نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

در حال حاضر اینستاگرام برای عده زیادی به یک منبع درآمد تبدیل شده است؛ به دلیل اینکه قشر عموم جامعه به نوعی در اینستاگرام و فضای مجازی زندگی می‌کنند، به عنوان مثال آنها بعد از دیدن انواع لباس های در تن مدل ها، علاقمند به خرید لباس می شوند. بخاطر همین است که پیج‌های فروشگاهی و ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام راه اندازی شده اند.

خیلی از افراد سرمایه مناسب برای راه اندازی یک شرکت ویا اجاره یک مغازه و فروش اجناس را ندارند؛ اینستاگرام یک فرصت ویژه برای همه فراهم کرده است تا تا افراد بتوانند بدون اجاره مغازه یا واحد تجاری کسب و کار خود را شروع کنند.

امروزه اغلب کسانی که بودجه ای برای راه ندازی کسب و کار خود در مکان های فیزیکی نداشتند، توانسته اند از طریق اینستاگرام به درآمد برسند. و کسب و کار های سنتی  نیز با فعالیت در اینستاگرام موفق شدند دایره مشتریان خود را گسترش داده و فروش شان را بیشتر کنند.

در اینستاگرام برای افزایش آگاهی از برند و دسترسی به فالوورهای هدفمند باید تبلیغ کرد؛ اما یادتان باشد قبل از برگزاری تبلیغات باید یک پیج با محتواهای ویروسی و قابل تبلیغ داشته باشید. ما در این مقاله نکات کاربردی نحوه ساخت پیج تبلیغات در اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم.

مقاله پیشنهادی: راهنمای کاربردی تبلیغات گسترده در اینستاگرام

فرایند ساخت پیج تبلیغاتی در اینستاگرام
نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

چگونه پیج تبلیغاتی اینستا بسازیم؟

در این قسمت فرایند ساخت پیج تبلیغاتی در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد:

ایجاد اکانت اینستاگرام

 • دانلود و نصب اپلیکیشن اینستاگرام
 • ثبت نام و انتخاب نام کاربری و رمز عبور
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و بهینه سازی پروفایل

ایجاد یک اکانت تبلیغاتی

 • تنظیم اکانت اینستاگرام ( با هر دو اکانت اینستاگرام شخصی یا بیزنسی می توانید فعالیت کنید )
 • آماده کردن پیج برای تبلیغات در اینستاگرام و دنبال کردن دستورالعمل‌های ارائه شده برای تبلیغات

انتخاب هدف تبلیغاتی

 • انتخاب هدف مشخصی برای تبلیغات از جمله:
 • افزایش آگاهی از برند
 • افزایش تعداد فالوورها
 • افزایش فروش

تولید محتوا

 • انتخاب موضوع و نیش‌های مرتبط با پیج تبلیغات اینستاگرام
 • تولید محتوای جذاب ( تصاویر و ویدئوها خلاقانه و یونیک برای جلب توجه مخاطبان)
 • ایجاد پست‌های تبلیغاتی با استفاده از محتوای تهیه شده در مرحله دوم

تعیین بودجه تبلیغاتی

 • تعیین بودجه برای تبلیغات؛ این بودجه شامل:
  • هزینه طراحی بنر یا ساخت تیزر تبلیغاتی
  • هزینه تبلیغات در سایت‌های پربازدید و یا اینفلوئنسرها و بلاگرها
  • پرداخت هزینه به آژانس مربوطه برای اجرا و جریان‌سازی و وایرال کردن تبلیغ

انتشار پست‌های تبلیغاتی

 • انتخاب زمان‌بندی مناسب برای انتشار پست‌های تبلیغاتی.
 • تنظیم هدف تبلیغاتی وانتخاب مخاطبان هدف
 • ارسال پست‌های تبلیغاتی به مخاطبان هدف.

با اجرای این مراحل، شما یک پیج تبلیغاتی موفق در اینستاگرام خواهید داشت و به صورت هدفمند محصولات یا خدمات خود را برای مخاطبان هدف تبلیغ کنید.

البته یادتان باشد، برای موفقیت تبلیغات بایستی همیشه نتایج تبلیغات را پیگیری و ارزیابی کنید تا بتوانید بهبود‌های لازم را اعمال کرده و یک تبلیغ با بازدهی بالا را اجرا کنید.

4 تکنیک برای ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

برای گرفتن تبلیغات از کسب و کارهای مختلف، افزایش آگاهی از برند، به فروش رساندن محصولات و یا خدمات پیج و یا جذب فالوور نیاز به ساخت یک پیج تبلیغاتی داریم. در ادامه می خواهم 4 تکنیک برای داشتن یک پیج تبلیغاتی در اینستاگرام را معرفی کنم.

نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام تولید محتوای جذاب برای پیج اینستاگرام

یکی تکنیک برای ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام این است که با آموزش اصولی اینستاگرام و تولید محتوای مناسب، پیج تان را بهینه کنید و سپس با برگزاری تبلیغات، طی چندین ماه، فالوورهایی پیج را به صورت ارگانیک افزایش دهید. البته یادتان باشد قبل از برگزاری تبلیغات، باید یک پیج تبلغیاتی بسازید؛ بدین منظور باید بطور مستمر و منظم محتوایی تولید کنید که برای فالوورهایتان مفید و منحصر بفرد باشد.

می توانید در مورد محصولات و یا خدمات کسب و کارتان، روزمرگی های خود محتوای سرگرم کننده تولید کنید. با استفاده از محتواهایی مانند معرفی فیلم و سریال، ویدیوهای ترند تیک تاک خارجی و یا ترجمه و زیر نویس گذاشتن بر روی ویدیوهای تیک تاکرهای معروف نیز می توان محتوایی محبوب و جذاب ساخت.

پیج هایی که محتوای ترند و وایرال دارند، نرخ تعاملی بالایی از سمت کاربران اینستاگرام دریافت می کنند و به راحتی وارد اکسپلور می شوند؛ اکسپلور تعداد زیادی سرنخ را روانه پیج شما می کند.  

بعد از تولید محتوا با برگزاری یک کمپین تبلیغاتی فالوورهای پیج تان را بالا برده و کسب و کار خود را شروع کنید. شما حتی می توانید محصولات و یا خدمات برند ها و کسب و کارهای دیگر را با دریافت هزینه در پیج تان تبلیغ کنید.

نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام انتشار پست‌های دو نفره برای جذب فالوور

به کمک قابلیت instagram collabs می توانید یک پست را به صورت مشترک با یک پیج دیگر در فید اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. این قابلیت کمک می کند فالوورهای هر دو پیج آن پست را مشاهده کنند و در نتیجه پست مربوطه بازدید و لایک بیشتری دریافت خواهد کرد.

اینستاگرام این قابلیت را به منظور بالا بردن نرخ تعامل پیج ها ایجاد کرده است؛ دو پیج از طریق تعامل با یکدیگر می توانند پیشرفت کنند و نتایج بهتری را در اکانت اینستاگرام خود کسب کنند.

پیشنهاد می کنیم پیج های تبلیغات اینستاگرام فعال در حوزه کاری خود را پیدا کنید و سپس با استفاده از این قابلیت با یکدیگر همکاری کرده و از این طریق به رشد فالوورهای هم کمک کنید. مطمئن باشید این روش بازدید پست های شما را تقریبا دوبرابر می کند و در نتیجه لایک بیشتری می گیرید و فالوورهای بیشتری جذب می کنید.

نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام تبادل فالوور در سایر پیج های تبلیغاتی

تبادل فالوور با رقبا نیز می تواند باعث دیده شدن و رشد پیج تان می گردد؛ که در نهایت تبدیل به یکی از محبوب ترین پیج های تبلیغاتی اینستاگرام می شود.  این روش تقریباً مشابه روشی است که در بالا معرفی کردیم؛ در این روش نیزباید با پیج دیگری همکاری کنید تا بتوانید هم فالوورهای خود و هم فالوورهای پیج همکار را افزایش دهید. همانطور که می دانید اینستاگرام قابلیتی به نام تگ دارد.

با استفاده از این قابلیت اینستاگرام می توانید هر پیجی را که می خواهید در استوری اینستاگرام تگ کنید تا آیدی و پروفایل شخص مقابل برای فالوورهای شما قابل مشاهده باشد و فالوورهای شما بتوانند آن پیج را فالو کنند. بنابراین شما می توانید صفحه یکی از همکاران خود را در محتوای تان تگ کنید و او نیز در مقابل شما را تگ کند تا فالوورهای شما صفحه همکار شما و فالوورهای همکاران شما صفحه شما را فالو کنند.

البته این گزینه تنها از طریق استوری قابل دسترسی نیست؛ شما می توانید پیج تبلیغات اینستاگرام همکار خود را در پست هایتان تگ کنید و در مقابل همکار شما نیز در یکی از پست های خود صفحه شما را تگ کند. البته این روش زیاد مرسوم نیست و روشی که در بین کاربران اینستگرام رایج است این است که همدیگر را در استوری تگ کرده و تبادل فالوور کنید.

نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام برگزاری تبلیغات در پیج‌های اینستاگرامی

یکی دیگر از تکنیک‌های رشد پیج تبلیغاتی در اینستاگرام همکاری با اینفلوئنسر و بلاگرها و یا پیج‌های پربازدید است.

اگر تمایلی به همکاری با رقبای خود ندارید، می توانید از تبلیغات اینستاگرامی مانند تبلیغ در پیج های بزرگ، اینفلوئسنرها و یا تولید محتوای تبلیغاتی بهره بگیرید. برای تبلیغ در پیج های پربازدید و پرمخاطب باید یک محتوای ویدئویی یا بنر طراحی کنید و از پیج های مربوطه بخواهید در ازای پرداخت هزینه، محتوای شما را در پیج شان تبلیغ کنند. برای تولید محتوای تبلیغاتی پیشنهاد می کنم از یک آژانس تبلیغاتی کمک بگیرید، آن ها با ارائه ایده های منحصربفرد، می توانند بهترین محتوا را برای شما بسازند.

یک روش دیگر تبلیغات این است که از قابلیت تگ در استوری و پست های فید اینستاگرام برای پروموت پیج خودتان استفاده کنید. البته کاربرد این روش ها نسبت به روش های قبلی کمی پر هزینه است ولی می تواند نتیجه بهتری به همراه دشته باشد.

برای اینکه بتوانید از تبلیغ در صفحات بزرگ و یا اینفلوئسنرها فیدبک و بازدهی خوبی بگیرید، باید زمینه فعالیت تان با پیج مربوطه در یک راستا باشد. بدین منظور قبل از انجام تبلیغ یج‌های مورد نظر خود را برای دادن تبلیغ به خوبی آنالیز کنید و با توجه به تحلیل‌های خودتان پیجی را برای تبلیغ انتخاب کنید.

یادتان باشد شما برای انجام اینگونه تبلیغات، مبالغ زیادی پرداخت می کنید، بنابراین بایستی مطمئن شوید که نتیجه بخش خواهد بود.

یک نکته مهم: برخی افراد تبلیغات را پرداخت هزینه می دانند؛ اما به شما اطمینان می دهم تبلیغات نوعی سرمایه گذاری است. بخاطر همین این تبلیغات باید به درستی برگزار شود.  شما قرار است برای این تبلیغ هزینه کنید و  پس باید به طور کاملا آگاهانه این هزینه را بکنید. پیشنهاد می کنیم هر ماه بودجه‌ای را برای تبلیغات کنار بگذارید. با یک برنامه ریزی درست می‌توانید به خوبی فالووهای هدفمند جذب کنید.

تکنیک توسعه پیج تبلیغاتی اینستاگرام
نحوه ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

چند توصیه برای ساخت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام

 1. انتخاب نیش خاص و فالوورهای هدفمند
 2. ارائه محتوای با کیفیت و منحصربفرد
 3. تعامل با مخاطبان و برقراری ارتباط صمیمی
 4. استفاده درست از قابلیت‌های اینستاگرام
 5. ارائه محتوای متنوع و خلاقانه
 6. برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی
 7. همکاری با تبلیغ‌دهندگان(اینفلوئنسرها و بلاگرها)
 8. ارزیابی و پیگیری نتایج فعالیت در پیج
 9. بهینه سازی و ارتقاء پیج

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید لازمه موفقیت پیج های تبلیغاتی در اینستاگرام داشتن محتوای وایرال است، تا بتوانید به کسب درآمد از تبلیغات در اینستاگرام برسید. ساخت محتوای خلاقانه برای پیج تان به کارشناسان ما در شویراد بسپارید؛ ما در شویراد با ایده های ناب و برگزاری صفر تا صد تبلیغات، پیج تان را به درآمد می رسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری تبلیغات و یا ساخت پیج‌ تبلیغاتی اینستاگرام، می‌توانید به آیدی تلگرام یا پیج اینستاگرامی شویراد مراجعه کنید. 

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *