حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک

حذف فالوورهای فیک

این روزها حذف فالوور فیک در اینستاگرام، یکی از دغدغه های برخی کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار شده است؛ چرا که طبق الگوریتم جدید اینستاگرام، فالوور یک تهدید جدی برای مشاغل اینستاگرامی می باشد.

با افزایش محبوبیت اینستاگرام افراد زیادی به طرف این اپلیکیشن آمده اند و امروزه جزو بهترین ابزارها برای کسب درآمد محسوب می شود. اما یک سری افراد سودجو برای اینکه خیلی زود تعداد فالوورهایشان را اضافه کرده و بین کاربران جلب توجه کنند از فالوورهای فیک استفاده می کنند. اما این مورد همیشه جوابگو نیست و در طی دراز مدت عواقبی به دنبال دارد.

در این مطلب نحوه تشخیص فالوور فیک و اینکه چطور می توانید فالوورهای فیک را حذف کنید به شما آموزش می دهیم پس توصیه می کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط با راهکارهای افز ایش فالوور واقعی در اینستاگرام را مطالعه کنید: بهترین روش افزایش فالوور اینستاگرام بصورت رایگان

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

قبل از بررسی نحوه حذف فالوور فیک در اینستاگرام، کمی درباره مفهوم فالوور فیک توضیح دهیم! فالوور فیک یا همان فالوور جعلی به اکانتی گفته می شود عموما در اینستا فعالیتی ندارد و فقط برای افزایش فالوور پیج با ایمیل های جعلی ساخته شده اند. در واقع فالوورهای فیک در پیج شما هیچ فعالیتی مانند: بازدید استوری، لایک، کامنت و… ندارند و فقط نقش افزایش فالوورها را ایفا می کنند.

 

حذف فالوور فیک در اینستاگرام

تفاوت بین فالوور فیک و فالوور روح

احتمالا با شنیدن نام فالوور فیک و فالوور روح به این فکر کنید که هر دوی اینها یکی است. اما باید بگوییم که تفاوتی بین این دو فالوور وجود دارد. فالوورهای فیک همان ربات های اینستاگرامی با پروفایل جعلی هستند که فقط نقش فالوور را ایفا می کنند و هیچ تعاملی با پیج شما مانند اشتراک گذاری پست های شما، لایک، گذاشتن کامنت و… ندارند.

فالوورهای روح دارای پروفایل واقعی هستند اما به دلایل مختلف و طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام پست های شما برای آن ها نمایش داده نمی شود و در نتیجه آن ها هم هیچ تعاملی نمی توانند با پیج شما داشته باشند.

نحوه تشخیص فالوور فیک در اینستاگرام

افراد زیادی در اینستاگرام فعالیت دارند و همیشه تلاش می کنند درآمد خوبی از این راه کسب کنند، اما بیشتر افراد بعد از مدتی ناامید و دلسرد می شوند و دیگر انگیزه ای برای ادامه این کار ندارند.

برخی افراد سعی می کنند با خرید فالوور فیک اعتماد دیگران را جلب کنند اما باید بگوییم همیشه داشتن فالوور زیاد دلیل بر موفقیت و اعتماد نمی شود؛ بلکه فعال بودن و داشتن محتوای جذاب است که باعث موفقیت و اعتماد می شود. شما باید این توانایی را داشته باشید که فالوور فیک را از فالوور واقعی تشخیص داده و باعث رشد پیجتان شوید. برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام، ابتدا باید بتوانید آن ها را شناسایی کنید؛ در ادامه راهکارهای تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج را به شما معرفی می کنیم.

  نکات طلائی ارسال دایرکت تبلیغاتی اینستاگرام + قیمت مناسب

حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک اولین راه برای تشخیص فالوور فیک، بررسی پست ها است؛ برای مثال اگر وارد پیجی شدید که آخرین پست آپلود شده مربوط به سال گذشته است اما 500k فالوور دارد، یا اگر پست های تکراری و بدون هیچ جذابیتی منتشر می کند و در عین حال تعداد فالوور ها زیاد است، قطعا فالوور فیک دارد.

حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک دومین راه برای تشخیص فالوور فیک، نگاه کردن به ID پیج و محتوای صفحه است. اگر نام پیج عجیب و غریب است یا عکس پروفایل ندارد و عکس های دیگر هم مرتبط با پیج نیستند؛ ولی فالوورهای زیادی دارد، مطمئن باشید جزو فالوورهای فیک است.

حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک سومین راه تشخیص فالوور فیک، بررسی فالوورهای پیج است. شما می توانید با بررسی فالوورهای پیج به فیک بودن دنبال کنندگان پیج پی ببرید. کافی است با یک نگاه کوتاه فالوورها را بررسی کنید و اگر در میان فالوورها اکانت هایی با نام و بیو عجیب و غیب دیدید مطمئن باشید آن پیج دارای فالوورهای فیک است.

همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که طبیعی نیست هم فالووینگ و هم فالوور یک پیج برابر باشد. برای مثال یک پیج که 1000 فالوور دارد در عین حال 1000 فالوینگ هم داشته باشد.

حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک راه دیگر برای تشخیص و حذف فالوور فیک در اینستاگرام، بررسی کامنت های یک پیج است. اگر در میان کامنت های پیج کامنت های تکراری یا کلماتی مانند: عالی، ممنون، خیلی خوب بود و … پیدا کردید، قطعا پیج دارای فالوور فیک هست.

حذف فالوور فیک در اینستاگرام + 5 روش تشخیص فالوور های فیک آخرین راه برای تشخیص فالوور فیک و واقعی این است که منتظر باشید در پیج پست جدید منتشر شود. اگر در ساعات اولیه تعداد لایک و کامنت کم بود ولی در عرض چند دقیقه به سرعت افزایش پیدا کرد، مطمئن باشید فالوورهای پیج فیک هستند.

قبل از اینکه به پیجی اعتماد کرده و فالو کنید بهتر است همین چند نکته کوچک را در نظر بگیرید. به این نکته هم توجه داشته باشید که برخی از پیج ها چون مطالب جذابی منتشر می کنند می تواند افراد زیادی را به خود جذب کرده و باعث افزایش فالوور به صورت واقعی شوند.

چرا باید فالوورهای فیک را حذف کنیم؟

با حذف فالوور فیک گام بزرگی در جهت رشد اکانتتان بر میدارید. اینستاگرام همیشه مخالف اکانت های فیک بوده و هست و اگر شما اقدام به حذف این اکانت ها و فالوورها بکنید نه تنها مانع نمی شود بلکه از این کار شما خوشحال هم می شود!

  قابلیت تماس تصویری تلگرام و نحوه فعال سازی آن

 

فالوور فیک

مزیت حذف فالوور فیک در اینستاگرام

اینستاگرام به شدت با فالوورهای فیک مخالف است به همین دلیل حذف فالوور فیک در اینستاگرام یکی از مهم ترین اقداماتی است که باعث می شود محتوای پیج شما در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده شده و باعث پیشرفت پیج شما شود.

فالوورهایی که از طریق اکسپلور به پیج شما سر می زنند و دکمه دنبال کردن را می زنند، خیلی باارزش هستند؛ چرا که از موضوع پیج شما و محتوایی که در پیج منتشر می کنید خوششان آمده است و شما نیاز نیست به دنبال جمع کردن فالوور باشید. تنها کافی است محتوای به روز و جالبی تولید و منتشر کنید تا فالوورهای شما به صورت واقعی افزایش پیدا کنند.

ضرورت حذف فالوور فیک در اینستاگرام هم به همین دلیل است. با حذف فالوور فیک میزان تعامل پیج و فالوورها بیشتر شده و فعالیت پیج افزایش پیدا میکند که همین امر باعث راهیابی به اکسپلور اینستاگرام می شود.

اگر تصور میکنید که تعداد فالوور بالا باعث راه یابی به اکسپلور می شود، باید بگوییم در اشتباه هستید. طبق الگوریتم های اینستاگرام تنها پیج هایی به اکسپلور راه پیدا می کنند که دارای فعالیت و نرخ تعامل بالا هستند و این امر ربطی به تعداد فالوورها ندارد.

روش های حذف فالوور فیک در اینستاگرام

قبلا برای حذف یک اکانت فقط یک راهکار داشتید و آن هم بلاک پیج بود تا از لیست فالوورهای شما حذف شود؛ اما با آپدیت جدیدی که از اینستاگرام منتشر شده است شما می توانید به راحتی فالوورهای مورد نظرتان را حذف کنید.

برای این کار به لیست فالوورهای پیجتان سری بزنید و بعد از بررسی و مطمئن شدن از فیک بودن اکانت، با انتخاب گزینه Remove می توانید پیج مورد نظرتان را از لیست فالوورهایتان حذف کنید. اما این روش بیشتر در زمانی که پیج خاصی مد نظرتان است یا تعداد فالوورهایتان کم است کارساز است. و زمانی که فالوورهای شما زیاد است، شما نمی توانید همه را به صورت دستی بررسی و حذف کنید. در اینجاست که ربات و برنامه های حذف فالوور فیک در اینستاگرام به کمک شما می آیند.

 

حذف فالوورهای فیک اینستا

برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام

برنامه های مختلفی برای ارزیابی عملکرد پیج و فالوورهای شما و در نتیجه حذف فالوورهای فیک طراحی شده اند که در ادامه 4 مورد را به شما معرفی می کنیم.

  • Followers Insights for Instagram

یکی از برنامه های ارزیابی فالوورها و فالویینگ ها است که برای گوشی های اندروید طراحی شده است. با این برنامه شما می توانید افرادی که شما را مسدود کرده اند یا دنبال کنندگان وفادار را مشاهده و فالوورهای فیک را نیز حذف کنید.

  • Followers Tools for Instagram

دومین برنامه اندرویدی است که برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام طراحی شده است. به کمک این برنامه می توانید اطلاعات زیادی در مورد حساب کاربری خودتان به دست آورده و مدیریت بهتری در پیج اینستاگرام خود داشته باشید.

  • Ghost Unfollows for Instagram & Fake I.G. Clean

به کمک این برنامه می توانید به صورت دسته جمعی فالوورهای فیک و روح را حذف کنید. همچنین با این برنامه شما می توانید بر 100 پست آخر نظارت داشته و فالوورهای فیک و روح را که هیچ تعاملی ندارند را ردیابی و در نهایت حذف کنید.

  • Tracker for Instagram

این برنامه که برای سیستم عامل IOS منتشر شده است به شما کمک می کند فالوورهای موجود و فالوورهای از دست رفته را بررسی کرده و بر عملکرد پیجتان نظارت داشته باشید.

  چگونه اشتراک گذاری در اینستاگرام را افزایش دهیم؟

ربات حذف فالوور فیک در اینستاگرام

اگر نمیتوانید با استفاده از برنامه های حذف فالوور فیک، فالوورهای فیک را حذف کنید، می توانید از ربات استفاده کنید. شما با ساختن یک ربات برای خودتان به راحتی می توانید حدود 900 اکانت فیک را در یک روز حذف کنید. اما ممکن است بپرسید این ربات چگونه فالوورهای فیک را حذف می کند؟

ربات حذف فالوور فیک

 

ربات های حذف فالوور عموما بر سه اساس کلی کار می کنند:

  • نداشتن عکس پروفایل
  • نداشتن پست در اکانت
  • بالا بودن تعداد فالویینگ

در صورتی که یکی از این موارد در فالوور های پیج شما وجود داشته باشد ربات آن را فالوور فیک شناخته و حذف می کند.

2 دلیل برای استفاده نکردن از برنامه ها و ربات های حذف فالوور فیک

اولین دلیلی که توصیه می کنیم از برنامه ها یا ربات های حذف فالوور فیک در اینستاگرام استفاده نکنید این است که این برنامه ها تعداد زیادی فالوور را به صورت یک جا و در یک زمان حذف می کنند و همین دلیل باعث می شود اینستاگرام شما را ربات و اسپم شناخته و پیج شما را مسدود کند.

دومین دلیلی که توصیه می کنیم از این روش برای حذف فالوورهای فیک استفاده نکنید این است که این برنامه ها و ربات ها ممکن است فالوورهای واقعی شما را نیز حذف کنند.

حرف آخر

توصیه می کنیم همیشه روش هایی را انتخاب کنید که تضمین شده و معتبر باشند و سعی نکنید راه صد ساله را یک شبه طی کنید چون ممکن است به ضرر شما تمام شود. درسته که راه های معتبر و قابل اعتماد زمان زیادی طول میکشند ولی بازدهی بالایی در دراز مدت به عمل خواهد آورد.

اگر در این زمینه (Spot Fake Instagram) نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید با مشاورین دیجیتال مارکتینگ ما در تیم شویراد در ارتباط باشید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *