Logo
جستجو کردن
Logo

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام

نکات مهم برای تبلیغ محصول در اینستاگرام

مراحل تبلیغ محصول در اینستاگرام خیلی مهم است. اکثر ادمین های آنلاین شاپ ها در اینستاگرام بخاطر نداشتن فروش خوب گله مند هستند؛ آن ها می گویند علی رغم داشتن محصولات خوب و برگزاری تبلیغات انبوه در پیج های بزرگ، بازهم فروش مطلوبی ندارند. قبل از هر چیزی فراموش نکنید که فروش محصول در اینستاگرام یک پروسه زمان بر است.

ابتدا باید یک پیچ راه اندازی کنید و سپس برای رشد پیج محتواهای خلاقانه تولید کنید. در مرحله بعدی با راهکارهای موجود فالوورهای پیج خود را افزایش دهید وو در نهایت سعی کنید بازدید پیج خود را به حداکثر برسانید. با انجام این کارها قطعا فروش شما افزایش می یابد، اما مسئله اصلی این است که چه تعداد بازدیدکننده را می توانید به مشتری تبدیل کنید.

تبدیل یک بازدیدکننده به مشتری در قدرت بیان شما نهفته است؛ کیفیت و قدرت محتواهای شما ابزاری است که محصول شما را برای مشتری تعریف می کند.

از قدرت تبلیغات نیز غافل نشوید؛ تبلیغات یک اهرم بسیار قدرتمند برای به فروش رساندن محصول یا خدمت می باشد.

در این مقاله قصد داریم راهکارهای افزایش فروش و افزایش بهره وری تبلیغات را به شما شرح دهید. اگر شما هم می خواهید محصولات خود را در اینستاگرام بفروشید اما چندان موفق نیستید، این مراحل تبلیغ محصول در اینستاگرام را در استراتژی تبلیغات خود پیاده سازی کنید.

مقاله پیشنهادی: راهنمای کاربردی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

مراحل تبلیغ محصول در اینستاگرام

مراحل تبلیغ محصول در اینستاگرام  (۱۰ مرحله)

این ۱۰ مرحله را برای تبلیغ کردن یک محصول در اینستاگرام باید رعایت کنید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام قبل از اقدام به فروش، برنامه ریزی کنید

یکی از مواردی که اکثر صاحبان کسب و کار از آن غافل هستند، برنامه ریزی است. حتما از قبل برای فروش آنلاین محصولات خود برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی حباب های موجود در کسب و کار را از بین می برد و دید واضحی از میزان سود و زیان به شما می دهد.

به عنوان مثال، فرض کنید از امروز می خواهید محصولات خود را در اینترنت بفروشید. ابتدا تعیین کنید که فروش چه تعداد محصول به صورت آنلاین، نشان دهنده سود شما در یک ماه خواهد بود. در یک ماه چقدر برای به فروش رساندن محصولات تان سرمایه گذاری کرده اید؟ با این برنامه ریزی در پایان ماه خواهید دید که آیا سود کرده اید یا ضرر.

 

فروش محصولات در اینترنت یک پروسه زمان براست، بنابراین در پایان ماه برای نتیجه گیری عجله نکنید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام بازار هدف خود را تعیین کنید

اگر یک کسب و کار نوپا دارید، مطمئنا نمی توانید در همه بازارهای فروش فعال باشید. انتخاب بازار هدف به شما این امکان را می دهد که برنامه ریزی و سرمایه گذاری هدفمندتری داشته باشید.

به عنوان مثال، اگربه تازگی شروع به تبلیغ محصول خود در اینستاگرام کرده اید، می توانید بازار هدف خود را بر روی جنسیت خاص، مکان های خاص و گروه سنی خاص بسته به محصول تان متمرکز کنید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام نحوه تبلیغات خود را مشخص کنید

شرکت ها و برندهای بزرگ توانایی مالی برگزاری انواع مختلف تبلیغات را دارند. اما اگر استارتاپ هستید و کسب و کارتان نوپا است، به احتمال زیاد بودجه کمی را برای تبلیغات در نظر گرفته اید؛ از این رو ابتدا نوع تبلیغ خود را مشخص کنید.

به عنوان مثال برای شروع شاید توانایی تولید محتوای ویدئویی، پادکست و طراحی محتواهای تصویری به صورت همزمان را نداشته باشید؛ از این رو سرمایه گذاری روی یک کالا می تواند تبلیغات شما را هدفمند کند.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام نیازهای مشتری های خود را شناسایی کنید

شناختن نیازها و علایق مشتری، فروش شما را افزایش می دهد؛ تا زمانی که نیازهای مشتریان خود را نشناسید، نمی توانید برای رفع نیازهای آنها اقدامی انجام دهید. دانستن نیازها به شما کمک می کند تا برنامه ریزی صحیح تری در راستای تبلیغ محصول تان داشته باشید.

به عنوان مثال اگر می دانید مشتریان شما افرادی هستند که علاقه مند به بازی با گوشی اندرویدی خود هستند، سعی کنید گوشی هایی با رم بالا به آن ها معرفی کنید و محصولات تان را نیز در این راستا توسعه دهید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام با مشتریان خود در مورد نیازهایشان صحبت کنید

در ابتدا باید نیازهای مشتریان خود را شناسایی و هدف قرار دهید؛ با مشتریان خود در مورد نیازهایشان صحبت کنید و مشخص کنید محصولی که ارائه می دهید چه نیازهایی را برآورده می کند. به عنوان مثال، اگر فروشنده گوشی های دیجیتال هستید، باید به مشتری این باور را بدهید که این نوع گوشی نسبت به گوشی های دیگر مزیت هایی دارد یا اینکه خرید از شما شامل چه تخفیف هایی می شود.

اکثر بازدیدکنندگان و مشتریان به هنگام خرید دو دل هستند، که آیا به این محصول نیاز دارند یا نه! سعی کنید به جای شرح توصیحات محصول، در مورد نیازهای آن ها صحبت کنید و به آن ها نشان دهید که محصول شما چقدر می توانید به کار آن ها بیاید. در واقع با این ترفند او را نیازمند به محصول نشان دهید و در مشتری این حس را ایجاد کنید که شما به عنوان فروشنده محصول او را درک می کنید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام تکنیک های تبدیل بازدید کننده به مشتری

اصلی ترین راهکار برای به فروش رساندن محصولات قدرت بیان شماست؛ این فن بیان می تواند به صورت گفتاری باشد یا محتوایی در قالب پست اینستاگرام. اگر شما به مشتری هایتان نشان دهید که حلال مشکلات شان هستید، بازدید کننده نه تنها سراغ رقیبان شما نمی رود بلکه ترغیب به خرید از شما می شود.

بنابرین باید سعی کنید دانش و اطلاعات خود را در حوزه محصولات تان را افزایش دهید و توانایی های خودتان را در حوزه کاری به مشتری نشان دهید. برای عملی کردن این مورد باید بتوانید اطلاعات کافی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

نکته مهم دیگر آن است که از بازگو کردن تجربه هایتان به مشتری واهمه نداشته باشید. داشتن ترس هایی از قبیل اینکه مشتری را از دست خواهید داد و او به جا شما از رقبیا هایتان خریداری می کند، فن بین شما را در تبلیغ محصول ضعیف می کند.

حتی می توانید کمی در بیان مهارت های خود اغراق کنید؛ زیرا افراد اغراق را بیشتر از واقعیات دوست دارند. در آخر این که تا حد توان، اطلاعات کامل تری در اختیار مشتری هایتان قرار دهید تا بتوانید اعتماد اولیه آن ها را به دست آورید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام مشتری های خود را حفظ کنید

یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که جذب مشتری بسیار آسان تر از حفظ و نگه داشتن آن است. شما با تبلیغ کردن محصول خود، سعی دارید به مخاطب هدفمند برسید و او را به مشتری و فروش تبدیل کنید.

برخی تصور می کنند با تبدیل شدن مشتری بالقوه به مشتری بالفعل کارشان تمام می شود؛ اما دقت کنید که کار تمام نشده است و اکنون باید مشتری خود را حفظ کنید. به نظرمن این مرحله سخت تر از مراحل قبلی است.

مشتری کار شما را دیده، حرف شما را شنیده و اکنون کیفیت محصول شما را با محصولات رقبا مقایسه می کند. سعی کنید در روند مراحل قبلی بسیار مراقب باشید. اینجاست که مشتری تصمیم می گیرد بماند یا برود. سود کسب و کار اغلب از مشتریان وفادار آن ها حاصل می شود.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام از مشتریان درخواست کنید تا محصول شما را تبلیغ کند

به عنوان یک صاحب کسب و کار، بدون شک تعدادی مشتری وفادار دارید؛ مهم نیست که چند نفر باشند، مهم این است که به شما وفادار هستند. مشتریان وفادار می توانند یکی از مهم ترین گزینه های فروش باشند؛ آنها می توانند پیج شما را به فالوورهایشان تبلیغ کنند. از مشتریان قدیمی خود بخواهید در ازای تخفیفات عالی ، محصولات خریداری شده از شما را در پیج شان تبلیغ کنند.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام تا حد امکان محصول خود را شفاف سازی کنید

در کنار اجرای موارد ذکر شده در بالا، نباید از تعریف محصول خود غافل شویم. پس از اینکه مشتری را درباره نیازهایش آگاه کردید، باید در مورد محصول خود و ویژگی های آن صحبت کنید. برای پیاده سازی این موضوع می توانید در مورد سابقه فعالیت خود یا مشتریان فعلی که از خدمات شما استفاده می کنند صحبت کنید. مزایای محصولات خود را نسبت به رقبایتان توضیح دهید و در مورد ارزش محصولات خود به گونه ای صحبت کنید که طرف مقابل را تشویق به خرید کنید.

برای ارائه توضیحات درباره محصولاتتان، به جای محتوای متنی، محتوایی در قالب عکس و یا ویدیو تولید کنید. تجربه نشان داده است که اغلب بازدیدکنندگان به جای خواندن متن، علاقه مند به دیدن عکس و ویدئو هستند. اگر می خواهید محتوای تصویری تولید کنید از عکس هایی با کیفیت برای نشان دادن محصول خود استفاده کنید.

تمام نکات آموزشی تبلیغ محصول در اینستاگرام حتما عملکرد خود را در فرایند فروش بررسی کنید

در ابتدای راه گفتیم باید قبل از فروش محصولات و یا خدمات تان برنامه ریزی کنید؛ حالا باید برنامه ریزی خود را مجدد به دقت بررسی کنید. اصولاً شما عملکرد خود را روی کاغذ می آورید و آن را بررسی می کنید. ارزیابی عملکرد به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید؛ با شناخت نقاط ضعف و قوت می توانید سعی کنید هر کدام را توسعه دهید.

جمع بندی

تبلیغات در اینستاگرام به شما کمک می کند به مشتری های بالقوه خود دست یابید. اما حواستان باشد که تبلیغات باید به درستی اجرا شود در غیر اینصورت بودجه شما به هدر می رود. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای برگزاری تبلیغات از کارشناسان مجرب در این زمینه مشاوره بگیرید.

با یادآوری اینکه کارشناسان ما در شویراد با یک روزمه قدرتمند می تواند به شما کمک کند تا فیدبک مطلوبی از تبلیغات تون دریافت کنید.

Picture of  حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 15 =

جستجو کردن