;

طول ویدیوهای اینستاگرام

محتوای ویدئویی در اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرده است و در افزایش تعامل پیج اینستاگرامی شما بسیار تأثیرگذار می باشد. بطوریکه بسیاری از اینستاگرام ماکترها قصد دارند محتواهای ویدئویی در استراتژی بازاریابی خود بگنجانند. اما ارسال ویدیوها در اینستاگرام برای تضمین موفقیت کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که محتوای شما برای کاربران مناسب است و جذاب است و این شامل اطمینان از اینکه طول ویدیو درست است.

با این حال صرفاً اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام برای تضمین موفقیت کافی نیست. شما باید مطمئن شوید که محتوای شما برای کاربران جذاب و مرتبط با نیازهای آن ها است؛ طول ویدیوهای اینستاگرام شما باید طوری باشد که حوصله کاربران را سر نبرد. با این اوصاف، بیایید نگاهی به طول ویدیو برای هر نوع مختلف ویدیوی اینستاگرام بیندازیم. در این مقاله می‌خواهیم مدت زمان انواع ویدیوهای اینستاگرام برای پست‌ها، استوری‌ها، ریلزها و همچنین ویدیوهای لایو ها را بررسی کنیم.

مقاله پیشنهادی: ۴ نکته طلایی استراتژی ویدیو مارکتینگ در اینستاگرام

محدودیت طول ویدیوهای اینستاگرام

وقتی کاربران در فید اینستاگرام خود اسکرول می‌کنند و یک پست ویدیویی اینستاگرام را می‌بینند، می‌توانند یک پیش‌نمایش 60 ثانیه‌ای را در فید خود تماشا کنند و سپس تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند کامل آن را تماشا کنند یا خیر. خب این که ویدئوی شما را تا آخر ببینند و یا از آن رد شوند یک بحث جداگانه ای است که سعی می کنیم در انتهای مقاله در موردش صحبت کنیم.

حال اجازه دهید نگاهی به محدودیت های طول بیندازیم و حداکثر مدت زمانی که هر نوع ویدیوی اینستاگرام می تواند اجرا شود را بررسی کنیم. لازم به ذکر است از اکتبر 2021، IGTV دیگر وجود ندارد و به جای آن، پست‌های ویدیویی درون فید و IGTV در ویدیوی اینستاگرام ترکیب شده‌اند. اینستاگرام سعی دارد در هر بروز رسانی از قابلیت های جدیدی برای راحتی فعالیت کاربران اینستاگرام رونمایی کند.

حداکثر طول پست‌های ویدیویی اینستاگرام 10 دقیقه است، این مدت برای برخی از حساب‌های تایید شده به 60 دقیقه افزایش یافته است.

محدودیت طول ویدیوهای اینستاگرام در انواع مختلف عبارتند از:

  • طول محتوای ویدئویی در فید اینستاگرام: 3 الی 120 ثانیه
  • طول محتوای ویدیو استوری در اینستاگرام: حداکثر 15 ثانیه برای هر قسمت
  • طول محتوای ویدیوی ریلز در اینستاگرام: 15 الی 60 ثانیه
  • طول محتوای ویدیو IGTV در اینستاگرام: 15 ثانیه  الی 10 دقیقه و در بعضی اکانت ها 60 دقیقه
  • طول  پخش زنده (live) در اینستاگرام: حداکثر 60 دقیقه
  • طول ویدیو تبلیغات در فید اینستاگرام: حداکثر 120 ثانیه

طول ویدیوهای اینستاگرام طول محتواهای ویدیویی در فید اینستاگرام

مدت زمان ویدیوهایی که در فید اینستاگرام به اشتراک می گذارید به 2 دقیقه یا همان 120 ثانیه محدود می شود. احیاناً اگر ویدیویی که بیش از 2 دقیقه است را آپلود کنید، باید یک قسمت 2 دقیقه ای از ویدیو را انتخاب کرده و آن را برش دهید. همچنین اگر پست ویدیوی شما بیشتر از 60 ثانیه باشد، یک پیش‌نمایش در فید پخش می‌شود و کاربران می‌توانند بقیه ویدیو را در پروفایل شما تماشا کنند.

اگر اندازه ویدئوی شما یک دقیقه و یا کمتر از این عدد باشد می توانید به صورت پست معمولی آن را در فید اینستاگرام تان منتشر کنید؛ اما اگر بیشتر از یک دقیقه باشد می توانید گزینه LONG VIDEO  را انتخاب کرده و هنگامی که بخش مورد نظر ویدیوی خود را انتخاب کردید بر روی “Next” ضربه بزنید، حال با انتخاب “Trim”می توانید طول ویدئوی خود را به دقیقه دلخواه برش دهید و آن را در پیج تان منتشر کنید.

توجه کنید شما می توانید ویدئوهای طولانی مدت را در ده اسلاید یه دقیقه ای به صورت پست های کاروسل در فید اینستاگرام تان آپلود کنید. یعنی اگر می خواهید ویدیویی بیش از 2 دقیقه را در به صورت یک پست در فید اینستاگرام خود منتشر کنید، ترفندی برای فشرده سازی حداکثر طول ویدیو و ارسال آن به عنوان پست کاروسل وجود دارد.

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر یک ویدیوی 10 دقیقه‌ای دارید که می‌خواهید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، می‌توانید این کار را با استفاده از ویرایشگر درون پلتفرم ویدئو را برش دهید و سپس به صورت پست های کاروسل آن ها را آپلو کنید.

یک پست کاروسل به شما این امکان را می‌دهد که حداکثر ۱۰ ویدیو یا ترکیبی از ویدیو و عکس را در پیج تان پست کنید. فالوورهای شما با کشیدن اسلایدها می توانند به راحتی عکس و ویدیوی بعدی آن را مشاهده کنند. به عنوان مثال اگر ویدیویی بیش از ۲ دقیقه دارید، سعی کنید آن را در ویدوئوهای یک دقیقه ای تنظیم کرده سپس آن ها را پشت سر هم به صورت یک پست کاروسلی آپلود کنید.

طول ویدیوهای اینستاگرام طول محتوای ویدیوی در استوری اینستاگرام

استوری های اینستاگرام ویدیوهای کوتاهی هستند که در پروفایل شما ارسال می شوند و پس از 24 ساعت به طور خودکار ناپدید می شوند. در استوری های اینستاگرام،شما برای هر استوری ۱۵ ثانیه محدودیت دارید؛ با این حال اگر ویدیویی بیشتر از 15 ثانیه را در استوری آپلود کنید، اینستاگرام ویدئوی شما را به قطعه های 15 ثانیه تقسیم بندی می کند. در واقع اینستاگرام طول ویدئو را برای هر بخش استوی، در 15 ثانیه کوتاه می کنند.

توجه کنید اگر شما یک ویدئویی 2 دقیقه ای دارید، اینستاگرام فقط 4 قطعه 15 ثانیه ای (یعنی بطورکلی 1 دقیقه ویدئو) را در استوری به نمایش درمی آورد. اما اگر استوری خو را به صورت لایو اینستاگرام ضبط می کنید، می‌توانید تا ۱۰ استوری ۱۵ ثانیه‌ای را در پیج تان به اشتراک بگذرید.

استوری های اینستاگرام 24 ساعت طول می کشد، البته می توانید آنها را در قسمت هایلایت پروفایل تان ذخیره کنید تا افرادی که از پروفایل شما بازدید می کنند بتوانند در هر زمان آنها را مشاهده کنند.

طول ویدیوهای اینستاگرام طول ویدیوهای ریلز Reels اینستاگرام

Reels پاسخ اینستاگرام به TikTok است؛ آنها کلیپ های کوتاه و عمودی هستند که معمولاً روی موسیقی تنظیم می شوند که می تواند بین 15 تا 60 ثانیه باشد. این ویدئوها را می توانید در پروفایل های کاربر و یا فید اینستاگرام مشاهده کنید.

طول ویدیوهای اینستاگرام به صورت استوری و ریلز از انواع دیگر محتواهای ویدیویی کمتر است. 

طول ویدیوهای اینستاگرام مدت زمان محتوای ویدیویی IGTV

شما می توانید ویدیوهای بین 15 ثانیه تا 10 دقیقه را در IGTV آپلود کنید؛ اما اگر اکانت شما دارای تیک آبی باشد و یا تعداد فالوورهای پیج تان بالا باشد، این محدودیت آپلو ویدئو در igtv به 60 دقیقه افزایش می یابد.

طول ویدیوهای اینستاگرام مدت زمان فیلم های تبلیغاتی در اینستاگرام

اگر در اینستاگرام تبلیغات انجام می دهید، طول آن تقریباً به اندازه دیگر پست های فید اینستاگرام می باشد. پس می توان گفتن درفید اینستاگرام، تبلیغات بین 3 تا 120 ثانیه طول می کشد. ارسال ویدئوهای تبلیغاتی در استوری اینستاگرام کمی چالش برانگیز می باشد؛ زیرا می توان آن ها را در بخش های 15 ثانیه ای در استوری منتشر کرد.

هر قسمت از استوری می تواند شامل 15 ثانیه ویدیو یا یک عکس باشد. نمایش عکس ها در استوری به مدت 5 ثانیه است. یک ویدئوی تبلیغی نیز می تواند حداکثر 10 قسمت داشته باشد، اما فقط 3 قسمت اول در استوری فید اینستاگرام نمایش داده می شود و کاربران اینستاگرام برای دیدن کامل استوری باید همان وارد پیج مربوطه گردند.

طول ویدیوهای اینستاگرام مدت زمان ویدیوی زنده اینستاگرام

محدودیت برگزاری لایو در اینستاگرام 60 دقیقه می باشد، با این حال، هر 60 دقیقه می‌توانید مجدد یک پخش زنده به مدت 60 دقیقه را برگزار کنید. بطورکلی زمانی که در اینستاگرام لایو برگزار می کنید می‌توانید تا 4 ساعت آن را استریم کنید. همچنین می توانید پخش زنده خود را تا 30 روز در پروفایل خود نگه دارید تا افرادی که قادر به تماشای آن در زمان واقعی نیستند بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

حرف آخر

محتواهایی ویدئویی در اینستاگرام در هر نوعی بهترین روش برای افزایش آگاهی از برند و معرفی محصولات و یا خدمات تان به مخاطبان در این پلتفرم می باشد. ما در این مقاله محدویت ها و قوانین طول ویدیوهای اینستاگرام را شرح دایم تا بهنگام تولید محتوا این قوانین را مد نظر بگیرید.

اما مطلب مهمی که باید همواره به یاد داشته باشید این است که شما باید در همان 3 ثانیه اول بتوانید توجه مخاطب را به ویدیوی خود جذب کنید. مردم اغلب حوصله های ویدیوهای طولانی مدت و مقدمه چینی را ندارند، بهمین دلیل زود برید سر اصل مطلب و خیلی سریع جذاب سعی کنید پیام خود را در 3 ثانیه اول به گوش مخاطب برسانید. اگر مخاطب محتوای شما را مفید ببنید قطعاً تا انتها آن را دنبال خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ترندهای اینستاگرام در در ربات کلاب آقای تبلیغات – طراحی شده توسط تیم تبلیغاتی شویراد- عضو شوید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *