تبلیغات مبتنی بر کلید واژه چیست؟

تبلیغات مبتنی بر کلید واژه چگونه کار می کند؟
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تبلیغات کلمات کلیدی روشی برای تبلیغات در موتورهای جستجو با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی است. با شناسایی کلمات کلیدی جستجو شده که بیشترین ارتباط را با پیشنهادات کسب و کار شما دارند، می توانید به موتورهای جستجو پیشنهاد دهید تا تبلیغات شما در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط قرار گیرد.

اگر می خواهید سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل ظاهر شود، تبلیغات مبتنی بر کلید واژ به شما کمک می کند. این شیوه تبلیغات یک استراتژی ارزشمند برای نشان دادن سایت شما در نتایج جستجو است، حال چه استراتژی شما ارگانیک باشد و چه از تبلیغات پولی استفاده کنید.

می توانید از GOOGLE ADWORDS که تبلیغات آن توسط گوگل اجرا می شود، برای تبلیغ کسب و کار تان استفاده کنید. در این روش شما در موتورهای جستجوی گوگل سرمایه گذاری می کنید و گوگل تبلیغ شما را در جستجوهای برتر نمایش می دهد و شما به ازای هر کلیک بایستی به گوگل هزینه پرداخت کنید.

 

عبارت کلیدی 

روش پرداخت هزینه در تبلیغات کلمات کلیدی همانند تبلیغات کلیکی یا بعبارتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) می باشد.

تبلیغات کلیکی می توان تبلیغات مختلفی را در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو (SERP)، شبکه های اجتماعی و سایر وب سایت ها منتشر کرد.

در تبلیغات کلیکی یا PPC زمانی که کاربر کلمات کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کند، تبلیغات شما را می بیند و با کلیک روی آن ها به صفحات وب سایت شما هدایت می شود و شما باید به ازای هر کلیک روی آگهی، مبلغی را به پلتفرم ناشر پرداخت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تبلیغات کلیکی اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

 

تبلیغات کلمات کلیدی چگونه انجام می شود؟ 

برای برگزاری کلمات کلیدی اقدامات زیر را باید انجام دهید:

در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید. 

تحقیق در مورد کلمات کلیدی به ما کمک می کند که درک می کنیم مشتریان یا مخاطبان ما که ممکن است در آینده مشتریان ما باشند، برای یافتن محصولات یا خدمات ما چه عبارات و کلماتی را در گوگل سرچ می کنند؟

باید بدانید که تحقیق در مورد کلمات کلیدی یکی از مهم ترین کارهایی است که باید قبل از شروع تبلیغات خود انجام دهید. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع برگزاری تبلیغات، درباره کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را جستجو کنید تا مشخص شود آیا کسب و کار شما بازار خوبی برای فروش و تبلیغات دارد؟ یا نه؟

ابزارهای مختلف و حرفه ای زیادی مانند Keyword Planner و KWFinder برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد و گوگل این ابزارها را منحصرا با هدف یافتن کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغ شما طراحی کرده است.

خواندن مقاله
جذب مخاطب با برندسازی در اینستاگرام + 6 تکنیک کاربردی

 

Keyword Planner

برای تحقیق کلمات کلیدی در این سایت، روی “Discover new keywords” کلیک کنید؛ اکنون کلیدواژه های مورد نظر خود را وارد کنید. در مرحله بعد با انتخاب زبان مورد نظر خود “Persian” و موقعیت مکانی “All locations”  بر روی دکمه “دریافت نتایج” تپ کنید؛ تا لیستی از کلمات کلیدی را برای شما نمایش دهد.

 

 ابزار KWFinder

KWFinder یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند تحقیق کلمات کلیدی است، که برای مدت کوتاهی رایگان است. هر اکانت می تواند تا 10 روز از این ابزار رایگان استفاده کند و پس از آن باید هر ماه مبلغ مشخصی را پرداخت کند. از مهمترین ویژگی های این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رابط کاربری منحصر به فرد و دسترسی آسان به تمام بخش ها

کلمات کلیدی را در زبان ها و مکان های مختلف پیدا کنید

آمار دقیق رقابت برای هر کلمه کلیدی ر ابه شما نمایش می دهد

صفحه نتایج جستجو را در کنار لیست کلمات پیشنهادی نمایش دهید

فیلترهای مختلف برای لیست کلمات پیشنهادی

برای شروع کافیست به سایت KWfinder مراجعه کنید و روی گزینه «Start 10-day FREE trial» به معنی ” شروع آزمایشی رایگان 10 روزه” کلیک کنید و سپس یک حساب کاربری ایجاد کنید.

 

از کلمات کلیدی دنباله دار استفاده کنید. 

هنگام جستجوی کلمات کلیدی برای برگزاری تبلیغ در گوگل، روی کلمات کلیدی دنباله دار تمرکز کنید؛ کلمه کلیدی دنباله دار معروف به کلمات کلیدی long-tail اصطلاحی است که سئوکاران برای کلید واژه های شامل سه یا چند کلمه انتخاب می کنند. این کلمات کلیدی حداقل 3 سیلابی می باشند و جستجوهای خاصی را در گوگل پوشش می دهند. ویژگی های این کلمات کلیدی عبارتند از:

  • حجم جستجو بسیار کم
  • رقابت پایین
  • کمترین هزینه برای هر کلیک

کلمات کلیدی دنباله دار برای سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات کلمات کلیدی بسیار مهم هستند. هنگامی که از کلمات کلیدی طولانی برای بازاریابی کلمات کلیدی استفاده می کنید، به شما کمک می کند تا ترافیک قابل قبولی را به سایت خود هدایت کنید.

 

در تولید محتوا،کلمات کلیدی را گروه بندی کنید. 

هنگام برنامه ریزی برای تولید محتوای خود، باید از کلمات کلیدی اصلی شروع کنید؛ اما باید بدانید که گروه بندی کلمات کلیدی به شما این امکان را می دهد که لیست مناسبی از کلمات کلیدی مرتبط برای تهیه محتوای خود داشته باشید. این کلمات کلیدی مرتبط در تعیین موضوع محتوا به شما کمک می کند.

خواندن مقاله
چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار کرد؟

 

نکته : تبلیغات در گوگل بهتر است یا سئو؟

با تبلیغات کلمات کلیدی در مدت زمان کوتاهی در رتبه اول در موتورهای جستجو گوگل قرار خواهید گرفت. اما در بهینه سازی سایت یا سئو روال کار به این صورت نیست؛ شما برای سئو کردن کلمات کلیدی سایت به زمان بیشتری نیاز دارید. یکی دیگر از جنبه های مثبت تبلیغات کلیکی گوگل این است که نتایج تبلیغات گوگل در بالای جستجوی اصلی گوگل قرار می گیرد و اما در سئو این رتبه و جایگاه در هر لحظه بالا و پایین می شود.

 

هدف گیری بسیار دقیق مشتریان بالقوه با تبلیغات مبتنی بر کلید واژه

مزایای تبلیغات مبتنی بر کلمه کلیدی چیست؟

نتایجه حاصله از برگزاری این شیوه تبلیغاتی عبارتند از:

هدف گذاری بسیار دقیق مشتریان بالقوه

نمایش تبلیغات فقط در صفحات حاوی کلمات کلیدی انتخابی به شما این امکان را می دهد که مشتریان بالقوه خود را بسیار دقیق هدف قرار دهید.

دستیابی یه سرنخ ها و همچنین رقبایتان

افرادی که به دنبال اطلاعات و محصولات در حوزه فعالیت شما هستند را هدف قرار دهید و از طریق موتورهای جستجو، صفحات حاوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کنید.

بهینه سازی بودجه کمپین های تبلیغاتی

با تبلیغات کلمات کلیدی می توانید، محتوای شما در دسترس افرادی که در حال حاضر در مورد کلمات کلیدی هدف شما مطالعه می کنند، قرار می گیرد. بعبارتی با تبلغیات مبتنی بر کلید واژه می توانید روی مشتریان با پتانسیل بالا تمرکز کنید.

حضور موثر و برنامه ریزی شده در اینترنت

با این شیوه تبلیغات می توانید هر جا که کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما در وب منتشر می شود، برجسته باشید.

افزایش اثربخشی تبلیغات با نمایش تبلیغات در زمان مناسب

هنگامی که به کاربر تبلیغی مطابق با عنوان صفحه ای که مشاهده می کند نشان داده می شود، شانس زیادی برای تبدیل و مشتری شدن او وجود دارد.

 

افزایش کارایی تبلیغات با نمایش تبلیغات در زمان مناسب

در آخر: تکنیک های یافتن کلمات کلیدی برای تبلیغات گوگل ادز

انتخاب کلمات کلیدی مناسب در تبلیغات گوگل به معنای افزایش نرخ بازگشت هزینه تبلیغات است. بدیهی است که برای یافتن بهترین کلمات کلیدی، باید در مورد آنها تحقیق کنید.

هدف شما از انجام تحقیقات کلمات کلیدی تهیه لیستی از کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات در گوگل است. بنابراین هنگام استفاده از هر یک از آنها سعی کنید سطح رقابت در تبلیغات کلیکی و قیمت هر کلیک را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *