;

حذف موقت اکانت اینستاگرام در 5 مرحله+ دی اکتیو کردن

اغلب پیش می آید که به دلایل مختلف می خواهید برای مدتی اینستاگرام را ترک کنید، اینجاست که حذف موقت اکانت اینستاگرام به کارتان می آید. در واقع شما نمی خواهید برای همیشه اینستاگرام را ترک کنید و صرفاً قصد دارید برای یک بازه زمانی کوتاه از آن فاصله بگیرید. 

اگرچه اینستاگرام یک نعمت بزرگ است، اما گاهی می تواند به لحاظ روانی واقعاً آزاد دهنده نیز باشد؛ اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان بهترین راه برای به روز ماندن با دوستان و افراد مشهور است. اما از جایی به بعد شاید نتوان این فضا و اجبار را برای ثبت هر لحظه زندگی و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران تحمل کرد؛ راه حل این معضل، حذف موقت اکانت تان برای یک مدت معینی می باشد. 

خوشبختانه اینستاگرام مدت هاست که این قابلیت را به امکانات خود اضافه کرده است و در این مقاله نحوه غیرفعال یا حذف موقت اکانت خود را به شما آموزش می دهیم. در این صورت اکانت شما به طور کامل حذف نمی شود و قابل بازگشت است. در سری مقالات قبلی به طور کامل نحوه کار با اینستاگرام را برای شما آموزش دادیم، حال با ما همراه باشید تا نحوه حذف موقت اکانت اینستاگرام خود را یاد بگیرید.

اول از همه، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید برای همیشه با دنیای اینستاگرام خداحافظی کنید یا برای مدتی به تعطیلات بروید. این بدان معناست که شما می خواهید اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید یا می خواهید اکانت خود را غیرفعال کنید؛ بگذارید تفاوت این دو را توضیح دهم:

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

حذف دائم اکانت اینستاگرام به این معنی است که دیگر قصد بازگشت به اینستاگرام را ندارید یا حداقل می خواهید برای همیشه با اکانت خود خداحافظی کنید؛ با این کار پروفایل و تمام عکس‌ها، ویدیوها، نظرات، لایک‌ها و مهم‌تر از همه فالوورهای شما برای همیشه حذف می‌شود.

با انتخاب این روش راه برگشتی نیست؛ بنابراین قبل از اینکه اکانت خود را برای همیشه از صفحه اینستاگرام خود حذف کنید، اطلاعات مهم و ضروری خود را از اینستاگرام دانلود کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام 

یکی دیگر از راه های حذف اکانت اینستاگرام، حذف یا غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام است؛ به این ترتیب حساب شما موقتاً از بین می رود، اما اطلاعات شما در همان حالت باقی می ماند. این یک راه عالی برای افرادی است که می خواهند برای مدت محدودی از اینستاگرام دور بمانند اما نمی خواهند اطلاعات، پست ها و فالوورهای خود را از دست بدهند.

آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت حذف یا غیرفعال کنم؟ غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام بسیار ساده است؛ کافیست مراحل زیر را دنبال کنید تا اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید.

توجه: پس از انتخاب این گزینه، حساب کاربری شما غیرفعال می شود و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید دوباره وارد شوید.

برای فعال سازی مجدد حساب خود کافی است دوباره از طریق اپلیکیشن اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید؛ حساب به طور اتومات دوباره فعال می شود. با این حال، اگر بلافاصله پس از غیرفعال کردن وارد شوید، ممکن است با یک پیام خطا مواجه شوید. ورود مجدد معمولاً پس از چند ساعت غیرفعال شدن امکان پذیر است.

همچنین لازم به ذکر است که هفته ای یکبار می توانید اکانت خود را غیرفعال کنید.

 

مراحل حذف موقت اکانت اینستاگرام

مرحله اول

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام خود باید از طریق وبسایت این اپلیکیشن اقدام کنید، به https://www.instagram.com بروید و روی Sign in کلیک کنید و نام کاربری (ID) و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به اکانت خود وارد صفحه اصلی خود می شوید که مشابه صفحه اصلی اینستاگرام در تلفن همراه شما است و عکس ها و عکس های کسانی که شما را در اینستاگرام دنبال می کنند قابل مشاهده است.

مرحله دوم

حال باید مشخصات شخصی خود را در این صفحه وارد کنید.

مرحله سوم

در صفحه غیرفعال سازی اکانت باید دلیل حذف موقت اکانت اینستاگرام را مشخص کنید.

مرحله چهارم

پس از  انتخاب دلیل حذف اکانت تان بر رو ؛ سپس به پایین صفحه رفته و روی گزینه Temporarily disable my account کلیک کنید تا وارد صفحه غیرفعال سازی حساب شوید.

 آخرین مرحله

پس از مشخص شدن دلیل حذف موقت اکانت اینستاگرام، اینستاگرام از شما می خواهد که رمز عبور حساب کاربری خود را مجددا وارد کنید؛ بعد از وارد کردن رمز عبور ، روی دکمه قرمز با علامت موقت غیرفعال کردن حساب در پایین صفحه کلیک کنید؛ پس از تایید نهایی، اکانت شما به طور موقت حذف خواهد شد.

 

مراحل دی اکتیو اکانت اینستاگرام

نکاتی در مورد حذف موقت اکانت اینستاگرام

قبل از اینکه اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت حذف کنید، باید نکات و شرایط انجام این کار را بدانید؛ این نکات عبارتند از:

  1. کاربران فقط هفته ای یک بار می توانند اکانت اینستاگرام خود را فعال و غیرفعال کنند.
  2. با غیرفعال کردن حساب کاربری و خروج از سیستم، اکانت غیرفعال می شود و هیچ کس نمی تواند صفحه شما را ببیند.
  3. با حذف موقت اکانت اینستاگرام، پیام‌ها، پست‌ها، فالوورها و توییترهای شخصی شما باقی می‌مانند.
  4. در نظر داشته باشید که این روند بدون هیچ مشکلی برای اینستاگرام اعلام شد، اما برخی از کاربران در فعال سازی مجدد حساب خود با مشکل مواجه شدند.
  5. پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما به صورت موقت به اینستاگرام تغییر می کند و پس از مدتی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور موقت با کامنت و لایک حذف می شود.
  6. اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود و فعال سازی حساب کاربری اعلام نکرده است، اما برای این کار باید چند روز صبر کنید.
  7. برای حذف موقت اکانت اینستاگرام خود راهی جز مراجعه به وب سایت اینستاگرام ندارید.

اقدام مهم قبل از حذف اکانت اینستاگرام

اکنون که تفاوت بین حذف موقت و حذف دائم را دانستید، لازم است یک ترفند مهم و کاربردی را به شما آموزش دهیم. اگر می خواهید اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه و بطور دائمی حذف کنید، بهتر است قبل از انجام این کار اطلاعات خود را از اکانت اینستاگرام تان دانلود کنید.

این روش بسیار ساده است، کافی است به صفحه دانلود اطلاعات اینستاگرام بروید؛ نام کاربری وپسورد خود را وارد کنید و در صفحه بعد ایمیلی را که می خواهید اطلاعات به آن ارسال شود وارد کنید.

 

دی اکتیو اینستا

 

در نهایت روی دکمه درخواست دانلود کلیک کنید تا یک کپی از تمام اطلاعاتی که در اینستاگرام آپلود کرده اید مانند تمام عکس ها، فیلم ها، نظرات و اطلاعات حساب کاربری در عرض 48 ساعت برای اینستاگرام ارسال شود.

 

بسیار مهم؛ بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام 

پس از انجام مراحل فوق، اکانت شما به مدت یک ماه در صف حذف خواهد بود؛ در این مدت، حساب شما از دید دیگران پنهان می شود، اما اگر از حذف حساب خود پشیمان شدید فرصتی برای بازگرداندن آن دارید.

برای این کار کافی است وارد صفحه حذف شده با نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خود شوید و بر روی گزینه Keep account کلیک کنید تا اکانت شما بازیابی شود. البته توجه داشته باشید که این روش فقط تا یک ماه پس از حذف قابل اجرا است.

 

سخن پایانی

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی شلوغ و شلوغ با افراد زیادی از سراسر جهان است. این اپلیکیشن با جذابیت بصری خود هر روز زمان زیادی را از کاربران می گیرد. افراد زیادی هستند که از حساب های تجاری اینستاگرام خود استفاده می کنند و برای کسب درآمد حساب دارند.

 همه کاربران، چه آنهایی که به دنبال کسب درآمد هستند و چه افراد معمولی، ممکن است بخواهند برای مدتی از این فضا دور شده و استراحت کنند. در این صورت چه باید کرد؟ حذف موقت اکانت اینستاگرام بهترین کاری است که می توانید در این مورد انجام دهید؛ به این ترتیب حساب شما ثابت می ماند و تمام پست های شما حفظ می شود. اما اکانت حذف شده و تا مدتی دیگر هیچ فعالیتی در اینستاگرام نخواهید داشت؛ همچنین می توانید در هر زمان با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، صفحه خود را دوباره فعال کنید.

امیدواریم این آموزش مورد پسند شما دوستان و کاربران عزیز قرار گیرد؛ در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با همکاران ما در شویراد تماس بگیرید. 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *