چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟

8 عامل مؤثر در انتخاب اسم برای پیج کاری در اینستاگرام

انتخاب اسم برای پیج کاری در اینستاگرام یکی از فاکتورهای مهم برای توسعه‌ و رشد در دنیای بیزینس‌های اینستاگرامی است. انتخاب یک نام پیج مناسب می‌تواند تاثیر زیادی در رشد کسب و کار شما داشته باشد؛ بنابراین قبل از انتخاب اسم برای پیج، باید ابعاد مختلف آن را خوب بررسی کرد.

اما برای برگزیدن یک اسم خوب و مناسب برای پیج کاری در اینستاگرام چه نکاتی را باید در نظر داشت؟ ما در این مقاله همه‌ آنچه را که شما برای انتخاب نام پیج خود نیاز دارید، ذکر کرده‌ایم. از نکات آموزشی انتخاب یا ساخت نام گرفته تا ایده‌هایی متنوع برای انواع کسب و کارهای مجازی.

اگر در آستانه‌ی شروع کسب و کار خود در اینستاگرام هستید و می‌خواهید یک نام یونیک و منحصر به فرد برای پیج خود انتخاب کنید، در ادامه‌ مقاله همراه ما باشید!

 

مقاله پیشنهادی: نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام 

 

8 عامل مؤثر در انتخاب اسم برای پیج کاری در اینستاگرام

یک اسم خوب برای پیج علاوه بر سادگی که رکن اصلی و اساسی آن است، دارای جزئیات کوچکی است که اینجا قرار است در موردشان بدانید.

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ قبل از انتخاب اسم، برنامه ریزی کنید

در دنیای تجارت اصطلاح جالبی به نام معماری برند وجود دارد که شما در انتخاب اسم پیج نیز می‌توانید به آن توجه داشته باشید. منظور از معماری برند را در چند آیتم زیر می‌توان خلاصه کرد:

  • برنامه‌ی شما برای آینده‌ی پیجتان چیست؟
  • تک محصولی هستید یا چند محصولی؟
  • در صورت چند محصولی بودن، آیا تمام محصولات با یک نام شناخته خواهند شد یا برای هر محصول نام جداگانه در نظر دارید؟

بعد از پاسخ به سوالات فوق می‌توانید به درستی تصمیم بگیرید که دقیقا چه نامی مناسب کسب و کار شما می‌باشد.

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ تنوع حروف را به حداقل برسانید

تا بحال به نام google توجه کرده‌اید؟ دو حرف تکراری g و o باعث ساده‌تر شدن بیشتر اسم شده و به یادسپاری، تلفظ و تایپ کردن آن را آسان تر کرده است.

  هشتگ مارکتینگ چیست؟ + اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام

لازم به ذکر است که رعایت این نکته گاها در بستر فضای مجازی و اینستاگرام دشوار می‌شود. چرا که برخی از اسامی از قبل توسط افراد و اکانت‌های دیگر گرفته شده‌اند و دیگر امکان انتخاب آنها برای پیج ما وجود ندارد.

تنها در یک حالت می‌توان اسمی را که قبلا مورد استفاده قرار گرفته است، انتخاب کرد و آن هم استفاده از کاراکترهایی چون اعداد، نقطه و خط فاصله در کنار آن است؛ البته لازم است بگوییم که این موضوع نیز چندان درست نیست و در امر برندینگ تاثیر منفی دارد.

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ نزدیک بودن حروف به یکدیگر را روی کیبورد رعایت کنید

نزدیک بودن حروف به یکدیگر روی کیبورد باعث راحت تر تایپ شدن نام برند یا پیج شما می‌شود. راحت بودن نحوه‌ی تایپ اسم پیج یا برند روی کیبورد زمانی اهمیت دارد که کسب و کار شما اینترنتی باشد (که هست!).

این مهم است که کاربران هنگام جستجوی اسم پیج در اینستاگرام سریع تر آن را تایپ کنند. چرا که سریع بودن روند تایپ به معنای به یادسپاری آسان آن است و این نکته نیز در وایرال شدن اسم پیج اینستای شما در طول زمان تاثیرگذار خواهد بود.

نزدیکی حروف روی کیبورد از دو جنبه مورد بررسی قرار می‌گیرد. یکی از بابت هم ردیف بودن تمام حروف یک کلمه مثل کلمه‌ی Twitter و مورد دیگر از جنبه‌ی نزدیک بودن حروف یک کلمه در یک محدوده از کیبورد مثل واژه‌ “ممنونم”.

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ اسمی انتخاب کنید که موزون باشد

موزون بودن اسم بطور کلی امتیاز مثبت به حساب می‌آید. اینکه اسمی که برای پیجتان انتخاب می‌کنید آهنگین باشد خیلی خوب است. اسامی موزون حس خوشایندی در مخاطبان و مشتریان شما ایجاد می‌کنند و در زمینه‌ی تبلیغات یا انتخاب یک شعار خوب نیز کمکتان خواهد کرد.

 

رعایت تقارن در انتخاب اسم برای پیج کاری در اینستاگرام

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ تقارن را بعنوان یک نکته‌ مثبت در ذهنتان داشته باشید

به کلمه‌ی Intel دقت کنید. هنگام ساخت کلمه‌ی Intel حروف طوری کنار هم چیده شده‌اند که خروجی بصورت متقارن دیده می‌شود. تقارن یکی از عوامل زیبا دیده شدن هر چیز در محیط اطراف ماست.

  افزایش تعامل پیج با تبلیغات ویو اینستاگرام

انتخاب یک کلمه‌ی متقارن می‌تواند نکته‌ی مثبت تلقی شود ولی نبود این فاکتور آسیب زا نیست. متقارن بودن کلمه عمدتا هنگامی به دردتان می‌خورد که بخواهید برای نام تجاری خود لوگو طراحی کنید. اگر نامی که انتخاب کرده‌اید متقارن باشد که چه بهتر ولی در صورت نبود فاکتور تقارن نیز نگران نباشید؛ یک گرافیست ماهر می‌تواند این مشکل را برای شما حل کند!

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ استفاده از نام روستاها برای انتخاب نام کسب و کار

شاید این موضوع در ابتدا قدری متفاوت بنظر برسد ولی اسامی بعضی از روستاها بقدری جذاب هستند که می‌توانید از آنها برای انتخاب اسم پیج تان استفاده کنید.

بعنوان مثال سِله‌بُن یک روستای بسیار زیبا در محدوده‌ی فیروزکوه شهرستان دماوند می‌باشد که برند موفق سله‌بن نام خود را از آن وام گرفته‌است.

 

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟استفاده از اسامی حیوانات در انتخاب نام پیج

یکی از رایج‌ترین مواردی که در بسیاری از برندهای دنیا دیده می‌شود، استفاده از اسامی حیوانات در نام تجاری است. شما نیز می‌توانید از این ایده‌ی جذاب برای نام فروشگاه اینترنتی خود و اسم پیج تان استفاده کنید.

اگر به لوگوی موجود بر روی محصولات داو توجه کنید، خواهید دید که نشان تجاری این مجموعه به شکل یک پرنده است. Dove در انگلیسی نام پرنده‌ای است که ما در زبان فارسی آن را به نام قمری می‌شناسیم. داو نام خود را بر این اساس و از روی یک پرنده انتخاب کرده است.

علاوه بر مورد بالا، بسیاری از بیزینس‌های دیگر نیز هستند که نه از نام طبیعی حیوانات، بلکه از اسمی که برای حیوان خانگی خود انتخاب کرده‌اند، برای اسم برند و پیج خود استفاده می‌نمایند.

چگونه در اینستاگرام برای پیج کاری خود نام کاربری انتخاب کنیم؟ از شیوه‌های مختلف اسم سازی استفاده کنید

شیوه‌های مختلفی برای ساخت اسم تجاری و فروشگاهی وجود دارد. خوب است از چند روش مختلف برای اسم سازی پیجتان استفاده کنید، خروجی‌های متنوع را بررسی نمایید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چند مورد از شیوه‌های اسم سازی را در این بخش از مقاله ذکر کرده‌‌ایم که می‌توانید از آنها برای ساخت نام پیج خود استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که در ساخت اسم حتما به تلفظ و ظاهر مطلوب آن دقت کنید.

  شویراد بهترین مجری تبلیغات گسترده در اینستاگرام

 

ساخت اسم با ترکیب فارسی و انگلیسی

یکی از برندهایی که مطمئنا شما نیز آن را می‌شناسید و از ترکیب فارسی و انگلیسی برای نام تجاری خود استفاده کرده است، دیجی‌کالا می‌باشد. هرچند این نام به لحاظ سادگی در ساختار و آهنگین بودن بسیار عالی است، اما از بابت معماری برند، طولانی بودن اسم و پراکندگی واج‌ها خالی از ایراد نیست.

 

استفاده از اسامی شهرها در نام برند

می‌توانید از نام شهرها استفاده کنید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این روش اصولا اسم سازی نیست!

منظور از استفاده از اسامی شهرها در نام برند یا پیج این نیست که لزوما از اسم کامل شهرها برای برند خود انتخاب کنید. می‌توانید بخشی از نام شهر را جدا کرده و بعنوان نامی مجزا ثبت نمایید. مثل برند Cisco که اسم برند خود را از شهر San Francisco ساخته‌اند.

 

از تلفیق اسم و فامیلی خود استفاده نمایید

تلفیق اسم‌ها یا ترکیب اسم و فامیلی گاها در ساخت اسم برای برند خروجی های جذابی دارد. از نمونه‌های جالبی که برای ساخت نام برند خود از شیوه‌ی تلفیق اسم و فامیلی بهره گرفته است، adidas می‌باشد. این اسم در واقع تلفیق اسم صاحب برند یعنی Adi Dassler است.

 

سخن پایانی

موضوع انتخاب نام برای پیج اینستاگرام یکی از موضوعات مهمی است که افراد زیادی با آن درگیر بوده و نسبت به آن حساس هستند. انتخاب یک اسم خوب برای پیج اینستاگرام در صورتی ممکن است که شما تا جای ممکن نکات مطرح شده در خصوص انتخاب نام را رعایت فرمایید.

امیدواریم مقاله‌ی حاضر و ایده‌های ذکر شده در خصوص انتخاب اسم برای پیج کاری برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *