تیک آبی اینستاگرام چیست؟ 5 راهکار فوق العاده برای دریافت تیک آبی

تیک آبی اینستاگرام (The Blue Checkmark on Instagram) به نظر خیلی با کلاس است و به نوعی مهر تأیید بر اصل بودن پیج اینستاگرام می باشد. وقتی در اینستاگرام به اکانت های مختلف سر می زنید و پست های مختلف را مطالعه می کنید، قطعا به اکانت هایی که در کنار اسمشان تیک آبی دارند برخورد کرده اید. تا حالا به این فکر کرده اید که این نماد دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ چرا فقط عده کمی دارای این نماد هستند؟

چرا اینستاگرام بین این اکانت ها و اکانت های دیگر فرق گذاشته و به آن ها برچسب افتخار داده است!؟ به این فکر کرده اید که چطور می توانید شما هم یکی از آن نشان ها را از اینستاگرام دریافت کنید؟

در مطالب قبلی نحوه کار با اینستاگرام را به طور کامل شرح دادیم! حال در این مقاله می خواهیم در مورد تیک آبی اینستاگرام با شما صحبت کنیم و شما را کاملا با این امکان آشنا کنیم و یاد بدهیم چگونه شما هم می توانید صاحب نشان افتخار اینستاگرام شوید! به همین دلیل توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب صبورانه ما را همراهی کنید.

تیک آبی اینستاگرام دقیقا چیست و چرا ایجاد شده است؟

با محبوبیت روز افزون اینستاگرام که کاربران زیادی به سمت این پلتفرم مهاجرت می‌کنند. از این رو اگر بگوییم اینستاگرام مانند یک کشور وسیع که از هر زبانی، ملیتی، با هر نوع عقیده ای ملتی دارد و هربار با آپدیت ها و امکانات جذابی که در اختیار مردمش قرار می دهد آن هارا متعجب و حیرت‌زده می‌کند، اغراق نکرده ایم. اما در میان کاربران اینستاگرام هستند اکانت هایی که وجود خارجی ندارند یا از دیگران تقلید می‌کنند و تشخیص آن ها سخت یا به عبارتی غیر ممکن است.

چند سال پیش عدم تشخیص اکانت های واقعی از اکانت های جعلی تقریبا غیر ممکن بود؛ چون بودند و هستند اکانت های فیکی که بیشتر از اکانت های واقعی فالور دارند! و ما را در تشخیص گمراه می کنند.

تیک آبی اینستاگرام یکی از راه حل های مشکل بود! یک تدبیر هوشمندانه از طرف اینستاگرام برای مقابله با این اکانت ها می باشد!

از آنجایی که رضایت مردم کشور اینستاگرام برای رهبران این کشور اهمیت زیادی دارد و دوست ندارند کسی به کشور دیگری مهاجرت کند، برای حل این مشکل راه حل بسیار خوب و جالبی ارائه داد و بار دیگر توجه تمام ملتش را به خودش جلب کرد! اعطای نشان آبی به اکانت های واقعی اقدام هوشمندانه اینستاگرام برای جداسازی اکانت‌های واقعی از فیک است.

تیک آبی اینستاگرلم

تیک آبی در اینستاگرام به این معنی است که صفحه مورد نظر جعلی نیست و متعلق به یک شخص مشهور است. این توسط اینستاگرام تأیید شده است ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که صفحه مورد نظر شما واقعی است. با اعطای این نشان وقتی شما به پیج شخص با برند مشهوری مراجعه می کنید، در کنار نام کاربری آن تیک آبی کوچکی نیز مشاهده می‌کنید که تایید کننده واقعی بودن پیج است.

برای مثال وقتی شما نام بازیگر یا خواننده مشهوری را در اینستاگرام جست و جو می کنید، با اکانت های زیادی با همان نام رو به رو می شوید، اگر چند سال پیش بود مسلما تمام آن ها را چک می‌کردید و به اکانتی اعتماد می کردید که تعداد فالور زیادی نسبت به دیگر اکانت ها دارد، غافل از اینکه ممکن است آن اکانت هم فیک باشد و کاربر اصلی نباشد. در اینجاست که تیک آبی به کمک شما می آید تا به راحتی بتوانید از بین میلیون ها اکانت، حساب واقعی را تشخیص دهید.

همانطور که در کشورها برای تمایز پلیس ها با مردم عادی نشانی به آن ها اعطا می شود، تیک آبی اینستاگرام نیز از این چنین قابلیتی را در این پلتفرم محبوب دارد.

 

دلیل اصلی اینکه برخی از اکانت ها تیک آبی دارند چیست؟

اگر فکر می کنید تنها افراد مشهور، سلبریتی ها، برندهای معتبر و بزرگ می توانند از اینستاگرام تیک آبی دریافت کنند سخت در اشتباه هستید!

درست است که اطلاعیه درست و حسابی در این مورد که اینستاگرام به چه کسانی تیک آبی می دهد در دسترس نیست؛ اما این مورد را خوب می دانیم که رعایت برخی شرایط، انجام اقدامات و عمل به شروط اینستاگرام می تواند مسیر شما را در دریافت تیک آبی هموار کرده و شما نیز  بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

چه کسانی می توانند از اینستاگرام تیک آبی دریافت کنند؟

شاید فکر کنید کسانی که تعداد فالور زیادی دارند می توانند تیک آبی بگیرند؛ اما باید بگوییم اشتباه می کنید؛ زیرا اینستاگرام به مدارک معتبرتری از تعداد فالور برای اعطای تیک آبی و معرفی یک اکانت به‌عنوان حساب واقعی نیاز دارد.

هستند پیج هایی که با تعداد کم فالور تیک آبی گرفته اند؛ ولی پیج های بزرگ با میلیون ها فالور هنوز موفق به دریافت تیک آبی اینستاگرام نشده اند. پس شما هم می توانید نشان آبی از اینستاگرام دریافت کنید. فقط باید حوصله به خرج بدهید، در اینستاگرام فعالیت داشته باشید و به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم توجه کنید.

برای دریافت تیک آبی اینستاگرام چه شرایطی باید داشته باشیم؟

اگر می خواهید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید، باید بگوییم شرایط نسبتا سختی پیش رو دارید و اگر تنها یکی از این شرایط را نداشته باشید، اکانت شما به رسمیت شناخته نشده و نماد تیک آبی به شما تعلق نمی گیرد. لازم است این مورد را یادآوری کنیم که اگر برای رسمی کردن اکانت اینستاگرام اقدام کردید اما صلاحیت شما رد شد، می توانید بعد از گذشت یک ماه دوباره اقدام کنید.

دریافت تیک آبی

توجه داشته باشید که ابتدا تمام شرایط را بپذیرید و به آن ها عمل کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

  • اگر اکانت شما متعلق به یک برند معتبر یا شخص معتبر باشد و محتوایی ارزشمند و مطابق با چارچوب قوانین اینستاگرام داشته باشد، شانس شما برای دریافت تیک آبی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که پیج هایی با محتوای زرد یا محتوایی که صرفا جنبه تفریحی دارند تیک آبی اینستاگرام را نمی گیرند.
  • اکانت شما باید تایید شده برای کار و کسب تان باشد و اگر چند اکانت به نام خودتان داشته باشید، فقط برای یکی از اکانت ها می توانید تیک آبی دریافت کنید.
  • اکانت شما باید کامل باشد. یعنی عکس پروفایل مناسب، بیوگرافی، نام، پست و… تمام این موارد در اینستاگرام وارد شده و برای دیگران قابل مشاهده باشد.
  • باید اکانت فعالی داشته باشید تا نام شما یا برندتان بارها توسط افراد مختلف در گوگل یا اینستاگرام جست و جو شود. به یاد داشته باشید که افراد معروف مانند بازیگرها، خواننده ها، ورزشکاران و… که در گوگل رزومه و بیوگرافی دارند و افراد زیادی نام آن ها را جست و جو می کنند، سریع تر از افراد عادی می توانند تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند.

همانطور که در مطالب بالا بیان کردیم تیک آبی مختص برند یا سازمان خاصی نیست و هر کس که این شرایط را داشته باشد، می تواند برای دریافت تیک آبی اقدام کند. در مسیر دریافت تیک آبی اگر شما به معروفیت برسید، زودتر می توانید صاحب تیک آبی شوید.

چگونه برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام اقدام کنیم؟

اگر شما هم صاحب برند خاص هستید یا اسم و رسمی برای خودتان دارید؛ اما طرفداران شما نمی توانند به راحتی در بین فن پیج های زیادی که به اسم شما یا برندتان وجود دارد، پیج شما را پیدا کنند اینجاست که باید چاره اندیشی کنید. قبل از اقدام تمام شرایط و جوانب را بررسی کنید تا هیچ کم و کسری برای دریافت تیک آبی اینستاگرام وجود نداشته و دلیلی برای رد درخواست شما وجود نداشته باشد.

جال وارد پروفایل اینستاگرامتان شده و تنظیمات اینستاگرام را باز کنید. در اینجا وارد بخش Account شده و گزینه Request Verification را انتخاب کنید تا درخواست دریافت تیک آبی را به اینستاگرام بدهید.

بعد از انتخاب این گزینه صفحه ای شامل مشخصات شما باز می شود. در اینجا باید نام کاربری، نام کامل (همان نامی که در مدارک شناسایی شما وجود دارد) را به درستی انتخاب کنید و در آخرین مرحله، تصویر یکی از مدارک شناسایی مانند پاسپورت، کارت ملی و… را ضمیمه درخواستتان کنید. چون اینستاگرام صرفا براساس تعداد فالور زیاد به شما نشان اعطا نمی کند؛ بلکه به مدارک معتبرتری جهت اعطای تیک آبی نیاز دارد.

5 راهکار فوق العاده برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

اگر دوست دارید شما هم هر چه زودتر برای اکانت اینستاگرام تان تیک آبی تهیه کنید، علاوه بر داشتن شرایط بالا می توانید با انجام برخی روش ها که در ادامه بیان می کنیم شانستان را افزایش دهید.

1) برای حساب کاربریتان اکانت فیک بسازید!

شاید تعجب کنید؛ اما اگر اکانت های فیک با نام کاربری و تمام مشخصات پیج اصلی و کپی کردن تمام و کمال محتوای اکانتتان به پیج فیک به صورتی که مشابه صفحه شما باشد، بسازید، به اینستاگرام این پیام را می رسانید که تعداد صفحات فیک با محتوای پیج شما زیاد است و راهی جز اعطای تیک آبی اینستاگرام نداری! البته اگر جزو افراد مشهور باشید کارتان راحت تر است؛ چون تا الان حتما اکانت های زیادی با عنوان و محتوای حساب شما ایجاد شده اند.

5 راهکار برای دریافت تیک آبی

2) در اینستاگرام محبوب شوید

اگر بتوانید بین کاربران اینستاگرام مشهور شوید و توجه خیلی از  افراد را به سمت پیج خودتان بکشانید، قرعه را به نام خودتان کرده اید! زیرا یکی از عواملی که می تواند شما را در مسیر دریافت تیک آبی همراهی کند، افزایش فالورهای شماست.

این مورد را هم باید یادآوری کنیم که همه می تواند یک شبه از عرش به فرش برسند اما یک شبه کسی نمی تواند از فرش به عرش برسد! اگر به فکر خرید فالور فیک برای افزایش فالورهایتان هستید باید بگوییم دست نگه دارید.

اینستاگرام باهوش تر از آن است که فکرش را می کنید و به خوبی فالورهای فیک شما را تشخیص می دهد و در نتیجه با سوزاندن تمام مهره هایتان شانس تان را برای دریافت تیک آبی اینستاگرام از دست می دهید؛ پس سعی نکنید اینستاگرام را فریب دهید!

3) با افراد مشهور دست دوستی بدهید

همانطور که از اسمش پیداست انجام دادن این کار راحت نیست؛ اما اگر بتوانید با افراد مشهور و سلبریتی ها ارتباط برقرار کنید، تیرتان به هدف خورده است!

اگر سلبریتی ها شما را در پست هایشان تگ یا منشن کنند یا در استوری هایشان شما را معرفی کنند. باید بگوییم شک نکنید در کوتاه ترین زمان اینستاگرام نشان ارزشمندش را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر سلبریتی شما خودش هم تیک آبی اینستاگرام را داشته باشد، باید بگوییم معجزه ای بهتر از این نمی شود! زیرا اینستاگرام خیلی سریع و راحت تر شما را شناسایی کرده و نشانش را به شما اعطا می کند.

4) کارهایی انجام ندهید که اینستاگرام را عصبانی کند!

احتمالا تا الان متوجه شده اید که اینستاگرام به خوبی و موشکافانه تمام رفتارهای شما را زیر نظر می گیرد؛ پس در هنگام فعالیت در این شبکه خیلی مراقب باشید و هوشمندانه عمل کنید. یک لغزش کوتاه کافیست تا شما از روی دیوار روی زمین بیفتید و آسیب ببینید!

این را بدانید اگر توهین کنید، برخی کارهای ناپسند که قوانین اینستاگرام را نقص می کند انجام دهید، برخی رفتارها که باعث عصبانی شدن اینستاگرام می شود انجام دهید، بی برو برگشت اینستاگرام شما را مجازات خواهد کرد و چه مجازاتی سخت تر از تنبیه اینستاگرام! یادتان باشد اگر این رسانه اجتماعی محبوب شما را تنبیه کند هیچ شانسی برای دریافت تیک آبی اینستاگرام نخواهید داشت!

5) نامه درخواستتان را به دست اینستاگرام برسانید و صبر پیشه کنید

حال که نکات گفته شده در بالا جهت گرفتن تیک آبی اینستاگرام را آویزه گوشتان کردید و به آن ها عمل می کنید، نوبت آن است یک نامه رسمی به زبان انگلیسی ا طریق ایمیل، برای اینستاگرام بنویسید تا هرچه زودتر به درخواست شما رسیدگی کند.

احتمالا در ابتدای کار به دلیل درخواست های زیادی که روزانه برای اینستاگرام فرستاده می شود، نامه شما لا به لای میلیون ها درخواست گم شود و شما جوابی دریافت نکنید؛ اما اگر این کار را تکرار کنید قطعا به نتیجه خواهید رسید.

شرایط دریافت تیک آبی

پشنهاد ما به شما

قدم اول برای دریافت تیک آبی اینستاگرام که کمک زیادی به شما می کند تا بدون هیچ دردسری به  این تیک آبی دست پیدا کنید، صبر است. شنیده اید که می گویند گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!

حال حکایت شماست! گر صبر کنید ز اینستا نشان آبی سازید!

پس عجله نکنید و سعی نکنید راه طولانی را یک شبه طی کنید، نکاتی که در مطالب بالا بیان کردیم به خاطر بسپارید و به تک تک آن ها عمل کنید تا شاهد فرجی از سوی اینستاگرام باشید.

شما می توانید اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید یا سوالی ذهنتان را درگیر کرده بود، با کارشناسان ما در شویراد که 24 ساعته پاسخگوی شما هستند در میان بگذارید. دریافت تیک آبی اینستاگرام برای هر برندی یک رویا نیست، فقط کافی ست مراحل کار را درست پیش ببرید!

 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *