بلاگر اینستاگرام کیست؟ 9 نکته برای تبدیل شدن به بلاگر موفق

بلاگر اینستاگرام چه کسی است؟

بلاگر اینستاگرام کیست! یک بلاگر در چه زمینه های فعالیت می کند! این روزها، سؤال اکثریت کاربران فضای مجازی می باشد! حتما در اینستاگرام پیج های زیادی که در زمینه ای خاص فعالیی می کنند دیده اید. آیا تا به حال شما هم به این فکر افتاده اید که که در اینستاگرام پیج بزنید و با تولید محتوا، درآمد کسب کنید؟

اگر شما هم می خواهید در مسیر بلاگری قدم بگذارید و از این راه درآمد کسب کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله ما شما را با نکات و ویژگی های مهمی که یک بلاگر اینستاگرام خوب باید داشته باشد و در نهایت آموزش بلاگری، آشنا می کنیم.

به چه کسانی بلاگر می گویند؟

قبل از اینکه سراغ تکنیک های بلاگر اینستاگرام شدن برویم، لازم است ابتدا بدانیم اصلا بلاگر کیست و چه کاری انجام می دهد. شاید تصور کنید هر کسی که در اینستاگرام تعداد فالور و پست زیادی دارد یک بلاگر است؛ اما باید بگوییم اینطور نیست و شما کاملا در اشتباه هستید.

در واقع بلاگر به کسانی گفته می شود که در یک زمینه خاص فعالیت داشته و در همان حوزه تخصص خودشان حرفی برای گفتن دارند. این افراد به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و تاثیرگذاری خیلی خوبی بر روی مخاطبانشان دارند. به بلاگرها اینفلوئنسر نیز می گویند؛ اینفلوئنسر در لغت به معنای تاثیرگذار است و در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی به کسانی گفته می شود که میزان تاثیرگذاری بیشتری نسبت به دیگران دارند. در ادامه چگونگی تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر موفق و میزان درآمد اینفلوئنسرها را بررسی خواهیم کرد.

بلاگرها با توجه به حرفه ی تخصصی خودشان، براساس هدفی که دارند، محتوا تولید می کنند و با دانش خود به راحتی می توانند شما را در زمینه های مختلف راهنمایی و متقاعد کنند. یک بلاگر واقعی و کار درست، به خوبی می داند که قدرتش با افزایش توجه مردم و اعتماد آن ها افزایش پیدا می کند؛ به همین دلیل بیشتر از هر وقت دیگری تلاش می کند اعتماد مخاطبانش را جلب کند.

ویژگی بلاگر اینستاگرام

برای مثال شما یک بلاگر اینستاگرام را در نظر بگیرید که کارش نقد و بررسی گوشی های هوشمند است. این بلاگر سعی می کند تمام مزایا و معایب گوشی هوشمند را خیلی واضح بیان کرده و شما را از جزئیات بیشتری آگاه کند. در واقع این شخص با بیان واقعیت ها به صورت شفاف، به شما نشان می دهد که در کارش تعهد دارد و بدون هیچ بزرگ نمایی حقیقت را در مورد برند و محصول بیان می کند. همین امر باعث می شود تنها برندهای معتبر و کار درست به بلاگرهای واقعی مراجعه کنند نه برندهای نامعتبر؛ چرا که از وظیفه آن ها به خوبی آگاه هستند.

قطعا با این تفسیرهایی که از بلاگرها بیان کردیم، اعتماد شما نیز به بلاگرهای واقعی اینستاگرام بیشتر شده و حتی به این فکر افتاده اید که چگونه می توانید یک بلاگر موفق در اینستاگرام شوید. همچنان با ما همراه باشید تا شما را با روش های بلاگر  اینستاگرام شدن، آشنا کنیم.

  ترفند قرعه کشی در پیج های اینستاگرام

یک بلاگر اینستاگرام چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مسلما وقتی یک مجری می خواهد به روی صحنه برود قبل از شروع ضبط، تمام جوانب از جمله: گریم، ظاهر، متن دیالوگ و… بررسی می شود. چرا بلاگرها این جوانب را در نظر نگیرند؟ یک بلاگر اینستاگرام موفق برای اینکه بتواند روی مخاطبانش تاثیرگذار بوده و آن ها را بیشتر از قبل به سمت خودش جذب کند، باید ویژگی هایی که در ادامه بیان می کنیم  را داشته باشد.

 • ظاهر زیبا و موجه
 • فن بیان عالی
 • داشتن اعتماد به نفس
 • داشتن صدای مناسب
 • قابلیت قانع کردن دیگران
 • فعال بودن
 • داشتن ابتکار عمل و خلاقیت
 • دارا بودن مهارت های اجتماعی
 • داشتن مهارت در یک یا چند حوزه مختلف
 • مسلط بودن به تولید محتوا
 • آشنایی با عکاسی، فیلم برداری، میکس، ویرایش و ترکیب ویدیو
 • آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ برای تولید محتوای خلاقانه
 • و…

چگونه در اینستاگرام، بلاگر موفقی شویم؟ ( 9 نکته مهم )

هرکاری، سختی هایی نیز به همراه دارد و هر کسی نمی تواند در زمینه بلاگری فعالیت کند. اگر می خواهید بلاگر  اینستاگرام شوید باید در یک مسیر مشخص گام بردارید و موضوع مشخصی را دنبال کنید تا بتوانید به نتیجه برسید. در این میان نکات مهمی نیز وجود دارد که رعایت آن ها در رسیدن به هدف بلاگر موفق کمک زیادی به شما می کند.

انتخاب موضوع مشخص برای بلاگری

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک بلاگر اینستاگرام موفق، انتخاب یک موضوع و پیگیری سرسختانه و افزایش مهارت در آن زمینه است.

همانطور که می دانید میلیون ها کاربر در اینستاگرام فعالیت دارند و شما باید با تولید محتوای جذاب در زمینه یک موضوع برتری خودتان را نشان دهید. در این زمان است که دیگر عدد فالور برایتان مهم نیست.

.

 

نکات مهم برای بلاگر شدن

مهارت های اینستاگرام تان را ارتقا دهید

برای اینکه در مسیر بلاگری  رشد خوبی داشته باشید باید برخی از ابزارها و اپلیکیشن های ادیت عکس، تولید محتوا، ساخت پست و استوری که به بهتر شدن مهارت شما کمک زیادی می کنند شناسایی کرده و کار با آن ها را یاد بگیرید.  شما به عنوان یک بلاگر اینستاگرام بایستی مهارت های عکاسی و نویسندگی خودتان را هم تقویت کنید تا برای نوشتن یک کپشن کوتاه و مفهومی نیازمند ساعت ها جست و جو نباشید.

نگران نباشید برای شروع لازم نیست حتما تمام این مهارت ها را یکجا با هم داشته باشید بلکه می توانید در کنار تولید محتوا، مهارت ها و کار با ابزارهای مختلف را هم یاد بگیرید. همچنین برای یادگیری حرفه ای اینستاگرام می توانید از مقاله آموزش اینستاگرام شویراد نیز کمک بگیرید

برای موفقیت در مسیر بلاگری تلاش کنید

به یاد داشته باشید که هیچ کاری بهتر از تلاش مستمر برای رسیدن به هدف نمی تواند شما را به هدفتان برساند. اگر می خواهید بلاگر اینستاگرام شوید به همه سوالاتی که در ذهنتان است پاسخ بدهید و هیچ سوالی را بی پاسخ رها نکنید چون جواب دادن به همین سوال هاست که مسیر شما را روشن تر از قبل می کند.

  ریدایرکت (هر آنچه باید در مورد تبلیغات اینستاگرام بدانید؟ )

چرا می خواهید بلاگر شوید؟ آیا می خواهید به یک برند شخصی تبدیل شوید؟ آیا هدف شما از بلاگری افزایش تعداد فالور است؟ با استفاده از بلاگری می خواهید درآمد کسب کنید؟ تعداد فالور برایتان چقدر مهم است؟ می خواهید با افراد متخصص در این زمینه همکاری داشته باشید؟

هدف شما از بلاگری تعیین کننده آینده شماست. تنها با پاسخ دادن به این سوال هاست که مسیر درست و مشخص را می توانید طی کنید و در این راستا موفقیت کسب کرده و به اوج برسید.

تولید محتوای باکیفیت و جذاب

یک بلاگر اینستاگرام باید بداند که تولید محتوای باکیفیت و جذاب چه در اینستاگرام و چه در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که محتوای باکیفیت زمینه ساز ارتباط یک بلاگرام اینستاگرام با مخاطبان و در نتیجه جلب توجه آن ها است.

شاید تولید محتوا برای پیج اینستاگرامتان در نگاه اول به نظرتان راحت برسد اما کیفیت محتواست که بسیار مهم است. اگر شما موضوع جالب به همراه ایده های خلاقانه داشته باشید اما از عکس ها و محتواهای بی کیفیت استفاده کنید، مطمئن باشید مخاطبانتان را فراری می دهید.

یک برنامه منظم برای تولید محتوا داشته باشید

هیچ چیز بهتر از برنامه ریزی در پیشبرد کارهایتان نمی تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. برای اینکه بتوانید به صفحه اینستاگرام تان رشد بدهید، باید در زمان های مشخص و به صورت مستمر پست منتشر کنید.

فعال بودن در اینستاگرام باید در اولویت کارهای شما قرار بگیرد؛ چرا که اینستاگرام به افراد فعال پاداش خوبی می دهد. پاداش اینستاگرام نشان دادن پست های شما به افراد بیشتر و در نتیجه جذب فالور است.

 

نکات مهم بلاگر موفق شدن

برای محتواهایتان یک طرح مشخص در نظر بگیرید

مهم ترین نکته ای که در بلاگر اینستاگرام شدن حائز اهمیت است، داشتن ویژگی منحصر به فرد و البته پایدار برای پیجتان است. اگر در تصاویر و نوشته هایی که در صفحه اینستاگرام منتشر می کنید از یک طرح خاص و ثابت استفاده کنید، فالورهای شما هر زمان با آن مواجه شوند خیلی راحت می تواند متوجه شوند که مطعلق به شماست.

به این فکر کنید که وقتی تعداد فالورهایتان زیاد شد تصمیم می گیرید با برندهای مختلف کار کنید و از این طریق نیز به درآمد خوبی برسید. اگر یک طرح مشخص و ثابت برای محتوای پیجتان داشته باشید، ماندگاری شما در ذهن ها بیشتر می شود حتی اگر با برندهای مختلف کار کنید. طرح محتواهای شماست که هویت شما را برای دیگران آشکار می کند؛ پس اگر یک طرح برای محتواهایتان در نظر گرفتید به همان پایبند باشد.

با بلاگرهای دیگر دست دوستی بدهید

هر چقدر شما با افراد موفق زیادی دست همکاری بدهید، مسیر شما برای رسیدن به بلاگری هموارتر می شود. به همین دلیل سعی کنید با اینفلوئنسرها و بلاگرهای مرتبط با حوزه تخصصی خودتان همکاری داشته و تعامل و مشارکت بیشتری با افراد متخصص حوزه کاری خودتان داشته باشید.

  بهترین اپلیکیشن تماس تصویری

با مخاطبانتان تعامل داشته باشید

بهترین کاری که  یک بلاگر اینستاگرام می تواند برای ماندگاری فالورهای خود انجام دهید، تعامل با آن هاست. اگر شما در هر پستی که منتشر می کنید به کامنت ها و نظرات فالورهایتان نیز توجه کنید و به سوال های آن ها پاسخ دهید، قدم خوبی در جهت جذب فالور برداشته اید.

از هشتگ ها غافل نشوید

هشتگ ها جزو ابزارهای پرکاربرد و معروف اینستاگرام هستند که به صورت رایگان پیج شما را به دیگران معرفی می کنند و می توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

اگر شما به صورت استاندارد از هشتگ های مرتبط با موضوع پست استفاده کنید، در دراز مدت با بازدهی خوبی رو به رو شده و به اینستاگرام نیز ثابت می کنید ربات نیستید چون اگر بیشتر از حد استاندارد (حداکثر 30) از هشتگ ها استفاده کنید، اینستاگرام پست شما را نادیده می گیرد.

با انواع بلاگر اینستاگرام آشنا شوید

در مطالب بالا شما را با بلاگرها آشنا کردیم. در این میان بهتر است بدانید بلاگرها نیز در حوزه ها و تخصص های مختلف فعالیت دارند که در ادامه شما را با دسته های بلاگر اینستاگرام که اکثر افراد فعالیت دارند آشنا می کنیم.

 • بیوتی بلاگر (Beauty blogger)
 • فشن بلاگر (Fashion blogger)
 • بلاگر سفر و گردشگری (Travel blogger)
 • بلاگر غذا و خوراک (Food blogger)
 • بلاگر خودرو (Car influencer)
 • بلاگر دکوراسیون (Interior blogger)
 • بلاگر طنز (Entertainment Influencer)
 • بلاگر گیمر (Video Game blogger)
 • بلاگر اقتصادی (Economy blogger)

اینفلوئنسر

4 اصطلاح رایج در زمینه بلاگر اینستاگرام

 • تولید محتوا: به تولید محتواهای متنی، صوتی و تصویری که می توانند مفهومی را به مخاطبان انتقال دهند، تولید محتوا می گویند. بلاگرها نیز در حوزه تخصص خودشان اقدام به تولید محتوا می کنند.
 • ویدیو مارکتینگ: مدلی جدید از تولید محتوا است که یک بلاگر اینستاگرام با تولید ویدیوهای متنوع و جذاب به درآمد می رسند.
 • اینفلوئنسر مارکتینگ: نوعی بازاریابی محتوایی است که اینفلوئنسرها با استفاده از میزان تاثیرگذاریشان بر روی مخاطبان، با معرفی برند و محصول به درآمد می رسند.
 • وایرال: اصطلاح وایرال در واقع به معنای ویروس است اما در فضای اینستاگرام اگر پستی به دلیل جذابیت با سرعت زیاد بین کاربران پخش شود یا به نوعی دست به دست شود، از اصطلاح وایرال استفاده می کنند.

حرف آخر

در این مطلب شما را با مفهوم بلاگری و نکاتی که باید برای بلاگر شدن در نظر بگیرید آشنا کردیم، به همین خاطر توصیه می کنیم به موارد گفته شده در این مطلب توجه کنید. در مسیر تبدیل شدن به بلاگر اینستاگرام موفق در کنار کسب مهارت لازم است نکات ذکر شده را نیز در نظر بگیرید تا به نتیجه بهتری برسید.

اگر شما هم می خواهید یک بلاگر موفق شوید اما نمی دانید از کجا و چطور شروع کنید می توانید با کارشناسان ما در شویراد تماس بگیرید و با دریافت مشاوره از متخصصان ما در مسیر بلاگری قدم بردارید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *