تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی

تغییر پسورد اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی و نحوه انجام آن یکی از موضوعات مهمی است، که بسیاری از کاربران اینستاگرام به دنبال یادگیری آن هستند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلایل مختلف مجبور شده باشید پسورد اینستاگرام خود را تغییر دهید. همانطور که می دانید برای تغییر رمز اینستا نیاز به رمز عبور قبلی دارید که در صورت داشتن رمز عبور بسیار ساده است و در کمتر از چند لحظه انجام می شود.

اما زمانی که رمز عبور را ندارید یا آن را فراموش کرده اید، می تواند چالش برانگیز باشد؛ در چنین مواقعی جای نگرانی زیادی نخواهد بود زیرا تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی نیز راه ها و روش های آسانی دارد که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی: ۵ روش بازیابی اکانت اینستاگرام در کمتر از چند دقیقه

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی

اولین روش برای تغییر رمز فراموش شده اینستا از طریق نرم افزار اینستاگرام است؛ ابتدا نرم افزار موبایل اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی وارد حساب کاربری خود شوید و پس از وارد شدن به پروفایل، سه خط سمت راست بالای صفحه را لمس نکنید تا داشبورد اکانت برای شما نمایش داده شود.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی پس از مشاهده این صفحه، روی Setting ضربه بزنید تا به گزینه Security دسترسی پیدا کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی در این قسمت بر روی گزینه password کلیک کنید، یک کادری برای تغییر پسورد به شما نمایش داده می شود.

 

نکته مهم: اما برای تغییر رمز از این قسمت باید پسورد قدیمی خود را وارد کنید، از این رو در صورتی که پسورد قدیمی را فراموش کنید این روش به درد شما نمی خورد. 

 

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی در این کادر یک لینک برای وارد کردن رمز جدید وجود دارد، کافی است بر روی آن کلیک کنید تا شما را به صفحه Change password انتقال دهد.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه تغییر رمز عبور می شوید و به راحتی می توانید رمز جدید خود را انتخاب کنید.

نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی

 

تغییر رمز اینستاگرام از طریق موتور جستجوی گوگل (سایت اینستاگرام)

روش دوم تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی، تغییر رمز اینستاگرام از طریق گوگل است.

مراحل به شرح زیر است:

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی برای ورود به صفحه تغییر رمز اینستاگرام روی این لینک  https://www.instagram.com/accounts/password/reset  کلیک کنید.

  افکت های AR اینستاگرام چیست؟

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی آیدی پیج اینستاگرام تان را در صفحه لاگین اینستاگرام و کادر مربوطه وارد کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی حال بر روی گزینه Send Login Link کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی صفحه جدیدی برای شما نشان داده می شود که در آن می توانید گزینه های اس ام اس، ایمیل و فیس بوک را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی با انتخاب یکی از گزینه های بالا، لینکی برای شما ارسال می شود که می توانید رمز عبور حساب اینستاگرام خود را تغییر دهید.

تغییر رمز اینستاگرام با استفاده از ایمیل

تغییر رمز فراموش شده اینستاگرام از طریق ایمیل نیز قابل انجام است، اما این روش مستلزم ثبت ایمیل از قبل در اکانت اینستاگرام تان است. در غیر این صورت باید دنبال راه دیگری را برای تغییر پسورد اینستاگرام خود بدون داشتن رمز قبلی باشید.

استفاده از این روش کاملاً مشابه راه حل قبلی است؛ با این تفاوت که به جای اپلیکیشن اینستاگرام، از طریق سایت اینستاگرام اقدام می کنید. در این راهکار نیز یکی از گزینه ها را انتخاب می کنید تا کد تایید برای بازیابی رمز عبور فوری شما ارسال شود.

پس از ارسال این کد کافی است ایمیل ارسال شده را باز کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک کنید تا عملیات تغییر رمز عبور شما امکان پذیر شود.

 

کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی ابتدا از طریق مرورگر وارد سایت اینستاگرام شوید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی گزینه Login را انتخاب کنید، در این صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را تایپ کنید تا وارد اکانت اینستاگرام تان شوید. اما از آنجایی که رمز عبور ندارید، باید روی گزینه Forget Password در پایین صفحه کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی اینستاگرام دوباره سه گزینه را پیش روی شما قرار می دهد که باید ایمیل را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی در این مرحله باید آدرس ایمیل خود را که همان ایمیل لینک شده به اکانت اینستاگرام شماست وارد کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی پس از آن روی گزینه Send Login Link کلیک کنید تا لینک تغییر رمز اکانت اینستاگرام برای شما ارسال شود.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی حال ایمیل خود را باز کنید و بر روی لینک Reset Password که در ایمیل تان دریافت کرده اید، کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی اکنون می توانید پسورد اینستاگرام خود را تغییر داده و پسورد جدیدی را انتخاب کنید.

دلیل عدم دریافت ایمیل لینک تأیید چیست؟

برخی مواقع ممکن است به دلیل بروز برخی اختلالات در دریافت این ایمیل جهت تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی با مشکل مواجه شوید. در چنین مواردی می توان از راه حل های زیر برای حل مشکل استفاده کرد:

  چگونه استیکرهای تلگرام را به واتساپ منتقل کنیم؟

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی مطمئن شوید آدرس ایمیلی که وارد کرده اید، صحیح می باشد.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی اگر ایمیل درست باشد، می توانید رمز عبور اینستاگرام خود را از یک آدرس IP جدید تغییر دهید؛ زیرا در برخی موارد، اینستاگرام آدرس‌های IP را که از یک مرورگر برای ورود به اکانت های مختلف استفاده می‌کنند، مسدود می نماید. در واقع برای انجام فرآیند تغییر رمز عبور فقط باید از دستگاه دیگری استفاده کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی عامل دیگری که ممکن است مانع دریافت ایمیل بازنشانی رمز عبورReset Password شود، این است که ایمیل به پوشه اسپم ارسال شده و شما متوجه آن نشده اید. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام هر کاری اسپم ایمیل خود را بررسی کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام با استفاده از فیس بوک

روش دیگری که برای تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی استفاده می شود، بازیابی رمز عبور از طریق حساب کاربری فیس بوک است.

اما این گزینه زمانی به کار شما می آید که حساب های فیس بوک و اینستاگرام شما به یکدیگر لینک داده شده باشند.

برای استفاده از این روش جهت تغییر رمز اینستاگرام خود، بر روی گزینه Log in with Facebook کلیک کنید تا وارد اکانت فیسبوک خود شوید. این مرحله نیز بسیار ساده است و به راحتی با چند کلیک انجام می شود.

تغییر رمز عبور اینستاگرام در آیفون

نحوه تغییر رمز اینستاگرام در آیفون شامل مراحل و اقدامات زیر است:

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی ابتدا اینستاگرام را باز کنید و وارد پروفایل خود شوید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی با لمس سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه وارد قسمت Settings شده و گزینه Privacy and security (حریم خصوصی و امنیت) را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی در این قسمت وارد گزینه Password شوید تا گزینه مورد نظر برای دریافت لینک تغییر رمز اینستاگرام انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی روش ارسال لینک انتخابی شما می تواند ایمیل، اس ام اس و یا فیس بوک می باشد.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی حال با کلیک بر روی لینک ارسالی، وارد صفحه reset password می شوید تا بتوانید رمز جدید خود را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی برای تکمیل عملیات تغییر رمز عبور اینستاگرام بدون داشتن رمز عبور قبلی در آیفون، دکمه Save را بزنید.

  تاریخچه انواع لوگو اینستاگرام از سال 2010 تا کنون

رمز عبور دو مرحله ای چیست؟

اکنون که با انواع روش های بازیابی و تغییر پسورد اینستاگرام آشنا شدید، در این قسمت می خواهیم یک تکنیک عالی برای محافظت از حساب کاربری و رمز عبور خود به نام احراز هویت دو مرحله ای را به شما معرفی کنیم.

این ویژگی را می توان به عنوان یک اقدام امنیتی برای محافظت هر چه بیشتر و بهتر از اکانت اینستاگرام در نظر گرفت. به این ترتیب هیچ کس جز شما نمی تواند به رمز عبور شما دسترسی پیدا کند و اگر شخص دیگری بخواهد وارد حساب کاربری شما شود، برای شما یک درخواستی مبنی بر وارد کردن یک کد تأیید ارسال می شود. نفر دوم در صورت وارد کردن این کد تأیید می تواند وارد اکانت گردد.

نحوه فعال سازی رمز عبور دو مرحله ای در اینستاگرام

اینستاگرام را باز کنید و روی آیکون پروفایل خود در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید؛ سپس آیکون سه خط را در بالا سمت راست انتخاب کرده و وارد setting شوید. حال در این قسمت وارد Security شده و گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

اکنون سه روش جهت ارسال کد تأیید 6 رقمی به شما پیشنهاد داده می شود:

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی یک اپلیکیشن که اینستاگرام برای دریافت کد تأیید معرفی می کند.

تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی دو روش بعدی نیز عبارتست از ارسال کد تأیید به موبایل و یا واتس آپ.

به این صورت رمز عبور شما دو مرحله ای می شود، یعنی هر زمانی که بخواهید با یک دستگاه جدید وارد حساب کاربری خود شوید، یک کد از طریق نرم افزار مربوطه یا واتس اپ یا sms به شما ارسال می شود که صرفاً با وارد کردن آن می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

سخن پایانی

در این مقاله راهنمای کامل و دقیقی در مورد نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون رمز قدیمی به شما ارائه دادیم. اما با وجود این راه حل ها، توصیه می کنیم در محافاظت از اطلاعات اینستاگرام تان دقت زیادی داشته باشید و به هیچ وجه آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

بسیاری از کاربران سال هاست که به دلیل سهل انگاری قادر به بازگردانی اکانت های خود نمی باشند. بنابراین علاوه بر رعایت نکات امنیتی و تعیین کد تأیید دو مرحله ای، از برنامه ها و ربات های ناامن مانند فالوور و لایک رایگان استفاده نکنید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *