چگونه بیشترین بازدهی را از تبلیغات برای بودجه خود بگیریم؟

هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ این سوالی است که اکثر کاربران و مدیرانی که اکانت تجاری دارند و به دنبال تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام در سایت های مختلف هستند می پرسند. امروز در این مقاله به تمامی سوالات و ابهاماتی که در ذهن شما خطور می کند پاسخ خواهیم داد. آیا سال ۲۰۱۲ را به یاد دارید؟ روزی که مارک زاکربرگ اینستاگرام را یک میلیارد دلار خرید! آن روز یک قمار واقعی بود. چون در آن زمان اینستاگرام فقط ۳۰ میلیون کاربر داشت و درآمدی نداشت و این پلتفرم نصف قیمت خرید بود!

شش سال پس از خرید، بلومبرگ اینستاگرام را صد برابر قیمت خرید آن تخمین زد. آیا حاضرید چنین ریسکی را بپذیرید؟ امروزه اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان با جمعیت‌شناسی، رفتارها، علایق و عادات متفاوت دارد که آن را به یک حوزه اصلی تبلیغات هدفمند تبدیل کرده است.

تبلیغات در اینستاگرام فرآیندی جذاب است که همه موقعیت ها، زمینه ها، رقابت، سرمایه، استراتژی و غیره را پوشش می دهد. بنابراین شما نمی توانید ریسک کنید و باید یک کمپین تبلیغاتی اولیه اینستاگرام برای تبلیغات طراحی کنید. آیا می توانید تصمیم بگیرید که چگونه تبلیغات اینستاگرام را به بودجه خود اعمال کنید؟

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً بازاریاب یا ادمین یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام هستید و به دنبال راه اندازی کمپین تبلیغاتی اینستاگرام هستید و دوست دارید تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را بدانید.

حقیقت این است که پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد زیرا هزینه تبلیغات در اینستاگرام و تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام به عوامل متعددی بستگی دارد. با این حال، امروز شویراد اینجاست تا هر آنچه را که باید در مورد تعرفه کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام بدانید در اختیار شما قرار دهد.

عوامل مؤثر بر تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام
چگونه بیشترین بازدهی را از تبلیغات برای بودجه خود بگیریم؟

عوامل مؤثر بر تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام

تعرفه تبلیغات در اینستاگرام به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

1. نوع و تعداد پست‌های تبلیغاتی ( استوری، پست اسلایدی، ریلز )

تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند به صورت استوری، پست، ریلز، آی‌جی‌تی‌وی، لایو و یا تبلیغات رسمی اینستاگرام باشد. هر کدام از این نوع تبلیغات مزایا و معایب خود را دارند و بر اساس مدت زمان، تعداد بازدید، انگیجمنت و اهداف تبلیغاتی قیمت‌گذاری می‌شوند.

2. تعداد و کیفیت فالوورهای پیج ناشر تبلیغ ( فالوورهای واقعی، هدفمند و فعال )

تعداد فالوورهای صفحه‌ای که قرار است تبلیغ در آن انجام شود، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین‌کننده‌ی تعرفه تبلیغات است. به طور کلی، هر چه تعداد فالوورها بیشتر باشد، هزینه‌ی تبلیغات نیز بالاتر می‌رود. البته باید توجه داشت که تعداد فالوئرها تنها معیار قابل قبولی نیست و باید با سایر عوامل مانند انگیجمنت، کیفیت محتوا و مخاطبین همراه شود.

3. موضوع وحوزه فعالیت پیج ناشر تبلیغ

موضوع و حوزه‌ی صفحه‌ای که قرار است تبلیغ در آن انجام شود، نیز بر تعرفه تبلیغات تأثیر دارد. برخی از موضوعات و حوزه‌ها مانند سلامت، آرایش و زیبایی، ورزش، سفر، خودرو و … محبوب‌تر و پرطرفدارتر هستند و در نتیجه هزینه‌ی تبلیغات در آن‌ها نیز بیشتر است.

4. مدت زمان اجرای تبلیغات ( در استوری و فید پیج )

تبلیغات در ساعات پربازدید و روزهای خاص مانند جمعه و تعطیلات بیشتر هزینه دارند. به طور مثال، تبلیغات در روزها و ساعات پربازدید مانند شب‌های آخر هفته، هزینه‌ی بیشتری نسبت به روزها و ساعات کم‌بازدید مانند صبح‌های اوایل هفته دارد. همچنین، مدت زمانی که تبلیغ در صفحه باقی می‌ماند نیز بر هزینه‌ی تبلیغات تأثیر دارد. به عنوان مثال، یک استوری ۲۴ ساعته کمتر از یک پست دائمی قیمت دارد.

5. بازدهی و موفقیت قبلی پیج ناشر تبلیغ

صفحه‌هایی که تبلیغات آنها بازخورد خوبی داشته باشد می‌توانند هزینه بیشتری درخواست کنند.

توجه کنید!

علاوه بر این، کاربران در گروه های سنی مختلف رفتارهای متفاوتی در اینترنت دارند. برخی از گروه های سنی بیشتر از سایر مخاطبان زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام می گذرانند. این به این معنی است که برخی از گروه های سنی هنگام قرار دادن تبلیغات اینستاگرام سود بیشتری خواهند داشت و در واقع رقابتی تر خواهند بود.

تعرفه تبلیغات اینستاگرام بر اساس زمان، روز، تعداد کلیک ها، نحوه شرکت در کمپین و جذب فالوور برای ارتباط بیشتر با کمپین متفاوت است. پایگاه داده شما می توانید تمام این اطلاعات را از شویراد دریافت کنید.

با تغییر هر فصل، عادات لباس پوشیدن، عادات غذایی و برخی از رفتارها و فرهنگ های اجتماعی نیز تغییر می کند. بسته به محصول یا خدماتی که دارید، باید از قبل برنامه ریزی کنید و کمپین تبلیغاتی خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید.

در همین راستا ممکن است هزینه و تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام بسته به زمان های خاصی مانند نزدیک شدن به سال نو یا تخفیف های آخر ماه یا پایان فصل افزایش یابد.

ممکن است برای شما بی اهمیت به نظر برسد. اما جنسیت نیز بر تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام تأثیر می گذارد. می پرسی چرا؟

تا سال ۲۰۲۱، از نظر آماری، حدود ۵۰.۸ درصد از کاربران فعال اینستاگرام زن و حدود ۴۹.۲ درصد از کاربران فعال اینستاگرام مرد بودند. بر این اساس نتایج تبلیغات اینستاگرام باید با توجه به اهداف کمپین تبلیغاتی شما در اینستاگرام و با توجه به استراتژی های مختلف و بر اساس اطلاعات به دست آمده از کاربران فعال اینستاگرام تغییر کند. بنابراین، با توجه به اهداف خود، باید پایگاه داده وسیعی را انتخاب کنید که با اهداف شما مطابقت داشته باشد و بتواند نیازهای شما را برآورده کند.

بسیاری از سایت‌ها کمپین‌های اینستاگرامی راه‌اندازی می‌کنند و می‌گویند: قرارگیری و نوع تبلیغات در کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام و همچنین هزینه هر بازدید از تبلیغ شما بر هزینه کل کمپین تأثیر می‌گذارد. این امر باعث می شود بسیاری از حساب های تجاری از میزان کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام و میزان تعرفه ها هراس داشته باشند. اما هزینه ها در شویراد بسیار ارزان تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

هزینه تبلیغات در استوری و فید اینستاگرام
چگونه بیشترین بازدهی را از تبلیغات برای بودجه خود بگیریم؟

برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به چه میزان بودجه نیاز دارید؟

قبل از مطالعه عوامل موثر بر تبلیغات اینستاگرام، مطمئن شوید که تبلیغات در اینستاگرام می تواند راهی دقیق و موثر برای جذب مشتریان بالقوه و در واقع شناسایی مخاطبان هدف شما باشد. اگر کمی باهوش باشید و از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود به درستی استفاده کنید، به زودی به یک سرمایه گذار چند سرمایه ای مانند مارک زاکربرگ تبدیل خواهید شد.

بنابراین در اینجا ما با اطمینان به یکی از سوالات و چالش های ذهنی شما پاسخ می دهیم، آیا می توان به بازگشت سرمایه دست یافت؟ نه تنها ROI بلکه ROI با سود مضاعف همراه با شویراد امکان پذیر است. اگر به دنبال یک تیم مشاوره حرفه ای برای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود هستید، تیم بازاریاب حرفه ای شویراد با تحلیل تخصصی و استراتژی های مختلف برای صفحات مختلف آماده ارائه خدمات متنوع جهت گسترش کسب و کار شما در اینستاگرام می باشد. اکنون با خیالی راحت بخوانید.

تاکنون، می دانیم که راه اندازی کمپین های اینستاگرام ممکن است تنها راه برای کسب درآمد بیشتر و صرفه جویی در تجارت باشد.

اما سوال مهم این است که اگر شرکتی ورشکست شود چگونه می تواند در تبلیغات سرمایه گذاری کند؟ آیا راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام نیاز به سرمایه زیادی دارد؟ بودجه شما برای راه اندازی کمپین اینستاگرام چقدر باید باشد؟ چه مخاطبی را باید هدف قرار دهید؟

توجه داشته باشید که قبل از راه اندازی کمپین تبلیغاتی باید پاسخ این سوالات را بدانید. قبول دارم که گروه های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

اما باید به گروه متخصصان اعتماد کنید و بودجه محدود خود را به او بسپارید تا مطمئن شوید پس از مدتی این سرمایه قطعا به سود تبدیل خواهد شد. تیم کارشناسان شویراد علاوه بر تحلیل و تسلط بر استراتژی های کمپین های تبلیغاتی مختلف، بهترین خدمات را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار می دهد.

محاسبه هزینه تبلیغات در اینستاگرام
چگونه بیشترین بازدهی را از تبلیغات برای بودجه خود بگیریم؟

هزینه تبلیغات اینستاگرام چگونه تعیین می شود؟

اگر قصد دارید تبلیغات خود را در صفحات دیگران انجام دهید، باید با صاحبان آن صفحات توافق کنید. معمولاً صفحات مختلف بر اساس تعداد و کیفیت فالوورهای خود، موضوع و حوزه فعالیت خود، نوع و تعداد پست‌های تبلیغاتی و زمان و مدت زمان تبلیغ، قیمت‌های متفاوتی را درخواست می‌کنند. بطور کلی چند روش محاسبه هزینه تبلیغات در اینستاگرام عبارتست از:‌

  • بر اساس ویو یا تعداد دفعاتی که تبلیغ نمایش داده می‌شود
  • بر اساس ریچ یا تعداد کاربرانی که تبلیغ را مشاهده کرده‌اند
  • بر اساس تعداد کاربرانی که به تبلیغ عکس‌العمل نشان می‌دهند ( مثلاً‌ خرید می‌کنند )‌

توجه کنید!

به طور کلی در تمام دنیا تبلیغات اینستاگرامی در سیستم مناقصه حراج می شوند که در نهایت قیمت آن ها مشخص می شود. تبلیغ کننده با تعیین بودجه برای کمپین خود و ارائه پیشنهاد شروع می کند.

تعرفه کمپین تبلیغاتی ممکن است به صورت روزانه یا بر اساس هزینه کل کمپین سازماندهی شود. تعرفه کمپین نیز بر اساس هدف کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام تعیین می شود. گاهی اوقات کمپین بر اساس تعداد کلیک روی لینک تبلیغ، تعداد دفعات دانلود یک برنامه یا اپلیکیشن خاص و غیره تعیین می شود.

در نهایت، بیشتر  تعرفه کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام مبتنی بر آگاهی از برند است که انگیزه بیشتری برای مخاطبان بالقوه برای خرید، تبدیل مشتریان واقعی به سرنخ و در نهایت فروش بیشتر و کسب سود بیشتر ایجاد می کند.

حرف آخر: هزینه تبلیغات در استوری اینستاگرام کمتر از فید است.

کارشناسان شویراد پیشنهاد می کنند تبلیغات منحصربفرد را هم برای استوری ها و هم برای پست های اینستاگرام طراحی کنید تا بر اساس برآورد بودجه مؤثرترین نتایج را به دست آورید.در نهایت شویراد منصفانه ترین قیمت ها محاسبه می شود تا فالوور بیشتری داشته باشید و برند شما معروف شود. بنابراین در حالی که نمی دانید چقدر باید برای کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام هزینه کنید، برای مشورت با همه عوامل و جوانب کسب و کار و ایجاد یک استراتژی اولیه که قطعا موفق خواهد شد، با مشاوران شویراد در این زمینه مشورت کنید. با شما تماس بگیرید و بهترین راه حل ها را از ما ارائه دهید.

 حدیث شجاع زاده
حدیث شجاع زاده

میلیون‌ها بار تلاش کردم تا به هدفم نزدیک بشم و این داستان همچنان ادامه داره...
نویسنده، سئوکار و طراح تصاویر تیم تحریریه شویراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *