تبلیغات در اینستاگرام و نکاتی که باید بدانید!

تبلیغات اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تبلیغات در اینستاگرام به روش های مختلفی صورت می گیرد که باید با آن ها آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید پر بازده ترین روش مناسب کسب و کار خودتان را انتخاب کنید. تبلیغات اینستاگرام این روز ها با داغ شدن بازار تبلیغات در فضای مجازی و خصوصا اینستاگرام در ایام قرنطینه بسیاری مطرح شده و کسب و کار های زیادی تصمیم گرفته اند تا خودشان را در جبر جغرافیایی محدود نکنند و در جامعه بزرگ تری شناخته شوند.

اینستاگرام یکی از فضا هایی است که افراد زیادی با استفاده درست از این پلتفورم، نتایج عالی را برای خودشان رقم زده اند. شما با همین اپلیکشن می توانید خیلی سریع تر از آنچه فکرش را می کنید، دیده شوید و شناخته شوید و در نهایت با افزایش فروش محصولات یا خدماتتان، ره صد ساله را یک شبه بروید!

تبلیغات در اینستاگرام، پر بازده ولی تخصصی

اما این تبلیغات گسترده و گروهی در اینستاگرام، آن قدر ها هم ساده نیست و فوت کوزه گری خودش را دارد. شما نمی توانید به این آسانی از آب گل آلود ماهی بگیرید، تا زمانی که روش درست ماهی گیری را بلد نباشید. در حوزه تبلیغات گسترده اینستاگرام نیز این چنین است؛ یعنی تا زمانی که شما بلد نباشید چگونه از این فضا استفاده کنید، تنها چیزی که برایتان می ماند، هزینه های تبلیغات است که به جیب تبلیغ کننده ها رفته است.

پس اگر می خواهید در اینستاگرام، کولاک کنید و خودتان را برند کنید، این مطلب را از دست ندهید. ما در تیم شویراد تصمیم گرفتیم تا تمامی نکات طلایی در زمینه تبلیغات در اینستاگرام را در اختیارتان قرار دهیم. شما می توانید با دنبال کردن این موارد، تبلیغات خوبی را در اینستاگرام داشته باشید. پس همراه ما باشید.

ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که تبلیغات در اینستاگرام چه فایده ای دارد و چرا اصلا اینستاگرام تبدیل به یک بستر فوق العاده برای دیده شدن تبدیل شده است؟

تبلیغات در اینستاگرام

مزایای تبلیغات اینستاگرام

محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران، اینستاگرام است که طبق آخرین آمار رسمی بیش از 47 میلیون کاربر دارد؛ البته 47 میلیون نفر کاربر فعال! همه ما در طول روز در اینستاگرام پست های زیادی را نگاه میکنیم و لایک می کنیم و با دوستانمان به اشتراک می گذاریم.

این محتوا و پست به اشتراک گذاشته شده ممکن است یک ویدئو خنده دار باشد یا یک لباس زیبای خیره کننده! ممکن است شما علاقه ای به خریدن یک لباس نداشته باشید اما با دیدن یک لباس، به خودتان بگویید: واو! این لباس در تن من برازنده تر خواهد بود و یک پیج لباس به همین راحتی محصولش را به شما در شهر دیگری می فروشد.

حال تصور کنید شما صاحب همان پیج لباس هستید. آیا دوست نداشتید تعداد افراد بیشتری لباس های زیبای شما را ببینند؟ قطعا دوست دارید. این اتفاق تنها به دست تبلیغات ممکن است. زیرا در فضای اینستاگرام، 75 درصد از کاربران به تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام می شود، توجه نشان می دهند. تصور کنید از 100 نفری که از مغازه شما رد می شوند، 75 نفر به داخل مغازه شما وارد شوند. این آمار زمانی جالب می شود که بدانید بیش از یک سوم از جمعیت حداقل یک بار تجربه خرید از اینستاگرام را دارند.

به نظر شما تمامی این مزایا برای یک شروع قدرتمند تبلیغات در اینستاگرام کافی نیست؟

مهم ترین و اولین نکته در تبلیغات اینستاگرام که باید در نظر داشته باشید

شناختن مخاطبان هدف تبلیغاتیان باعث می شود تا بتوانید مخاطبان درستی را هدف بگیرید و نتایج خوبی را از تبلیغات بگیرید.

مجریان تبلیغاتی شما باید بتوانند جامعه هدف را بشناسند و در این زمینه مطالعه داشته باشند و قادر به بررسی شبکه های اجتماعی باشند و  در نهایت بتوانند تجزیه و تحلیل های لازم را انجام دهند و بتوانند به رشد کسب و کار شما با کمک علم تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ یاری کنند.

فاکتور های کارامد در شناخت مخاطب هدف

 • موقعیت مکانی مخاطبین
 • سم مخاطبین
 • جنسیت
 • زبان مادری
 • تراکم جمعیتی
 • در نظر گرفتن علاقه مردم
 • درک کردن رفتار مردم
 • اتصالات و ارتباطات

شروع قدرتمند تبلیغات گسترده در اینستاگرام

ما در این بخش به صورت گام به گام و کامل به شما می گوییم که برای داشتن بازدهی بالا در تبلیغات اینستاگرام چه کاری باید انجام دهید؛ اما پیش از هر چیزی بهتر است با انواع تبلیغات در اینستاگرام آشنا شوید.

شما بدون دانستن انواع تبلیغات و شناسایی پیج های خوب برای تبلیغات، نمی توانید در تبلیغات اینستاگرامی بازدهی خوبی داشته باشید. پس خواندن این قسمت برای شما جزو واجبات است.

تبلیغات اینفلوئنسر های اینستاگرام

اینفلوئنسر ها افراد با فالور بالا در حوزه های مختلف هستند که روزمرگی های خودشان را با دنبال کنندگان خودشان به اشتراک می گذارند و می توانند برند شما را محبوب یا منفور کنند. شما یک اینفلوئنسر آرایشی را در نظر بگیرید که امروز اعلام کند کرم پودر شرکت فلان اصلا خوب نیست! احتماا بسیاری از دنبال کنندگان او دیگر از آن برند خرید نخواهند کرد و به دیگران هم توصیه خواهند کرد نخرند. به همین راحتی! وضعیت برعکس آن نیز این گونه است که اینفلوئنسر گرامی از یک برند تعریف کند. نان برند مذکور در روغن خواهد بود!

پس سپردن تبلیغات به یک اینفلوئنسر، دقت و حساسیت بالایی را از شما می طلبد.

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام یا پروموشن(promotion)

برنامه اینستاگرام، تبلیغات اسپانسری خودش را در قالب پست و استوری به کاربران نمایش می دهد. مزیت این روش این است که دیگر به دنبال پیجی برای تبلیغات نمی گردید.

در این روش تبلیغات اسپانسری اینستاگرام، بر اساس تعداد کلیک و همینطور تعداد بازدید ها، با هر کلیک کاربران و هر 1000 بازدید، محاسبه می شود.

تبلیغات اسپانسری به صورت دلاری است. همین جمله کافی است تا شما با چند تا دو دو تا چهار تا کردن متوجه شوید که این نوع برای ما ایرانی ها اصلا به صرفه نیست!

البته اگر از مشکلاتی مانند دور زدن تحریم ها و پیدا کردن واسطه برای این کار فاکتور بگیریم.

ربات های اینستاگرامی

یکی از انواع تبلیغات در اینستاگرام ، تبلیغات ربات های اینستاگرامی است. ربات های اینستاگرامی در افزایش فالور و آنفالویابی و حتی لایک سازی و کامنت سازی و دایرکت اتوماتیک و افزایش بازدید های ویدئو ها استفاده می شوند.

ربات های اینستاگرامی یکی از ابزارهای جالب در زمینه تبلیغات است که نتایج سریع اما زودگذری را به شما می دهد و در نهایت این کار منجر به آسیب ها و ضرر های جبران ناپذیر به کسب و کار شما می شود. هر اندازه که تعامل شما با کاربرانتان کاهش یابد، پیج شما از نظر کاربران منفی ارزیابی خواهد شد.

هوش مصنوعی و الگوریتم های اینستاگرام را دست کم نگیرید؛ اگر شما به صورت افراطی از این ربات ها استفاده کنید، پیجتان و زحمتتان و تمامی هزینه هایتان به باد می رود؛ زیرا مسدود می شوید.

چگونه با تبلیغات اینستاگرام به موفقیت برسیم؟

داشتن فالور بالا

فالور بالا در پیجی که می خواهید به او تبلیغات دهید بسیار مهم است؛ زیرا تعیین جمعیتی است که قرار است تبلیغات شما را ببینند و چه بهتر که این تعداد بالا باشد.

تعامل بالا

اولین علت این موضوع این است که شما مطمئن می شوید، فالور ها فیک نیستند و دومین علت نیز این است که دنبال کنندگان به ادمین اعتماد دارند و به تبلیغاتش نیز اعتماد می کنند

این نکته را هم از ما به خاطر داشته باشید؛ اگر می خواهید برای چندین پیج تبلیغات دهید، دقت کنید که فالور های این پیج ها مشترک نباشد اگر تعداد فالور های مشترک بالا باشد، احتمالا تمامی پیج ها برای یک نفر است!

3 ترفند فوق العاده برای نوشتن بنر های تبلیغاتی جذاب

تکنیک متن خودتان را مشخص کنید

نوشتن متن در اینستاگرام باید هدفمند باشد و تکنیک های منحصر به فردش را داشته باشد. می توانید با آنالیز رقبایتان و الهام گرفتن از آن ها متن ها و محتواهای متناسب با فعالیت خودتان را در پیج قرار دهید.

محتوا ها و تصاویر چشمگیر و جذاب

در نظر داشته باشید که پیج های زیادی در اینستاگرام فعالیت می کنند، پس تصاویر شما باید به قدر کافی جذاب و چشم نواز باشند تا توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند.

تصاویر هیجان انگیز و ویدئوی های دیدنی قطعا در جذب مخاطب تاثیر زیادی خواهد داشت.

کپشن و هشتگ اصولی

برای نوشتن کپشن دقت کنید که از کلمات درست و تاثیر گذار و بدون غلط املایی استفاده کنید؛ چرا که باعث می شود تمایل مخاطب به فعالیت شما بیشتر شود و تعامل شما با مخاطبین افزایش پیدا کند.

نکته ای هم که باید در هشتگ زدن رعایت کنید، این است که تنها از هشتگ های مرتبط استفاده کنید و در استفاده از هشتگ ها افراط نکنید. این هشتگ ها نباید کمتر از 7 و بالاتر از 13 باشد!

توصیه های ما برای تبلیغات موثر در اینستاگرام

برای موفقیت در زمینه کسب و کار های اینترنتی، از داشتن تیم و مشاور قوی در این زمینه غافل نشوید. مسیر ناشناخته کسب و کار اینترنتی باعث می شود اشتباهات زیادی را مرتکب شوید و تعداد زمین خوردن شما بیشتر شود. داشتن تیم متخصص و مشاور بسیار مهم است و نیاز است در انتخاب آن دقت کنید.

تیم ما در شویراد از بهترین متخصصان تشکیل شده است که بی ادعا اما قدرت مند، کسب و کار های زیادی را از سال 1394 تا رسیدن به موفقیت همراهی کرده است. شما هم می توانید یکی از برند های موفقی باشید که تیم شویراد افتخار همراهی با شما را داشته باشد.

می توانید با مشاوران و متخصصان ما در حوزه تبلیغات در اینستاگرام تماس بگیرید و از بستر دیجیتال، بهترین استفاده را برای پیشرفت خودتان بکنید.

 

آخرین مطالب

2 پاسخ

 1. سلام
  من هزینه های زیادی برای تبلیغات در اینستاگرام انجام دادم متاسفانه اکثر اوقات نتونستم نتیجه ی خوبی بگیرم .حتی با آژانس های تبلیغاتی اینستاگرام هم کار کردم و تا الان حدود 15 میلیون هزینه کردم برای تبلیغات در اینستاگرام ولی نتیجه ای که می‌خوام رو نگرفتم .راهکار شما چیه واسه نتیجه گرفتن از تبلیغات ؟

 2. سلام
  ببینید اول باید جامعه هدف خودتون و مشخص کنید یعنی هدفمند تبلیغ کنید و هرجایی تبلیغ نکنید و هر پیجی هم مناسب هر کاری نیست.مثلا کسی که پیج اشپزی داره نمیره تو پیج خودرو تبلیغ بده .
  بعد باید نرخ تعامل و کیفیت پیج هایی که میخوایید تبلیغات اینستاگرام انجام بدید رو بدست بیارید
  این نکته رو هم بگم که کیفیت محتوا خیلی مهمه . حتما سعی کنید از بنرها و ویدیو های با مفهوم استفاده کنید
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *