راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام!

بسیاری از کاربران اینستاگرام، اکانت خود را به دلیل هک شدن از دست می دهند و یا برخی افراد سودجو از اطلاعات اکانت کاربران این شبکه اجتماعی سوء استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم  یک سری گام های ضروری را برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن پیج اینستاگرام و محافظت از اطلاعات شخصی تان را برای شما بیان کنیم. این جزئیات و توضیحات در مورد خطرات استفاده از اینستاگرام را بخوانید و یاد بگیرید که چرا باید امنیت اینستاگرام خود را تا حد امکان افزایش دهید. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا از ایمن بودن صفحه اینستاگرام خود مطمئن شوید.

حالا بیایید نگاهی به امنیت اینستاگرام بیندازیم و راهکارهای افزایش امنیت، حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از هک اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

نکات مهم برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

به منظور افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود نکات ذکر شده را جددی بگیرید، تا از سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری کنید. همچنین با بکارگیری  روش های کاربردی ذکر شده، احتمال هک پیج اینستاگرام خود را کاهش دهید. 

افزایش امنیت پیج اینستاگرام

رمز عبور قوی انتخاب کنید(جلوگیری از هک اینستاگرام!)

یکی از مهم ترین راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام ساخت یک پسورد قوی می باشد. اگر جزء آن دسته افرادی هستید، که پسوردتان ترکیبی از نام، شماره تلفن، تاریخ تولدتان می باشد و به نظرتان بعید است، که کسی چنین پسوردی را حدس بزند؛ باید بگویم  سخت در اشتباه هستید! بهتر است سریعا پسوردتان را تغییر دهید؛ زیرا اکانت اینستاگرام تان با انتخاب یک پسورد ضعیف در معرض هک شدن می باشد. 

یکی از متداول ترین روش ها برای هک یا کرک اینستاگرام، حدس زدن رمز عبور قربانی است؛ در این روش هکر با استفاده از یک نرم‌افزار ویژه‌ای هزاران پسورد ساخته شده، از ترکیب مشخصات پروفایل شما یا پسوردهای سایر کاربران را بر روی اکانت شما تست می کند، تا زمانی که یکی از آن ها متعلق به اکانت اینستاگرام مورد نظر باشد.

ساخت پسورد قوی

 بنابراین با انتخاب یک پسورد قوی، از بروز چنین حملاتی جلوگیری کرده و شاهد افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود باشید. شما می توانید با انتخاب یک رمز عبور بسیار قوی از اینستاگرام خود در برابر هکرها محافظت کنید؛ در این صورت حتی اگر هکر چندین سال، رمز های عبور متنوع را در حساب اینستاگرام شما امتحان کند، تحت هیچ شرایطی نخواهد توانست به پیج شما نفوذ داشته باشد.

به عنوان مثال یک پسورد قوی می تواند بدین شکل باشد: v4% qG = j # 5QMwp + Af

اگر در ایجاد یا به خاطر سپردن چنین پسوردهایی مشکل دارید، توصیه می کنم به منظور افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود از لینک زیر برای ایجاد رمز عبور قوی استفاده کنید و حتماً آن را در جایی نگه دارید، تا در صورت نیاز بتوانید دوباره به رمز عبور خود دسترسی پیدا کنید.

لینک پسورد ساز (  https://passwordsgenerator.net)

پیج اینستاگرام تان را شخصی سازی (private) نمائید. 

اگر نمی‌خواهید کسانی که نمی شناسید عکس‌ها و ویدیوهای شما را ببیند، یا فقط می خواهید محتوای صفحه خود با دوستان و خانواده تان، به اشتراک بگذارید؛ می‌توانید به راحتی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام، اکانت خود را به حالت خصوصی (Private) تغییر دهید.

شخصی سازی اکانت اینستاگرام

برای شخصی سازی کردن اکانت اینستاگرام تان مراحل ذیل را دنبال کنید:

 • به صفحه پروفایل خود بروید.
 • در قسمت بالای صفحه روی همبرگر منو(سه خط موازی که به صورت افقی روی هم چیده شده اند) ضربه بزنید تنظیمات را انتخاب کنید.
 • دکمه گزینه حساب شخصی  (private account) را فعال کنید(در حالت فعال، دکمه آبی رنگ می شود)

فعال کردن گزینه مربوطه به این معنی است، که فقط افرادی که شما را دنبال می کنند می توانند پست و استوری های شما را ببینند.

فالوورهایی را که نمی شناسید، بلاک کنید.

ممکن است افرادی در بین فالوورهای شما وجود داشته باشند، که کامنت های نامربوط در زیر پست های قرار دهند و موجب آزار و اذیت شما گردند؛ در این صورت بهتر است آن ها را بلاک کنید تا نتوانند عکس ها و مطالب شما را ببینند.

برای بلاک (مسدود کردن) این افراد و افزایش امنیت پیج اینستاگرام تان مراحل زیر را دنبال کنید:

 • لیست فالوورهایتان را در صفحه پروفایل خود باز کنید.
 • کاربری را که می خواهید بلاک شود را انتخاب و به پروفایل او بروید.
 • بر روی منوی بالای صفحه (سه نقطه) کلیک کنید. 
 • در پنجره جدید باز شده گزینه Block را بزنید.

اطلاعات شخصی را در اکانت اینستاگرام تان مخفی کنید. 

اطلاعات شخصی خود را در پروفایل تان به اشتراک نگذارید و از نوشتن اطلاعات شخصی در فیلد بیوگرافی تان خودداری کنید؛ زیرا ممکن است کاربران اینستاگرام از این اطلاعات سوء استفاده کنند. اگر قبلاً چنین اطلاعاتی را بر روی پروفایل تان درج نموده اید، از قسمت Edit Profile آن ها را مخفی نمائید. 

همچنین برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، می توانید وضعیت آخرین بازدید خود از اینستاگرام تان را غیرفعال نمائید؛ مراحل زیر را دنبال کنید تا کسی اطلاعی از  زمان آخرین بازدید تان نداشته باشد. 

 • به صفحه پروفایل خود بروید.
 • بالای صفحه روی همبرگر منو (سه خط موازی که به صورت افقی روی هم چیده شده اند) ضربه بزنید و  وارد تنظیمات (setting) شوید. 
 • در قسمت Privacy and Security می توانید وضعیت فعالیت Activity status را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعدی، نوار لغزنده نمایش وضعیت فعالیت  Show activity status  را غیر فعال نمائید. 

راه های افزایش امنیت پیج اینستاگرام!

با رعایت نکات ذکر شده خواهید توانست تا حد زیادی امنیت اکانت اینستاگرام مربوطه را بهبود بخشید. 

موقعیت مکانی را بر روی اکانت اینستاگرام تان غیر فعال نمائید.

یکی دیگر از اقدامات مهم برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام، غیرفعال کردن موقعیت مکانی (لوکیشن) تان است. این اقدام به شما کمک می کند تا کسی نتواند و هویت شما را کپی کند. زمانی که شما همیشه لوکیشن خود را همراه با پست در فید اینستاگرم تان منتشر می‌کنید، موقعیت مکانی شما برای کاربران اینستاگرام فاش می شود. حال اگر روزی روزگاری در محل کار یا در مسافرت در فید اینستاگرام تان یک پست با مکان فعلی تان به اشتراک بگذارید، سارقان به راحتی می‌توانند شما را زیر نظر بگیرند و از خانه شما سرقت کنند. 

بنابراین اولین قدم برای جلوگیری از قربانی شدن این است، که به تنظیمات گوشی خود بروید و سرویس موقعیت مکانی اینستاگرام را غیرفعال نمائید. اگر در پست های قبلی موقعیت مکانی را به اشتراک گذاشته اید، اقدامات زیر را به منظور غیرفعال کردن لوکیشن پست مربوطه انجام دهید:

 • عکس هایی که بر روی آن ها موقعیت مکانی ثبت شده را پیدا کنید. 
 • گزینه منوی کنار تصویر(سه نقطه در بالا سمت راست) را انتخاب و در پنجره باز شده Edit را انتخاب کنید.
 • گزینه لوکیشن را خالی کرده سپس بر روی تیک آبی را به منزله تأیید ضربه بزنید. 

تگ شدن در پست های اینستاگرام توسط فالوورهایتان را مدیریت کنید.

اگر نمی خواهید دوستان تان شما را بر روی عکسی تگ کنند، به راحتی می توانید مانع انجام این اقدام گردید؛ برای این کار کافیست اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در بالای صفحه روی همبرگر منو (سه خط موازی که به صورت افقی روی هم چیده شده اند) ضربه بزنید، وارد قسمت تنظیمات (Settings) گردید.
 • از قسمت Privacy and Security  گزینه Photos and videos of you انتخاب کنید.
 • نوار لغزنده یا همان دکمه کشویی «Add Automatically» را غیر فعال نمائید.

در این حالت قبل از تگ شدن بر روی یک عکس برای شما یک نوتیفیکیشن ارسال می گردد، که  به منظور تگ شدن بر روی عکس باید به صورت دستی آن را تأیید نمائید؛ در غیر اینصورت بر روی عکس مربوطه تگ نخواهید شد. 

همچنین یک گزینه ای با عنوان  Hide photos and videos در این قسمت وجود دارد، که با فعال کردن این گزینه، عکس هایی که بر روی آن تگ شده اید صرفاً برای شما نمایش داده می شود و از دید بقیه فالوور هایتان پنهان خواهد ماند. 

مقاله افزایش امنیت پیج اینستاگرام ادامه دارد؛ توصیه می کنیم برای ایمن نگه داشتن پیج تان و همچنین برای یادگیری روش های جدید جهت حفظ امنیت صفحه اینستاگرام خود در آپدیت های بعدی این مقاله با ما همراه باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *