راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام چقدر است؟

آیا شما سایز استاندارد پست اینستاگرام را می دانید؟ در زمان های اولیه راه اندازی پلتفرم اینستاگرام، کاربران برای اشتراک گذاری عکس در پیج شان محدودیت داشتند. اینستاگرام امکان آپلود عکس‌هایی در فرمت مربعی شکل، طول و عرض برابر را در اختیار آن ها قرار داده بود. یعنی شما می توانستید عکس هایی با نسبت حداقل 1:1 در اینستاگرام منتشر کنید.

کسانی که می خواستند عکس های افقی یا عمودی منتشر کنند باید عکس های خود را با ابزارهای ویرایش عکس برش می دادند؛ که این بسیار وقت گیر بود. با رونمایی قابلیت های مختلف به اینستاگرام مانند استوری، ریلز، پست های کاروسلی و غیره این محدودیت برداشته شد.

هم اکنون امکان آپلود عکس و فیلم در ابعاد افقی و عمودی با سایزهای مختلف در بستر اینستاگرام فراهم شده است. در این مقاله راهنمای سریعی را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید با دانستن سایز پست در اینستاگرام از جمله ابعاد استوری و فید اینستاگرام و سایز ویدئوهای ریلز، تصاویر و ویدئوهایی با ابعاد و وضوح مناسب در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

مقاله پیشنهادی: صفر تا صد طراحی قالب پست اینستاگرام

سایز استاندارد پست اینستاگرام چقدر است؟

اگر می خواهید عکس های خود را بدون افت کیفیت منتشر کنید، باید ابعاد پست اینستاگرام را بدانید؛ در غیر این صورت، ممکن است عکس های شما پس از انتشار کشیده یا فشرده شوند.

کاربران می‌توانند به سه نوع پست در فید اینستاگرام شان آپلود کنند.

  • پست به صورت مربعی
  • پست اینستاگرام عمودی
  • پست به صورت افقی
سایز استاندارد پست اینستاگرام
راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام

سایز عکس مربعی در اینستاگرام

از گذشته تا به امروز، فرمت مربع بهترین و محبوب ترین سایز پست اینستاگرام می باشد. اکثر کاربران نیز از این فرمت پست برای انتشار محتواهای خود استفاده می کنند. اگر می خواهید عکسی با طول و عرض یکسان در هوم اینستاگرام خود (Home Instagram) ارسال کنید، بهتر است اندازه آن را 1080 پیکسل در 1080 پیکسل معادل 28.57 در 28.57 سانتی متر انتخاب کنید.

   رازهای پانزی در دنیای اینستاگرام

اگر عکسی با سایز بزرگتر یا کوچکتر از سایز گفته شده را در پیج خود منتشر کنید، اینستاگرام حین انتشار آن را فشرده می کند؛ این فشرده سازی بر کیفیت تصویر شما تأثیر می گذارد و وضوح آن را کاهش می دهد.

همین امر برای تصویری با ابعاد کوچکتر از 320px * 320px ، نیز صادق است. اینستاگرام برای اینکه تصویر را در ابعاد استاندارد خود قرار دهد باید تصویر را بکشد؛ این باعث کاهش کیفیت تصویر می شود. بنابراین برای اینکه تصاویر شما بهترین کیفیت را در اینستاگرام داشته باشند، اندازه آنها را 1080px *1080px قرار دهید.

اینستاگرام تحت وب کیفیت تصویر را بسیار بیشتر از اپلیکیشن اینستاگرام حفظ می کند.

تا زمانی که عکس شما بین 320 تا 1080 پیکسل عرض داشته باشد و نسبت تصاویر به درستی رعایت شوند، برنامه وضوح تصویر را حفظ خواهد کرد. اما اگر نسبت تصویر شما اشتباه باشد، اینستاگرام حین انتشار آن را برش می دهد و این قطعا بر کیفیت تصویر تاثیر می گذارد. بنابراین، اگر می خواهید کیفیت تصویر خود را حفظ کنید، قبل از آپلود آن در اینستاگرام، حتماً عرض تصویر خود را حداکثر تا 1080 پیکسل تغییر دهید تا از فشرده سازی یا برش خودکار جلوگیری شود.

نکته

ابعاد پست اینستاگرام شما لازم نیست حتما به فرمت مربع باشد و می توانید عکس های افقی یا عمودی را در پیج تان به اشتراک بگذارید؛ اما اگر می خواهید عکسی را منتشر کنید که نسبت عرض و ارتفاع آن خیلی زیاد است، باید آن را برش دهید.

سایز عکس عمودی در اینستاگرام

یکی دیگر از فرمت های رایج انتشار عکس در اینستاگرام، در قالب عمودی هستند. اگر می خواهید در این برنامه عکس های عمودی با فرمت مستطیلی آپلود کنید، باید استانداردهای اندازه پست عمودی اینستاگرام را رعایت کنید. اندازه معمولی برای آپلود و انتشار چنین پست هایی 1080 در 1350 پیکسل معادل با 28.57 در 35.71 سانتی متر است. در غیر این صورت اندازه تصویر مورد نظر شما تغییر می کند و کیفیت خود را از دست می دهد.

  ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام + 7 تا از کاربردهای آن

اگر یک عکس عمودی یا بعبارتی عکس مستطیلی با سایز بزرگتر آپلود کنید، اینستاگرام از شما می خواهد که بخشی از عکس را متناسب با اندازه استاندارد برش دهید. بنابراین اگر می خواهید عکسی را بدون برش در اینستاگرام آپلود کنید، می توانید هنگام آپلود عکس از دکمه سایز کامل در گوشه سمت چپ پایین تصویر استفاده کنید.

سایز افقی عکس در اینستاگرام
راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام

سایز عکس افقی در اینستاگرام

کمتر کسی در اینستاگرام پست های افقی را منتشر می کنند، اما با این حال این پست ها نیز طرفداران خود را دارند. برای انتشار یک عکس مستطیلی در اینستاگرام باید ابعاد پست مستطیلی اینستاگرام را روی 1080 در 608 پیکسل معادل 28.57 در 16.08 سانتی متر ( نسبت 1.9:1) تنظیم کنید.

با این ابعاد کیفیت عکس افقی شما در اینستاگرام پایین نمیاید؛ با این حال، می توانید عکس های افقی با نسبت 16:9 را نیز در اینستاگرام آپلود کنید؛ در این صورت اینستاگرام به صورت خودکار حاشیه ای دور تا دور عکس شما اضافه می کند.

سایز استوری اینستاگرام

استوری ها نقش مهمی در بازاریابی اینستاگرامی و جذب مخاطب هدفمند دارند؛ اکثر کسب و کارها با انتشار محتوا در استوری توانسته اند نرخ تعامل پیج خود را افزایش داده و در این پلتفرم رشد کنند. استوری به افزایش تعامل با کاربران و در نهایت رشد شما می شود؛البته به شرطی که استوری های شما مفید باشد و بتواند برای کاربر ارزش ایجاد کند.

اگر می خواهید در انتشار استوری های پیج تان حرفه ای به نظر بیایید، بهتر است سایز استاندارد استوری اینستاگرام 1080 پیکسل در 1920 پیکسل معادل با 28.57 در 50.8 سانتی متر تنظیم کنید.

البته این اندازه استوری اینستاگرام برای حالتی است که بخواهید محتوای شما در صفحه کامل منتشر شود. در غیر این صورت، اگر می خواهید عکس های شما تمام صفحه نباشد، می توانید آنها را با ابعاد 1:9 تا 9:1 نیز منتشر کنید. در واقع، هر محدوده ای از نسبت ابعاد گفته شده برای انتشار استوری قابل قبول است.

سایز ویدیو در اینستاگرام

اگر می خواهید ویدیوهای خود را به صورت پست منتشر کنید، همچنان باید استانداردهای اسایز ویدیو را در پست اینستاگرام رعایت کنید. اگر ویدیوی خود را طبق الگوریتم اینستا منتشر نکنید، این اپلیکیشن آن را با توجه به اندازه آن فشرده یا کشیده می‌کند. این موضوع زمینه را برای تغییر اندازه ویدیو برای اینستاگرام فراهم می کند و کیفیت ویدیوهای شما کاهش می یابد.

  چگونه به صفحه اکسپلور اینستاگرام برویم؟

بهترین سایز ویدیو در اینستاگرام نیز همانند سایز تصاویر ، 1080 در 1080 است. اما شما می توانیدویدیوهای خود را به 3 روش آپلود کنید. ویدئوهای مربعی، افقی و عمودی از جمله ویدئوهایی هستند که کاربران می توانند در اینستاگرام منتشر کنند.

نکته

در حالت کلی می توان گفت بهترین سایز انتشار پست در اینستاگرام

  • بهترین سایز ویدیو در حالت مربعی 1080 پیکسل در 1080 پیکسل است؛ معادل 28.57 در 28.57 سانتی متر
  • بهترین سایز ویدیو در حالت عمودی 1080 پیکسل در 608 پیکسل است؛ معادل 28.57 در 16.08 سانتی متر
  • بهترین سایز ویدیو در حالت مربعی 1080 پیکسل در 1920 پیکسل است؛ معادل با 28.57 در 50.8 سانتی متر
راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام
راهنمای جامع سایز استاندارد پست اینستاگرام

توصیه ما

اکنون که سایز استاندارد پست اینستاگرام را می دانید، می توانید با تولید محتوای باکیفیت مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

توجه کنید طراحی بنر تبلیغاتی اینستاگرام با طراحی پست های روزمره اینستاگرام متفاوت است؛ پیشنهاد می کنم برای طراحی بنرکمپین های تبلیغاتی از کارشناسان تبلیغاتی ما در شویراد مشاوره های لازم را دریافت کنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *