بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای دیده شدن بیشتر

دانستن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه برای کسب و کار و چه برای پیج شخصی به شما کمک می کند تا بالاترین بازدید را دریافت کنید و بیشترین میزان تعامل را با مخاطبانتان داشته باشید.

اصولا شما باید پست را زمانی قرار دهید که تعداد بیشتری از فالور های شما آنلاین هستند و احتمال بازدید از پست شما بالا است. احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده است که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟ با ما همراه باشید تا پرده از این راز برداریم.

اما در ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که ساعت پست گذاشتن چه اهمیت و فایده ای برای پیج ما دارد؟

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

چرا بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را باید بدانیم؟

الگوریتم های اینستاگرام به ما می گویند که میزان تعامل و علاقه مندی فالور های شما با پیج شما برایشان مهم است، اما زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در این تعامل و علاقه مندی دخیل است.

شما هر چقدر هم محتواهای جذاب برای پیجتان تولید کنید، اما هیچ کس آن ها را نبیند رشدی در پیجتان رخ نخواهد داد. بنابراین بهتر است محتواهای خودتان را زمانی منتشر کنید که مخاطبان شما آنلاین هستند و می توانند پست های شما را ببینند.

شاید به نظر شما نکته پیش پا افتاده به نظر برسد اما همین نکته کوچک تاثیر زیادی را روی پیج شما خواهد گذاشت برای مثال:

  • بازدید از پست های شما بیشتر خواهد شد
  • لایک ها و کامنت ها بیشتر خواهد که همین موضوع تعامل شما را با کاربران افزایش می دهد
  • اینستاگرام کیفیت پیج شما را خوب ارزیابی می کند و رشد پیج شما راحت تر و سریع تر خواهد بود.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

اگر شما بتوانید همین یک نکته کوچک را در پست گذاشتن خودتان رعایت کنید، چند قدم در کسب و کار و برندتان پیشرفت خواهید کرد. نکاتی که در این قسمت به شما می گوییم، به شما کمک می کنند تا بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام را بشناسید.

مخاطب خودتان را بشناسید

اگر شما بدانید که مخاطب و جامعه هدف پست های شما چه کسانی هستند، می توانید تایم های مناسب این افراد را بدانید. برای مثال مصرف کننده های محتوا های شما آقایان هستند یا خانم ها؟ چند سال دارند؟ شاغل هستند یا خانه دار؟ مجرد هستند یا متاهل؟ فرزند دارند یا نه؟

احتمالا می پرسید دانستن این نکات چه کمکی به ما می کند؟ اتفاقا مهم ترین نکته در تعیین زمان پست گذاشتن است. اگر پیجتان فالور هایش برای مثال شاغلین هستند، نباید عصر ویدیو های آموزشی در پیجتان قرار دهید، چرا که افراد عموما خسته هستند و ترجیحشان دیدن ویدیوهای آموزشی نیست!

محتوای پیج شما ارتباط زیادی به تایم پست گذاشتن دارد

به نظر شما بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای یک پیج رستوران چه زمانی است؟ زمانی که افراد تصمیم می گیرند برای ناهار یا شام چه غذایی بخورند؟!

یا اگر شما صاحب یک کافه هستید، می توانید در یک بعد از ظهر خودتان را به فالور هایتان را یادآوری کنید!

اگر هم یک پیج خدماتی دارید، بهترین زمان پست گذاشتن برای شما صبح زود است.

هیچ چیز صد در صد نیست!

اگر پیج شما برای تمامی افراد از تمامی سنین است و نمی توانید آمار دقیقی از پرسونای مخاطبتان داشته باشید، باید بگوییم که زمان آزمون و خطاست!

شما می توانید پست های خودتان را در زمان های مختلف قرار دهید و بازخورد های مختلف را بسنجید و ببینید بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام تان چه تایمی است.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

چه پستی را چه زمانی قرار دهیم؟

هر پست مخاطبان خاص خودش را دارد. مطلب زیر به شما کمک می کند ساعت مناسب پست خودتان را بشناسید.

  • ساعت 7-9 صبح

افراد زیادی هستند که این تایم از خواب بیدار می شوند و اعتقاد دارند زمانی که شما خواب هستید، جهان بیدار است و به همین دلیل اینستاگرامشان را چک می کنند تا آخرین اخبار را چک کنند.

تعداد این افراد زیاد نیست و شاید بازدهی زیادی برای شما نداشته باشند.

  • ساعت 11-14 ظهر

اگر در این تایم محتواهای عکسی بگذارید به نفع شماست، چرا که در این تایم بیشتر افراد سر کار حضور دارند و پست های ویدویی را باز نمی کنند، مگر با زیرنویس!

اگر صاحب کافه و رستوران هستید، یا پیج آشپزی دارید، بهترین تایم پست گذاشتن در اینستاگرام برای شماست که پست های خودتان را منتشر کنید.

  • ساعت 17-19

ساعت به خانه رسیدن است. در این ساعت ویدیو ها و محتواهای طنز بازخورد خوبی خواهند داشت. امتحان کنید!

  • بازه 21-1 شب

اطمینان داشته باشید که این تایم، بهترین تایم پست گذاشتن در اینستاگرام است. گذاشتن ویدیو های آموزشی بیشترین بازخورد را در این زمان خواهند داشت؛ خصوصا برای مخاطبین آقا.

نکته مهم:  در نظر داشته باشید که این ساعات، بهترین ساعت پست گذاشتن در ایران است، پس نسبت به منطقه زمانی مخاطبین خودتان دقت داشته باشید.

اصول پست گذاشتن در اینستاگرام + ترفند های جادویی

نکات ساده ای که در این بخش به شما می گوییم، تاثیرات فوق العاده برای رشد پیج شما در پی خواهد داشت!

مخاطبانتان مشتاق دیدن پستتان کنید

تعیین کردن زمان خاص برای پست هایتان می تواند تاثیر خوبی را برای پیجتان در پی داشته باشد. مثلا می توانید به مخاطبان خودتان این وعده را بدهید که در ساعت مشخصی پست های شما منتشر خواهد شد.

نه افراط نه تفریط!

در پیجتان به طور مرتب پست بگذارید اما در این کار زیاده روی نکنید. چند روز پست گذاشتن در روز از دید فالور هایتان جذاب نخواهد بود.

هر سخن سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر پست باید در زمان خاص خودش منتشر شود و به موقت بودن پست هم دقت کنید. برای مثال پست های مربوط به مناسبت های خاص را در زمان های مخصوص خودشان منتشر کنید. پس هرگز فراموش نکنید باید از بهترین ساعت های پست گذاشتن در اینستاگرام استفاده کنید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

معرفی یک ابزار فوق العاده برای تشخیص بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

ابزار قدرتمندی که در این زمینه وجود دارد، به شما کمک می کند تا از ساعت های فعالیت های مخاطبین و فالور هایتان مطلع شوید و در ساعت های مناسب پست های خودتان را منتشر کنید. یکی از این ابزار ها insight است.

حتی شما به کمک این ابزار می توانید متوجه شوید که مخاطبان شما بیشتر آقایان هستند یا خانم ها؟ چرا که دانستن این موضوع در تعیین تایم پست گذاشتن کمک زیادی می کند.

چگونه برای بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برنامه ریزی کنیم؟

اکنون که می دانید چه زمانی مخاطبان اینستاگرام شما بیشتر فعال هستند و چگونه می توانید بیشترین تعامل را بر اساس فعالیت مخاطبان خود داشته باشید، آخرین مرحله این است که پست های اینستاگرام خود را برای بهترین زمان شخصی خود برای ارسال در اینستاگرام برنامه ریزی کنید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید پست های اینستاگرام خود را در سال 2021 برنامه ریزی کنید، اما مهمترین آنها؟ برنامه ریزی محتوا از قبل تضمین می کند که در زمان های بهینه در اینستاگرام پست می گذارید.

یک راه عالی برای رسیدن به این هدف استفاده از ابزار Later’s Schedule است. با Quick Schedule می توانید صف پست اینستاگرام خود را بر اساس بهترین زمان برای ارسال پست ایجاد کنید. شما فقط باید یک بار زمان ارسال خود را انتخاب کنید و سپس می توانید پست ها را در تقویم خود بکشید و رها کنید، سپس به طور خودکار برنامه ریزی می شود. آسان است، اینطور نیست؟

توصیه ما به شما

ما نکات ساده ولی کاربردی زیادی را در این بخش به شما گفتیم تا بتوانید پیجتان را رشد دهید و بیشتر دیده شوید و تعامل خوبی را با مخاطبانتان ایجاد کنید. فراموش نکنید که تعامل شما و فالورهایتان تاثیر بی نظیری در بالا رفتن پیجتان خواهد داشت.

امیدواریم با به کار گیری این نکات بتوانید کسب و کارتان را بیشتر از قبل رشد دهید. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه بهبود کسب و کارتان در فضای مجازی با کارشناسان ما در تیم شویراد تماس بگیرید و از تخصص و تجربه آنان در این حوزه استفاده کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *