نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است و تمامی کاربران آن به دنبال جذب فالوور واقعی و کسب درآمد هستند. فالوورهای واقعی و فعال تعامل صفحه را افزایش می دهند و متعاقباً موجب دیده شدن پیج مورد نظر می شوند. بنابراین کاربران علاقه مند و فالوورهای هدفمند می توانند  خیلی راحت به محصولات یا خدمات شما دسترسی پیدا کرده و در نتیجه صفحه شما را دنبال کنند. در واقع شما به استراتژی های قدرتمندی برای تولید محتوا از و انجام تبلیغات گسترده در اینستاگرام و یا بهره گیری از روش های مدیریت پیج اینستاگرام نیاز دارید.

اما مسأله ای که وجود دارد این است که بسیاری از کاربران زمان کافی برای رشد کسب و کار خود در اینستاگرام و معرفی خود به مخاطبان اینستاگرام ندارند. با تولید محتوای باکیفیت و مستمر می توانید به مرور زمان برند خود را در اینستاگرام بسازید. در صورتی که اگر شما زمان زیادی را صرف تولید محتوا کنید، به نتیجه مورد انتظار خود دست نخواهید یافت. 

در ادامه این مقاله نحوه مدیریت صفحه اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد. همچنین وظایف ادمین اینستاگرام و همچنین ابزارهای مدیریت صفحه اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. 

مقاله پیشنهادی: چگونه ادمین اینستاگرام شویم؟

مدیریت پیج اینستاگرام چیست؟

افزایش محبوبیت اینستاگرام در بین کاربران فضای مجازی سبب ظهور کسب و کارهای جدیدی شده است. ادمین پیج اینستاگرام یکی از این مشاغل آنلاین می باشد؛ یک کار تمام وقت و دائمی که  هم درآمد بالایی دارد و هم می تواند موفقیت بسیاری از مشاغل را تضمین کند.

همچنین ممکن است به دلیل زیاد بودن مشغله های کاری نتوانیم به طور منظم در اینستاگرام پست انتشار کنیم؛ از این رو ادمین می تواند در مدیریت پیج اینستاگرام نقش بسیار بزرگی داشته باشد. ادمین با یادگیری روش‌های مدیریت اینستاگرام و استفاده از آن ها برای بهبود پیج اینستاگرامی تان یا کمک گرفتن از یک ادمین جهت مدیریت صفحه اینستاگرام تان می‌تواند نتایج مطلوبی را برای شما به ارمغان آورد. 

ادمین پیج اینستاگرام چه کسی می باشد؟ 

مسئولیت مدیریت صفحه اینستاگرام بر عهده ادمین اینستاگرام می باشد. کلمه ادمین  از واژه لاتین Administrator به معنای مدیر گرفته شده است. از این رو به کسی که مسئولیت مدیریت صفحه اینستاگرام را بر عهده دارد، ادمین گویند.

برخی از وظایف ادمین اینستاگرام عبارتست از: 

  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام تولید محتوای  باکیفیت اینستاگرام 
  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام برنامه ریزی برای انتشار محتوا در اینستاگرام 
  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام تجزیه و تحلیل دقیق نتایج ارسال محتوا 
  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام پاسخ دادن به کامنت های مخاطبان پیج
  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام افزایش فالوورهای واقعی و هدفمند پیج 
  • نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام برقرای تعامل یا فالوورهای پیج 

این اقدامات جزء حیاتی ترین و مهم ترین بخش های مدیریت پیج اینستاگرام می باشد؛ اما توجه کنید این اقدامات بسیار زمان بر می باشد و برای نتیجه بخش بودن باید با دقت تمام انجام شود.  از این رو توصیه می کنیم اگر خودتان وقت کافی برای انجام این کار ندارید بهتر است یک ادمین اینستاگرام استخدام کنید.

آیا می توان از ربات به عنوان ادمین اینستاگرام استفاده کرد؟

به نظر شما آیا می توان برای مدیریت اینستاگرام از ربات استفاده کرد؟ برای درآمدزایی از اینستاگرام به شخصی نیاز دارید که در مدیریت اینستاگرام شما متخصص باشد؛ بعبارتی توانایی تولید محتوا و آنالیز پیج تان را داشته باشد.  اگر خودتان پیج تان را مدیریت می کنید و یا یک ادمین استخدام کنید، ملزم به رعایت برخی نکات و ترفندهای اینستاگرام می باشید. 

بنا به قوانین الگوریتم های اینستاگرام، برای مدیریت پیج اینستاگرام نمی توان از ربات ها استفاده کرد. فعالیت ها ربات ها در پیج های اینستاگرامی از نظر الگوریتم های اینستاگرام غیرعادی است و در صورت شناسایی این ربات ها، پیج مربوطه را مسدود می کند. در واقع قوانین اینستاگرام استفاده از ربات ها را در حساب های کاربری ممنوع می کند و در صورت استفاده از ربات ها ممکن است پس از مدتی دسترسی شما به اینستاگرام کاملاً محدود شود. 

فعالیت های ادمین بر روی پیج  و برقرای تعامل با فالوورها می تواند باعث ایجاد اعتماد و وفاداری بین فالوورهایی پیج می شود. علاوه بر این فعالیت های ادمین باعث می شود فالوورهای واقعی پیج افزایش یابد ، اما فعالیت های ربات نمی تواند برای یک فالوور علاقه مند و هدفمند جذب کند.  ربات قادر به تشخیص اکانت های فیک از اکانت هایی واقعی نمی باشد و امکان دارد فالوورهای فیک برای پیج جذب کند. همانطور که می دانید اکانت های فیک پس از مدتی توسط خود اینستاگرام حذف می شوند و ممکن است پیج مربوطه با ریزش فالوور مواجه شود. 

از طرفی ربات پیج اینستاگرام نمی تواند با فالوورهای پیج تعامل نزدیک و دوستانه برقرار کند. اما ادمین اینستاگرام وقت و انرژی زیادی را برای ایجاد تعامل مؤثر با مخاطبان پیج صرف می کند و در نهایت نتایج مطلوب تری را برای پیج به ارمغان می آورد. 

به همین دلیل توصیه می کنیم به هیچ عنوان به فکر استفاده از ربات اینستاگرامی نباشید. مدیریت پیج توسط ادمین، خطر بسته شدن اکانت اینستاگرامی را به خاطر نقض قوانین الگوریتم های اینستاگرام از بین می برد. ادمین با استفاده از ترفندهای اینستاگرام در دراز مدت ارزش زیادی برای کسب و کار شما ایجاد می کند و با جلب اعتماد فالوورها به افزایش فروش پیج تان کمک می کند. 

مهارت های ادمین پیج اینستاگرام 

ادمین اینستاگرام برای تولید و مدیریت محتوا در صفحه اینستاگرام باید مهارت های مختلفی داشته باشد. در این بخش می خواهیم برخی از مهارت های مورد نیاز ادمین را به شما معرفی کنیم. 

نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام طراحی گرافیک و تولید محتوای با کیفیت

طراحی قالب و تم برای پست های فید و استوری فید اینستاگرام یکی از مهم ترین وظایف ادمین برای تولید محتوا می باشد؛ البته می توان این کار را به گرافیست سپرد و ادمین صفحه با کمک گرفتن از طراح، تولید محتوای پیج را پیش ببرد. البته اگر ادمین خود مهارت های طراحی را یاد بگیرد می تواند نظارت بهتری بر روی پیج داشته باشد. 

بنا به موارد ذکر شده می توان گفت ادمین اینستاگرام در صورت داشتن مهارت طراحی گرافیکی می تواند محتواهای با کیفیت و تأثیرگذاری برای پیج تولید کند. 

نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام انتشار منظم و مستمر پست و استوری در اینستاگرام

تولید محتوای تصویری و ویدیویی تأثیرگذار و مرتبط با کسب و کارتان نقش مهمی در جذب مخاطب و افزایش فالوورهای پیج دارد. گاهی اوقات تعیین اینکه چه محتوایی و چگونه منتشر شود دشوار است، از این رو بهتر است ادمین یک تقویم محتوایی برای اشتراک گذاری پست در اینستاگرام تنظیم کند. ادمین اینستاگرام با داشتن تقویم محتوایی می تواند به طور منظم محتوا در پیج به اشتراک بگذارد. 

البته مدیریت تولید محتوا به این معنا نیست که خود ادمین باید در طراحی گرافیکی  پست های اینستاگرام مشارکت داشته باشد؛ زیرا این کار باید توسط یک گرافیست خبره انجام شود. در نهایت حفظ نظم و کیفیت پست ها و استوری ها توسط ادمین بدون شک باعث بهبود می شود.

نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام آنالیز پیج های اینستاگرامی رقبا

برای اینکه بتوانید جایگاهی در میان مخاطبان اینستاگرام داشته باشید، ابتدا باید رقبای خود را شناسایی کنید. سپس برای تولید محتوای منحصربفرد و مدیریت پیج اینستاگرامی تان بطور مؤثر، نقاط قوت و ضعف رقبایتان را بررسی کنید و از هر گونه فرصتی که به دست می آورید برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده کنید. 

 رقبای شما با استفاده از تکنیک آزمون و خطا در تعامل با کاربران و استفاده از ترفندهای اینستاگرام توانسته اند فالوور های زیادی را به دست آورند. توصیه می کنیم از تجربه های آن ها استفاده کنید، اما دقت کنید از ایده آن ها کپی برداری نکنید. زیرا کپی کردن از محتوای آن ها و تولید محتوای مطابق با محتواهای رقبایتان، اعتبار شما را زیر سؤال می برد. 

نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام گزارش عملکرد ماهانه

ادمین اینستاگرام با تنظیم یک تقویم محتوایی و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت می تواند به درستی پیج اینستاگرام را مدیریت کند. به همین دلیل بهتر است ادمین اینستاگرام نتایج برنامه ریزی کوتاه مدت را در پایان هر ماه به کارفرما گزارش دهد. با بررسی گزارش های هر ماه می توانیم برای ماه های بعد برنامه ریزی مؤثرتری داشته باشیم.

حرف آخر 

مدیریت اینستاگرام ممکن است کاری دشوار و پیچیده به نظر بیاید. اما اگر مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا و برقراری تعامل درست با مخاطبان را یاد بگیرید، می توانید از الگوریتم های اینستاگرام در راستای دیده شدن کسب و کارتان استفاده کنید. 

اما فراموش نکنید بهترین راه حل این است که از یک ادمین صفحه اینستاگرام کمک بگیرید یا خودتان آموزش مدیریت پیج اینستاگرام را دنبال کنید تا بتوانید به نتایج خوبی برسید. اگر قصد دارید یک ادمین اینستاگرام برای پیج تان استخدام کنید توصیه می کنم قبل از استخدام وظایف یک ادمین را مرور کنید.

امیدوارم با خواندن این مقاله فهمیده باشید که امکان استفاده از ربات به عنوان ادمین اینستاگرام غیر ممکن می باشد؛ الگوریتم اینستاگرام استفاده از ربات را تشخیص می دهد و ممکن است صفحه شما را به حالت تعلیق درآورد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ترندهای اینستاگرام در در ربات کلاب آقای تبلیغات – طراحی شده توسط تیم تبلیغاتی شویراد- عضو شوید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *