رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Account

رستریکت اینستاگرام چیست

در مورد کاربرد رستریکت اینستاگرام چه می دانید؟ اینستاگرام برای افزایش امنیت و ساخت محیطی امن و مطمئن برای کاربرانش همیشه در تلاش است و نتیجه تلاش های خودش را با اضافه کردن قابلیت های جدید نشان می دهد.

شویراد در مقالات قبلی صفر تا صد آموزش اینستاگرام را برای افزایش آگاهی کاربران خود از نحوه استفاده این پلتفرم ارائه داده است. رستریکت اینستاگرام نیز قابلیت جدیدی است که اینستاگرام برای مقابله با توهین ها ارائه کرده است. اگر می خواهید با این قابلیت بیشتر آشنا شده و روش های فعال سازی رستریکت را یاد بگیرید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

رستریکت اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام همواره کاربرانش را شگفت زده می کند و این بار با رونمایی از قابلیت جدید رستریکت اینستاگرام مشکلات زیادی را حل کرده و دوباره غوغا به پا نمود.

رستریکت (Restrict) اینستاگرام برای مقابله با مطالب توهین آمیز و قلدری در اینستاگرام به وجود آمده است که باعث می شود مطالب توهین آمیز در کامنت پست ها، از دید کاربران دیگر پنهان بماند؛ فقط خود فرد پیامش را ببیند!

از آن جایی که اکانت مورد نظر بلاک نشده است، تمام کامنت هایی که زیر پست شما منتشر می کند به صورت Mute برای شما ظاهر می شود و در صورت تایید شما برای کاربران دیگر نیز قابل مشاهده خواهد بود.

در واقع این ابزار روشی برای محافظت پست ها در برابر نظرات توهین آمیز است و برای کسانی که در اینستاگرام تعداد فالور زیادی دارید و مدیریت کامنت ها سخت است، می تواند خیلی مفید باشد.

 

رستریکت اینستاگرام

ویژگی های رستریکت اینستاگرام 

ممکن نیست قابلیتی توسط اینستاگرام رونمایی شود اما ویژگی های شگفت انگیز و خارق العاده برای به حیرت انداختن شما نداشته باشد.

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountوقتی رستریکت برای اکانتی فعال شود آن شخص دیگر قادر به دریافت اعلان از اینستاگرام نیست.

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountدر صورتی که شخصی را توسط رستریکت محدود کنید، کامنت های آن شخص برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود.

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountمخفی شدن وضعیت آنلاین بودن یکی از جذاب ترین ویژگی های رستریکت (Restrict) اینستاگرام است.

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountوقتی شما اکانتی را توسط (Restrict Account) محدود می کنید، شخص محدود شده متوجه نمی شود پیام هایی که در کامنت ها منتشر می کند، برای دیگران قابل رویت نیست. (ویژگی زیبا و منحصر به فرد این قابلیت)

  تگ کردن در اینستاگرام چیست؟ + نکات مهم Tagging

 

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Account

 

علت وجود رستریکت در اینستاگرام

با بیشتر شدن تعداد کاربران اینستاگرام و محبوبیت روز افزون این پلتفرم محبوب، کاربران زیادی با هر نوع نژاد، جنسیت، طرز فکر و… وارد اینستاگرام شده و از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

با بیشتر شدن تعداد کاربران اینستاگرام، عموما مدیریت میلیون ها کاربر نیز با روش ها و الگوریتم های قدیمی و کنترل رفتار آن ها مطابق با چارچوب خاص، سخت تر شده است. از این رو اینستاگرام نیز بیکار ننشسته و طی آپدیت های مختلف، قابلیت های مختلفی به کاربران ارائه می دهد تا در بهبود عملکرد اینستاگرام و کاربران بتواند مفید واقع شود.

در دهه های اخیر افراد مشهور، سلبریتی ها، اینفلوئنسرها و… شاهد کامنت ها و مطالب توهین آمیز در کامنت پست هایشان بوده اند که ممکن است همین امر موجب لکه دار شدن اعتبار آن ها شود. خیلی ها با مواجه شدن با این مطالب ناراحت شده اند و احتمالا حواشی های زیادی نیز برای آن ها درست شده است.

با بیشتر شدن این نوع توهین ها و قلدری ها در اینستاگرام، اینستاگرام نیز بیکار نماند و برای مقابله با آن ها راه حلی ارائه کرد؛ چرا که اعتبار خودش و رضایت کاربرانش در میان است و اینستاگرام اصلا دوست ندارد موجب نارضایتی کاربرانش شده و اعتبارش لکه دار شود.

رستریکت اینستاگرام که برای مقابله با این فعالیت ها ایجاد شده است، در مدت زمان کم به خوبی توانسته است خودش را در دل همه جای دهد و خیلی از مشکلات را حل کند.

 

فعال سازی رستریکت اینستاگرام

اینستاگرام همواره تلاش می کند تا فضایی امن برای کاربرانش ایجاد کند به همین دلیل بر روی عمل به قوانینش پافشاری کرده و در این موارد سخت گیرانه عمل می کند و برای جلوگیری از تکرار این عوامل الگوریتم های متنوعی رونمایی می کند.

 

restrict کردن اکانت اینستا

رستریکت اینستاگرام از ابزارهایی است که برای جلوگیری از ناامنی و ترس برای فعالیت در کنار نظرات و انتقادات منفی به لیست قابلیت های اینستاگرام اضافه شده است. شما می توانید با استفاده از 4 روش رستریکت اینستاگرام را بر روی اکانت هایی مشخص اعمال کنید.

  حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Account

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountفعال کردن رستریکت اکانت کاربر از طریق تنظیمات اینستاگرام

اگر می خواهید پیج های اشخاص خاطی را بدون بلاک کردن از طریق Restrict محدود کنید، لازم است ابتدا اینستاگرام خودتان را به آخرین ورژن آپدیت کنید؛ سپس در صفحه پروفایلتان وارد تنظیمات اینستاگرام شوید.

برای محدود کردن کاربران گزینه Privacy را انتخاب کرده و وارد Restricted Accounts شوید. در این مرحله با پیغام آشنایی با رستریکت مواجه می شوید که با انتخاب گزینه Continue می توانید از این پیغام رد شوید.

در کادر جست و جویی که در صفحه ظاهر می شود، نام کاربری مورد نظرتان را وارد کرده و بعد از یافتن کاربر مورد نظر روی گزینه Restrict مقابل نام کاربری کلیک کنید تا فرد به لیست محدود شده ها اضافه شود.

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountفعال کردن رستریکت اینستاگرام از طریق کامنت

اگر می خواهید کامنت کاربر مشخصی برای دیگران قابل نمایش نباشد، در بخش کامنت ها روی کامنت شخص مورد نظر ضربه بزنید تا به حالت انتخاب در بیاید، سپس در بالای صفحه گزینه علامت تعجب را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده از بین گزینه های موجود، گزینه Restrict(account name) را انتخاب کنید. توجه داشته باشید Account name نام کاربری شخصی است که می خواهید محدود کنید.

پس از انتخاب این گزینه پیامی مبنی بر نمایش معنی Restrict account ظاهر می شود که به شما می گوید فقط شما و شخص محدود شده می توانید کامنت های جدیدی که برای پست ها می گذارد ببینید. روی گزینه Dismiss کلیک کنید تا رستریکت فعال شود.

اگر بعد از فعال سازی رستریکت، کاربر محدود شده در پست های شما کامنتی بگذارد، شما می توانید با انتخاب گزینه approve کامنت را برای دیگران قابل نمایش کنید یا با انتخاب گزینه Delete کامنت را حذف کنید.

 

روش های فعال کردن رستریکت اینستاگرام

 

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountفعال کردن رستریکت اینستاگرام از طریق صفحه پروفایل

برای فعال کردن رستریکت از طریق پروفایل لازم است به صفحه پروفایل کاربر بروید و سه نقطه بالای صفحه را انتخاب و از بین گزینه های موجود گزینه Restrict را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه پیامی برای آگاهی شما از این اقدام ظاهر می شود که با انتخاب گزینه Dismiss می توانید رستریکت را تایید و فعال کنید.

  چگونه در استوری اینستاگرام ویدیوی طولانی بگذاریم؟

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountفعال کردن رستریکت اینستاگرام از طریق دایرکت

اگر می خواهید قابلیت رستریکت را در دایرکت فعال کنید لازم است به دایرکت رفته و صفحه چت اکانت مورد نظر را باز کنید. سپس در بالای صفحه علامت تعجب که به صورت برعکس نوشته شده است، انتخاب کنید.

در منوی باز شده گزینه Restrict را انتخاب و با لمس گزینه Dismiss در صفحه باز شده رستریکت را فعال کنید.

اگر کنجکاو هستید که در زمان محدودیت آیا کاربر محدود شده پیامی فرستاده است یا نه می توانید به قسمتMessage Recasts مراجعه کنید.

 

Unrestrict چیست؟

زمانی که شما تصمیم بگیرید اکانت محدود شده را از حالت رستریکت خارج کنید تا کامنت هایی که می گذارد برای دیگران قابل نمایش باشد و یا اگر برای شما پیامی می فرستد به راحتی متوجه شوید، می توانید از گزینه Unrestrict  استفاده کنید.

برای غیرفعال کردن رستریکت می توانید از طریق تنظیمات اینستاگرام اقدام کنید. برای این کار تنظیمات اینستاگرام را باز کرده و وارد Privacy شوید.

در صفحه باز شده  Restricted Accounts را باز کرده و از لیست کاربران ظاهر شده کاربر مورد نظرتان را انتخاب و گزینه Unrestrict  را انتخاب کنید تا محدودیت کاربر غیر فعال شود.

 

مزایای رستریکت اینستاگرام

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountکامنت های توهین آمیز نمایش داده نمی شود

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountنیازی به بلاک یا آنفالو اکانت مورد نظر نیست

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountبا کاهش فالور پیج رو به رو نمی شوید

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountامکان مدیریت کامنت ها وجود دارد

رستریکت اینستاگرام چیست؟ 4 روش ساده کاربرد قابلیت Restrict Accountنیازی نیست بخش کامنت را برای همه ببندید

 

 

حرف آخر

عمل رستریکت اینستاگرام برای حساب های کاربری اینستاگرام خصوصی و عمومی به راحتی در دسترس است و حتما لازم نیست برای فعال سازی رستریکت روی اکانت مشخصی حتما آن کاربر جزو فالورهای شما باشد.

تنها با جست و جو نام کاربری مورد نظر می توانید قابلیت Restrict Account را اعمال کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که این قابلیت، محدودیتی در تعداد افراد برای اعمال رستریکت ندارد.

اگر سوالی در زمینه دیجیتال مارکتینگ داشتید، می توانید با کارشناسان ما در کانون تبلیغاتی شویراد تماس بگیرید و از آنان در این زمینه راهنمایی بگیرید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *