چرا تبلیغات املاک مهم است – 4 ویژگی مهم برای نوشتن متن تبلیغات

تبلیغات املاک برای تبلیغ و اطلاع رسانی کسب و کار نمایندگان املاک و مستغلات و یا شرکت های املاک در راستای به فروش رساندن املاک آن ها بسیار تأثیرگذار است. امروزه تقاضا برای خرید و فروش انواع ملک ها رو به افزایش است و با توجه به تعداد زیاد رقبا در این زمینه، مشاورین املاک برای افزایش فروش خود، تبلیغات مفید و مناسب  را باید در نظر بگیرند. اگر شما نیز روند فروش تان کند می باشد به این دلیل است که تبلیغ قانع کننده که نیازهای خریدار را  به طور واضح مشخص کند را ارائه نداده اید.  

در یک کلام باید بگویم کسی که بتواند تبلیغات را به درستی مدیریت کند، در نهایت مشتریان زیادی نیز به دست می آورد. مردم روزانه لیست بیشماری از تبلیغات املاک را می بینند، از این رو شما به عنوان مشاور املاک تنها چند ثانیه برای جلب توجه مشتری احتمالی در اختیار دارید. 

برای فروش سریع املاک، صرفاً نوشتن توضیحات و ارسال تصاویر زیبا کافی نیست. باید تبلیغ تان به شیوه درست انجام شود و  بر اساس نیاز خریداران باشد. هنگامی که  نیاز خریداران را درک می کنید، می توانید به طور واضح در راستای رفع نیازها و خواسته های آن ها تولید محتوا کنید که در نهایت منجر به جلب توجه اکثریت آن ها خواهد شد. 

بهترین تبلیغات املاک

در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد دلایل و شیوه انجام درست تبلیغات املاک صحبت کنیم. در نهایت چند نکته در نوشتن متون تبلیغاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. توجه کنید این تبلیغات می توانند به اشکال مختلف (به عنوان مثال متن ، تصویر و ویدئو) ارائه شوند.

چرا تبلیغات در املاک مهم است؟

مطالعات نشان می دهد که 87 درصد از املاک و مستغلات در اولین سال خود شکست می خورند. واقعاً این عدد رقم بالایی است! اینجاست که در می یابیم تبلیغات راهی است که شما را از تبدیل شدن به بخشی از این آمار باز می دارد. 

دلیل اول

مهم ترین دلیل برای انجام تبلیغات املاک، رواج یافتن مشاغل مشاوره املاکی می باشد. بنابراین در یک بازار بسیار رقابتی، شما برای جذب مشتری نیاز به تبلیغ درست و کارآمد دارید. تبلیغات عالی شما را از رقبای خود متمایز می کند و همانطور که می دانید رقابت زیادی وجود دارد. بسیاری از مشاورین املاک بازاریابی اشتباه را در پیش گرفته اند و به جای آموزش دادن به مشتریان ، آنها را گیج می کنند. همین دلیل به تنهایی می تواند نقش تبلیغات را در تجارت املاک به خوبی بیان کند.

دلیل دوم

تبلیغات اولین و اصلی ترین راه ارتباطی شما با مردم است تا به مشتریان خود اطلاع دهید که شما چه کسی هستید و چه کار می کنید. شناخت افراد مناسب برای توسعه یک کسب و کار مهم است ، اما اطمینان از اینکه آن ها نیز شما را می شناسند از اهمیت بیشتری برخوردار است! در واقع تبلیغات املاک نقش برجسته ای در معرفی تجارت شما را ایفا می کند.

بدون تبلیغات نمی توانید به طور واضح در مورد خدماتی که ارائه می دهید برای مشتریان خود اطلاع رسانی کنید. پس می توان گفت تبلیغات مهم است زیرا بدون مشتری شما هیچ کسب و کاری ندارید! با تبلیغ مناسب، می توانیم خدمات خود را به طور کامل برای مشتریان اطلاع رسانی کنید و در نتیجه آنها را ترغیب  کنید که برای خرید یا فروش املاک خود به شما مراجعه کنند.

دلیل سوم

یکی دیگر از دلایلی که اهمیت تبلیغات املاک را پر رنگ می کند، حساسیت مشتریان در خرید و فروش املاک مربوطه است. از آنجایی که املاک و مستغلات برای هر کسی یک تجارت بزرگ به شمار می رود، بهمین دلیل شما باید سعی کنید اعتماد مشتریان خود را بدست آورید. در واقع شما با انجام تبلیغ، اعتبار خود را به مشتریان یادآوری می کنید و یک اعتماد اولیه در ذهن ناخودآگاه آن ها بوجود می آورید. 

4 ویژگی مهم که در نوشتن متن تبلیغات املاک بایستی در نظر بگیرید.

بعد از این که نقش و اهمیت تبلیغات برای املاک را دانستید، این سؤالات در ذهن شما بوجود می آید که متن تبلیغاتی مشاوره ها برای ترغیب مشتری چگونه باید باشد؟ یک متن خوب چه ویژگی هایی دارد؟ برای تبلیغ در املاک و مستغلات ، بهتر است از چه کلمات و عباراتی استفاده کنیم تا توجه مشتری را جلب کند؟ در زیر 4 فاکتور مهم برای نوشتن متن تبلیغ را بررسی می کنیم: 

یک عنوان جذاب برای تبلیغ خود انتخاب کنید 

در انجام تبلیغات املاک نیز مانند هر تبلیغ دیگری، باید یک عنوان مناسب و جذاب انتخاب کنید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد شما باید در عرض چند دقیقه و یا حتی چند ثانیه نظر مخاطبین خود را جلب کنید. با انتخاب یک عنوان جذاب می توانید لید های بیشتری در این بازار رقابتی تولید کنید. 

متن تبلیغات املاک

متن تبلیغ باید کوتاه،مفید و وسوسه برانگیز باشد 

به خاطر داشته باشید که مشتری علاوه بر تبلیغات شما، ممکن است روزانه هزاران تبلیغ دیگر مشاورین املاک را نیز ببیند و بدون شک زمان زیادی را صرف  خواندن تمامی متن های طولانی نمی کند. بنابراین تبلیغاتی موفق است که تمام ویژگی های کسب و کار خود را در چند جمله کوتاه به صورت مختصر معرفی نماید. پس توصیه می کنیم متن تبلیغ خود را بیش از سه یا چهار خط ننویسید تا مشتری تمایل به خواندن آن داشته باشد. همچنین توجه کنید از جملات تأثیرگذار و وسوسه برانگیز برای ترغیب مشتری در متن های خود استفاده کنید. 

با خواندن چند نمونه متن تبلیغات املاک روال کار را در نوشتن متن تبلیغی مختص املاک دستتان می آید.

دلایل برتری خود نسبت به رقبایتان را ذکر کنید. 

در انجام هر تبلیغی به ویژه تبلیغات املاک بسیار مهم است به دلایل برتری خود نسبت به سایرین اشاره کنید. بنا به کدام ویژگی و برتری ، مشتری باید شما را انتخاب کند؟ در نوشتن متن تبلیغاتی باید دلایل اعتماد و ویژگی های برجسته خود نسبت به سایرین مشاور املاک را در ذکر کنید. توجه کنید قبل از در نظر گرفتن متن برای تبلیغ ، به همه این سوالات یک پاسخ منطقی و دقیق داشته باشید و از هر گونه مبالغه خودداری کنید. مشتری باید با خواندن متن شما قانع شود و مطمئن گردد که در انجام معاملات با ضرر یا هر گونه مشکل دیگری مواجه نخواهد شد. 

در متن تبلیغات ذکر کانال های ارتباطی را فراموش نکنید

توصیه می کنیم در تبلیغات خود شماره تلفن ثابت و آدرس دفترتان را برای جلب اعتماد مشتری حتماً ذکر کنید.  همچنین می توانید با ذکر یک شماره تلفن همراه به مشتریان خود خاطرنشان کنید که مشاورین شما 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات آن ها می باشند.  

از فضای مجازی و افعالیت در رسانه های اجتماعی نیز غافل نشوید. امروزه با گسترش فضای مجازی و اینترنت، می توانید تبلیغات و اطلاع رسانی خود را گسترده کنید. در متن های تبلیغاتی خود، شبکه هایی اجتماعی که در آن ها فعالیت دارید را ذکر کنید تا مخاطبین شما اطلاعات بیشتری را در مورد شما کسب کنند. به طور کلی مشاورین املاک با تبلیغات املاک خود در فضای مجازی، موفق به جذب مشتریان بیشتر و افزایش اعتماد آن ها می شوند. امروزه بدون فعالیت در فضای مجازی نمی توانید جایگاه ویژه ای در بین رقبای خود کسب کنید. 

4 ویژگی متن تبلیغاتی

نکته بسیار مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که تبلیغات یک سرمایه گذاری است نه یک هزینه.

جمع بندی

تبلیغات علاوه بر جلب توجه متقاضیان املاک، یک ایده بسیار خوبی جهت اطلاع رسانی برای عموم، در مورد برند و هویت نام تجاری یک مشاور املاک می باشد. شاید بسیاری از املاک و کارگزاران املاک نقش مهم تبلیغات را در تجارت املاک دست کم می گیرند. اما باید بگویم تبلیغات نه تنها آگاهی از برند را افزایش می دهد، بلکه به منحصر به فرد بودن برندها در بین رقبای آن ها نیز کمک می کند.

انجام تبلیغات املاک برای افزایش مشاورین املاک یک امر ضروری است و شما به عنوان یک نمایندگی فروش املاک اگر به هر دلیلی در انجام این کار کوتاهی کنید، بدون شک در این بازار بسیار رقابتی با شکست مواجه خواهید شد. برای داشتن تبلیغ مثمر ثمر می توانید با مشاورین مجرب کانون تبلیغاتی شویراد تماس گرفته و از  راهنمایی آن ها برای انجام یک تبلیغات گسترده و موفق بهره مند شوید. 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *