شانس قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان و دیده شدن پست خود را افزایش دهید.

تگ و منشن اینستاگرام نوعی عملیات فراخوانی کاربر برای برقرای تعامل بیشتر می باشد. 

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention منشن (Mention) اینستاگرام

Mention در زبان انگلیسی به معنای اشاره کردن می باشد و در اینستاگرام کاربردهای مختلفی دارد. با استفاده از قابلیت منشن در اینستاگرام می توانید در هر کامنت خود شخص خاصی را مورد خطاب قرار دهید، یا در مورد یک پست اطلاع رسانی کنید یا در پست و استوری خود به شخص مربوطه اشاره کنید؛ برای این کار کافی است علامت @ را تایپ کنید و سپس حساب کاربری مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

به عنوان مثال وقتی یک عکس جالبی در اینستاگرام می بینید می توانید در قسمت کامنت های عکس مربوطه، علامت @ را وارد کرده و سپس نام کاربری دوست خود را اضافه و متن دلخواه خود را تایپ کنید؛ با این کار او می تواند کامنت و عکس مورد نظر شما را با دریافت یک نوتیفیکیشن در اینستاگرام مشاهده کند. عمده تفاوت کاربرد تگ و منشن اینستاگرام در همین ویژگی است، که تگ را صرفاً برای پست های فید خود می توانید به کار ببرید؛ در حالیکه منشن چنین محدودیتی را ندارد.

 

منشن کردن

 

بنابراین با افزودن علامت @ در کنار نام کاربری فالوورهایتان در بخش کامنت ها و یا کپشن پست، می‌توانید یک منشن ایجاد کنید. منشن‌ها (معمولاً) به کاربر اطلاع رسانی می کند و به شما امکان می‌دهند به راحتی در بخش کامنت ها به کاربران پاسخ دهید و یک راه عالی برای تعامل با مشتریان فراهم می‌کند.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention انواع منشن کردن (Mention) در اینستاگرام

در اینستاگرام به 4 روش می توانید فالوورهای خود را در مطالب دلخواهتان منشن نمائید:

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention منشن کردن (Mention) در کامنت

پس از علامت “@” نام کاربری فرد یا فالوورخود را تایپ کنید و سپس توضیحاتی را که دوست دارید داخل کامنت در کنار نام شخص منشن شده بگذارید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention  منشن کردن (Mention) در پست

از دیگر تفاوت های تگ و منشن اینستاگرام، کاربرد علامت @ است؛ در حالت Mention باید پس از نوشتن کپشن مورد نظر علامت «@» را تایپ و سپس نام شخص مورد نظر خود را تایپ کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention منشن کردن (Mention) محتوا

وقتی می خواهید تصویر یا ویدیویی را از صفحه دیگری در صفحه خود قرار دهید، در بهتر است با منشن کردن شخص مربوطه ، به منبع مورد نظر خود اشاره کنید، به این دلیل است که اینستاگرام نسبت به افرادی که محتوا را کپی می کنند بسیار حساس است و اگر منبع پست شما مشخص نباشد، احتمالاً اینستاگرام آن را حذف می کند.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention منشن کردن (Mention) در استوری

قابلیتی در اینستاگرام وجود دارد که در آن هنگام ارسال استوری می توانید افراد موجود در استوری خود را منشن کنید؛ هیچ محدودیتی در اینستاگرام برای مشن کردن افراد در استوری شما وجود ندارد.

 

تگ و منشن اینستاگرام

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention تفاوت بین تگ و منشن اینستاگرام

حال که با مفهوم تگ و منشن اینستاگرام آشنا شدید، در این قسمت می خواهیم تفاوت بین تگ کردن و منشن کردن را مورد بررسی قرار دهیم. 

 • برچسب‌گذاری (Tagging) فقط توسط سازنده محتوا انجام می‌شود، در حالی که منشن کردن (mentions) توسط هر کسی انجام می‌شود.
 • اغلب برچسب‌گذاری در مقایسه با منشن کردن، گزینه بهتری است؛ زیرا منشن ها ممکن است در میان نوتیفیکیشن ها گم شوند (به دلیل اینکه فید فقط 100 اعلان اخیر را نشان می‌دهد)، در حالی که برچسب‌گذاری به طور جداگانه نشان داده می‌شود.
 • علاوه بر این، پست برچسب‌گذاری شده  در پروفایل شخص تگ شده و در میان عکس‌های برچسب‌گذاری شده شخص، نشان داده می‌شود و این عمل به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد در معرض دید قرار گیرند.
 • مشکل تگ گذاری این است که کاربران شخص تگ شده را نمی بینند مگر اینکه روی پست ضربه بزنند.
 • شما نمی‌توانید بر روی عکس‌های آپلود شده توسط سایر کاربران اینستاگرام، دوستان تان را تگ کنید.

تگ و منشن اینستاگرام چیست؟ تفاوت بین Tag و Mention کلام آخر

امیدواریم این نکته بازاریابی در رابطه با تگ و منشن اینستاگرام به شما کمک کرده باشد! اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده و  نکات و ترفندهای بازاریابی بسخوبی از این مقاله فرا گرفتید، اکانت شویراد را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا به روز بمانید.

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با مفهوم تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام، انواع tagging& Mention، محدودیت‌های آن ها و نحوه جلوگیری از منشن شدن توسط افراد دیگر در اینستاگرام آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله یاد گرفته‌ باشید، که چگونه در اینستاگرام از این دو قابلیت برای بهبود اکانت اینستاگرام تان بهره ببرید؛ از طریق تگ و منشن اینستاگرام صفحه کاربری خود را حرفه‌ای کرده و در پست‌ها و استوری‌ ها با دوستان تان تعامل بیشتری داشته باشید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *