چطور پیج اینستاگرام را در گوگل تبلیغ کنیم ؟

تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل
زمان مطالعه: 6 دقیقه

همانطور که می دانید گوگل بزرگترین مرگز تبلیغ است؛ از طرفی بیشتر کسب و کارها از طریق پیج اینستاگرامی بازاریابی و تبلیغات شان را انجام می دهند. حال به نظر شما تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل امکان پذیر است؟ موتورهای جستجو گوگل می توانند پست های اینستاگرام را ایندکس کنند.

پیشنهاد ما بر این است که علاوه بر فعالیت در اینستاگرام بهتر است وب سایت هم داشته باشید؛ وب سایت اعتبار کسب و کار شما را بالا می برد و باعث می شود افراد هم به شما اعتماد کنند و هم می توانید ترافیک وب سایت خود را به سمت پیج اینستاگرامی هدایت کنید.

تبلیغات در گوگل که به گوگل ادز نیز معروف است، همواره به عنوان یکی از بهترین روش های تبلیغاتی در دنیا شناخته می شود. این روش تبلیغاتی با قرار دادن وب سایت خود در رتبه های برتر گوگل و جذب مخاطبانی که کلمات و عبارات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل جستجو می کنند، مشتریان و فروش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.

بر هیچ کس پوشیده نیست که تبلیغات گوگل ادز بهترین، هدفمندترین روش تبلیغاتی برای دیده شدن و توسعه کسب و کارها است؛ اما چاره کار کسانی که هنوز برای کسب و کارشان شان، سایتی راه اندازی نکرده اند و فقط در اینستاگرام فعالیت می کنند، چیست؟ آیا تبلیغات گوگل تنها در صورت داشتن وب سایت قابل انجام است؟ آیا امکان تبلیغ صفحه اینستاگرام در گوگل وجود دارد؟

 در این مقاله می خواهم یکبار برای همیشه این ابهام را برای شما حل کنم و به تمامی سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهم. 

مقاله پیشنهادی: بهترین ایده های جذب فالوور اینستاگرام 

آیا امکان تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل وجود دارد؟ 

اکانت‌های اینستاگرام به هیچ عنوان توسط موتور های جستجو، ایندکس نمی‌شوند؛ در نتیجه محتوای اکانت‌های اینستاگرامی در نتایج جستجو گوگل، امکان پذیر نمی باشد. به عنوان مثال اگر کپشن یکی از پست های اینستاگرامی تان را گوگل کنید، متن شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود.

از طرفی دیگر اینستاگرام، موتور‌های جستجوی گوگل را به عنوان ربات شناسایی گرده و آن ها را بلاک می کند؛ از این رو موتور جستجوی گوگل نمی‌تواند در پیج اینستاگرام خزش کرده (Crawl) و آن ها را ایندکس کند.

شاید برخی از سایت هایی که محتوای اینستاگرام را در وب سایت خود قرار می دهند، در نتایج موتورهای جستجو ظاهر شوند! اما هرگز منبع محتوا را instagram.com نمایش نمی دهد. در نتیجه موتورهای جستجو قادر به دیدن محتوای پست های شما در اینستاگرام نیستند.

 

به نظر شما دلیل ظاهر نشدن پست های اینستاگرام در نتایج گوگل چیست؟ برای پی بردن به این موضوع بیایید نحوه عملکرد الگوریتم های موتورهای جستجوی گوگل را بررسی کنیم.

 

موتورهای جستجو فقط قادر به ایندکس کردن محتوایی می باشند، که از ابتدا دورن صفحه بارگذاری می شوند. از آنجایی که محتوای پست های اینستاگرام، پس ازلود شدن پیج و از طریق جاوا اسکریپت بارگذاری می شود، به همین دلیل گوگل و سایر موتورهای جستجو قادر به کراول کردن محتوای پست های اینستاگرام نیستند. در نتیجه شما نمی توانید مستقیماً پیج اینستاگرام تان را در صفحه اول گوگل تبلیغ کنید.

با وجود همه موارد گفته شده بازهم،  تکنیکی برای تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل وجود دراد؛ که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه انجام تبلیغات پیج اینستاگرام در گوگل

خبر خوب! کسب و کار هایی که هنوز  برای تجارت شان، سایت راه اندازی نکرده اند و صرفاً در اینستاگرام فعالیت می کنند، می توانید با یک ترفند ساده، پیج اینستاگرام خود را در گوگل تبلیغ کنند. با تبلیغ پیج تان در گوگل می توانید، مخاطبان آن را به سمت پیج خود هدایت کرده و از این طریق به جذب فالوور و مشتری اقدام کنید.

اجرای تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل همانند تبلیغات وب سایت ها می باشد؛ تنها تفاوت شان در این است قسمتی که تبلیغ نوشته می شود به جای اینکه آدرس وبسایت به تبلیغ لینک شود، آدرس صفحه اینستاگرام مورد نظر به تبلیغ لینک می شود. برای پیدا کردن آدرس پیج اینستاگرام خود کافیست از طریق وب سایت اینستاگرام، وراد اکانت خود شوید و لینک پیج تان را در آگهی تبلیغاتی قرار دهید.

حال کاربرانی که کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار شما را در گوگل جستجو می کنند، آگهی تبلیغاتی شما برای آن ها نمایش داده می شوند. با کلیک بر روی تبلیغ مورد نظر وارد پیح اینستاگرامی شما می شوند. البته در صورتی که کاربر بر روی گوشی یا دسک تاپ، از قبل وارد اکانت اینستاگرامی خود شده باشد. با توجه به محبوبیت این شبکه اجتماعی و استفاده گسترده از آن، درصد زیادی از کاربران وب در اینستاگرام نیز قعال هستند.

 

نحوه بهینه سازی اکانت اینستاگرام برای گوگل

قبل از اجرای تبلیغات پیج اینستاگرامی تان در گوگل، لازم است برخی موارد را رعایت کنید. در این قسمت 3 تا از مهم ترین نکات در تبلیغات صفحه اینستاگرام در گوگل را به شما توضیح خواهم داد.

 

پروفایل اینستاگرامی خود را عمومی (پابلیک) کنید

پروفایل های Instagram به طور پیش فرض عمومی تنظیم می شوند، به این معنی که هر کسی می تواند به نمایه شما و تمام محتوای شما دسترسی پیدا کند. به عنوان یک بازاریاب، باید از پابلیک بودن پروفایل خود اطمینان حاصل کنید.

 

پیج اینستاگرام تان را بهینه کنید

اکانت اینستاگرام تان را در Profile Schema قرار دهید؛ بعبارتی بهینه ش کنید. Schema.org یکی از امکاناتی که توسط گوگل فراهم شده است؛ می‌توانید برای موتورهای جستجو گوگل مشخص کنید که اکانت‌های شبکه اجتماعی تان، کدام ها هستند. اگر برای کسب و کار تان از knowledge graph استفاده کرده باشید، تمامی اکانت های شبکه اجتماعی که در آن فعال هستید، برایتان نمایش داده می شود.

نکته 1

schema markup یک مورد از پیشرفت های اخیر در سئو می باشد؛ که می توانید رتبه وب سایت خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود بخشید. اسکیما کمک می کند موتورهای جستجو راحت‌ تر با سایت ارتباط برقرار کرده و آن را درک کنند.

نکته 2

گراف دانش یک دایره المعارف مجازی مبتنی بر داده های واقعی است، که گوگل از آن به منظور تولید عناصر خاصی از نتایج جستجو استفاده می کند و هدف آن بهبود کیفیت نتایج است.

Google Knowledge Graph به صورت یک باکس در کنار نتایج جستجو نمایش داده می شود و وظیفه آن ارائه اطلاعات تکمیلی درباره افراد، مکان ها وسایر موارد است. این باکس ها به شما کمک می کنند تا در کمترین زمان به درک بیشتری در مورد موضوع مورد نظر خود برسید.

 در نام کاربری از یک کلید‌واژه مناسب استفاده کنید

تگ عنوان پیج اینستاگرام به طور خودکار بر اساس اطلاعات پروفایل شما ایجاد می شود:

username : Instagram photos and videos@

یک جمله یا کلمه شامل کلمات کلیدی را به عنوان نام اصلی اکانت اینستاگرام زیر نام کاربری بنویسید؛ بر اساس کلمه ای که در این قسمت نوشته اید، می توانید بهترین نام را برای تگ عنوان انتخاب کنید.

نکات مهم تبلیغ پیج اینستاگرام در گوگل

کلمات کلیدی را در قسمت بیود پروفایل قرار دهید

متن بیو پروفایل اینستاگرامی تان را برای موتورهای جستجو گوگل بهینه کنید. در نوشتن بیو فضای زیادی برای مانور دادن ندارید و صرفاً مجاز هستید تا ۱۵۰ کاراکتر در این قسمت کسب و کارتان را معرفی کنید. این محدودیت از کاراکترها دقیقاً برای توضیحات متا در گوگل یکسان است.

حرف آخر 

برای بهبود رتبه پیج اینستاگرام خود در نتایج جستجو، کافی است محتوای قابل مشاهده (نام کاربری، نام کامل، بیو و لینک) را بهینه کنید تا کلمات کلیدی بیشتری را شامل شود و رتبه بهتری کسب کنید. نکته دیگری که در رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجو حائز اهمیت است، تعداد و کیفیت لینک های دریافتی است. یکی از راه های ساده برای بهبود این موضوع ایجاد یک شبکه لینک است، برای این کار می توانید شبکه های اجتماعی خود را به لینک داده و لینک دیگری را در بیو هر شبکه اجتماعی قرار دهید.

در نهایت هر گونه سؤالی در زمینه تبلیغات اینستاگرامی داشتید، با کارشناسان ما در شویراد تماس بگرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.