ابزار اینستاگرام چیست؟ + کاربردهای آن

صحبت در مورد اینستاگرام و اهمیت آن فرآیندی زمان بر است؛ زیرا هرکسی که گوشی هوشمند دارد و مدام از اینترنت استفاده می کند، اهمیت و میزان استفاده از این شبکه اجتماعی را می داند و حتی خود یکی از کاربران فعال آن است. فقط به شما بگویم که امروزه تعداد کاربران فعال اینستاگرام به بیش از یک میلیارد نفر در ماه رسیده است. در این بین انواع ابزار اینستاگرام برای مدیریت بهتر این شبکه اجتماعی گسترده ایجاد شده است.

اینستاگرام را دیگر نباید یک شبکه اجتماعی معمولی در نظر گرفت. بسیاری از افراد از طریق این شبکه و با اشتراک گذاری عکس محصولات و خدمات خود، بدون اینکه بخواهند در ابتدا سرمایه گذاری زیادی کنند، کسب و کار خود را توسعه داده اند. اما علاوه بر فعالیت در این شبکه اجتماعی پرطرفدار، مدیریت آن اهمیت بیشتری دارد. اینستاگرام خود یک روش بازاریابی است و ارتباط چندانی با سایر روش های بازاریابی مانند سئو ندارد.

ابزارهای زیادی برای مدیریت این شبکه وجود دارد که در این مقاله سعی شده است تعدادی از بهترین آنها را معرفی کنیم. هر ابزار مشترکات زیادی دارد و لازم نیست شما یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار باشید تا به همه آنها تسلط داشته باشید، اما دانستن یک یا دو ابزار می تواند بینشی نسبت به کسب و کارتان به شما بدهد.

مقالات مرتبط را مطالعه کنید: صفر تا صد آموزش اینستاگرام؛ نحوه انتشار استوری و پست ها

15 ابزار اینستاگرام برای مدیریت این شبکه اجتماعی

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که مردم هر روز از آن استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی محبوب بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد که نشان دهنده سطح بالای فعالیت روزانه افراد در اینستاگرام است. با توجه به اینکه ساختار این شبکه اجتماعی مبتنی بر تصاویر و فیلم است، علاوه بر ابزارهای ارائه شده توسط اینستاگرام، ابزارهای دیگری نیز برای ویرایش و ساخت عکس و فیلم معرفی شده است که هر کدام توانایی های خاص خود را دارند.

در این مقاله ابزارهای مخصوص اینستاگرام را برای کمک به بهبود کیفیت عکس ها و ویدیوهای شما معرفی و بررسی می کنیم. برخی از این ابزارها کاملا رایگان هستند و می توانید بدون نگرانی از آنها استفاده کنید. همچنین سعی کرده ایم ابزارهای پولی را به شما معرفی کنیم که دارای قسمت رایگان نیز می باشد. به این ترتیب طیف وسیعی از مفیدترین و بهترین ابزارهای اینستاگرام را در اختیار خواهید داشت.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرامHootsuite

یکی از بهترین پلتفرم های مدیریت رسانه های اجتماعی که می توانید به راحتی زمان پست و نوع پست را کنترل کنید. در این ابزار اینستاگرام تمامی شبکه های اجتماعی وجود دارد و شما می توانید با انتخاب اینستاگرام، نحوه نمایش پست ها و زمان ارسال آن ها را انتخاب کنید. به عبارتی دیگر با این ابزار دیگر نگران گذاشتن پست برای قرار دادن در اینستاگرام نیستید و می توانید فعالیت های دیگر را برای افزایش فروش مدیریت کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Combin

یک ابزار رو به رشد اینستاگرام در مدیریت اینستاگرام با هدف افزایش تعداد کاربران واقعی است. قدرت جستجوی فوق العاده این ابزار به شما این امکان را می دهد که کاربران فعال در دامنه خود پیدا کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام later

اینستاگرام یک ابزار کاملا رایگان است که به شما امکان می دهد 30 پست در ماه ایجاد کنید. خود قرعه کشی ابزاری به نام Linkin.bio دارد که به شما امکان مدیریت و نمایش عکس ها را به صورت مجازی می دهد و از این رو فعالیت شما در این شبکه را بسیار آسان و راحت می کند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Linktree

در اینستاگرام هر کسی می تواند لینک صفحه اصلی سایت را در قسمت بیو خود قرار دهد. نحوه تعامل این لینک و تعداد کاربرانی که با کلیک روی آن وارد صفحه سایت شما می شوند، می توانید به راحتی با این ابزار اینستاگرام مدیریت کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Boomerang

یک ابزار عالی و حرفه ای اینستاگرام برای تولید ویدیوهای رسانه های اجتماعی برای جذب کاربران بیشتر. کاربران اینستاگرام زبان مخصوص به خود را دارند و برای تعامل با پست های شما باید به زبان خود صحبت کنند. بنابراین این ابزار به شما امکان می دهد فیلم ها را به زبان کاربران تولید کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام FourSixty

اینستاگرام خود به بازاری برای تجارت کالاها و خدمات تبدیل شده است. این ابزار اینستاگرام به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا محصولات خود را با هدایت آنها به صفحه محصول بفروشند. کاربران همچنین می توانند محصولات را بدون ورود به سبد خرید خود اضافه کنند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Instagram Business Blog

به روز بودن در زمینه کاری یکی از اصول موفقیت برای هر فردی است و در دنیایی که سرعت تغییر از نور بیشتر است، این سوال از اهمیت بالایی برخوردار است. اینستاگرام بخشی به نام Business را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و از صاحبان کسب و کار خواسته است با مطالعه مقالات این قسمت از سایر رقبا پیشی گرفته تا از آخرین تغییرات این شبکه اجتماعی مطلع شده و آن را در صفحه کاری خود قرار دهند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Repost

ابزار اینستاگرام برای به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر مورد نیاز است. در واقع با این ابزار به مخاطب خود نشان داده اید که به نظرات و علایق آنها احترام می گذارید. استفاده از این ابزار بسیار ساده است و برای به اشتراک گذاشتن محتوا فقط کافی است چند بار کلیک کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Social Insight

این یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام است که به راحتی می توانید پست های آن را تجزیه و تحلیل کنید. تعامل هر پست، تعداد لایک ها، پیشرفت اکانت، دریافت بهترین زمان برای ارسال و اطلاعات کاربر از مهم ترین ویژگی های این ابزار است.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام CrowdFire

یک ابزار عالی اینستاگرام برای مدیریت فالوورها و فالوورهای اینستاگرام. با استفاده از این ابزار می توانید افرادی که شما را آنفالو کرده اند و همچنین اکانت های غیر فعال را شناسایی کرده و سعی کنید آنها را فالو کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام VSCO

از آنجایی که اساس اینستاگرام عکس است، استفاده از این ابزار اینستاگرام به شدت توصیه می شود. این ابزار نوعی ابزار ویرایش عکس بر اساس این شبکه اجتماعی است. شما می توانید با استفاده از VSCO فیلترهای بسیار زیبا و کاربردی را بر روی آن ها اعمال کنید و در نهایت با عکس های ساده ای که از گوشی موبایل خود گرفته اید به راحتی و به موقع خروجی حرفه ای تولید کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Social Rank

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت مشترک، اما کمی حرفه ای تر. با این ابزار می توانید فالوورهای خود را مدیریت و شناسایی کرده و بر اساس معیارهای دقیق و تعریف شده دسته بندی کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Soldsie

عکس ها و کپشن های اینستاگرام قابل لینک نیستند و فقط قسمت لینک شده در بیو پروفایل شما قرار دارد. با این ابزار می توانید متن و عکس های خود را به سایت خود پیوند دهید. این قابلیتی است که به تازگی در چند ماه گذشته به اینستاگرام اضافه شده است. البته قابلیت های آن کمی متفاوت است و بهتر است یک بار ابزار را به دقت بررسی کنید.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Instagram video tool

اینستاگرام یک ابزار آنلاین حرفه ای برای تولید ویدیو است. این ابزار برای افرادی که هیچ تجربه ای در تولید ویدئو ندارند ایده آل است و با آن می توانند ویدئوهای متنوعی را متناسب با هدف، تجارت و حرفه خود تولید کنند.

ربات های تبلیغاتی اینستاگرام Upleap Instagram

این ابزار اینستاگرام به شما کمک می کند تعداد فالوورها را بر اساس نوع مورد علاقه خود افزایش دهید. افزایش مشترکین واقعی و تعامل و اثربخشی مشترکین از ویژگی های اصلی این ابزار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مشخصات صفحه خود را وارد کنید و این ابزار به راحتی مشترکین را بر اساس اطلاعات به دست آمده از صفحه به صفحه شما هدایت می کند.

حرف آخر

زمانی که یک شبکه اجتماعی به بستری محبوب برای تعامل بین مردم در سراسر جهان تبدیل می شود، طبیعی است که ابزارهای مختلفی برای بهبود کیفیت محتوای تولید شده ارائه شود. اگر در زمینه تولید محتوا هر سؤالی دارید با کارشناسان مجرب شویراد تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

این ابزارهای اینستاگرام نقش زیادی در ایجاد تمایز بین شما و رقبایتان دارند. بنابراین، اگر بتوانید از این ابزارها نهایت استفاده را ببرید، پست‌ها و استوری‌های خاص و متفاوتی تولید خواهید کرد که حتی می‌تواند مانند امضایی برای برند شما باشد. از این ابزارهای اینستاگرام برای ایجاد و ویرایش ویدیوها، تحلیل و مدیریت صفحات اینستاگرام استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *