;

5 روش بازیابی اکانت اینستاگرام در کمتر از چند دقیقه

اکثریت کاربران اینستاگرام بنابه دلایل مختلف با مشکل فراموشی پسورد و بازیابی اکانت اینستاگرام  مواجه شده اند! اما نگران نباشید در جهان هر مشکلی راه مختص خودش را دارد. می دانیم در حال حاضر instagram یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی می باشد که کاربرد آن بین کاربران فضای مجازی بسیار رایج است. اکثریت افراد برای تعامل با دیگران، چه به منظور استفاده شخصی و یا اهداف تجاری خود، یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کرده اند. در مواقعی برخی افراد، رمز اینستاگرام خود را فراموش می کنند و یا اکانت آن ها هک شده و اطلاعاتی جهت بازیابی اکانت اینستاگرام در دسترس ندارند.

 اگر شما نیز جزء افرادی هستید که اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیر فعال کرده اید و نمی توانید مجدد وارد شوید؟ یا احیاناً رمز عبورتان را فراموش کرده اید و در بازیابی پسوردتان با مشکل مواجه هستید؟ یا به دنبال راهی برای بازیابی اکانت هک شده instagram خود می باشید؟ در این مقاله با ما همراه باشید! سعی داریم به همه مشکلات و سؤالات شما پاسخ داده و نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام را آموزش دهیم.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را برگردانیم؟ 

اگر رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش کرده اید یا شخص دیگری بدون اجازه شما آن را تغییر داده است، instagram چند روش بسیار ساده برای بازیابی اکانت اینستاگرام ارائه می دهد. با 5 روش ساده می توانید به راحتی در عرض چند دقیقه اکانت خود را بازیابی کنید:

 • بازیابی از طریق اپلیکیشن اینستاگرام که شامل 4 روش می باشد. 
 • بازیابی از طریق خود سایت اینستاگرام 

نکته: تمامی مراحل بازیابی از طریق اپلیکیشن اینستاگرام بر روی سیستم عامل اندروید و ios یکسان است.

بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

 1. بازیابی اکانت با نام کاربری
 2. بازیابی اکانت از طریق ایمیل
 3. بازیابی اکانت از طریق فیس بوک
 4. بازیابی اکانت با کدهای احراز هویت دو عاملی

در زیر مراحل بازیابی و همچنین انواع روش های آن را گام به گام شرح خواهیم داد:

 1. در اپلیکیشن اینستاگرام نام کاربری و پسورد خود را وارد کرده و سپس روی دکمه Log in کلیک کنید. در صورتیکه پسورد شما اشتباه باشد با پیغام  Incorrect Password for your profile مواجه خواهید شد. 
 2. حال با کلیک بر روی دکمه Try Again ، مجدد به مرحله قبل بازگردید. گزینه forgot your login details? Get help signing in را انتخاب کنید. 
 3. در مرحله بعد ، باید نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن متصل با اکانت خود را وارد کرده و دکمه Next را کلیک کنید. 

Recover-Instagram-Account بازیابی اکانت اینستاگرامبازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

اگر از طریق نام کاربری اقدام به بازیابی اکانت اینستاگرام خود نمایید، سه گزینه برای شما نشان داده می شود:

 1. Send an Email: اگر نام کاربری(Username) یا ایمیل متصل به اکانت خود را بخاطر دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. با کلیک بر روی send an Email، ایمیل بازیابی پسورد برایتان ارسال می شود. 
 2. بنابراین باید وارد Inbox ایمیل خود شوید و ایمیلی که اینستاگرام تحت عنوان Reset Your Instagram Password برای شما ارسال کرده را باز کرده و بر روی لینک تحت عنوان Reset Password کلیک کنید. اگر این ایمیل را در inbox ایمیل تان مشاهده نکردید پوشه spam را  حتماً چک کنید. با کلیک بر روی لینک به صفحه ای با دو کادر متنی منتقل خواهید شد. رمز عبور جدید خود را در هر دو قسمت وارد کرده و روی آیکون تأیید در بالای صفحه ضربه بزنید. پیغامی جهت ذخیره پسورد جدید برای شما نمایش داد می شود، روی گزینه save password کلیک نمایید. حال کافیست اپلیکیشن اینستاگرام را مجدداً باز کرده و با نام کاربری و پسورد جدید خود لاگین شوید.
 3. Send an SMS: اگر شماره تلفنی که اکانت خود را با آن ایجاد کرده اید در دسترس است ، می توانید با SMS اکانت خود را برگردانید. با انتخاب این گزینه برای بازیابی اکانت اینستاگرام ، با دو حالت مواجه خواهید شد، اول اینکه، instagram یک کد 6 رقمی به منظور تأیید اکانت برای شما ارسال می کند. دومین مورد هم ارسال لینک بازیابی به شماره موبایل تان است.
 4. Log in with Facebook: این گزینه زمانی به کار می آید که اکانت اینستاگرام شما متصل به اکانت فیس بوک تان باشد. 

recovery-Instagram-Account

بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق ایمیل

رایج ترین روش جهت بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق ایمیل می باشد. تمامی موارد بازیابی با استفاده از این گزینه مشابه با گزینه send an Email می باشد، که می توانید رمز عبور جدید را براحتی تنظیم کرده و وارد سیستم شوید.

 1.  ایمیل  متصل با اکانت خود را وارد کرده و دکمه Next را کلیک کنید. 
 2. با کلیک بر روی next دو حالت اتفاق میافتد، اینستاگرام یک کد تأیید 6 رقمی برای شما ارسال می کند که با وارد کردن این کد در باکس confirmation کد وارد اکانت خود خواهید شد. دومین حالت نیز ارسال لینک بازیابی پسورد می باشد.

recovery-Instagram-Account-with-Email

 بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک

برگرداندن پیج اینستاگرام، از طریق اکانت فیسبوک نیز امکان پذیر است. اگر اکانت اینستاگرام شما به اکانت فیس بوک تان متصل باشد و جزئیات آن را در اختیار دارید، می توانید از این گزینه جهت بازیابی پسورد اقدام کنید. 

 1. بعد از طی کردن مراحل log in اکانت اینستاگرام، که در قسمت های قبلی گفته شد، اگر با پیام  incorrect پسورد مواجه شدید، بر روی گزینه log in with facebook کلیک کنید.
 2. صفحه m.facebook.com شامل دو باکس برای شما باز می شود که بایستی اطلاعات مربوط به اکانت فیسبوک خود را وارد و بر روی log in کلیک کنید.
 3. در این مرحله اکانت اینستاگرام شما بر روی صفحه نمایش داده می شود، کافیست بر روی آن کلیک کرده و وارد پیچ خود گردید.

بازیابی با کدهای احراز هویت دو عاملی (google authentication)

احراز هویت دو مرحله ای (Two Factor Authentication) یک ویژگی امنیتی است که با فعالسازی این قابلیت می توانید تا حد زیادی ریسک هک شدن اکانت اینستاگرام خود را کاهش دهید.

برای فعال کردن احراز هویت دو عاملی کافیست مراحل زیر را طی کنید: 

 1. به قسمت تنظیمات  Setting اپلیکیشن اینستاگرام بروید 
 2. از قسمت Security بر روی گزینه Two Factor Authentication کلیک کنید، در صفحه بعدی دکمه Get Started را بزنید. 
 3. حال در این بخش بایستی کی از روش های پیشنهادی برای ارسال Login code  را انتخاب نمایید. (Authentication ,WhatsApp , Text Message)
 4. در مرحله بعد ، از شما خواسته می شود تا از  طریق اپلیکیشن  ثانویه google authentication گزینه پیشنهادی اینستاگرام اقدام به ایجاد رمز عبور یکبار مصرف کنید. 
 5. هنگامی که app ذکر شده به اینستاگرام تان متصل گردد، یک کد شش رقمی یک بار مصرف ایجاد می کند، با وارد کردن این کد اکانت خود، اینستاگرام چند کد شش رقمی Recovery Code برای بازیابی رمز عبور و همچنین بازیابی اکانت اینستاگرام تان در اختیار شما قرار می دهد. با وارد کردن این کد می توانید وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید.
 6. به منظور جلوگیری از فیشینگ اطلاعات حساب کاربریتان و همچنین استفاده از این کدها برای بازیابی اکانت اینستاگرام، بایستی به محض دریافت این کدها، از آن ها  اسکرین شات بگیرید.

google-authenticaton

 نکته: اپلیکیشن پیش فرض که اینستاگرام معرفی کرده، google authentication احراز هویت گوگل است. این app توسط Google توسعه یافته و از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. اگر احراز هویت دو عاملی ( Two factor authentication) را در اکانت اینستاگرام خود فعال کرده اید ؛ برای بازیابی رمز اینستاگرام خود می توانید از اطلاعاتی که هنگام فعالسازی تأیید دو مرحله ای وارد کرده اید، استفاده کنید.

اگر قبلاً این برنامه را نصب و فعال کرده اید ، اولین درخواستی که هنگام ورود به حساب اینستاگرام خود دریافت خواهید کرد، وارد کردن رمز عبور شش رقمی مذکور خواهد بود. مدت زمان استفاده از این رمز عبور  نیز مانند رمز دوم پویا برای کارت های خودپرداز، 60 ثانیه می باشد. پس از 60 ثانیه ، رمز قبلی به طور خودکار باطل و مجدداً رمز عبور جدید برایتان ارسال می گردد. با وارد کردن کد مربوطه عملیات بازیابی اکانت اینستاگرام با موفقیت انجام می گذدد. 

سایت بازگردانی پیج اینستاگرام 

اگر از طریق سایت اینستاگرام وارد اکانت خود شده اید، در این صورت نیز به راحتی می توانید توسط سایت اقدام به بازیابی رمز ورود خود نمایید. کافیست مراحل را زیر را قدم به قدم دنبال کنید: 

 1. ابتدا وارد سایت اینستاگرام https://www.instagram.com شوید و درصفحه باز شده نام کاربری و پسورد خود را وارد کرده و بر روی دکمه Log in  کلیک کنید. 
 2. در صورتی که پسوردتان اشتباه باشد با پیغام Sorry, your password was incorrect مواجه می شوید. در این حالت برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود باید در زیر فیلدهای ورود، بر روی لینک forgot password کلیک کنید. 
 3. در این مرحله از شما می خواهد یکی از گزینه های ایمیل، نام کاربری و یا شماره موبایل متصل به اکانت خود را جهت ارسال لینک بازیابی پسوردتان وارد کنید. بعد از وارد کردن هر یک از سه گزینه مذکور، بر روی دکمه send login link کلیک نمایید. 
 4. حال یک پیامی حاوی لینک بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام ارسال می گردد. که با کلیک بر روی این لینک براحتی می توانید وارد صفحه بازیابی شده و پسورد جدید خود را بسازید. رمز عبور جدید خود را وارد کنید (یک رمز قوی بسازید) ، دوباره آن را برای تأیید تایپ کرده و پس از گذراندن بررسی امنیتی ، روی دکمه “reset password” کلیک کنید.

password-recovery-instagram-site

 

توجه کنید اگر نام کاربری و یا شماره موبایل متصل به اکانت را در باکس نمایش داده شده، وارد کنید، لینک بازیابی برایتان به صورت sms ارسال خواهد شد. در صورتی که آدرس ایمیل خود را وارد کنید، لینک بازیابی پسورد به ایمیل تان ارسال می گردد. که در این صورت نیز بایستی ایمیل ارسالی از اینستاگرام را باز کرده و بر روی دکمه reset password کلیک کنید. لازم به ذکر است پسورد جدیدی که وارد می کنید نباید قبلاً استفاده شده باشد. در صورتیکه پسورد وارد شده مورد تأیید سایت اینستاگرام واقع شود، عملیات بازیابی اکانت اینستاگرام شما با موفقیت انجام می گردد.

چیکده

با یادگیری نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام، احیاناً اگر روزی رمز عبور خود را فراموش کنید، می توانید دوباره به راحتی وارد حساب کاربری تان شوید. در صورتیکه هنوز ایمیل و شماره موبایل خود را در اکانت اینستاگرام تان وارد نکرده اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت آن ها را بر روی اکانت مورد نظر خود ست کنید. برای این کار کافیست از طریق تنظیمات اینستاگرام و قسمت edit profile ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد نمایید.

همانطور که ذکر شد از طریق فیس بوک نیز می توانید اکانت از دست رفته را برگردانید، از این رو بهتر است اکانت فیس بوک خود را به اکانت اینستاگرام متصل نمایید. با ست کردن یکی از گزینه های مطرح شده بر روی حساب اینستاگرام، اگر روزی با مشکل فراموشی پسورد اینستاگرام مواجه شدید، نیازی به رها کردن اکانت قبلی  و ایجاد صفحه جدید نخواهید داشت.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
[yasr_visitor_votes]
 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *