Logo
جستجو کردن
Logo

همه چیز درباره لینکدین مارکتینگ (نکات مهم تولید محتوا)

لینکدین مارکتینگ چیست؟

پلتفرم لینکدین یکی از برترین شبکه های اجتماعی است، که بیش از ۷۷۴ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. شما می توانید از لینکدین مارکتینگ (بازاریابی در لینکدین) برای برندسازی، دسترسی به مخاطبان بیشتر و افزایش مشتریان و فروش کسب و کارتان استفاده کنید.

لینکدین در سال ۲۰۰۳ با هدف شبکه سازی، کمک به رشد و توسعه کسب و کارها و به اشتراک گذاری ایده های خلاقانه راه اندازی شد. کاربران این پلتفرم می‌توانند با سایر متخصصان از جمله همکاران، رقبا، کارفرمایان بالقوه، شرکای تجاری و مشتریان شان ارتباط برقرار کرده و محتوای خود را با ان ها به اشتراک بگذارند. به همین دلیل می توان لینکدین را یک ابزار قدرتمند بازاریابی و تبلیغات برای متخصصین و کسب و کارها نام برد.

شما هم به عنوان متخصص یک مهارت و یا مالک یک کسب و کار می توانید در لینکدین با مخطبان مرتبط ارتباط برقرار کنید و آن ها را به مشتری تبدیل نمایید. در ادامه ترفندهای فعالیت در لینکدین و رازهای موفقیت لینکدین مارکتینگ را بررسی خواهیم کرد. می پردازیم.

توجه کنید شما در پلتفرم لینکدین نیز می توانید برای کسب و کارتان بازاریابی و تبلیغ کنید؛ برای اطلاع از بهترین شبکه اجتماعی برای انجام تبلیغات مقاله پیشنهای زیر را مطالعه کنید.

بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات کدام ها هستند؟

لینکدین مارکتینگ چیست؟

لینکدین مارکتینگ (LinkedIn Marketing) یا بازاریابی در لینکدین فرآیند استفاده از سایت لینکدین برای ایجاد ارتباط، تبلیغ برند تجاری، تقویت روابط تجاری و مشارکت ها، به اشتراک گذاری محتوا و افزایش ترافیک وب سایت است. به دلیل تاثیرگذاری در گسترش شبکه های حرفه ای، لینکدین امروزه بخش جدایی ناپذیر بسیاری از استراتژی های موفق بازاریابی است.

اگر با راه اندازی سایت شخصی یا سازمانی و اتصال آن به یک درگاه پرداخت اینترنتی، قصد تاسیس فروشگاه اینترنتی دارید، لینکدین ابزاری مناسب و منحصر به فرد را برای تبلیغ و بازاریابی در اختیار شما قرار می دهد.

نکات مهم لینکدین مارکتینگ
همه چیز درباره لینکدین مارکتینگ (نکات مهم تولید محتوا)

بهترین ترفندهای لینکدین مارکتینگ

اکنون بیایید بهترین ترفندهای لینکدین را که می توانید در لینکدین مارکتینگ برای بازاریابی و توسعه کسب و کار خود استفاده کنید، مرور کنیم. بازاریابی در لینکدین به شما امکان می دهد ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید، سرنخ های با کیفیت را شناسایی کنید، تخصص خود را از طریق محتوای خلاقانه به اشتراک بگذارید و شبکه خود را توسعه دهید.

این مقاله را حتما بخوانید
چند روش فروش در زمان فیلترینگ اینستاگرام

همچنین لینکدین مارکتینگ یک راه عالی برای شناسایی فرصت های شغلی و جذب استعدادهای جدید به شرکت شما است. اینها تنها برخی از دلایلی است که نشان می دهد لینکدین یک بستر ایده آل برای همه مشاغل است که می توانند برای توسعه کسب و کار خود از آن استفاده کنند. در ادامه بهترین ترفندهای لینکدین مارکتینگ را برای تضمین موفقیت در لینکدین به شما معرفی می کنیم.

از هشتگ ها استفاده کنید.

هشتگ ها اغلب برای تأکید بر پست لیندکین شما استفاده می شوند اما در واقع راهکاری را ارائه می دهند که می تواند استراتژی بازاریابی شما را به بهترین نحو توسعه دهد. هشتگ به شما کمک می کند بتوانید محتوایتان را در معرض دید طیف وسیعی از متخصصان و کسب و کارهای مرتبط با فعالیت خود قرار دهید. اما استفاده بیش از حد، یا بدتر از آن استفاده اشتباه، می تواند مانع دسترسی شما به مخاطبان هدف شود.


این بدان معناست که شما باید با ایجاد هشتگ های مورد نظر خود در لینکدین، بین هشتگ های مرتبط و محبوب تعادل برقرار کنید. برای یافتن یک هشتگ پراستفاده می توانید از نوار جستجو استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در زمینه درگاه پرداخت اینترنتی کار می کنید، با جستجوی #درگاه_پرداخت_اینترنتی شروع کنید تا ببینید چند نفر هشتگ را دنبال می کنند و چند بار از آن استفاده شده است.

پروفایل های لینکدین را می توان بدون ارسال پیام یا تایید دنبال کرد اما چیزی که آنها را منحصر به فرد می کند این است که می توانید مکالمات شخصی و خصوصی با افرادی که درخواست پیوستن به شبکه شما را دارند، انجام دهید. اگر مشاور هستید، در زمینه فروش مستقیم فعالیت می کنید یا ترجیح می دهید رویکردی شخصی برای کسب و کار خود داشته باشید، می توانید یک پروفایل لینکدین برای استفاده از این ویژگی داشته باشید.

پست هایی در قالب مقاله بگذارید

پست های سریع و جسورانه در لینکدین یک تلنگر به مخاطب می زنند. داستان های بلند توجه خوانندگان را به خود جلب می کند و منجر به توقف طولانی تر آنان می شوند. برای موفقیت در لینکدین هر دوی این نوع پست ها باید در محتوای لینکدیین شما جایی داشته باشند.

مقالات خارجی به اشتراک بگذارید

الگوریتم لینکدین برخلاف سایر سیستم عامل ها مانند اینستاگرام، از پیوندهای خارجی به وبلاگ ها و وب سایت ها پشتیبانی می کند. تا زمانی که محتوایی که ارسال می کنید دارای ارزش باشد و مربوط به مخاطبان شما باشد، ارسال مطالب دیگران در این بستر به لینکدین مارکتینگ شما کمک می کند.

این مقاله را حتما بخوانید
شویراد بهترین مجری تبلیغات گسترده در اینستاگرام

اگر مستقیما به وب سایت نویسنده لینک می دهید، نگران اعتبار رسمی نویسنده نباشید، ایده بدی نیست که آنها را در پست خود نشان کنید یا از هشتگ آنها برای اعتبار دادن استفاده کنید. گاهی اوقات، آنها پست شما را با دنبال کنندگان خود به اشتراک می گذارند یا در زیر پستی که نمایه شما را به مخاطبان معرفی می کند، نظر می دهند.

بطور منظم و مستمر پست بگذارید

لینکدین که به عنوان بستری با یکی از طولانی ترین طول عمر محتوا شناخته می شود، پلتفرمی است که نیازی به برنامه انتشار شبانه روزی ندارد. چیزی که به آن نیاز دارد یک برنامه منظم و ثابت است.
وقتی که محتوای خودتان را هر روز، یک روز در میان یا حتی یک بار در هفته منتشر می کنید، شبکه شما به طور منظم منتظر محتوای شماست که این باعث ایجاد اعتماد می شود.
برنامه ای را انتخاب کنید که برای تجارت شما منطقی باشد و به مدت یک ماه به آن پایبند باشید. ببینید چه روزها و زمان هایی بهترین مشارکت را به همراه دارند و آن ها را در برنامه انتشارات خود قرار دهید.

نحوه تولید محتوا برای بازاریابی در لینکدین
همه چیز درباره لینکدین مارکتینگ (نکات مهم تولید محتوا)

برای لینکدین مارکتینگ چه محتوایی را منتشر کنیم؟

برای اینکه استراتژی بازاریابی خود را کامل کنید، قبل از هر چیز باید بدانید که چه نوع محتوایی را منتشر کنید. مطالعات نشان داده است که کاربران لینکدین تمایل بیشتری به محتوایی دارند که حاوی بینش صنعت، اخبار شرکت و اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات جدید باشد.

مهم این است که محتوای شما برای مخاطبان ارزش افزوده ای به همراه داشته باشد. بنابراین باید سعی کنید پست هایی را که شامل ارزشمندترین مطالب مربوط به رشته شما هستند، به اشتراک بگذارید؟
برای موفقیت در لینکدین، این نکات را در زمینه انتشار محتوا در نظر داشته باشید:


سوال بپرسید!
بر اساس آمارها در صورتیکه که از مخاطبان سوالی پرسیده شود، ۵۰% بیشتر از حالت عادی نظر می دهند.
لینکی را در پست خود قرار دهید!
به روزرسانی با لینک ها و دعوت به عمل ها (CTA) 45% تعامل بیشتری را دریافت می کنند.
از عکس استفاده کنید.
وقتی عکسی را در لینکدین ارسال می کنید، ۹۸% بیشتر احتمال دارد که نظر دریافت کنید.
با ارسال ویدئوها اشتراک گذاری بیشتری داشته باشید!
تحقیقات نشان می دهد که کاربران ویدئوها را ۷۵% بیشتر از هر نوع پست دیگری به اشتراک می گذارند.

حرف آخر

لینکدین کمی متفاوت با سایر پلتفرم های مهم رسانه های اجتماعی است زیرا به مشاغل و بازاریابان این امکان را می دهد که خود را بدون پرداخت هزینه به مخاطبان بسیار خاصی معرفی کنند.

این مقاله را حتما بخوانید
افزایش تعامل پیج با تبلیغات ویو اینستاگرام

برای اینکه بتوانید بازاریابی محتوایی در لینکدین را به نحو موثرتری انجام دهید پیشنهاد می کنم مقالات شویراد را دنبال کنید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

جستجو کردن